Skoči na vsebino

Yamaha DT (vse verzije in letniki)


enduraš

Priporočene objave

ma ja sej to sm hotu sam je lokalni vulkanizer rekeu da težko dobiš 21 colsko cestno gumo. Pa tud ta k ga prodaja je reku da ne ve če dobiš cestne. sicer sm pa gledou na netu http://www.moto-gume.si/ pa je blo nekej cestnih gum

a drgač zdej k ma ene enduro gume tko so na pol cestne a se da s temu kej zalagat?

Popravljeno . Popravil brucelee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja sej to sm hotu sam je lokalni vulkanizer rekeu da težko dobiš 21 colsko cestno gumo. Pa tud ta k ga prodaja je reku da ne ve če dobiš cestne. sicer sm pa gledou na netu http://www.moto-gume.si/ pa je blo nekej cestnih gum

a drgač zdej k ma ene enduro gume tko so na pol cestne a se da s temu kej zalagat?

če niso lih hude kramparce se da dokaj normalno pelat... drugač pa kamot dobiš gume za 21 18 k ti bojo držale čist dobr...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja sej to sm hotu sam je lokalni vulkanizer rekeu da težko dobiš 21 colsko cestno gumo. Pa tud ta k ga prodaja je reku da ne ve če dobiš cestne. sicer sm pa gledou na netu http://www.moto-gume.si/ pa je blo nekej cestnih gum

a drgač zdej k ma ene enduro gume tko so na pol cestne a se da s temu kej zalagat?

Kar se tiče enduro gum, ki se jih da lepo založit bi ti predlagal Michelin Sirac. Jaz jo imam na moji Yamahi spredaj in drži brez problemov, v kombinaciji z cestno zadnjo gumo (Michelin Pilot Activ) drsam tačke, pa še ima guma nekaj mm rezerve :) Je pa res, da Michelinke niso najbolj poceni :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče enduro gum, ki se jih da lepo založit bi ti predlagal Michelin Sirac. Jaz jo imam na moji Yamahi spredaj in drži brez problemov, v kombinaciji z cestno zadnjo gumo (Michelin Pilot Activ) drsam tačke, pa še ima guma nekaj mm rezerve :) Je pa res, da Michelinke niso najbolj poceni :trance_33_sleep:

maš cenovno bolj ogodno mitas e-08... men osebno bolša kot michelin sirac... sem imel obe pa se mi je mitaska bolš dopadla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja enduro bo meu ze gor nove tko da se bom zdej z tistimi k so gor furov, pol spomlad pa ene cestne

komi cakam da grem nekam na vršič al pa kam drgm se morm še pozanimat ket je kej dobr za zacetnika da se navadm

aja a si mogoč ti tist jerry z enmu ktmam k ti res poka ko nevem kva. glih pridem ven iz sove pa pride en z ktmam pa zaslajda pa pr 2 avtih sam alarm začne nabijat

Popravljeno . Popravil brucelee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja enduro bo meu ze gor nove tko da se bom zdej z tistimi k so gor furov, pol spomlad pa ene cestne

komi cakam da grem nekam na vršič al pa kam drgm se morm še pozanimat ket je kej dobr za zacetnika da se navadm

aja a si mogoč ti tist jerry z enmu ktmam k ti res poka ko nevem kva. glih pridem ven iz sove pa pride en z ktmam pa zaslajda pa pr 2 avtih sam alarm začne nabijat

ups ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav tudi sam imam dt-jko letnik 2003 kupil sm jo rablno pa me znnima c kdo mogoce ve kok je stala

nova? k fotr trdi d sm(JE) dau zano tok k d bi kupu novo xt sicr je sm dau 2300e

sory za oftopic

lp simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah če ti kej pomaga jest bom za 2002 letnik pumoje registrirano pa nove gume dau ene 1500-1600

)aja drgač pa hud atx sm tud sam ponosn lastnik (rumenga)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav tudi sam imam dt-jko letnik 2003 kupil sm jo rablno pa me znnima c kdo mogoce ve kok je stala

nova? k fotr trdi d sm(JE) dau zano tok k d bi kupu novo xt sicr je sm dau 2300e

sory za oftopic

lp simon

jest mislm da je bla nova 3000 pa še neki malga zravn... pa glede na to da se je z 2004 model zamenov bi reku da si jo kr drago vzel :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

torej o mojem problemu sem pisal že v drugi temi, pa brez nekega uspeha..

na YAMAHI DT 125 mi je šel servomotorček ki odpira in zapira izpušni ventil. ko dam kontakt se vidi samo da hoče premaknit, ampak prestavi samo za kakšen milimeter, potem pa nič več. prosim če ima kdo bilokakšno idejo, kje dobiti rabljen servomotorček za solidno ceno, ve kdo za kakšnega, cena novega je namreč 360€, kar je pa too much. (z ebay nimam izkušenj, pa niti se nič ne najde)

in pa zanima me ali res pride v poštev samo menjava kompletnega motorčka? se ne da stvar bilokako porihtat in kam se naj obrnem. močno namreč predvidevam da so vstavljene neke komponente "izvenserijskih" mer in vrednosti, tako kot je to pri 90% delov v mašini ...

če ima kdo kakšen nasvet ali izkušnjo...

aja, pa vnaprej naj povem, da mi nasvet naj odklopim zajle in blokiram ventil v odprt položaj NE pomaga, ker to NI rešitev, motor imam namen prodat in hočem da dela vse ok, če ga grem prodajat v okvari, pa itak morem spustit ceno do tal..

