Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

nahitr me zanima.

Včer me je napral tko k še nikol v življenju... rokavice so take k da sm se potaplu...

zdej pa me zanima če morm kj poosebnga narest da se novjo skrčle, strgale, uničle...(berikove kengurujevo usnje).

Sm jih najprej ožel (kolkor je šlo) nato pa 1 uro fenal, vendar še zdaj niso suhe... so vlažne

hvala za odg.

Lp

Ne smeš jih na silo sušit, kot je recimo na soncu ali radiatorju. Jaz sem jih sušil po dva dni v senci na prepihu.

Pa ne pretiravaj z mazanjem s kremo, da ne bodo postale preveč impregnirane. Jaz bi jih mazal samo, če postajajo trde.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
sm jih dal sušit (niso suhe še vedno so kr ornk vlažne) namazal s kremo in dal sušit ... Ko bodo suhe jih bom še enkrat namazal.

Naredil si traparijo! Ne maži jih preden se posušijo sicer mast preprečuje normalno izhlape vode!! Ni neke panike ampak za naslednjič, da boš vedel-isto velja za škornje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Za sušenje rokavic (škornjev, notranjosti kombinezaona) pomaga tudi časopisni papir - samo natalčiš ga noter in pustiš čez noč -zjutraj suho kot poper :) Če pa rokavice še zaviješ v časopisni papir, si pa na konju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim mažete(ali tudi ne) rokavice,ker sem jih jest u pol leta čist scefral,pa mi niso bile premajhne,mam največjo cifro :naughty: ,razen če mi je šapa zrasla.Sem moral dons kr po nove :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

veš da zebe, če so perforirane, to so letne in ne zimske rokavice, lahko spodaj daš še ene tank bombažne vendar ne bo dosti bolje, bo treba zimske kupit, z gore texom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kakšnih podrokavic iz windstopperja pa se ne dobi?

LP

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam takšne rokavice, vendar te v takih dneh kar pošteno zebe v njih. Zanima me kako vi to rešite?

LP

Jaz vžgem gretje ročk,imam pa tudi termo rokavice,pa se na prejšnjem motorju brez gretja ročk niso obnesle.

Ps. zato moj nasvet montiraj si grelne ročke. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Jaz imam dvoje nove doma, če te zanima PM :)

Švercar :whistle:

@Puse: na motosvetu imajo tudi oglaševalci svoj kotiček ;) Malo pobrskaj :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve kje je v sloveniji kakšna trgovina ki prodaja opremo, oziroma rokavice ?

Za zdaj, ko je mrzlo, bodo za silo tudi smučarske. Drugače pa tudi prave moto rokavice niso drage. Tudo Hofer in Lidl ima to občasno. Imam Lidlove, so za sedaj zakon. Čim je nad 20°C, pa so prevroče. Za tedaj pa imam enih par. Od poštarskih, pa usnjene Spidi, goretexove. Se nabere z leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker se mi roke zelo potijo potem pridejo zame v poštev le najbolj športni modeli ki imajo veliko perforacij? Kakšen model konkretno?

Pozimi pa bi dal podrokavice oz. windstoper podrokavice spodaj...

prosim za mnenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mam yamahine usnjene in so res fine!Prej sem imel Sidi,berik,dainese in morem rečt,da so te boljše!Zanima me kake rokavice vi to pol nosite,da grejo še podrokavice v njih?Športne rokavice ti morajo bit po prstih,rokah tako,da ne sanjaj o podrokavicah!Pač moraš met ene usnjene,ene lahke poletne kao take sam do kafane in neke bolj tanke smučarske!Lahke poletne ma yamaha poceni in kvalitetne!Sam jih mam 3leto in sem zadovoljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kakšnih podrokavic iz windstopperja pa se ne dobi?

LP

Se dobijo. Občasno jih dobiš tudi v kakem Hoferju ali Lidlu kot tekaške ali kolesarske zimske rokavice in so pač precej cenejše kot "prave" Windstoper iz moto trgovin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važno samo, da so usnjene, ampak tudi iz kakšnega usnja so. Kaj mi pomagajo kevlar pa karbon zaščite, če mi pa na dlaneh, kjer ni podlog zijajo luknje - po cca 15k km. Pa se niso razparale po šivih, ampak se je enostavno obrabilo usnje. Pravijo, da naj bi bile dobre rokavice iz govejega usnja, te ki jih imam so pa narejene v Pakistanu (kot zelo veliko usnjenih izdelkov), tam pa menda kravam prizanašajo.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kaksne dobre in poceni zimske rokavice ? Ne mi nakladat o smucarskih rokavicah, sej res da so tople ce stojim na mestu, ampak ko se peljes gre mraz hitro skozi njih, sej pise gori na njih -30 ampak jih prelufta ze pri +10 :P

Tko da iscem usnjene rokavice ki imajo noter nekaj kar je toplo, skozi usnje pa v voznji redko-kdaj pride mraz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra rešitev za mrzle dni je tudi tole. Wunderlich lenkerstulpen Osnovna slika je malo slabša, poglej še dodatne slike. Je pa tudi 100 vaserdiht pravijo, nisem pa preverjal.

Slika je sicer slaba, ampak zadeva se natakne na belanco nato pa v njo vtakneš roke. Je univerzalna in se da namontirat tudi na motor, ki ima zaščito pred ročko . Tudi cena cca 50 € ni pretirana.

post-5391-1227202789_thumb.png

Verjetno se da tudi doma naredit kakšen dober približek tegale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo enostavne rešitve pa še poceni!

Kapuca (podložena) od stare puhovke 2x, par cm ježkov, ogrevane ročke pa je toplo v roke.

post-7865-1227205559_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!