Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

preizkusil nekaj ščitnikov... IXS - PRO BACK VII mi je bil všeč, kar se udobja tiče, le v spodnjem delu (kiž, proti trtici) se mi zdi malo sumljivo tanek..

sprobal še UFO, daje občutek varnosti, le malce bikast je za pod kombinezon. Tudi zračenje ni ravno najboljše.

ergo... grem pogledat in probat slavni Dainese WAVE2...

wow... stvar je res huda.. nivo varnosti itaq maximum, posebej všeč mi je bil način zračenja, ki je zelo učinkovito na račun aluminjasetga satovja... udobna, tanka in se lepo uleže po hrbtenici.. cena :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: glp... 154€

mi ne preostane drugega, kot da odkopitljam s povešenim nosom... :trance_33_sleep:

glej ga šmenta, danes pa jo najdem pri kolegu iz Murske za res ugodno ceno 115€... :OK: ((Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)press)

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ergo... grem pogledat in probat slavni Dainese WAVE2...

wow... stvar je res huda.. nivo varnosti itaq maximum, posebej všeč mi je bil način zračenja, ki je zelo učinkovito na račun aluminjasetga satovja... udobna, tanka in se lepo uleže po hrbtenici.. cena :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: glp... 154€

Da ne boš živel v zmoti - Wave 2 je EN1621-2 (torej LEVEL 1) ščitnik, ne LEVEL 2. To pa ni "nivo varnosti maximum"...je pa vsaj pravi Level1, ne kot kakšen pakistanec :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha.. nisem vedel..

kateri pa je potem level 2?

Tale, Alpinestarsov Bionic back protector-prenos sile na hrbtenico le 9kN ob udarcu, 110€-TSC Laba

post-12761-1183531593.jpg

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pišuka.. zdaj pa ne vem katerega bi vzel...

dainese ima res odličen sistem prezračevanja, AS pa višji nivo varnosti.. vendar AS ne zgleda ravno preveč zračen, kar lahko tudi štejem k varnosti, ker me ob živce spravlja občutek nečesa mokrega na hrbtu.. Poleg tega ne razumem tega s številkami pri AS, da so vsi enaki in da je razlika le v pasih :eek:

kako ima lahko nekdo visok 1,5 m enak ščitnik kot nekdo, ki je visok 2m?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pišuka.. zdaj pa ne vem katerega bi vzel...

dainese ima res odličen sistem prezračevanja, AS pa višji nivo varnosti.. vendar AS ne zgleda ravno preveč zračen, kar lahko tudi štejem k varnosti, ker me ob živce spravlja občutek nečesa mokrega na hrbtu.. Poleg tega ne razumem tega s številkami pri AS, da so vsi enaki in da je razlika le v pasih :eek:

kako ima lahko nekdo visok 1,5 m enak ščitnik kot nekdo, ki je visok 2m?

Velikosti sta dve, vsaka pa ima dve različni dolžini pasu (torej štiri verzije...). Za prezračevanje si ga vzemi pa v roke (hrbteničnik namreč)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap.. od danes... hud je... definitivno vreden tega denarja... :worship:

kaj pa dolžina prileganja, kakšna je debelina, ali se ga zelo čuti pod kombinezonom, a zelo reže v ramena ....

ma sam te tvoje zizike :eek: :eek: :eek: ...

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, ti nosilci so itak ena sama šlamparija. Nisem še videl motorja in nosilca. ki bi pasala skupaj brez problema, da bi stalo kot je treba. Najsi gre za Givi ali pa original znamke motocikla. Vedno je potrebno nekaj prilagajati, da je v redu.

dolžina je meni ravno prav.. od trtice do izbočene kosti pred tilnikom...

širina... zdi se mi ravno prav.. sprobal pod kombinezon, nikjer ne tišči, nič ne reže.. zaenkrat dober vtis...

sva s punco testirala :lol1: mi je naklonila eno krepko brco v predel hrbtenice in moram reči, da res dobro porazdeli silo, ker do hrbtenice ni prišlo nič, se pravi, da se sile porazdelijo na strani... :lol:

aja pa zračenje je veliko boljše, kot je to razvidno iz slik...

glede zizik pa tako... če bi bile moje, sedaj ne bi visel na forumu... .) :naughty:

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kupit Alpinestars oz. Dainesse želvo v Ljubljani ali Celju?

Hvala in LP,

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kupit Alpinestars oz. Dainesse želvo v Ljubljani ali Celju?

Hvala in LP,

M.

V Lj imaš Dainese v Autocommercu. Alpinestars v LJ ni, je pa v Litiji (TSC LABA) ali Celju (TOP MOTO)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo pri top motu ne pričakuj, da jo boš našel tam... če jo imajo imaš srečo... če ti jo naroči... jo ne pričakuj kmalu, ker je sašo skrajno neresen...

priporočam ti labo v litiji :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpinestars Bionic B.P sm kupla sred maja ..... zelo zadovolna

visoka sm 179 ...usteza mi velikost L

bolje se počutim če med nošenjem nimam zapetih hlač z jakno (zadrga ki ju povezuje )

tudi dovolj zračen se mi zdi...ne čutim mokrote na hrbtu, niti ko mi je vroče

pred nabavo svoje želve sm nosila bratovo Dainese Wave... ki pa mi je bila prevelika saj

je on visok 187 cm in me je občasno tiščalov tilnik.... je pa tud super želva

zelo pametno je želvo probat v "popolni bojni opremi"

lahko se zgodi da jo potem doma ne moreš zatlačit za hlače....tišči...

lp janetka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP. KUPUJEM ZELVO Z VGRAEJNIM LEDVICNIM PASOM, VISOK SEM 178.5 CM, TEZAK PA 80 KG, NE MOREM PA SE ODLOCITI MED ST. 7 IN 8! PROSIM ZA NASVET, KATERA ST. BI BILA PRIMERNEJSA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej če greš u kero moto trgovino (razn tc) pol ti bojo sigurn povedal drgač pa nej bi bla baje ene 5cm dol od vrata pa 5 centimetrov nad zadnjo platjo (ritjo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem šel v TSC Labo po Bionic back protector. Prodajalec mi je dal za probat najprej malo večjega, nakar je kar sam ugotovil da mi je prevelik, ko sem ga oblekel. Dal mi je manjšega, katerega sem si nadel ter ponovno oblekel kombinezon. Za gotovino sem dobil še 6% kasa skonto. Dejansko sem za prileganje hrbtne plati potreboval le kake 3 ure, da sem nanj pozabil. Z njim sem kar solidno zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sprobal od frenda ta AS hrbteničnik (level 2), kaj naj rečem...... :worship: :worship: :worship: :worship:. Ga grem nabavabit :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ma kdo Tech back protector od Alpinestarsa in kak je z njim zadovoljen? Se sčasoma kaj "omehca" v predelu ledvic in postane bolj prilagodljiv? Sem probal tud tega novejsega Bionic back protector pa mi je ful prekratek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, AS Level 2 back protector je že doma in že sproban, skratka 1.LIGA! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem pol vseeno vzel Bionic back protector, mi je bil baje stari previsok! Pa še pod kombinezon ga dobim proti pricakovanju :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

zasledil sem, da se da na trgu kupiti alpinestars-ov ščitnik prsnega koša, kakršnega uporabljajo v moto gp in ostalih klasah. Ali imate kakšne izkušnje s tem, kako se nosi, cena, prezračevanje,...

post-17625-1198610553.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!