Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Sm v jakni se mi pa zdi mal nevarno pelat.

Ker pa bo to moj prvi motor, sem bolj na tesnem z denarjem, motor, izpit, oprema, stane veliko, tako da sem mislil če bi nabavil rabljenega. Recimo kaj takega bi uzel. Saj se ščitniki ne obrabijo da bi bili manj varni?

Ma važni so šivi

Pa če je kje podrsan da vidiš kako fejst je podrsan... drgač edino kar bo mogoče mal ne-kul je to ker se je usnje usedlo po prvem lastniku... pa še to mislim da se da rešit z eno furo po dežju :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Na koncu sezone sm mel en manjši crash pa mi je pr kombinezonu (Spyke Bull Bear, 2-delni) predrsal rokav tko, da je lukna. Pa me zanima če kdo vsaj približno ve kok bi pršlo popravilo, če bi dau to k INDE Vransko popravt, pa a bi to sam eno fliko usnja gor dal al bi se lahko dal zamenat ceu ta raztrgan del? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to forum, tema Kombinezon? Ali se temu reče, kako popljuvati vse proizvajalce in povzdigniti Berik-a v nebo? :kva2: :kva2: :kva2:

:huh:

Ja kaj je pa narobe? Kje sem pa kaj slabega napisal o kakšnem proizvajalcu? Tudi Berika nisem nič hvalil. Napisal sem samo, da mi pač konfekcijska številka od Daineseta ni odgovarjala.

Meni osebno je vseeno katere firme imam opremo. Gledam samo to, da je priznana. Če jo dirkači uporabljajo, zakaj ji potem ne bi zaupal tudi jaz?

In ja, to je tema kombinezon, zato bi lahko hvalil/grajal kogarkoli. Na forumu je najbrž zaželjeno, da pišeš svoja mnenja/izkušnje... Kaj ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekiraj se, če v postu ene 5x ne napišeš Dainese rulz in pa vse ostalo je za en k*** gattolini ne bo všeč. :headbang:

Podobno težavo sem imel z Wintexom in jo imam z Alpinestars, mi pač kroj ne odogovarja. Glede tega sem pa z Berikom zelo zadovoljen. Ampak to je spet odvisno od konstitucije vsakega posameznika. Dainese še nisem sprobal tako, da o tem kako mi paše na mojo konstitucijo ne morem govoriti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Iščem nekaj zame,pa se ne morem odločiti.Zadnjič sem bil v TC-ju, pa so me že skoraj prepričali,naj si vzamem raje usnje.Problem pa je v tem,ker sem malo izven standardnih mer in so mi kombinezoni vse prej kot odgovarjali.Če mi je bila prav jakna,je bil problem s hlačami (predolge, s ščitniki krepko pod koleni)Edini model,ki mije še kar lepo ležal,je bil M-TECH, jakna z zimsko podlogo in posebej hlače,ki se pripnejo z zadrgo na jakno...vendar mi ni bil posebno všeč,ker je bila celotna zadeva v črni barvi.Kje bi se še po ugodnih cenah dalo dobiti kaj zame? Kako je z kombinezoni zadnje generacije pri IMOB-u? Slišal sem in kritike in dobre lastnosti tako,da je še povečalo moje dvome.Kje v SLO se dobi Dainese,a ima kdo podatek kje je neka ženska,ki šiva po modelih od spyke-a? Prosim za kakšno koristno informacijo, ker se sejem v Pordenonu zelo hitro bliža in bom normalno probal kaj najti tudi tam...Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Iščem nekaj zame,pa se ne morem odločiti.Zadnjič sem bil v TC-ju, pa so me že skoraj prepričali,naj si vzamem raje usnje.Problem pa je v tem,ker sem malo izven standardnih mer in so mi kombinezoni vse prej kot odgovarjali.Če mi je bila prav jakna,je bil problem s hlačami (predolge, s ščitniki krepko pod koleni)Edini model,ki mije še kar lepo ležal,je bil M-TECH, jakna z zimsko podlogo in posebej hlače,ki se pripnejo z zadrgo na jakno...vendar mi ni bil posebno všeč,ker je bila celotna zadeva v črni barvi.Kje bi se še po ugodnih cenah dalo dobiti kaj zame? Kako je z kombinezoni zadnje generacije pri IMOB-u? Slišal sem in kritike in dobre lastnosti tako,da je še povečalo moje dvome.Kje v SLO se dobi Dainese,a ima kdo podatek kje je neka ženska,ki šiva po modelih od spyke-a? Prosim za kakšno koristno informacijo, ker se sejem v Pordenonu zelo hitro bliža in bom normalno probal kaj najti tudi tam...Hvala za pomoč.

