Skoči na vsebino

Honda CBR 125


Vojč

Priporočene objave

olje, svečko,spucat zračen filter in to je to ;)

PA ČE KOGA ZANIMA JST PRODAM HONDO CBR125R 2008 letnik 30070km servisna kniga potrjena gume še dobre za to sezono motor ni biu paden za več informacij in ceno pa na zasebca;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste motor vedno pelal v honda centr na servis? trance_19_hmm.gif

hvala za odgovore rolleyes.gif

jap zmerej ker je biu motor v garanciji pa še ni blo tok drago;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je že kdo dvignu tačke na cbrki?? ker so mal prenizko whistle.gif

Niso prenizko, uporabiš športne krajšne in verjemi, da jih nikoli ne boš uspel zbrusit. Če te zanima kako zgleda, prelistaj par strani nazaj.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa sam zanima če je običajn da tko trese pr visokih obratih?

Vsaka mašina na določenih obratih trese - pride do vibracij(rezonance) zato se pri večjih kubaturah vgrajuje tako imenovana izravnalna osovina(ausgleihwelle) po nemško,ki preprečuje te vibracije.Pri manjših kubaturah se to zaradi šparanja na sami težini mašine ne vgrajuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka mašina na določenih obratih trese - pride do vibracij(rezonance) zato se pri večjih kubaturah vgrajuje tako imenovana izravnalna osovina(ausgleihwelle) po nemško,ki preprečuje te vibracije.Pri manjših kubaturah se to zaradi šparanja na sami težini mašine ne vgrajuje.

Npr. RS 125 jo ima, sam je pa res da je 2t-malo močnejša, ter seveda lažja.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso prenizko, uporabiš športne krajšne in verjemi, da jih nikoli ne boš uspel zbrusit. Če te zanima kako zgleda, prelistaj par strani nazaj.

lp

kje si jih pa dobiu? trance_25_naughty.gif zgleda lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si jih pa dobiu? trance_25_naughty.gif zgleda lepo.

Nikjer jih nisem dobil ;), sem jih kar sam naredil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Jaz bi mogoče kupoval cbr-ko. Koliko se vam giblje kaj poraba? Ima kdo vgrajen 166kit?

poraba je največkrat okol 3 do 4 litre kolkr jo goniš sam važn je da tank dolgo zdrži :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No 4l je že res kar veliko in če je taka poraba bi potem raje gledal kakšne varčne 600ccm.

Napreimer R125 ima od 2.3l naprej porabo, mislim pa da tudi cbr ne sme veliko prehitevati v porabi. Žal so časi kjer mi je pomemben vsak liter porabe :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No 4l je že res kar veliko in če je taka poraba bi potem raje gledal kakšne varčne 600ccm.

Napreimer R125 ima od 2.3l naprej porabo, mislim pa da tudi cbr ne sme veliko prehitevati v porabi. Žal so časi kjer mi je pomemben vsak liter porabe :(

tolaži se s tem da 2t pijejo do 10l + olje :D težko boš našel varčnejši 125 motor, mogoče ybr, cbf

saj se da spravit 2.3l samo to potem ni več vožnji podobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No 4l je že res kar veliko in če je taka poraba bi potem raje gledal kakšne varčne 600ccm.

Napreimer R125 ima od 2.3l naprej porabo, mislim pa da tudi cbr ne sme veliko prehitevati v porabi. Žal so časi kjer mi je pomemben vsak liter porabe :(

sej v osnovi kuri 3 litre se strinjam sam to morš povsod računat da približno do 70 al pa 80 km/h...ker računi da večji kot so obrati več ti bo kurl in če se boš v nizkih (kar ne vrjamem) ti kuri lahko tudi 2...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj 80 omejitev na regionalki je pa 90 :)

To bi bilo zgolj prevozno sredstvo, sem imel 2T do sedaj in ravno zato gledam 4T.

Še nekaj kako je kaj ta motor primeren za velike, okoli 1.88?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuf to pa nevem kako bo šlo skupaj ker je motor res majhen...že tako ima nizek sedež (776, kar pride prav nam ki smo majhni)...za vožnjo na kratke razdalje bi mogoče še zdržal ampak nebi imel udobnega položaja...

jaz bi ti predlagala da se še malo pozanimaš okrog yamahe r125 ki je malce večja tako masivno kot višina sedeža (818)...v porabi bencina mislim da ni prav velike razlike samo za tvojo višino mislim da je bolj primerna...

a cbr si že kdaj videl v živo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No 4l je že res kar veliko in če je taka poraba bi potem raje gledal kakšne varčne 600ccm.

Napreimer R125 ima od 2.3l naprej porabo, mislim pa da tudi cbr ne sme veliko prehitevati v porabi. Žal so časi kjer mi je pomemben vsak liter porabe :(

Si ti smešen :)

Če najdeš en motor, 600cc, 4 cilindre ( al pa 2 ) pa da pije 3 litre ti ga jst kupim :)

In R125 ne pije 2,3 litra ampak okrog 3.5. CBRka pa verjetno še manj.

Manj požrešnega kot 125 4 takt boš težko dobil. No razen 50 4 takt. Ni mi jasno, kje živite nekateri. Varčna 600? Že motor stane 4× več, gume so 5× dražje, zavarovanje je 10000× večje, servisi so večji...in potem se sekirate za pol litra benza, ki ga popije več 125cc.!

