Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

Če je človek dost "nabildan" v prsa, ne rabi takega ščitnika :naughty: :naughty: :naughty:

No, jest ga ne nosim :evilgrin:

Kot na sliki lahko vidim, je perforiran, tko da prezračevanje nebi bil problem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zasledil sem, da se da na trgu kupiti alpinestars-ov ščitnik prsnega koša, kakršnega uporabljajo v moto gp in ostalih klasah. Ali imate kakšne izkušnje s tem, kako se nosi, cena, prezračevanje,...

Sam osebno posedujem omenjeni ščitnik. Kar se tiče cene; 50€ po mojem mnenju nekaj normalnega.

Stvarca za neizkušeno oko deluje precej preprosto in na otip ni nič posebenga, neke vrste "pena" oblečena v sintetični material. Sam je nisem še kej dost preprobov naredu sem eno krajšo turo (15km) z ščitnikom pod kombenizonom. Za moj stil vožnje in glede na motor se je obnesla OK ni mi lezla nikamor pa tudi motila me ni preveč, saj se sčasoma oblikuje po obliki prsnega koša. (malenkost se ukrvi).

Tako da se mi zdi uredu. kako bo pa poleti pri 30 stopinjah ali več, bomo pa vidli. Zaenkrat pa brez pripomb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bljižni prihodnosti ga bom verjetno kupil, ker baje dobro preprečuje zastoj srca pri topem udarcu v prsni koš, vendar me malo skrbi, ker se mi sedaj kombenezon zapne kot ulit in bi mi zaradi dodatnega vložka lahko postal tesen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bojiš, da ti bo pretesen, ti predlagam da se osebno (z jakno vred) zapeleš v Litijo in tam probaš kako se ti ščitnik dopade. Tako so mi po telefonskem poovoru tudi prodajalci sami svetovali de naj se pri njih oglasim in probam. To bo verjetno najboljša rešitev.

Sem se pa pogovarjov z inštruktorjem vožnje, k se je v svoji karieri veliko ukvarjov z motorji (tudi tekmoval in testirov za ene od teh firm...) in mi je svetoval de si ga naj omislim, kajti kot mi je on reku, ti ob nenadnih sunkih v prsni koš veliko pomaga. Tako v primeru nesreče, ali pa npr. če se peleš na kakšnem bolj športnem motociklu in zaradi določenih okoliščin zapeleš v bankino ali s ceste, takrat te zna tank od motorja pošteno v prsni koš udart in lahko pride zaradi adrenalina in dodatnega sunka tudi do zastoja srca. Nevem ??

Škodit nemore. Preventiva pa je pomoje vseen bol kot ... learning it the hard way.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bojiš, da ti bo pretesen, ti predlagam da se osebno (z jakno vred) zapeleš v Litijo in tam probaš kako se ti ščitnik dopade. Tako so mi po telefonskem poovoru tudi prodajalci sami svetovali de naj se pri njih oglasim in probam. To bo verjetno najboljša rešitev.

:OK: Tako bo najbolše ja, da prihodnjo sezono opravim izlet, do Litije in ga probam dati pod kombenezon. Pa še dober glas se širi o tej trgovini :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zasledil sem, da se da na trgu kupiti alpinestars-ov ščitnik prsnega koša, kakršnega uporabljajo v moto gp in ostalih klasah. Ali imate kakšne izkušnje s tem, kako se nosi, cena, prezračevanje,...

Tudi DAINESE ga ima za sezono 2008.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo Tech back protector od Alpinestarsa in kak je z njim zadovoljen? Se sčasoma kaj "omehca" v predelu ledvic in postane bolj prilagodljiv? Sem probal tud tega novejsega Bionic back protector pa mi je ful prekratek.

Hallo!

Kakor veliko ostale opreme kupil tudi želvo od Japonske Komine. Tanka, zračna, zgornji del gibljiv levo desno, skratka zelo prijetna pa še ni draga, Dal 39€

Info http://freeweb.siol.net/dmaric/

Ajd pa Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš kakšno fotko?