Spyke - Vomberger Kranj ali pa v Vranskem po meri

DAINESE - Autocommerce Maribor in Lj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Na koncu sezone sm mel en manjši crash pa mi je pr kombinezonu (Spyke Bull Bear, 2-delni) predrsal rokav tko, da je lukna. Pa me zanima če kdo vsaj približno ve kok bi pršlo popravilo, če bi dau to k INDE Vransko popravt, pa a bi to sam eno fliko usnja gor dal al bi se lahko dal zamenat ceu ta raztrgan del? :?

flika usnja bo zadevo rešila :yes: ne boš zapravu celga premoženja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kak so te številke kombinezonov v primerjavi z ostalimi oblačili npr. jakna.... ali so te mere približno enake, ali je kaj odstopanj. imam eno obično jakno št. 52, vendar mislim da bi mi kombinezon št 52 bil premajhen... malo mi razložite kak so te dimezije kombinezonov in kaj pomenijo te številke ter za katero velikost so. sam sem malo večji od povprečja (189cm ter 86kg).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Iščem nekaj zame,pa se ne morem odločiti.Zadnjič sem bil v TC-ju, pa so me že skoraj prepričali,naj si vzamem raje usnje.Problem pa je v tem,ker sem malo izven standardnih mer in so mi kombinezoni vse prej kot odgovarjali.Če mi je bila prav jakna,je bil problem s hlačami (predolge, s ščitniki krepko pod koleni)Edini model,ki mije še kar lepo ležal,je bil M-TECH, jakna z zimsko podlogo in posebej hlače,ki se pripnejo z zadrgo na jakno...vendar mi ni bil posebno všeč,ker je bila celotna zadeva v črni barvi.Kje bi se še po ugodnih cenah dalo dobiti kaj zame? Kako je z kombinezoni zadnje generacije pri IMOB-u? Slišal sem in kritike in dobre lastnosti tako,da je še povečalo moje dvome.Kje v SLO se dobi Dainese,a ima kdo podatek kje je neka ženska,ki šiva po modelih od spyke-a? Prosim za kakšno koristno informacijo, ker se sejem v Pordenonu zelo hitro bliža in bom normalno probal kaj najti tudi tam...Hvala za pomoč.

Sam sem imel podobne probleme pri iskanju usnjenega kombinezona;no končno sem se odločil in si ga dal narediti pri IMOBU;letos z njim prevozil cca. 12.000 km in zaenkrat zelo zadovoljen;ščitniki so na pravem mestu,usnje in zadrge so tudi ok;kakšno stvar gede dizajna bi še lahko izboljšal,vendar me to ne moti,ker sem hotel imeti kombinezon v črni barvi. Za dva kompleta sem dal cca. 180.000 SIT,če se še prav spomnim.

Najboljše,da greš kdaj k njemu,pa malo pogledaš zadevo. Bil sem tudi v Inde v Vranskem kjer šivajo za Spyke,cene iste kot v drugih trgovinah;tam ti kombinezon samo popravijo,tako,da ti paše. Takrat bi mi to naredili brez doplačila. lp vuk

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kak so te številke kombinezonov v primerjavi z ostalimi oblačili npr. jakna.... ali so te mere približno enake, ali je kaj odstopanj. imam eno obično jakno št. 52, vendar mislim da bi mi kombinezon št 52 bil premajhen... malo mi razložite kak so te dimezije kombinezonov in kaj pomenijo te številke ter za katero velikost so. sam sem malo večji od povprečja (189cm ter 86kg).

Sem skorajprepričan da ti bo 52 premajhen. Bolj verjetno 54 ali 56. Številke kot takšne so pač oznaka za velikost, kaj točno pomenijo pojma nimam vem pa, da večja številka pomeni večji kombinezon :grim.

Pojdi v trgovino kjer imajo veliko izbiro kombinezonov in poizkusi, tako boš najlažje ocenil pri kateri številki približno si. Potem pa ko boš to ugotovil pa začni preizkušat razne znamke, da boš videl kateri kroj ti najbolj ustreza. Razlike so kar precejšnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kak so te številke kombinezonov v primerjavi z ostalimi oblačili npr. jakna.... ali so te mere približno enake, ali je kaj odstopanj. imam eno obično jakno št. 52, vendar mislim da bi mi kombinezon št 52 bil premajhen... malo mi razložite kak so te dimezije kombinezonov in kaj pomenijo te številke ter za katero velikost so. sam sem malo večji od povprečja (189cm ter 86kg).

Za dainese vem da so številke kar velike, sam imam dvodelca št. 50 pa mi je za moje mere 180/83 ravno prav. Se pa od firme do firme številke razlikujejo, tako da kot ti je že Kec napisal definitivno probaj preden kaj kupiš, pri tem pa ne pozabi da to ni vetrovka ampak oprijeta zadeva in sploh če je nova na začetku deluje nekoliko utesnjeno potem se zadeva uleža na telo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dainese vem da so številke kar velike, sam imam dvodelca št. 50 pa mi je za moje mere 180/83 ravno prav. Se pa od firme do firme številke razlikujejo, tako da kot ti je že Kec napisal definitivno probaj preden kaj kupiš, pri tem pa ne pozabi da to ni vetrovka ampak oprijeta zadeva in sploh če je nova na začetku deluje nekoliko utesnjeno potem se zadeva uleža na telo. :)