HVALA!! lepo pozdravljeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

torej o mojem problemu sem pisal že v drugi temi, pa brez nekega uspeha..

na YAMAHI DT 125 mi je šel servomotorček ki odpira in zapira izpušni ventil. ko dam kontakt se vidi samo da hoče premaknit, ampak prestavi samo za kakšen milimeter, potem pa nič več. prosim če ima kdo bilokakšno idejo, kje dobiti rabljen servomotorček za solidno ceno, ve kdo za kakšnega, cena novega je namreč 360€, kar je pa too much. (z ebay nimam izkušenj, pa niti se nič ne najde)

in pa zanima me ali res pride v poštev samo menjava kompletnega motorčka? se ne da stvar bilokako porihtat in kam se naj obrnem. močno namreč predvidevam da so vstavljene neke komponente "izvenserijskih" mer in vrednosti, tako kot je to pri 90% delov v mašini ...

če ima kdo kakšen nasvet ali izkušnjo...

aja, pa vnaprej naj povem, da mi nasvet naj odklopim zajle in blokiram ventil v odprt položaj NE pomaga, ker to NI rešitev, motor imam namen prodat in hočem da dela vse ok, če ga grem prodajat v okvari, pa itak morem spustit ceno do tal..

HVALA!! lepo pozdravljeni

mogoče maš pa samo žice preveč zategnene in se motorček ne more obrnt ker je preveč napet? probej mal zrahlat žice alpa jih celo odklopi in preveri če se obrne... drugač pa dej še kšnmu štromarju mal pogledat če se da kej nardit in ti bo on povedov če je zadeva fuč al ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nene, saj žice sem že dol vzel, ker sem tudi jaz na to pomislil..kaj pa vem, motorček sem odpl, ker sem posumil na vlago v njem, ampak od znotra jne kaže na nič kaj sumljivega.. ker pa se na takšno elektroniko najbolj ne spoznam, sem zadevo nazaj sestavil in pustil pri miru. zdaj nosit na kakšen pooblaščeni servis po moje nima smisla, tam mi bodo velikodušno ponudili nov komplet, kar mi pa ne koristi. a ve kdo za kak DT (TDR, TZR) po delih in je še na voljo to kar iščem?

pardon, če sem že malo tečen, hehe.. :rolleyes: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sm mislu če daš komu ki se z elektroniko ukvarja... kak kolega alpa od kolega oče sam tok da pogleda kaj je z zadevo narobe pa da bove če se da popravt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sm mislu če daš komu ki se z elektroniko ukvarja... kak kolega alpa od kolega oče sam tok da pogleda kaj je z zadevo narobe pa da bove če se da popravt...

tako sem tudi storil, motorček nesel k lokalnemu elektrikarju, ki se ukvarja s takčnimi zadevami. zanič je neki čip na vezju (nekaj v tem stilu), ki kontrolira pri kolikšnih obratih naj bo ventil na določenem položaju. klicaril je vse možno, kjer bi se dalo dobit kaj uporabnega da se stvar popravi, vendar kot sem predvideval - ali originale vezje ali pa nič.. za čip podobnih vrednosti in številk niso še nikjer nikoli slišali, skratka da ne nakladam, zadeva se ne da popravit.

ne preostane mi drugega, kot da ga dam za male pare (v okvari), kar je seveda škoda, saj sem na motor ravnokar vložil preko 300 €, kar pomeni da ga bom nekomu takorekoč šenkal.. :fredy:

če je kak interesent se lahko kar javi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako sem tudi storil, motorček nesel k lokalnemu elektrikarju, ki se ukvarja s takčnimi zadevami. zanič je neki čip na vezju (nekaj v tem stilu), ki kontrolira pri kolikšnih obratih naj bo ventil na določenem položaju. klicaril je vse možno, kjer bi se dalo dobit kaj uporabnega da se stvar popravi, vendar kot sem predvideval - ali originale vezje ali pa nič.. za čip podobnih vrednosti in številk niso še nikjer nikoli slišali, skratka da ne nakladam, zadeva se ne da popravit.

ne preostane mi drugega, kot da ga dam za male pare (v okvari), kar je seveda škoda, saj sem na motor ravnokar vložil preko 300 €, kar pomeni da ga bom nekomu takorekoč šenkal.. :fredy:

če je kak interesent se lahko kar javi...

ne pisat v okvari zravn ker ljudje misljo da je kej hudo narobe... napiš kaj fali in okvirno kok stvar stane... temu primerno tud ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons sm šeu sprobat moj bodoči motor pa ga je res kul tale yamaha. sm pa na levi nogi čutu kuko "seva vročina" iz mašine. pa ne da piha sam čut se tko toplo. tko da zanima me a je to normalno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač nisi navajen, kaj nej ti rečem.. mašina je ponavadi tak vroča da roke ravno gor na pokrovu motorja ravno ne moreš držat.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam men je čudn da na lev stran... tm je magnet pa navitje če se jest kej prov spomnm... poj bi mogl bit na desni še bolj toplo ker je olje pa avspuh...

od koga si ga pa gledov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od matjaža trpina iz tm nek bliz zapuž. drgač gaj res pošten pa vse mu čist zaupam sam tole ga morm še prašat

eh to nc vec ne poznam te mladine ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koncno sm skoz celo temo prsu, ni tko mau drgač pa k je 1/3 sam o tem kuko se ga odblokira

a drgaš zna nastimat ventil v izpuhu vsak clovk k se mal bl spozna an?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koncno sm skoz celo temo prsu, ni tko mau drgač pa k je 1/3 sam o tem kuko se ga odblokira

a drgaš zna nastimat ventil v izpuhu vsak clovk k se mal bl spozna an?

ti ga bom jest naštimov k si z našga konca... vse skup je pol ure dela :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!