Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Imam občutek,da boš z temi merami imel problem. Al ti bo preširok pa rokavi dost dolgi, al pa rokavi prekratki, pa ostalo ok :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem razmisleku sem se odločil da le ne bom šparal saj je to edino kar me loči od asfalta.

Odločil sem se za kombinezone priznanih znamk(Dainese,M-tech, Spyke, Berik...).

Če bom se zagledal slučajno v kaj rabljenega bom prej vse pregledal tako da bo vse kot mora bit.

Odločam se za NAJVEČ 120 tisoč zapravit, v kakšni akciji.

Sedaj pa eno vprašanje, imam 178-180cm in 65kg, kar majhen glede na povprečje, kakšna konfekcijska številka bi bila priblizno v tem primeru ? Seveda imam namen tud dobro kombinezon sprobat..

Lep pozdrav

jaz imam pri 174 cm in 73 kg Berika, hlače 50, jakno 52. glede na višino bi morala pasat 50 ampak so mi vsi dainese, areln ness, spyke in berik v ramenih absolutno preozki, cel kombinezon 52 pa predolg po nogah. glede na višino boš sigurno rabil 52, sicer pa moraš obvezno probat. more ti bit ozek, mogoče minimalno premali/pretesen ker se malo raztegne in uleži, ampak res minimalno, če se ne moreš gibat potem odpade, toliko ga ne raztegneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam pri 174 cm in 73 kg Berika, hlače 50, jakno 52. glede na višino bi morala pasat 50 ampak so mi vsi dainese, areln ness, spyke in berik v ramenih absolutno preozki, cel kombinezon 52 pa predolg po nogah. glede na višino boš sigurno rabil 52, sicer pa moraš obvezno probat. more ti bit ozek, mogoče minimalno premali/pretesen ker se malo raztegne in uleži, ampak res minimalno, če se ne moreš gibat potem odpade, toliko ga ne raztegneš.

Hm berik pri 175cm in 75 kg, hlače 52 (pri 50 želve nisem not dobu) in jakna 48 :kva1: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm berik pri 175cm in 75 kg, hlače 52 (pri 50 želve nisem not dobu) in jakna 48 :kva1: :hmm:

jebi ga, mam pač kratke noge, malo rit in široka ramena :blush: imam iste probleme z oblekami kje ne pašem ne v 50 in ne v 52 ampak v 50-52 kombinacijo.

no v tolažbo, KeC ima istega Berika kot jaz in je enako visok, njemu pa so hlače 52 in jakna 50 OK, zato sva kupila dva in zamenjala :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem razmisleku sem se odločil da le ne bom šparal saj je to edino kar me loči od asfalta.

Odločil sem se za kombinezone priznanih znamk(Dainese,M-tech, Spyke, Berik...).

Če bom se zagledal slučajno v kaj rabljenega bom prej vse pregledal tako da bo vse kot mora bit.

Odločam se za NAJVEČ 120 tisoč zapravit, v kakšni akciji.

Sedaj pa eno vprašanje, imam 178-180cm in 65kg, kar majhen glede na povprečje, kakšna konfekcijska številka bi bila priblizno v tem primeru ? Seveda imam namen tud dobro kombinezon sprobat..

Lep pozdrav

Pozdravljen.

Mogoče ti bo kaj v pomoč. INDE Vransko zastopa SPYKE, katerega ti pa tudi po želji predelajo, popravijo, podaljšajo... Cene in tipe kombinezonov pa se da lepo videti na spletni strani od Vombergerja http://www.vomberger.com/oblacila_spyke/usnjeni_kombinezoni/, recimo templar 124 kSIT :OK:, velikost :hmm: , jaz imam berika 52 številko, višina 171 cm, teža 76 kg, pa mi je kot ulit. Glede rabljenega, ne priporočam, ker je raztegnjen po drugačni postavi.

LP Drago

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo varnost.

Če užgeš z dvodelnim, gre najprej zadrga, pol ti pa potegne kožo dol, zeloooooooooooooo boli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo varnost.

Če užgeš z dvodelnim, gre najprej zadrga, pol ti pa potegne kožo dol, zeloooooooooooooo boli.

Govoriš iz lastnih izkušenj al ugibaš? Če bi tako hitro popustila zadrga na dvodelnih kombinezonih,jih tovarne(priznane znamke) nebi proizvajale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoriš iz lastnih izkušenj al ugibaš? Če bi tako hitro popustila zadrga na dvodelnih kombinezonih,jih tovarne(priznane znamke) nebi proizvajale.

Tudi jaz mislm da so fabrike prej kakšen test nardile preden so jih u prodajo dale. Sicer mam pa dvodelnega od alpinestars-a in je zakon sam malenkost so mi hlače prevelike. Je pa res da ko pade temperatura ni več tolko topel ampak je tudi za to rešitev- windstoper!!!

P:S.

