Skoči na vsebino

Honda CBR 125


Vojč

Priporočene objave

Saj tako delam, kar dosti se premaknem ko grem v ovinek. Glede višine je pa tako, prav velik nisem, imam 177cm samo tudi motor ni visok. Po mojem je velikega pomena prav drža na tem motorju, gor sediš bolj zravnan kot na kakšnem nekedu, pa noge niso tako pokrčene kot na športaku, zato je tudi težje stegnit koleno navzven. Bom šel še malo vozit samo da gre tale dež mimo :) v petek naj bi bilo že spet vroče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tako delam, kar dosti se premaknem ko grem v ovinek. Glede višine je pa tako, prav velik nisem, imam 177cm samo tudi motor ni visok. Po mojem je velikega pomena prav drža na tem motorju, gor sediš bolj zravnan kot na kakšnem nekedu, pa noge niso tako pokrčene kot na športaku, zato je tudi težje stegnit koleno navzven. Bom šel še malo vozit samo da gre tale dež mimo :) v petek naj bi bilo že spet vroče...

pravjo in po youtubu gledano pridejo do kolena ;) sicer jst sm mel en model nazaj pa tud nikakor nisem mogel kolena popraskat :) glede drže pa nep smela bit taka ovira k tut z nekedom se lepu in hitro pride do kolena ;D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toti bicikl gre na koleno kadar hočeš, stara al nova verzija, ni nekih bistvenih razlik pomoje...

 

cbr.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravjo in po youtubu gledano pridejo do kolena ;) sicer jst sm mel en model nazaj pa tud nikakor nisem mogel kolena popraskat :) glede drže pa nep smela bit taka ovira k tut z nekedom se lepu in hitro pride do kolena ;D

 

Lahko prosim prilimaš link od videa na youtubu? En model nazaj vem da gre do kolena, to sem na yt videl, samo za ta model pa nisem še našel posnetka.

 

 

Toti bicikl gre na koleno kadar hočeš, stara al nova verzija, ni nekih bistvenih razlik pomoje...

 

cbr.jpg

Ja glej, ne vem... pol pa jaz ne stegnem dost kolena navzven, ker nagnit se bol ne morem, na desno je avspuh na tleh, na levo pa gumo odnaša če se še bol nagnem, drugače mam pa tut gume kar ene noname gor (še tiste prve ki se bile na njej). Bom en video prilepil tu pa boste povedal kaj morm še izbolšat :) sam da skup spravim posnetke, ker jih je cel kup tko po par sekund samo čez ovinek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj bi moral na koleno vozit? Če voziš na koleno še ne pomeni da pa si tudi hiter.

 

To je brez veze spraševat, sej na koleno se gre sm zato, da so potem lepše slike pa da bol cool zgleda ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če za začetek menjaš gume?

 

Škoda se mi zdi menjat, ker imajo te še veliko profila. Saj kar takoj je ne odlepi s ceste, ko jo pa začne odnašat pa pač malo manj nagnem motor :)

 

To je brez veze spraševat, sej na koleno se gre sm zato, da so potem lepše slike pa da bol cool zgleda ;)

 

Točno tako :D

No, sem rekel da bom objavil posnetek. Tukaj imate link: https://www.youtube.com/watch?v=a1IDQ-aK6eQ

Saj do kolena ne manjka prav veliko, samo kar ne vem zakaj ga ne morem stegnit do tal... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda se mi zdi menjat, ker imajo te še veliko profila. Saj kar takoj je ne odlepi s ceste, ko jo pa začne odnašat pa pač malo manj nagnem motor :)

 

 

Točno tako :D

No, sem rekel da bom objavil posnetek. Tukaj imate link: https://www.youtube.com/watch?v=a1IDQ-aK6eQ

Saj do kolena ne manjka prav veliko, samo kar ne vem zakaj ga ne morem stegnit do tal... 

 

Pubec, ti voziš ta moped že na limitu, sam pazi, da ne bo šlo po ušesih, pa začni se mal razmigovat, ker vidm, da noge ne stegneš dovolj...zdej na videu se ne vidi kje maš rit, ampak mal jo še zamakni, pa nogo vn. Sej če ne gre, se ne silt, ker to more it pač samo od sebe, se pravi če si pogruntal da noge ne moreš bolj stegnit ven, al te kombinezon preveč zateguje, ali pa pač enostavno ne moreš zarad gibčnih sposobnostih...pa obišči kdaj Raceland, se splača, 125ccm se da lepo naštudirat tehniko, cesta je vseeno preveč rizik, da bi probaval kje je meja..srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej kdaj napiš kaj pod temo "Marija reka 2012", mogoče kdaj boš gor, če si bolj iz bližine, sem tudi jaz parkrat na mesec gor :D

 

Aja pa nogo devaš premalo ven, zato tudi ne podrsaš. 

Popravljeno . Popravil whiteghost
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pubec, ti voziš ta moped že na limitu, sam pazi, da ne bo šlo po ušesih, pa začni se mal razmigovat, ker vidm, da noge ne stegneš dovolj...zdej na videu se ne vidi kje maš rit, ampak mal jo še zamakni, pa nogo vn. Sej če ne gre, se ne silt, ker to more it pač samo od sebe, se pravi če si pogruntal da noge ne moreš bolj stegnit ven, al te kombinezon preveč zateguje, ali pa pač enostavno ne moreš zarad gibčnih sposobnostih...pa obišči kdaj Raceland, se splača, 125ccm se da lepo naštudirat tehniko, cesta je vseeno preveč rizik, da bi probaval kje je meja..srečno!

