Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

Saj ne kupuješ želve za svoj motor,ampak zase & za svojo hrbtenico. Noben motor ni preveč bilokaj,da ne bi bil primeren za nosit želvo. LAhko pa tudi tako razmišljaš ali se ti v primeru kakšnega padca bolj splača poškodovati hrbtenico ali pa jo z želvo zaščititi.

vem.. samo men je bilo rečeno da bi me želva motila pri vožnji....

kupt jo hočem pa zaradi lastne varnosti...

kero pa priporočate kej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem.. samo men je bilo rečeno da bi me želva motila pri vožnji....

kupt jo hočem pa zaradi lastne varnosti...

kero pa priporočate kej...

Sem jih v zadnjih dnevih par probal pa mi najbolj sede Dainesova če ti to kaj pomaga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem.. samo men je bilo rečeno da bi me želva motila pri vožnji....

kupt jo hočem pa zaradi lastne varnosti...

kero pa priporočate kej...

Sam uporabljam tole KLIK in sem zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni..

imam vprašanje..

izbiram med ledvičnim pasom ter želvo.. zanima me kaj se mi splača vzem.. vozim pa Suzuki Bandit 600s..

se mi zdi da je preveč pokončen motor za želvo?? ali se motim..

lp

ni debate, želva! ko jo boš kupvou sabi uzem jakno k jo maš za vozit, in jih skupej probej, pol se pa poskusi spravt v pozicijo v kateri s evoziš, da vidiš kako se ti prilega, ovira...what ever!

Sam uporabljam tole KLIK in sem zelo zadovoljen.

od dainese želve sm tud že pomirju, zlo udobne, lepo se prilegajo. kupu sm si pa neki cajta nazaj želvo u hoferji od crane sport (dvojen ledvičen pas...), stvar ni slaba, samo predebela je, tko k je rekla SharpNinja se počutm kot želva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, naj mi prs kdo opiše dejansko funkcijo ledvičnega pasu in kako se ga pravilno namesti.

predtavli si ledvičn pas kot hranilno knižco na bank, na stara leto boš še meu dokaj uporabne ledvice :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preprečuje, da ti napiha ledvice ter nudi oporo ledvicam pred tresljaji, ki se pojavljano na motorju. Namestiš ga nad majico (pod jakno) tako da ti prekrije ledvice ter ga rahlo zategneš.

Ne nameščaš ga nad moto jakno, kot to vidim da nekateri delajo :slap:

Obvezno pod jakno !

Tako je Frips, to več ali manj vemo vsi.Rad bi če je možno kaj bolj strokovnega.Da ti jih ne prepiha lahko uporabiš primerno jakno, glede tresljajev so ti res tako"nevarni", in končno zakaj praviš rahlo zategneš.Moja logika je ,da ga kar zategneš?Je potem učinkovitejši usnjen ledvični pas ali kombinacija usnje elastika, mogoče kaj drugega.Igra debelina oziroma širina kakšno vlogo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je Frips, to več ali manj vemo vsi.Rad bi če je možno kaj bolj strokovnega.Da ti jih ne prepiha lahko uporabiš primerno jakno, glede tresljajev so ti res tako"nevarni", in končno zakaj praviš rahlo zategneš.Moja logika je ,da ga kar zategneš?Je potem učinkovitejši usnjen ledvični pas ali kombinacija usnje elastika, mogoče kaj drugega.Igra debelina oziroma širina kakšno vlogo?

-jakna ni tako oprijeta kot ledvični pas (dobra kombinacija obeh skupaj!)

-ja tresljaji so lahko zelo nevarni (kasneje v žiljenju ti vn butne)

-kadar sm ledvičn pas preveč zategnu mi je gor zlezu

-z današnjimi materjali je skoraj vseen al usnje al umetn materjal (js raj umetn, ker je bolj prožen).zlo mi odgovarja k mam v ledvičnem pasu ekaj pokončnih paličic iz plastike "za hrbet ravnat"

-debelina ne igra vloge (sestava igra vlogo)

-širina... :hmm: ..logično sklepaj...a bulš da maš prekrite cele ledvice + še kej zravn al sam pou ledvic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-jakna ni tako oprijeta kot ledvični pas (dobra kombinacija obeh skupaj!)