Drugače pa upam, da bo še pred pomladjo doma Bionic back protektor od Alpinestarsa :) Za hrbet samo najboljše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš kakšno fotko?

Drugače pa upam, da bo še pred pomladjo doma Bionic back protektor od Alpinestarsa :) Za hrbet samo najboljše!

Hallo!

Tu sem nekaj našel. Ta 03-419 pa je v vsaki letni jakni injeans jakni pri Komineju.

post-18381-1199268202_thumb.jpg

post-18381-1199268265.jpg

post-18381-1199268551.jpg

Upam da se da videt, ker sem malo lesen za te priponke!

Lp

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda kar ok.. definitivno boljša izbira za to ceno, kakor kakšen navaden ledvični pas, katerih se cene tudi vrtijo okoli 30, 40 eur :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa upam, da bo še pred pomladjo doma Bionic back protektor od Alpinestarsa :) Za hrbet samo najboljše!

evo... danes postala lastnica bionic back protector-ja. cena kar ugodna, se mi zdi -> 95€ s popustom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

jz sm si ga pa kr sam naredu.Fotr ki je krojač mi je Alpinestarsove ščitnike(dva dela)kar zašil na Wind stoper majico.Oblečem majico,jakno in gasa:)

Še slika:

A4qjgHwlfL4RuXnm.v.jpg

Popravljeno . Popravil Dinotti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest si bom pa tega umislu.

post-300-1202300940_thumb.jpg post-300-1202301070_thumb.jpg

Ima zaščito hrbta in prsnega koša. Upam, da bo stal pod kombinezonom. Je mogoč to že kdo kupil ?

Sicer sam ga zaenkrat samo probaval in se mi kar dopade zadeva;dosti boljši občutek, kot samo želva. Verjetno bom pa nabavil zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sam ga zaenkrat samo probaval in se mi kar dopade zadeva;dosti boljši občutek, kot samo želva. Verjetno bom pa nabavil zadevo.

Stoji fiksno al se kaj premika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sam ga zaenkrat samo probaval in se mi kar dopade zadeva;dosti boljši občutek, kot samo želva. Verjetno bom pa nabavil zadevo.

Kje se pa dobi to zadevo pa kolk kej stane??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest si bom pa tega umislu.

Ima zaščito hrbta in prsnega koša. Upam, da bo stal pod kombinezonom. Je mogoč to že kdo kupil ?

jaz sem samo poskusla, pa mi je bil fini. samo sem pomislila, da zna biti prevroča zadeva za poleti. zato sem kupila rajši samo želvo.

Kje se pa dobi to zadevo pa kolk kej stane??

tsc laba... 160€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stoji fiksno al se kaj premika?

Fiksno & zelo oprijeto...fajn je ker te ne motijo nobene naramnice. Boštjan je razlagal da ga je poleti nosil pri 30 st. pa ni nič kaj več švical kot pri hrbteničniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiksno & zelo oprijeto...fajn je ker te ne motijo nobene naramnice. Boštjan je razlagal da ga je poleti nosil pri 30 st. pa ni nič kaj več švical kot pri hrbteničniku.

meni je zadeva delovala tudi fiksna, ker je tako oprijet.

ma ja... bolj vroč je ziher kot samo želva, ker pri želvi nimaš predaj ničesar.

no poskusite in poročajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tale DAINESE zaščita za pod kombinezon. Zaščiten je še vrat.

Meu oblečeno pred nekaj dnevi v Mariboru. Dober splošni občutek :grim , tudi vrat precej gibljiv, ampak telovnik je treba sprobat v polni bojni opremi, ker ti je jakna hitro lahko premajhna oz. čelada ne sede po željah. Zmotila me je (pre)visoka cena in sicer 250 EUR :slap: .

Popravljeno . Popravil T-boy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!