Skoči na vsebino

Peugeot Speedfight


speedbostjan

Priporočene objave

A mogoče kdo ve, če je treba ko daš auspuh gor (js sem dal Giannelija) pol tud fergazer naštelat, ker bi drugače prišlo do nekakšnega izpiranja karterja zaradi večjih obratov, ki jih dosega motor???????? :?

Mam pa 50 ccm, blokade ven pa auspuh nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob bolj odprtem izpuhu se prileze se sportni filter, in pa seveda vecja diza (pa seveda natancno stelanje). .) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je možno, da fergazer naštela tudi kakšen laik :wacko: -kot sem recimo jaz ?

Sicer sploh ne vem kako naštelat in kje šraufat.

Vem edino da je en šrauf za prosti tek štelat. :OK:

Ima mogoče kdo kakšno sliko :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

speedbostjan

A imaš večje probleme skuterjem .......baje peugeot čim predelaš tudi prav da imaš probleme ??

ker peugeot mi je najbolj všeč ......

Ma ne, nimam kakšnega problema, zdaj sem ga poštimal, tudi izpuh zamenjal, pol sem pa prebral v eni temi, da če maš auspuh zamenjan, da je treba tudi fergazer naštelat, ker večji pretok izpušnih plinov vpliva na motor- nekakšno izpiranje karterja-mi ni čisto jasno.

Zdaj me pa zanima, če to pri 50 ccm tudi velja.daje treba fergazer naštelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega šraufa je še šrauf za zrak, odzgoraj na fergiju pa je en vijak, pod katerim je igla za bencin štelat :)

A potem je treba iglo bolj ven potegnit, da gre več bencina al je to treba naredit usklajeno- več bencina in več zraka.

Ker zadnjič se mi je zgodilo, da ko sem ga prišponal v mesto in ga ugasnil, čez minuto pa ni hotel takoj vžgat- ene 4x sem moral štartat, vmes je pa še 1x tako "kihnil". :?

Je mogoče to nevarno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj me pa zanima, če to pri 50 ccm tudi velja.

do spiranja karterja pride pri vseh dvotaktnikih ki jim zamenjas izpuh, pa pustis originalne nastavitve uplinjaca. takoj se to ne pozna, cez cas pa kar konkretno (slabo vlece, tezko vziga, itd.. ).

shock_er, ce predelas motor pa mas z njim probleme ne pomeni da je za to kriv motor. vse je odvisno od uporabljenih delov in osebka ki stvar predeluje (kolk uposteva se druge stvari - recimo ce menjas cilinder, bat pa auspuh mors menjat se uplinjac (da ne pride do spiranja karterja), filter, nastavit uplinjac (dize), vgradit taprave valjcke / speed controll, itd)... ...tuning ni sam to d das gor sportni filter pa nalepko polini. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: ŠOKANTNO :BUA:

Se peljem v torek po cesti in puf motor obstoji, kot bi mi en zavore pritisno.

Vžigam in vžigam , pa nič.

Ni več vžgal pa da f...

Vse smo razšraufali, svečko, fergazer, ....

No drug dan sem ga pelal na Peugeot servis, ker je še v garanciji in včeraj me je klical in rekel, da je pipica za bencin-tista ki zapira pa odpira bencin-dela na podlagi vakuma-in to je menda crknalo.

Ker ko smo ga vžigali, je bla svečka čist suha, tud ko sem bencin špricno v cilinder not , ni vžgal.

Pol zvečer je pa začel bencin kar sam tečt ven iz fergazerja, pa ko sem svečko ven vzel, da bi kompresijo probal, je kar ven ga metalo v curku.

Da popizdiš, pa skoraj nov motor. :wacko:  :wacko:  :wacko:

Menda bo do torka pipica nova gor.

To je men pozim delalo :rolleyes: O:-) zato sm pa kr od mopeda pipco montirov ... pa se rezervo mam :D

post-18-1094319620.jpg

Popravljeno . Popravil beno
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na orginalnem gurtner 12 fergazerju na speedfightu je šrauf za zrak nastavljat kao zablokiran, samo za info.

je pa takoj levo od šraufa za štandgas, in zgleda kot krog, iz katerega je en del ravno odrezan, nimam digitalca, bi ti slikal kaj mislim, ker mam ravno tu v vrečki fergazer :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje in namesto da odpiram novo temo bom tukaj vprašal !!

Kateri skuter je po vašem mnenju boljši :

peugeot speedfight 2 ali piaggion NRG mc3

ter

malaguti in aprillia SR di tech

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje in namesto da odpiram novo temo bom tukaj vprašal !!

Kateri skuter je po vašem mnenju boljši :

peugeot speedfight 2 ali piaggion NRG mc3

ter

malaguti in aprillia SR di tech

mogu bi probat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? In kako pol nastavit fergazer. Rabiš za to doktorat al kaj?

- Kako je treba nastavit fergazer - obstajajo za to kakšna navodila al lahko kdo to iz lastnih izkušenj pove? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barvo svecke mors gledat - sj je ze blo tuki to objavljeno, sam ne vem kje tocno... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kako premakneš iglo više- to pomeni, da gre več bencina skoz?

Al še kako drugače to nastaviš.

Kako velika je original diza na 12-ki fergazerju in kje bi kupil večjo? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce dvignes iglo je zmes bogatejsa v spodnjem in srednjem polozaju odprtosti plina. ce hoces met bogatejso zmes ob full gasu, moras menjat glavno dizo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce dvignes iglo je zmes bogatejsa v spodnjem in srednjem polozaju odprtosti plina. ce hoces met bogatejso zmes ob full gasu, moras menjat glavno dizo.

Dobro, to razumem, kje zdaj kupit dizo, po moje bi rabil samo malenkost večjo.

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HALLO!

A kdo ve, sem odšraufal ven na vrhu fergazerja tam ko gre gas zajla v fergazer in sem potegnil vse skupaj ven s čokom in iglo vred in mi ni jasno, kako lahko iglo nastaviš oz. jo prestaviš više. Mislim, da se nea da nič nastavit (ne luft, niti igla) ali pač? :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj rajš ti pusti to pa daj enmu k ve kaj in kako. :)

Zakaj bi vozo k enmu mehaniku, če mi lahko en razloži kako, pa pol sam to naredim.

Tudi blokade in valjčke nisem znal sam zmontirat, pa sem na forumu vprašal. naredil, pa glih tk dela. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej potegnes vse skupi iz carba snames zajlo ..Hm ce bo slo ven porini iglo s spodnje strani gor ce pa je se kaj gor kar ti to onemogoca kaka plastika(pegugeot ne vem kako ma) mogoce al pa podlozka jo ven potegn. Pol bos pa vidu ko bos mel iglo zunaj da je na njej krogec in pa tri zareze ce krogec snames iz zareze in ga prestavis na drugo s tem dosezes da prihaja vec ali manj bencina. Visje kot ga das vec dobi bencina oz nizje kot ga das manj ga dobi. :OK: Ce ti pa se kej ni jasn pa vpras :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!