Hvala za razlago, na silo nekaj se sploh ne bom metal z motorja, lepo počasi bom probaval in če bo, bo, če ne, pač ne. Na Racelandu v Krškem sem že bil, samo je bilo med tednom in takrat menda ni za motoriste, vikendi so pa kakor sem slišal tudi že rezervirani za varno vožnjo... Mogoče bom še šel, drugače pa drugo sezono.

 

Dej kdaj napiš kaj pod temo "Marija reka 2012", mogoče kdaj boš gor, če si bolj iz bližine, sem tudi jaz parkrat na mesec gor :D

 

Aja pa nogo devaš premalo ven, zato tudi ne podrsaš. 

Sem iz Izlak, tako da ni tako daleč do dol. Sem tudi jaz kar veliko gor, sploh to sezono :) Bom malo pregledal temo ja...

 

nogo ven+ drugo nogo nekam na tank in rit iz sedeža, pa bo šlo.. nagneš se že dovol :)

Ok, bom še malo treniral :) Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za razlago, na silo nekaj se sploh ne bom metal z motorja, lepo počasi bom probaval in če bo, bo, če ne, pač ne. Na Racelandu v Krškem sem že bil, samo je bilo med tednom in takrat menda ni za motoriste, vikendi so pa kakor sem slišal tudi že rezervirani za varno vožnjo... Mogoče bom še šel, drugače pa drugo sezono.

 

Med tednom čist komot greš na Raceland, samo prej pokličš pa se zmenš. Vsaj jaz sem klical pa se zmenu in sm med tednom šel popoudne pa še prazno je blo, razn ene par rentou je bla pista celo popoldne prazna. Takrat ko je pa rent se pa itak menjaš na vsake 15min.. mogoče mal več :)  Tako da tudi med tednom je za motoriste samo zment se moraš pa greš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tednom čist komot greš na Raceland, samo prej pokličš pa se zmenš. Vsaj jaz sem klical pa se zmenu in sm med tednom šel popoudne pa še prazno je blo, razn ene par rentou je bla pista celo popoldne prazna. Takrat ko je pa rent se pa itak menjaš na vsake 15min.. mogoče mal več :)  Tako da tudi med tednom je za motoriste samo zment se moraš pa greš :)

Aha, no hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, oba kolena mi je ratalo spravit na tla :D kar ne morem verjet, samo stopala sem prestavil tako da ni bila stopalka na sredini stopala, ampak sem imel na njej le prste in sem se precej lažje in bolj premaknil na motorju. Tko da če bo kdo probaval s tem motorjem vozit s koleni na tleh, samo nogo malo nazaj pa gre :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kolega prodaja Akrapoviča za omenjen motor za model okol 2005 letnik ce je kdo zainteresiran naj pise zs

Je Akrapovič sploh naredil model za CBR?

 

 

mene pa zelo zanima koliko kilometrov naj bi preživel verižni set pri tej mašinci? 

20.000 bi moral, ob normalnem vzdrževanju, zdržat. :) Minimalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je Akrapovič sploh naredil model za CBR?

 

 

20.000 bi moral, ob normalnem vzdrževanju, zdržat. :) Minimalno.

 

Je Akrapovič sploh naredil model za CBR?

 

 

20.000 bi moral, ob normalnem vzdrževanju, zdržat. :) Minimalno.

Ja newem men je sam reku ce vem za kakšnega :O  newem al še sam newekaj ma  al kaj hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mi bi znal kdo povedat kaj bi lahko piskalo ko motor dela? Če imam prižgan motor pa neglede na to ali je v prostem teku ali v prestavi nekaj piska, piskanje se pa najbolj sliši tam pri števcu. To piska že od samega začetka, ko sem kupil motor in motor dela čisto normalno, le sliši se piskanje... Č mogoče kdo ve za kaj gre, prosim za razlago :) Hvala.

Aja, pa še nekaj. A je normalno da ob speljevanju malo potrese ko sklopko spustim (če počasi spuščam sklopko motor malo potrokira)?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mene pa zanima kolikšna je obraba prednjih zavornih diskov (debelina le-teh) po 18000km. ker na anetu majo vse nekam malo kilometrčkov, ampak že menjane verižne sete (sicer je za to verjetno razlog drugačno število zob). bi radi pomerili, predvsem da človek ve pri čem je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kolikšna je obraba prednjih zavornih diskov (debelina le-teh) po 18000km. ker na anetu majo vse nekam malo kilometrčkov, ampak že menjane verižne sete (sicer je za to verjetno razlog drugačno število zob). bi radi pomerili, predvsem da človek ve pri čem je.

jst sm meu na svoji nekaj čez 32000km pa nisem menov ne verigo ne zobnike glede diski so bli skos isti razen ploščice sm 3kat menov :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm meu na svoji nekaj čez 32000km pa nisem menov ne verigo ne zobnike glede diski so bli skos isti razen ploščice sm 3kat menov :)

hvala za info!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med svojim brskanjem za informacijami o hondici sm našla še eno lepo verzijo service manuala. če še komu prav pride.

link

k boš Triumpha menala za Hondo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!