-ja tresljaji so lahko zelo nevarni (kasneje v žiljenju ti vn butne)

-kadar sm ledvičn pas preveč zategnu mi je gor zlezu

-z današnjimi materjali je skoraj vseen al usnje al umetn materjal (js raj umetn, ker je bolj prožen).zlo mi odgovarja k mam v ledvičnem pasu ekaj pokončnih paličic iz plastike "za hrbet ravnat"

-debelina ne igra vloge (sestava igra vlogo)

-širina... :hmm: ..logično sklepaj...a bulš da maš prekrite cele ledvice + še kej zravn al sam pou ledvic

Aj aj Fossil,to je pitanje za miliun kuna.Logika ima mlade kot se ji zahoče.Če imaš samo eno ledvico , uporabiš polovičko? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli in nikamor brez želve.. Imam tako, ki je kombinirana z ledvičnim pasom in je zakon.. Greje ledvice, nudi dobro oporo in zaščito + na motorju se počutim precej bolj zavarovanega. Tudi v kombinezonu sem imel hrbtenični ščitnik in bi v bistvu lahko uporabljal samo ledvični pas namesto želve, ampak sem raje tisto vzel ven in ostal pri starem hrbteničniku. Mi je veliko boljši občutek, če vem da je tisto pritrjeno direkt name in me res varuje..

@Klajba.. Če še nimaš hrbteničnika čimprej nabavit, namen grbe ni varovanje, zato ti dobra želva ogromno doprinese k varnosti! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej ti bedarije sprašuješ, a si mislu da ti bomo toplo vodo odkril :headbang:

Mea culpa...ravno to sem upal in ti si bil najbližje. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz nič, razen majico in gate :D

ledvični pas nekako ni za pod kombinezon, saj je namenjen temu da ti ne prepiha ledvic, če pa že imaš kombinezon pa ledvični niti ni potreben, ..........za pod kombi rabiš želvo

FYI: buče prodajaš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mea culpa...ravno to sem upal in ti si bil najbližje. :worship:

s tabo je neki narobe,...ne sprašuj če nočiš odgovora

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako mate vi zelve? Pod jakno/kombinezonom al nad?

včasih jo dam v kufer, pa to tudi pomaga - vozim počasneje in bolj varno ...zdej, če je tebi všeč, si jo lahko namontiraš tudi čez jakno - v tem primeru bi te prosil, da se pripelješ kdaj pokazat, da se bomo malo smejali.

mimogrede - koliko motoristov si videl, ki bi imeli želvo namontirano čez jakno? Ti ta podatek kaj pove?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izbiram med ledvičnim pasom ter želvo.. zanima me kaj se mi splača vzem.. vozim pa Suzuki Bandit 600s..

se mi zdi da je preveč pokončen motor za želvo?? ali se motim..

vzemi želvo... če se ti bo zdela prepočasna, nabavi zajca - samo ne albino, se prehitro umažejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-ja tresljaji so lahko zelo nevarni (kasneje v žiljenju ti vn butne)

daj mi kaj vče o tem povej, lahko tudi daš kak link... to pa res prvič slišim... a maš mogoče v mislih negativne vplive na samo ledvico, ali na hrbtenico, sklepe, okostje, mogoče na zobovje (priporoča ze boksarska "žvaka"), ali pa kar na lobanjo in možgane v njej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih jo dam v kufer, pa to tudi pomaga - vozim počasneje in bolj varno ...zdej, če je tebi všeč, si jo lahko namontiraš tudi čez jakno - v tem primeru bi te prosil, da se pripelješ kdaj pokazat, da se bomo malo smejali.

mimogrede - koliko motoristov si videl, ki bi imeli želvo namontirano čez jakno? Ti ta podatek kaj pove?

videl enega z ledvičnim čez kombinezon :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede - koliko motoristov si videl, ki bi imeli želvo namontirano čez jakno? Ti ta podatek kaj pove?

Jaz sem jih videl kar precej že.. Čez kombinezon sicer samo enega ali dva, ampak čez jakno pa to ni tako redek pojav.

