Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Po vsem kar si napisal še najbolj ustreza Berik. malo se bo vsekakor raztegnil oz. ulil po telesu. Bolj po dolžini kot po širini. Po šivih se naj ne bi smel raztegniti. Pravim se ne bi smel ... sem imel slabo izkušnjo, kjer se je sam od sebe razparal šiv na notranjem delu stegna malo nad kolenom. Na forumu nisem zasledil, da bi kdo imel podobno težavo.

So ti upoštevali kakšno garancijo potem v tem primeru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej dobis tudi od dainese pa a* posebej hlace pa jakno. saj ko enkrat ves kaksna cifra jakne in hlac ti pri kateri znamki pase lahko tudi prek spleta narocis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaka je pa kaj sama kvaliteta? Gledal sem tudi nekaj kombinezonov v rangu 300€ ampak takoj vidiš razliko ko enkrat oblečeš Berika, Spyka ali Cloverja recimo. Čeprav sem pa bil presenečen nad MBR 666. Usnje sicer malo trdo ampak, če bi ga nekajkrat namazal bi ga verjento zmehčal.

Kvaliteta je primerna denarju ki ga odšteješ za ta kombinezon,jaz ga imam od pomladi in sem zadovoljen.Tudi jaz sem gledal MBR,vendar je usnje bistveno preveč trdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me s čem čistite notranjost kombinezona če ta ni snemljiva. ne vem kako se naj lotim tega tako da kakšen nasvet nebi bil odveč:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me s čem čistite notranjost kombinezona če ta ni snemljiva. ne vem kako se naj lotim tega tako da kakšen nasvet nebi bil odveč:D

Pomoje samo cistilnica! Sicer se pa tudi jaz priporocam za enak nasvet oz priporocilo za cistilnico, ki zna delati s temi stvarmi in usnjem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da delim še jaz mojo izkušnjo. Po nasvetu gospoda, ki se je vrsto let v Nemčiji ukvarjal z izdelavo usnjenih kombinezonov, škornjev,... sem opral kombinezon.

Postopek, ki mi ga je opisal je bil naslednji: Najprej odstrani vse ščitnike, kombinezon daj v pralni stroj, dodaj 4 čajne žličke praška in vključi takratek 30 stopinjski program pa centrifugo na minimum. Potem ga dva dni suši v senci, tretji dan pa obilno namaži z Niveo ali pa 48 kremo. Pusti en dan in z bombažno krpo obriši kar je preveč kreme.

Če je usnje dobro se bo lepo spucalo in bo nepoškodovano. Če je usnje zanič pa je itak vseeno, če vržeš v smeti tak šrot.

Zadeva deluje... se svetim in dišim k pumpeževa rit, kombinezon pa je lepo mehak.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me s čem čistite notranjost kombinezona če ta ni snemljiva. ne vem kako se naj lotim tega tako da kakšen nasvet nebi bil odveč :D

Jest sem ga ponavadi namočil za ene 30 min v mlačni vodi z malenkost praška, obesil pod tuš in spiral toliko časa dokler ni bila čista voda. Posušil zunaj v senci in potem namazal usnjene dele s kako izmed tistih krem, ki jih dobiš za negovanje usnja. Pri corduri pa namesto kreme, sprej za ponovno impregnacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce pospravljam v garaži, in mam tole viška. Ženski usnjen 2-delni, kombinezon Modeka,star je ene 7-8 let, velikost je tako piše 38, pasal pa bo puncam od cca 165-175 cm, pa tam okol 55-65kg. V črno sivi barvi, zgleda nepoškodovan, gor ma tudi drsnike, ki so malce obrabljeni.

Kontaktirajte me preko PM ali pa telefona ki je v mojemu profilu. Možnost dostave Lj-Domžale.

Aja, pa kombinezon podarim, for free, šenkam...... :yes:

post-2615-0-41314500-1346576687_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce pospravljam v garaži, in mam tole viška. Ženski usnjen 2-delni, kombinezon Modeka,star je ene 7-8 let, velikost je tako piše 38, pasal pa bo puncam od cca 165-175 cm, pa tam okol 55-65kg. V črno sivi barvi, zgleda nepoškodovan, gor ma tudi drsnike, ki so malce obrabljeni.

