Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Mene tudi moti bela barva na dlaneh in prstih, sicer pa lepo sedejo na roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj tista barva je kmal črna :lol1:

Se vsaj vidi da se vozte. Ne pa da so kombinezoni in ostalo čisti v nulo....kot kaki kafe-rejseri :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdu sm rokavice k so mi die beste: ALPINESTARS GP PRO model '08

Vendar so pri nas 180€ v Italiji pa cca. 150€.

No če kupim še čevlje prišparam še kakih 50€ na čevljih.

alpinestars_gppro_allblack.jpg

Vendar se pojavi problem...glupi italijani kot vedno ne pošiljajo v Slovenijo?!?! :headbang:

Konkretno: www.motostorm.it

A pošljejo lahko v USA, Avstralijo Nemčijo, Češko ma ni da ni a vSlovenijo kot da nas ni in nismo sosedje?!?!?

V čem je kle fora?

Je kdo še kje najdu kako štacuno ali pa ve za kako v Trstu, ki ima te rokavice ali pa pošiljajo v Slovenijo.

Lahk je tudi Avstrija, samo kakor sem jaz gledaj je Italija cenej.

tnx

Če ti do Trsta ni daleč, si lahko naročiš na "poštno ležeče". Precej delam z italjani, in v 90% uporabljajo GLS Executive ali Bartolini corriere expresso. ponavadi rabi en dan do skladišča, in tam prevzameš paket. jaz to uporabljam, ker je material v Trstu v enem dnevu, in stroški 30-70% nižji, kot če mi pripeljejo v Postojno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti do Trsta ni daleč, si lahko naročiš na "poštno ležeče". Precej delam z italjani, in v 90% uporabljajo GLS Executive ali Bartolini corriere expresso. ponavadi rabi en dan do skladišča, in tam prevzameš paket. jaz to uporabljam, ker je material v Trstu v enem dnevu, in stroški 30-70% nižji, kot če mi pripeljejo v Postojno

Bomo pogledal kako pa kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče obstaja kak postopek za mehčanje usnja, ali so te rokavice pač že po defaultu trše od ostalih :hmm:

Daj jih malo na dež in ko še nebodo povsem suhe jih mamaži z kremo za usnje,ki jo dobiš v Lyisu in v Heigerke glej sliko. :whistle:

post-9445-1211048946_thumb.jpg

post-9445-1211048968_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah sm jih kr pr ns kupu. Se mi ni dal jebat z italjani. bi zihr še kej zafukal...

alpinestars_gppro_allblack.jpg

1. vtisi bo kr vredu, so še zelo trde!

Nevem pa zakaj ni še na palcu na koncu šivi na ven, tako kot pri ostalih prstih?!?

Perforirani pa so zaenkrat dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah sm jih kr pr ns kupu. Se mi ni dal jebat z italjani. bi zihr še kej zafukal...

1. vtisi bo kr vredu, so še zelo trde!

Nevem pa zakaj ni še na palcu na koncu šivi na ven, tako kot pri ostalih prstih?!?

Perforirani pa so zaenkrat dovolj.

Po mojem si vzel preveč perforirane. Sem tudi jaz spobaval ta model. To je race rokavica. Po domače povedano za na pisto. Na členkih ti bo verjetn preveč pihalo. Predvsem bo moteče na daljših furah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem si vzel preveč perforirane. Sem tudi jaz spobaval ta model. To je race rokavica. Po domače povedano za na pisto. Na členkih ti bo verjetn preveč pihalo. Predvsem bo moteče na daljših furah.

videčemo.

sej prej ko ne probašnemorš vedt.

Vem sam da mam od First-aperforirane napalcu in me je čez dva dni vedno bolel k me je preveč prepihal tm.

PA še Rumene in črne so k se nekak ne sklada rumena barva z vsem ostalim. No zdj so bl črne k rumene ampak vseen.

Glavnem da mam zdej zaščito na zapestju k je prej ni blo glih.

Jih pa zdj prodajam za 40€.

Mam pa še od bikers-a wind stopper notranje rokavice k majo pa glih zaščito nad dlanjo in se bo lepo pokrivalo s temile kjer so sračniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

videčemo.

sej prej ko ne probašnemorš vedt.

Vem sam da mam od First-aperforirane napalcu in me je čez dva dni vedno bolel k me je preveč prepihal tm.

PA še Rumene in črne so k se nekak ne sklada rumena barva z vsem ostalim. No zdj so bl črne k rumene ampak vseen.

Glavnem da mam zdej zaščito na zapestju k je prej ni blo glih.

Jih pa zdj prodajam za 40€.

Mam pa še od bikers-a wind stopper notranje rokavice k majo pa glih zaščito nad dlanjo in se bo lepo pokrivalo s temile kjer so sračniki.