Nekdo je bil tako oblečen celo na enem moto testu, kake pol leta nazaj.. Če ni bil celo Motosvetov test.. No ne bom trdil, ker se ne spomnim dobro, je le že nekaj časa, ampak vem pa, da je šlo za slovenski test :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj mi kaj vče o tem povej, lahko tudi daš kak link... to pa res prvič slišim... a maš mogoče v mislih negativne vplive na samo ledvico, ali na hrbtenico, sklepe, okostje, mogoče na zobovje (priporoča ze boksarska "žvaka"), ali pa kar na lobanjo in možgane v njej?

hrbtenica je v obliki črke S. ta oblika deluje kot amortizer tresljajam, ki bi sicer na celotno telo vplivali zelo negativno. hrbtenica je v glavnem namenjena blaženju tresljajev človeške hoje oz. teka. to nalogo tudi izpolnjuje. ker pa smo se ljudje mal bol razvil se vozmo okrog z avtomobili in motorji. ti pa povzročajo tudi mikro tresljaje, katere hrbtenica ne ublaži, mi pa jih tudi ne zaznavamo. ti so še posebej nevarni za vitalne organe. omejiš jih lahko z nošenjem elastičnih trakov in podobnih zadev (ledvičnih pasov).

za sklepe, okostje, zobovje in lobanjo zelo negativno delujejo padci.

so pa tudi znani primeri, v katerih so mikrotresljaji povzročili možganske poškodbe. tvoj motor verjetno oddaja veliko mikrotresljajev :evilgrin:

pa tud js sm že vidu dost motoristov z želvo čez jakno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tabo je neki narobe,...ne sprašuj če nočiš odgovora

Malo spremljaj poste na to temo, boš videl da pri marsikomu priteče topla voda.Vsekakor je z mano neki narobe, tako kot z SiR-om - tvoji mikrotresljaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ste mi svetovali, da bi bilo dobro imeti pod enodelcem želvo ali ščitnik hrbta :yes: , se zato odločam za nakup. Zato pa vas naprošam :hmm: , da mi opišite, na kaj moram pri izbiri paziti, kakšen je pravi, ter katerega mi priporočate. Za vse že podane in sledeče odgovore se vam lepo zahvaljujem.

LP Klajba ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih videl kar precej že.. Čez kombinezon sicer samo enega ali dva, ampak čez jakno pa to ni tako redek pojav.

ledvičnega ali želvo? ...

pa tud js sm že vidu dost motoristov z želvo čez jakno.

ponavljam vprašanje - z želvo ali ledvičnim pasom čez jakno? ...

Ker ste mi svetovali, da bi bilo dobro imeti pod enodelcem želvo ali ščitnik hrbta :yes: , se zato odločam za nakup. Zato pa vas naprošam :hmm: , da mi opišite, na kaj moram pri izbiri paziti, kakšen je pravi, ter katerega mi priporočate. Za vse že podane in sledeče odgovore se vam lepo zahvaljujem.

LP Klajba ;)

mah kup prvega, ki ga najdeš in te ne ovira pretirano, ko ga daš gor... vseen je, al je Dainese, al pa kaj cenejšga... edin če ga za 7 evrov dobiš, je verjetno vprašljiv... mora biti dovolj dolg in ne predolg.

mimogrede - prve želve so izdelali, če prav vem, iz vizirjev za čelado ... mislim,da je bil Wayne Rainey ... al je bil Schwanz? se ne spomnem ...

mimogrede - na wikipediji sem našel še zanimiv citat:

However, in the Cambridge Standard for Motorcyclists Clothing, Roderick Woods asserts that the majority of spinal injuries are caused by blows to the hip and shoulders. In the rare circumstance that a motorcyclist received a direct blow to the back the damage would be unmitigatable by armor. The concept of a "back protector" is therefore not endorsed.

torej - da naj bi bile poškodbe hrbta običajno posledica šusov v boke ali ramena... in da so direktni udarci v hrbet običajno tako močni, da ščitniki, kot je želva, verjetno ne pomagajo veliko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sir: Ja razn ce se malce dlje peljes po hrbtu... potem pa posteno pomaga. Aja pa skodvat tud ne more :)

Klajba: Jst sm si nabavu unga od A* k majo pr tsc laba in sem zaenkrat zadovoljen z njim. Edin cena je mal :whistle: Drugac je pa lahek, tanek in poln nekih kanalov za zracenje da ne zgnijes (prevec :) ).

Popravljeno . Popravil triler
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klajba: sabo vzem jakno in skupej obleč, pa ti bo hitr jasn. lahka sabo uzameš tud čelado. če ti je želva prevelka se zadnji del čelade zadene ob želvo kar zna bit moteč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klajba: sabo vzem jakno in skupej obleč, pa ti bo hitr jasn. lahka sabo uzameš tud čelado. če ti je želva prevelka se zadnji del čelade zadene ob želvo kar zna bit moteč.

Z mojim post-336-1182244380_thumb.jpg ščitnikom sm zadovoljen, kombinacija zračnega polnjenja in trše snovi prek..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!