Skoči na vsebino

Aprilia RSV Mille


CAPIROMZY

Priporočene objave

Hm...

Ni zanemarljivo malo :glare:

Mogoče menjat olje za kako drugo?

za začetek...

mojstr, jeba je v tem, da mi pije enak že vseh 11let in mulcu dobri 2leti prbližen enak...... olje lahko menjaš ti (al pa delaš generalno, pred tem mogoče teflone.....), pa vsi ostali, k so/ste prepričani, da je poraba nekej dcl/1000km nekaj nepojmljivega....

e, sad, navalite...... :) :) :) (predvsem čakam đapanezerje...... :) :) :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ne ne sploh ne...

Jest vem, da lahko pije olje, predlagal sem menjavo ker je men ze dolgo nazaj Elephantka pila olje pa sem menjal olje in ni pila več toliko je pa se vedno...

Pač predlog se pa (še) ne spoznam na te stroje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel sm pa, do sedaj skoraj smo Đappanezerje, ki res niso pili nič olja :)

Ozirom če ga je ni bilo treba dotočit med servisi...

To pa sicer po mojem ni definicija dobrega agregata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno je blo pri mojem Ducatiju 748, Shell Adwance ultra (full sintetika) je pil kot za stavo, ko pa sem mu nalil Motulovo pol sintetiko, je pa kar naenkrat nehal biti žejen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel v bistvu samo enkrat Castrol. Trd menjalnik, in poraba olja več kot liter na menjavo. Potem pa z motulom 300V poraba lahko kakšen deci ali dva. Sedaj po priporočilu sem dal Bardahl XTC C60. Bomo vidli kako se bo odneslo. In JA poraba olja je odvisna od samega olja!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel v bistvu samo enkrat Castrol. Trd menjalnik, in poraba olja več kot liter na menjavo. Potem pa z motulom 300V poraba lahko kakšen deci ali dva. Sedaj po priporočilu sem dal Bardahl XTC C60. Bomo vidli kako se bo odneslo. In JA poraba olja je odvisna od samega olja!!!

a je kdo kej reku na podčartano izjavo? mislm v zadnjih 10-11 postih.... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojstr, jeba je v tem, da mi pije enak že vseh 11let in mulcu dobri 2leti prbližen enak...... olje lahko menjaš ti (al pa delaš generalno, pred tem mogoče teflone.... .), pa vsi ostali, k so/ste prepričani, da je poraba nekej dcl/1000km nekaj nepojmljivega....

e, sad, navalite...... :) :) :) (predvsem čakam đapanezerje...... :) :) :) )

Ja!

Pa imam motor že 6 let in samo s castrolom je popil v L olja. Z motulo od 2-3 dcl na 7500. Celo po franciji na dolgi turi 3500 se mi ni poznalo popolnoma nič.

En liter za motor ki ga poznam jaz ni normalo razen če je ulje od k...a ali pa ga tiščiš do koca stalo.

Popravljeno . Popravil NoGe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hitro sem prebral vse skupaj in še napačno odgovoril.

Nisem mislil konkretno na nobenega ko sem pisal, le hotel sem malo bolj na prepričljiv način opisat mojo izkušnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj panike sploh ni v tem, da motor pije olje, če tudi bi ga spil liter al pa še več na 5000 km. Problem je v tem da motor v mojem primeru posledično zaradi tega to olje vrže ven na izpuhih. In ni prijetno ko se ustaviš na semaforju pa spelješ, folk za tabo pa naenkrat nič ne vidi. Če nebi blo dima me normalna poraba sploh nebi motila zdaj pa.... No glede na vreme mi še ni uspelo prevozit par kilometrov da vidim kolko ga spije, mislim pa da bom za začetek res poskusil z eno komplet menjavo olja, ker kot pravim so se problemi z dimom začeli prav po servisu. No, zaj še pa spraskam nekje za registracijo pa počakam vsaj 15 stopinj pa bo...

aja pa še to. peljem jaz moped na servis pa mehaniki tam samo odkimavajo češ, " joj spet aprilia!" halo!!! pol se pa vozi z veseljem:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Će ti čez izpuhe meče olje ven, potem mora bit nekaj narobe. Samo mi je vseeno čudno. Lahko bi bili tefloni ali pa batni obročki... :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj olja lih ne meče na izpuh, je pa moder dim pa zakajeni lonci tak da... Ja mozno da so tefloni sli, zaj pa iscem poceni mojstra da to pogleda, ker brezveze je motor narazen jemat dokler ne bom vsaj 90 procentov preprican glede napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še zmerm se mi pomika po garaži karbonski zadek za aprilio rsv/tuono. KLIK Cena za motosvetovce je še kak euro manj :) Je zlo lep, samo men motor začuda velik potleh pada, pa mi je škoda to gor imet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Načeloma gre. Jaz ko sem motor kupil je bila ta guma gor, po robu porezana, ali pa je bilo zaradi ketne videti tako... raje daj gor 180/55/17 velik boljši handling.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma gre. Jaz ko sem motor kupil je bila ta guma gor, po robu porezana, ali pa je bilo zaradi ketne videti tako... raje daj gor 180/55/17 velik boljši handling.

LP

se strinjam...kr 180/55 r17 uzami...motor kr sam pada u ovinke :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj olja lih ne meče na izpuh, je pa moder dim pa zakajeni lonci tak da... Ja mozno da so tefloni sli, zaj pa iscem poceni mojstra da to pogleda, ker brezveze je motor narazen jemat dokler ne bom vsaj 90 procentov preprican glede napake.

Si ugotovil kje je bila napaka ali še raziskuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ugotovil kje je bila napaka ali še raziskuješ?

pozdravljeni spet nazaj. ja moj falco se spet vozi. brez kančka dima:) mi je odleglo. je trebalo teflone zamenjat. pa še mojstra sn dobo tapravega:) pravi da je možno da sem teflone zj..... s ful sintetičnim oljem. ima pa enajs let izkušenj z apriliami, tako da lahko samo priporočam:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni spet nazaj. ja moj falco se spet vozi. brez kančka dima:) mi je odleglo. je trebalo teflone zamenjat. pa še mojstra sn dobo tapravega:) pravi da je možno da sem teflone zj..... s ful sintetičnim oljem. ima pa enajs let izkušenj z apriliami, tako da lahko samo priporočam:)

Zgleda sem mel prav :)

Lepo da si zrihtal. Zdaj pa gas na vas! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne oporekam mojstru ampak jaz stavim v mojga Tuonota že 7 let full sint olje Motul 300V, izjemoma letos Bardahl HTC 60 in ni tega problema...

Kakor koli najbolj pomembno je to da mašina spet ropota!!!

Srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!