V TC-ju imaš rokavice od Firsta, ki so na členkih zaščitene in so okol 100€, če se ne motim. Rokavice so res rumene ne dlaneh in črne zgoraj, vendar so zelo udobne. Imajo pa nekaj perforacije med prsti in se da z njimi voziti tudi ob hladnem vremenu. Meni so veliko boljše kot te od A-star. Da ne bo pomote. Denar ne igra vloge. Res pa so te od A-Star velik bolj fancy :whistle: , vendar neudobne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V TC-ju imaš rokavice od Firsta, ki so na členkih zaščitene in so okol 100€, če se ne motim. Rokavice so res rumene ne dlaneh in črne zgoraj, vendar so zelo udobne. Imajo pa nekaj perforacije med prsti in se da z njimi voziti tudi ob hladnem vremenu. Meni so veliko boljše kot te od A-star. Da ne bo pomote. Denar ne igra vloge. Res pa so te od A-Star velik bolj fancy :whistle: , vendar neudobne.

hehe,

ma glih te mam še doma.

Sm dal ene 90€ zanje.

Nek kengerujevo usnje pa karbon na členkih.

Perforacija pa ob straneh.

Z windstopperjem od bikers-a se pa glih niso ujemale tm k bi mogla bit zaščita je bil blago.. kakorkoli...

Na koncu mi je šla tista barva že bolj na živce kot karkoli druzga.

Pa vedno me palc bolel od prepiha... mah skos je neki...

bom zdj vidu kak bo s temi.

Tudi tukaj so se mi zdele GP Tech tu mač dnarja pa še malo manj lepše ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe,

ma glih te mam še doma.

Sm dal ene 90€ zanje.

Nek kengerujevo usnje pa karbon na členkih.

Perforacija pa ob straneh.

Z windstopperjem od bikers-a se pa glih niso ujemale tm k bi mogla bit zaščita je bil blago.. kakorkoli...

Na koncu mi je šla tista barva že bolj na živce kot karkoli druzga.

Pa vedno me palc bolel od prepiha... mah skos je neki...

bom zdj vidu kak bo s temi.

Tudi tukaj so se mi zdele GP Tech tu mač dnarja pa še malo manj lepše ;)

Barva mene ne moti :hmm: , čeprav sem cel oblečen v stilu, razen rokavic :slap: Ja, tud te sem iskal črne pa udobne in nakonc kupu te od Firsta. Itak se ne vidi rumeno spodaj. No, sedaj postajajo že črne od ročk. Pa si siguren, da te boli zaradi prepiha? Lahko te boli od tega, ker te rokavice tiščijo v palec!!!!! Windstoperja pa nisem potreboval spodaj pod temi rokavicami pa sem se vozu tudi pri nuli. No, mal me je zebl ampak je blo za zdržat. Kengerujevo usnje pa je zato, da so mehke. Vedno iščem rokavice iz kengerujevega usnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe,

je blo pa še nek točn pri teh First rokavicah:

Začele so semi parat po šivih okrog prstov po dveh tednih uporabe.

Sm mislu da bom popizdu in jim jih nekam fuknu vTC-ju.

Sam kaj češ 8 dni je mim, mal dnarja mal muzke in to je blo to... vzel šivanko v roke in rumen cvern in ajmo šivat...

je zdržal pol še pol leta in zdej sm jih spet mogu mal pošit.

kr neki. Material drugač v redu sam skup zašit pa za en kurc.

Se je mogoč še komu to dogajal al sam men?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe,

je blo pa še nek točn pri teh First rokavicah:

Začele so semi parat po šivih okrog prstov po dveh tednih uporabe.

Sm mislu da bom popizdu in jim jih nekam fuknu vTC-ju.

Sam kaj češ 8 dni je mim, mal dnarja mal muzke in to je blo to... vzel šivanko v roke in rumen cvern in ajmo šivat...

je zdržal pol še pol leta in zdej sm jih spet mogu mal pošit.

kr neki. Material drugač v redu sam skup zašit pa za en kurc.

Se je mogoč še komu to dogajal al sam men?

Ja šivi so težava. To pa zato, ker so ti prodali tiste k so jih vsi natikali na prste in so jih razširili in z tem so popokali šivi. Jaz sem domov že prinesel natrgane, ker nisem gledal kaj so mi dali, ko sem probal. Nesel nazaj in so mi dali nove. Z njimi nimam težav. Prijatelj je kupil tudi te k jih vsi natikajo in so se mu tudi zečele trgati. Imel pa jih je okol pol leta. Nesel nazaj in so mu v TC-ju zašili. Garancija ni samo 8 dni!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja šivi so težava. To pa zato, ker so ti prodali tiste k so jih vsi natikali na prste in so jih razširili in z tem so popokali šivi. Jaz sem domov že prinesel natrgane, ker nisem gledal kaj so mi dali, ko sem probal. Nesel nazaj in so mi dali nove. Z njimi nimam težav. Prijatelj je kupil tudi te k jih vsi natikajo in so se mu tudi zečele trgati. Imel pa jih je okol pol leta. Nesel nazaj in so mu v TC-ju zašili. Garancija ni samo 8 dni!!!