:eek: hmmm meni pa se ravno zdi da ima dainese male številke :hmm: kako pri vragu se stlačiš v 50 kombinezon če sta meni pri 174 cm in takrat 70 kg morala prodajalca pomagati se spraviti iz enodelca? no mogoče da so vmes cifre spremenili, je to le bilo enih 5 let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy teža mora biti pravilno porazdeljena se veš hehheheh :xx: :xx: joke. :D :D :D :D :D

hja takrat je bila pri meni še v nadtrebušnem delu .)

sem pa razmišljal o drugi stvari, po ameriškem vzoru so nekatere firme pri oblekah "povečale" številke, torej je lahko takratna 50 danes 52 ali 54. samo ideja :hmm:

vglavnem treba je probat, nosit, se vsest na motor itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mojo višino 180 cm,pa 75 kg,je 50 št.od Daineseja premajhna,v bistvu je kombinezon prekratek in se nisem mogu stegnt v kolenih ker me je na motorju čist zašponu.Zdej mam Spyke 52 št.,pa še sem mogu mal zadrgo prestavit ker mi je bil kratek.Tko da od proizvajalca do proizvajalca se razlikujejo št. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še tu eno 'butnem'!

Primer; dainese 50 dvodelen je enak dainese 48 enodelen.

Tak približno gre pri vseh proizvajalcih.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko da od proizvajalca do proizvajalca se razlikujejo št. :?

Tko kot je PERVY napisal, treba je probat in pika :) Številke se lahko razlikujejo tudi od istega proizvajalca. če je drugačen model itd....celo pri istem modelu, se zgodi, da se številke razlikujejo. To z številkam je zelo relativna stvar ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem za informacije, ko pa bom kupoval pa bom valda sprobal kak je na stvari a ne :D :D

- pa tolk da vem približno da morn iskat okol 54, 56 cifre

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno me boli patak katere znamke je kombinezon. Na motorju mi je tudi vseeno, če zgledam kot kloven. Važno je, da je leder lepo sešit, da je velikost prava, da je kombinezon sešit iz čim manj kosov (ne iz flikic), pa da so fršlusi OK. Kakšen je dizajn in kateri dirkač, ga tudi nosi mi je čisto nepomembno. Eni res komplicirajo, da je kar joj... Če pošteno padeš, ti tudi viteški oklep ne pomaga. Ne vem zakaj imajo nekateri skrivljeno predstavo, da jih bo pa ravno oprema rešila vsega hudega. Pač kupiš nekaj, kar si še lahko privoščiš in se veselo furaš (prej seveda probaš).

Še eno vprašanje; Ali kdo pri nas izdeluje kombinezone po sistemu, da prineseš starega, pa ti po njem naredijo novega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ravno obratno. Enodelen mora biti številko večji kot dvodelen. Res si eno butnu v prazno. Pejd probat k DAINESU. :headbang:

:blush: :headbang: Res maš! Se pardoniram! :rolleyes:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Saj Dainesse je vredu, vendar je zaradi znamke nekoliko precenjen, kot še marsi kateri drugi. To drži. Pa vendar. Po petih sezonah mi še vedno ne premoči v dežju. Imam tudi Berika, pa sem tudi zadovoljen. Ko sem zdrsnil in stem padel na bok, me je kar dobro zaštopal, ni bilo nekega drsenja. Ugotovitev, v kombinezonu se moraš počutiti dobro, ter predusem varno, bol ko gre na trdo gor, bol je varen, saj se le tako ne pojavljajo razna odvečna mesta usnja, kar pa lahko ob padcu povzroči marsi kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj imajo nekateri skrivljeno predstavo, da jih bo pa ravno oprema rešila vsega hudega. Pač kupiš nekaj, kar si še lahko privoščiš in se veselo furaš (prej seveda probaš).

Ker smo sprobali :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVE vsem skupaj :worship:

Vsak razmišlja po svoje, in jaz mislim pač tako, da zadrga ni enako usnje :nono:, oziroma dvodelni enako enodelni. Dvodelne so naredili tudi zaradi udobja. Koliko profijev se vozi z dvodelnim. Poglejte si slike o padcu na Grobniku. Vem, da bi verjetno tudi z enodelnim podlegel, vendar pa se mogoče nebi kotalil. Sicer , pa ko je preveč, je mesarsko klanje. Kogar zanima naj si ogleda te slike: v brskalnik najdi.si vpišite motorist, nato pa kliknite na povezavo there was a motorist. OPOZORILO-zelo krvavo. Namenoma nočem prilepit povezave. Če pa sem koga nehote užalil ali pa pri njem ustvaril svojo odurno prispodobo, se mu vnaprej opravičujem.

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js morm zdej nabavt en dvodeln kombinezon ....prej sm mel textilca .... d vidm razliko :) drgač pa a kdo ve kdaj je m.s. mahne odprt k se mi noben noče javt na telefon ..če je kdo iz postojne tnx .....mislm enga spyka nabavt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!