Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Pa kroj kombinezona je malo drugačen zaradi same drže na motociklu(bolj vzravnana drža). Ponavadi so pa ti kombinezoni tudi bolj perforirani(naluknjano usnje) zaradi večjega zračenja saj se pri sm ne dosegajo takšne hitrosti kot pri ss motorjih. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pri nas prodaja spidi? Generalni?! Link?! :doze:

hvala lepa

Popravljeno . Popravil krava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima morda kdo kakšne izkušnje s kombinezonom Büse Sepang - kako je glede kvalitete, ker je cenonovno dokaj ugodn (cena 89.000 v akciji)? Kaj mi še svetujete oz. odsvetujete pri nakupu dvodelnega kombinezona, v cenovnem razredu do 130.000.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te znamke sicer ne poznam, verjetno jo malokdo, predvidevam da zato ker ni uvoznika pri nas. Ko kupuješ pa ne šparaj preveč na kombinezonu, ker se ti bo kej hitro naredilo da boš pozneje ugotovu, da ni v redu in boš še enkrat šparal, pa kupil še enega-boljšega. Drugače pa vzami s sabo nekoga ki se spozna in iima izkušnje, naj ga fino pregleda (kvaliteta/debelina usnja, šivi, ali so ščitniki tam kjer morajo bit, ali je "streč"material tam kjer mora bit, kvaliteta zadrge...). Če vse štima, ga še probaj, če te nikjer preveč ne žuli in tišči, če se dobro počutiš v njem, potem imaš dobre argumente da ga vseeno kupiš. Drugače pa pri kombinezonih velikokrat vidiš v kateri kakovostni razred spada že če primerjaš cene.

Velik sreče pri odločitvi. Če se odločiš za nakup, pa poročaj, da bomo še ostali vedeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da pri njih mogoče kaj ceneje dobit, kot pri ostalih trgovcih, ki zastopajo to znamko?

Sm bil prejšnji teden tm, sam je cena normalnega kombinezona npr modela race hunter 150k in glede na to, da je tuki http://www.valerisport.it/ cca 113k + recimo 5k za bencin, se ti pomojem bl splača it drugam iskat .)

Je pa tko.. po meri ti ga lih ne naredijo, ti pa lahko popravijo določene zadeve kot npr. skrajšajo, zožajo rokave, ... Tak da se sam odloči ali se ti splača dat 150k za isti SLO proizvod, ko ga lahko v tujini dobiš za ceneje..

Tega res ne zastopim pri naših dragih slovenskih proizvajalcih :angry:

Aja še to.. model CYBER imajo v spyke za pomojem cca 270k, v IT pa za 689 EUR!!! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Absolutno dvodelni, ker enodelnega še nisem probal :P :grim

Mnenje naj napišejo tisti, ki imajo izkušnje z enim in drugim, ne pa stavit vse konje na tisto, kar imaš v omari, drugo je pa figo vredno :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res težko nekomu sploh svetovat, namreč jaz imam vse vrste oblačil,pa mi vedno še kaj manjka.Zdaj ti bom opisal moje izkušnje.

Za večjo hit. Zaščita pri padcu Zaščita v dežju Čiščenje lastnost Cena

1.) Enodelni leder Najboljši Najboljša Slaba vredu ---------- dokaj vis.

2.) Enodelni goratex Vredu Slaba-opekline-drsenje Dobra Vredu Poleti vroč sprejemljiva

3.) Dvodelni leder Manj primiren Vredu Slaba Vredu Zelo težak sprejemljiva

4.) Dvodelni goratex Manj primiren Slaba-pri drsenju Dobra Vredu ----------- sprejemljiva

Namreč težko je to opisovati,kajti vsa ta oblačila se mad seboj spet močno razlikujejo,po znamki,ceni,materijalu,strukturi materijala itd. Tudi nošenje nekomu bolj odgovarja oprijeto,drugemu nekaj komot,tretjemu za šminkat itd.Kot vidiš se boš moral kar sam odločit vedi eno,ne šparaj na opremi kajti dobra oprema te velikokrat reši,če imaš namen vozit hitreje absolutno ENODELNI LEDER. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res težko nekomu sploh svetovat, namreč jaz imam vse vrste oblačil,pa mi vedno še kaj manjka.Zdaj ti bom opisal moje izkušnje.

Za večjo hit. Zaščita pri padcu Zaščita v dežju Čiščenje lastnost Cena

1.) Enodelni leder Najboljši Najboljša Slaba vredu ---------- dokaj vis.

2.) Enodelni goratex Vredu Slaba-opekline-drsenje Dobra Vredu Poleti vroč sprejemljiva

3.) Dvodelni leder Manj primiren Vredu Slaba Vredu Zelo težak sprejemljiva

4.) Dvodelni goratex Manj primiren Slaba-pri drsenju Dobra Vredu ----------- sprejemljiva

Namreč težko je to opisovati,kajti vsa ta oblačila se mad seboj spet močno razlikujejo,po znamki,ceni,materijalu,strukturi materijala itd. Tudi nošenje nekomu bolj odgovarja oprijeto,drugemu nekaj komot,tretjemu za šminkat itd.Kot vidiš se boš moral kar sam odločit vedi eno,ne šparaj na opremi kajti dobra oprema te velikokrat reši,če imaš namen vozit hitreje absolutno ENODELNI LEDER. :OK:

Lahko bi bilo bolj pregledno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi bilo bolj pregledno...