Kontaktirajte me preko PM ali pa telefona ki je v mojemu profilu. Možnost dostave Lj-Domžale.

Aja, pa kombinezon podarim, for free, šenkam...... :yes:

Nekam znam...ampak ti si čisto vtrgan,for freee....prow na smeh mi gre! Legenda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ima kdo kakšnega enodelca za prodat? Berik, Alpinestars,Dainese, Mtech...velikost nekje med 52 in 56. :)

Jaz. Berik, rdeč, 56, super ohranjen, spodaj je link na oglas.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js iščem kakega rabljenega za punco...velikost 38. Star največ sezono, odlično ohranjen...pa za kak pametn denar ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz. Berik, rdeč, 56, super ohranjen, spodaj je link na oglas.

Hvala Marko, staknil sem istega, vendar ceneje pa 56 bi mi bil skoraj preširok. Hvala še enkrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

imam eno vprašanje odločam se za nakup kombinezona od motobee-ja (2-delni usnjeni), pa me zanima če ima kdo izkušnje s temi kombinezoni ali se dobro obnesejo, kako je z kvaliteto šivov in podobno...

prosim da mi odgovori samo kdo, ki ima dejanske izkušnje s tovrstnimi kombinezoni

Hvala za odgovor

LP David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scheko... jaz imam njihov kombinezon, samo enodelnega narejenega po naročilu.

mojemu kombinezonu čist nič "ne fali"! lahko pametuje kdor hoče, ampak jaz sem zadovoljna in če bi v tem trenutku kupovala še enkrat, bi se odločila isto!

padla hvala bogu (tok tok) še nisem (in tudi upam, da ne bom), tako da iz tega vidika ne vem kaj več povedat.

šivi na mojem se ne razpadajo in so tam, kjer so bili pred nakupom.

če te še kaj zanima, pa kar vprašaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi pa še eno vprašanje...

Kaj v realnosti doprinese grba na kombinezonu? Ali je to bolj aerodimaničnega značaja ali tudi kaj (dosti) prispeva k varnosti v primeru padca?

Že vnaprej hvala za dgovor

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi pa še eno vprašanje...

Kaj v realnosti doprinese grba na kombinezonu? Ali je to bolj aerodimaničnega značaja ali tudi kaj (dosti) prispeva k varnosti v primeru padca?

Že vnaprej hvala za dgovor

LP

Aerodinamika. Lahko pa služi tudi za dodatno zračenje ali kot prostor za "kamelo". Če gledaš MBRov dvodelni kombinezon z grbo, je tista grba zaradi aerodinamike, in je manjša, ker je pri "tavelikih" grbah, ki so na enodelcih problem, če imaš na športnem motorju zadaj sopotnico, ker ima večina čelado v višini grbe, se je težje držat na tanku, pa ves čas se butaš v grbo. Sprobano. S "tamalo" ni problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

imam eno vprašanje odločam se za nakup kombinezona od motobee-ja (2-delni usnjeni), pa me zanima če ima kdo izkušnje s temi kombinezoni ali se dobro obnesejo, kako je z kvaliteto šivov in podobno...

prosim da mi odgovori samo kdo, ki ima dejanske izkušnje s tovrstnimi kombinezoni

Hvala za odgovor

LP David

Jaz mam enodelca in morm rečt da je super. Pred tem sem pa mel DAINESE dvodelno tko da mam visoko referenco :)

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi imam dvodelca MBR (666). Hlače sem imel oblečene samo 1x (na poti iz trgovine), jakno pa redno uporabljam in mi je zelo všeč. Edino zadrga (tisti del za odpiranje) se je razletela po 5x uporabi. Dobil sem novo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

juter grem še jaz po novo opremo, končno!!

kombinezon bo verjetno M-Tech ostalo alpinestar in pa čelada Premier dragon titanium:) pol pa za pol leta na jug nadaljevat sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!