BICIKL SI KUPI! :) Pije tam nekje 1.5 liter vode na 100km, nč nerabiš pazit kok oktanov, ker so čisto vsi kul. Zavarovanja ni, opreme ne rabiš ( jo pa priporočam ), gume so zastonj, vzdrževanje je le pri navdušencih...pa boš letno PRIŠPARAL 200€ :) LOL :)

sej v osnovi kuri 3 litre se strinjam sam to morš povsod računat da približno do 70 al pa 80 km/h...ker računi da večji kot so obrati več ti bo kurl in če se boš v nizkih (kar ne vrjamem) ti kuri lahko tudi 2...

Samo ena mini pripomba ( 5 minut nazaj sem se zbudil in sem tečen kot pes :D ). Obrati niso nujno pokazatelj porabe ;) Najboljši pokazatelj je odprtos ročice :D

Če odpreš gas recimo do polovice, ti bo pila tam nekje 4 litrov, prišla pa bo do X obratov, sicer počasneje. Če ga odpreš do konca bo pa pospešena poraba (6-8) in tudi hitreje boš prišla do X obratov.

X=končni obrati, indentični pogoji ( ravnica )

Popravljeno . Popravil budacki
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kuker sm jst vem za porabo ima cbrka sigurno manjšo porabo kuker pa r125 :D drgač pa 600kubičen motor boš tešku najdu da pije 4l ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ti smešen :)

Če najdeš en motor, 600cc, 4 cilindre ( al pa 2 ) pa da pije 3 litre ti ga jst kupim :)

In R125 ne pije 2,3 litra ampak okrog 3.5. CBRka pa verjetno še manj.

Manj požrešnega kot 125 4 takt boš težko dobil. No razen 50 4 takt. Ni mi jasno, kje živite nekateri. Varčna 600? Že motor stane 4× več, gume so 5× dražje, zavarovanje je 10000× večje, servisi so večji...in potem se sekirate za pol litra benza, ki ga popije več 125cc.!

BICIKL SI KUPI! :) Pije tam nekje 1.5 liter vode na 100km, nč nerabiš pazit kok oktanov, ker so čisto vsi kul. Zavarovanja ni, opreme ne rabiš ( jo pa priporočam ), gume so zastonj, vzdrževanje je le pri navdušencih...pa boš letno PRIŠPARAL 200€ :) LOL :)

Samo ena mini pripomba ( 5 minut nazaj sem se zbudil in sem tečen kot pes :D ). Obrati niso nujno pokazatelj porabe ;) Najboljši pokazatelj je odprtos ročice :D

Če odpreš gas recimo do polovice, ti bo pila tam nekje 4 litrov, prišla pa bo do X obratov, sicer počasneje. Če ga odpreš do konca bo pa pospešena poraba (6-8) in tudi hitreje boš prišla do X obratov.

X=končni obrati, indentični pogoji ( ravnica )

Nikjer nisem govoril o 3l za 600ccm. Govoril sem če taka prdalica kot je CBR porabi 4l raje kupim suzuki sv z preverjeno porabo 4.7l

Da še komentiram suzuki sv 1700 eur, cbrke te z izboljšanim vbrizgom od 2007 naprej recimo tam od 1200 eur. Nevem kje si našel 4x večjo ceno. Gume? Res? Gume za omenjeni motor so 200 eur potem so za cbr 40? Ali hočeš da komentiram še zavarovanje? Haha.

Da komentiram še dalje. BICIKEL SI KUPI! Ja fant, bicikel imam, tako da si lahko tukaj samo tiho, in to je itak nevmesna opazka. Ok na 10km pot se še odpravim z kolesom, kaj več pa žal ne morem, vzamem avto, kjer imam spet problem z parkiranjem, gužvo itd. Zato ponovno iščem motor.

(Verjetno ko boš začel sam služiti denar in ga tudi dal za kakšno najemnino in tako ali drugačno zavarovanje boš drugače gledal na vse stroške)

Ja 125 cbr sem videl v živo, sedel še nisem na njej, bom pa šel vsekakor preizkusit.

Popravljeno . Popravil GP ditech
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer nisem govoril o 3l za 600ccm. Govoril sem če taka prdalica kot je CBR porabi 4l raje kupim suzuki sv z preverjeno porabo 4.7l

Da še komentiram suzuki sv 1700 eur, cbrke te z izboljšanim vbrizgom od 2007 naprej recimo tam od 1200 eur. Nevem kje si našel 4x večjo ceno. Gume? Res? Gume za omenjeni motor so 200 eur potem so za cbr 40? Ali hočeš da komentiram še zavarovanje? Haha.

Da komentiram še dalje. BICIKEL SI KUPI! Ja fant, bicikel imam, tako da si lahko tukaj samo tiho, in to je itak nevmesna opazka. Ok na 10km pot se še odpravim z kolesom, kaj več pa žal ne morem, vzamem avto, kjer imam spet problem z parkiranjem, gužvo itd. Zato ponovno iščem motor.

(Verjetno ko boš začel sam služiti denar in ga tudi dal za kakšno najemnino in tako ali drugačno zavarovanje boš drugače gledal na vse stroške)

Ja 125 cbr sem videl v živo, sedel še nisem na njej, bom pa šel vsekakor preizkusit.

Ma ja na štandgasu mogoče :D.

Tisto o gumah in motorju je bilo sarkastično rečeno, tak da ne vzami dobesedno :yes:.

Drgač, če ti je 4l preveč pol pa res ne vem, sej še en varčen enodružinski avto porabi cca 7l/100km, pa je vrjetno narejen kot šparovček :).

Drgač vedno so govorili in bodo, motociklizem je drag šport.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!