Bilo je pregledno napisano samo, ko sem kliknil dodaj odgovor je samodejno vse poravnalo na levo-nemorem pomagat!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk pa ne bi blo nič ...

Se strinjam s teboj,to sem že sam ugotovil-večkrat,najbolje,da se mal nasmeješ temi si svoje misliš in greš na drugo.Molčati je zlato,na internetu, pa je zlato neodpisovat. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob debati, kaj dati nase, pomislim na inštruktorja varne vožnje Braneta Legana in njegove nauke.

:nono: usnjenega kombinezona ne zamenjam za nič na svetu, pa če se skuham v njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob debati, kaj dati nase, pomislim na inštruktorja varne vožnje Braneta Legana in njegove nauke.

:nono: usnjenega kombinezona ne zamenjam za nič na svetu, pa če se skuham v njem.

Mislim, da ima kar prav. Jaz sem poleg usnjenega dvodelnega Berika kupil še goretex jakno, pa sem jo samo enkrat oblekel. Usnje je OK, ker je težko in ga čutiš, lepo je oprijeto, pa še zaščite ima dobre upam, da jih ne bom nikol sprobal) :blush: .

Samo za bolj hladno vreme in pa dež ni najboljše.

Se pa strinjam z vsemi, ki zagovarjajo teorijo - NE šparaj pri kvaliteti. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, še to. Motoristična obleka je namenjena VARNOSTI motorista, ampak po prebranih postih se mi zdi, da marsikateri motorist ne razmišlja tako. :cry: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enodelni-dvodelni....čist odvisno,za kaj potrebujete........če imate športni motor,pa da se kdaj zapeljete še na pisto pod nujno kupite enodelca,če pa radi potujete,bi pa na vašem mestu vzel dvodelca........ko prideš do gostilne,ko čakaš na trajekt...... slečeš jakno,se normalno vsedeš (pri enodelcu pa stalno opletaš z rokavi).....

Dvodelc ima še to prednost,da lahko oblečeš samo jakno

Drugače pa:priznane firme imajo boljše kroje in boljši material........NE ŠPARAT........raje kak let več brez motorja,kakor pa vozit se v kavbojkah in supergah :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sam sem imel prej dvodelni spyke-ov kombinezon, sedaj pa sem nabavil še Alpinestars-ovega enodelnega. Moja opažanja (z enodelnim prevozil komaj enih 20 km-jev):

Enodelni je definitivno udobnejši pri vožnji (na mojem motorju). Problem pri vožnji na cesti bi znal biti v bolj mrzlih dnevih zaradi perforacije. Pri vročih poletnih dnevih bo pa po moje bolj luštno, kot pri dvodelnem, ki manj "diha". Je pa enodelni neroden za slačiti, tu ima svoje prednosti dvodelni kombinezon.

Zaključek: za pisto in krajše izlete v vročih poletnih dnevih definitivno enodelni kombinezon, za ostale vožnje po cesti, kot tudi malo daljša potovanja pa dvodelni kombinezon. Zato bom obdržal kar oba. :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob debati, kaj dati nase, pomislim na inštruktorja varne vožnje Braneta Legana in njegove nauke.

:nono: usnjenega kombinezona ne zamenjam za nič na svetu, pa če se skuham v njem.

She talked and it was NO bullshit! :worship:

Sicer pa za nas nedirkače po mojem mnenju pridejo v poštev dvodelni kakovostni(!) kombinezoni. So enostavno bolj praktični in še vedno dovolj varni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi svetujete, Berik ali Spyke, oba sta dvodelna, cenovni razred cca 160 jurčkov, s popustom, cca 130 jurčkov.

Kje v Italiji so kakšne dobre trgovine, oz. ali se mi sploh splača vozit okrog, v SLO bo sedaj skoraj povsod cca 30% popusta...

Popravljeno . Popravil andy77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomeri oba, vsedi se na motor in tako preveri kater ti bolj "leži", kateri ti je bolj všeč, oz. kateri ti nudi več za svojo ceno. V vsakem primeru pa ne boš zgrešil, ker sta oba kvalitetna. jaz sebe smatram kot zahtevnega kupca, pa sem z berikom zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj. Sj vem da vsi ciljate na bolj drage dvodelce. Mene pa sam zanima,če je že kdo slišal za firmo TSCHUL ,katere kombinezoni se sedaj prodajajo na netu ta borih 60k.Bolha,Motosvet,avtonet.

Ali ima kdo izkušnje s temi kombinezoni in to firmo,kako se obnese? in ali je sploh za probat it?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!