Prodam od punce jakno...glej nižje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

175 / 66kg dainese dvodelc/enodelc... dimenzija 48 točna v hlače in zgornji del. Je pa res placa v zgornjem delu samo za V3 pa roza knjigico :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lastne izkušnje....... pri dvodelcu se ni niti prvzdignila "usnjena zavesa", ki pokriva zadrgo, kaj šele da bi se zadrga strgala ali zdrsala. To so pravlice, da te olupi kot banano :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer še nimam izkušenj iz motorizma, vem pa da priznane znamke kot so: (saj vsi vemo katere so...)

nebi proizvalale stvari ki niso varne. Stirinjam pa se da je varnost zadrge pri dvodelcu na dirkališču pri 250 zelo vprašljiva (ne vem, nimam izkušenj). Ampak prosim vas, mislim da je tista zadrga na cesti zelo dober način zaščite. Nekateri govorite o dvodelnih kombinezonih kot da so nekakšne spalne srajčke iz navadnega bombaža. Res pa je vse odvisno od kvalitete kobinezona... ampak o kvaliteti lahko govorimo tudi pri enodelcih, zdaj če je enodelen, še ne pomeni da je varen, in da se ne bo strgal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo varnost.

Če užgeš z dvodelnim, gre najprej zadrga, pol ti pa potegne kožo dol, zeloooooooooooooo boli.

:nono:

Lastne izkušnje: drsenje kakšnih 30m po grobem asfaltu. Posledice: 2 počeni rebri in pa malce podrsan kombinezon. Vsi šivi in zadrge ostale cele in na svojih mestih.

Po mojem je možnost citiranega zelo zelo majhna in pa odvisna tudi od tega kje je zadrga všita. Nekateri touring kobinezoni imajo zadrgo prišito na podlogo. Za največjo možno varnost mora biti zadrga kvalitetna in prišita direktno na usnje.

Če pa bi se večkrat podal na dirkališča kjer je možnost padca tudi pri hitrostih 200km/h + pa ne bi pomišljal in nabavil enodelca.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa bi se večkrat podal na dirkališča kjer je možnost padca tudi pri hitrostih 200km/h + pa ne bi pomišljal in nabavil enodelca.

To je to. Sicer pa za rekreativno vožnjo po kakem dirkališču tut dobr dvodelc ni slab. Je stvar osebnih preferenc, saj če kupiš kvalitetno robo varnost ne bo izostala. Največ pa te lahko obvaruje "pametna" desna roka, saj veš .)

Lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam 178cm in okrog 67 kg pa mi je bil Dainese 50 prevelik (vsaj zgornji del). Zdaj sem si pa kupil dvodelnega Berika, št. 50, pa mi je prav. Edino hlače mam občutek, da me malenkost tiščijo... :hmm: Kot da bi mi bile nekoliko prekratke, ker ko sem na motorju težko skrčim koleno. No ne vem, komplet oblečen sem se peljal namreč le 2x.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, torej gledati po velikosti 50, hvala!

Hej, danes sem bil v Italiji čez mejo(Trst) in gledal kombinezone v trgovini Ducati-Suzuki.

Kombinezon enodelni Ducati, vam povem da cena ni šla izpod 1000€. Dainese okol 900€ najcenejši pa do visokih cifer. Čelade Arai,Dainese okol 500-700€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, torej gledati po velikosti 50, hvala!

kombinezon moraš sprobat, saj se velikosti od modela do modela in od firme do firme razlikujejo, kot primer navajam, da sem letos pomerjal dva različna modela m-tech kombinezonov št. 54. NOS model mi je bil ravno prav, NKP pa pretesen, tako da, ne se zanašat na neke splošne mere .)

V razmislek....m-tech NOS model na HR stane 850 EUR, in če odšteješ davek, pa popust, zna biti ugodno, pa še kvalitetni so, kar ti lahko potrdi kar nekaj motosvetovcev, ki so zadovoljni uporabniki te znamke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, torej gledati po velikosti 50, hvala!

Hej, danes sem bil v Italiji čez mejo(Trst) in gledal kombinezone v trgovini Ducati-Suzuki.

Kombinezon enodelni Ducati, vam povem da cena ni šla izpod 1000€. Dainese okol 900€ najcenejši pa do visokih cifer. Čelade Arai,Dainese okol 500-700€

Sem ti rekel, da je v SLO DAINESE ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej če že kupuješ kombinezon, kup neki za več keša, v trgovini - ne pa na bolhi. Raj dej 150+k al ga pa na znižanjih kup. Boš vsaj na varni strani.

Je pa tud odvisn od tega kašn motor maš. Ne bom zdej jst recimo za moped kupvov kombinezona :P

Popravljeno . Popravil Stroj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam 178cm in okrog 67 kg pa mi je bil Dainese 50 prevelik (vsaj zgornji del). Zdaj sem si pa kupil dvodelnega Berika, št. 50, pa mi je prav. Edino hlače mam občutek, da me malenkost tiščijo... :hmm: Kot da bi mi bile nekoliko prekratke, ker ko sem na motorju težko skrčim koleno. No ne vem, komplet oblečen sem se peljal namreč le 2x.

Je to forum, tema Kombinezon? Ali se temu reče, kako popljuvati vse proizvajalce in povzdigniti Berik-a v nebo? :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm v jakni se mi pa zdi mal nevarno pelat.

Ker pa bo to moj prvi motor, sem bolj na tesnem z denarjem, motor, izpit, oprema, stane veliko, tako da sem mislil če bi nabavil rabljenega. Recimo kaj takega bi uzel. Saj se ščitniki ne obrabijo da bi bili manj varni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!