Aha, viš na to pa nism pomislu pa tut so se mi tm na splošno (3x) zamerl tko da od takrat naprej kupujem drugje.

Bil je dan ko sm rabil celotno moto opremo, v štacun je blo 6 prodajalcev a noben se ni dal motiti... ampak to je že druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, viš na to pa nism pomislu pa tut so se mi tm na splošno (3x) zamerl tko da od takrat naprej kupujem drugje.

Bil je dan ko sm rabil celotno moto opremo, v štacun je blo 6 prodajalcev a noben se ni dal motiti... ampak to je že druga zgodba.

Ja v Labi so bolj prijazni. Tudi jaz sem mel nekaj problemov z njimi. Nasplošno tudi jaz ne zavijem rad k njim. Če je sila ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe,

je blo pa še nek točn pri teh First rokavicah:

Začele so semi parat po šivih okrog prstov po dveh tednih uporabe.

Sm mislu da bom popizdu in jim jih nekam fuknu vTC-ju.

Sam kaj češ 8 dni je mim, mal dnarja mal muzke in to je blo to... vzel šivanko v roke in rumen cvern in ajmo šivat...

je zdržal pol še pol leta in zdej sm jih spet mogu mal pošit.

kr neki. Material drugač v redu sam skup zašit pa za en kurc.

Se je mogoč še komu to dogajal al sam men?

Tud moje First rokavice so pocile po sivih na prstih. Nesel lepo v trgovino nazaj, so dali zasit in je blo.Je pa res, da zdaj spet nekaj pokajo...Bo pa treba menjat, verjetno.. Berik Sepang ogledujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to govorite o Berik rokavicah da so šivi pokali?

Rokavice First

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Wintexove rokavice že skoraj 10 let in so še vsi šivi celi, razen tiste okrog ježka spodaj za zapestjem moram zdaj zašit.

Z njimi sem brez posledic zame in za rokavice preživel tudi en padec na asfaltu.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere izmed treh naštetih rokavic predlagate SP-1 glove, SP-2 glove, SP-3 glove. Za naked motor, vožnja je bolj turing sport kot pa sport turing :lol1: , pa da so dovolj zračne za poletno vožnjo, pa seveda varne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Je kdo še kje najdu kako štacuno ali pa ve za kako v Trstu, ki ima te rokavice ali pa pošiljajo v Slovenijo.

Lahk je tudi Avstrija, samo kakor sem jaz gledaj je Italija cenej.

tnx

Na gruppofast.it strani poglej.

V Slo definitivno posiljajo. Na levi strani ti pise koliko popusta dobis, ce kupis nad dolocenim zneskom. Obicajno tudi za nakup nad dolocenim zneskom zastonj

posljejo - te popuste redno spreminjajo.

Jaz sem pri njih kupil dve celadi naenkrat, dobil popust skoraj 100eur - dostavili v slabih dveh tednih pred vrata stanovanja - zastonj.

Sicer sem bil skepticen na zacetku, ce se bo izslo, potem pa prijetno presenecen. :D

Ce kaj manjsega kupujes, se vas pa vec zmeni skupaj in imas popust in postnino...

Ne vem pa kako je v primeru reklamacije? :unsure:

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na gruppofast.it strani poglej.

V Slo definitivno posiljajo. Na levi strani ti pise koliko popusta dobis, ce kupis nad dolocenim zneskom. Obicajno tudi za nakup nad dolocenim zneskom zastonj

posljejo - te popuste redno spreminjajo.

Jaz sem pri njih kupil dve celadi naenkrat, dobil popust skoraj 100eur - dostavili v slabih dveh tednih pred vrata stanovanja - zastonj.

Sicer sem bil skepticen na zacetku, ce se bo izslo, potem pa prijetno presenecen. :D

Ce kaj manjsega kupujes, se vas pa vec zmeni skupaj in imas popust in postnino...

Ne vem pa kako je v primeru reklamacije? :unsure:

Lp!

Najlepša hvala.

Vendar malo prepozno.

Se mi ni dalo srat z italjani (ali niso imeli obeh izdelkov ali pa ni bilo pošiljanja v slo).

Sem šel kr v Labo in tam skeširal in težil za popust :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu sem zračunal, da bi me prišlo brez popustov iz italije cca. 30€ - poštnina ceneje.

Tko da sem šel raje v Labo na zihr kot da bi bil potem živčen in čakal če mi bojo prave poslal!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!