Skoči na vsebino

Aprilia RSV Tuono


Noise

Priporočene objave

To sem prekopiral iz enega drugega foruma :trance_33_sleep: , naj bi ga napisali na strani APRILIA, samo kaj, ko se ne da priti notri :trance_33_sleep: .

I've just received a letter regarding a recall on '07 Tuonos.

There is a problem with the front brake, and no, this isn't a wind up.

Problem is "incorrect machining of the oil pipe in the front braking system"

There will be an official Recall Campaign by Aprilia.

Parts that need replacing are; front brake pipe and 6 copper washers.

Vin numbers for you to check!!!!

ZD4RR100_7S003590 to ZD4RR100_7S003619 = 29 BIKES

ZD4RR100_8S003510 to ZD4RR100_8S004220 = 710 BIKES

ZD4RR200_7S000656 to ZD4RR200_7S000675 = 19 BIKES

ZD4RR200_8S000696 to ZD4RR200_8S000699 = 3 BIKES

Your dealers will have the Vin numbers of the bikes.

Popravljeno . Popravil Port Folio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V kratkem bom šel verjetno gledat kakšno tuno letnik 03-04, pa me zanima če ima kakšno bolj izrazito hibo ali šibko točko? Razen tega da je italijan. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma... standard za aprilio. Sklopka štarterja gre rada, če pretiravaš pr verglanju(ampak si je treba že duška dat). Zavore pa sklopko je potrebno včasih prezračit, če v originalu ni blo dober. Pa armaturka se resetira če je baterija preprazna(spet posledica preveč verglanja :D), tko da zgubiš zapis vmax, pa kratkotrajno kilometrino in kje zasveti lučka za prešaltat. Pa men osebno majo aprilije menjalnik mal lesen, je treba bit kr grob z njim (kar včasih paše :D)

Drgač pa majka, dejansko je rsv z dvignjeno belanco :), vse al pa še več zveš pa TU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem bom šel verjetno gledat kakšno tuno letnik 03-04, pa me zanima če ima kakšno bolj izrazito hibo ali šibko točko? Razen tega da je italijan. :P

Saj to je dost,da je Taljan,če bojo pa še hibe pol si pa sploh v k...u! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina je tam narjena ko tvoj motor brumer :)

Poznam ene par lastnikov, pa tud kar tko preberem po forumih, ko motosveta zmanjka in motorji res nimajo problemov, treba je pa prov z njim(ali njo) delat.

ups.. pod napačnim nickom, nism jst kriv da se ludje ne znajo odjavt s šihta... dolenc

Popravljeno . Popravil BokoNm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je vreden vsakega eura...Če ti je pa težko odzračit zadnjo zavoro ter sklopko, potem ti je verjetno težko namazat tudi ketno - hočem povedat da je z odzračevanjem dela toliko kot bi namazal ketno!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-5063-1208671123_thumb.jpg

Moja ljubica zadnjič po pojanju na grobniku: Že skor factory sam še vilce manjkajo. Žal mi je, da ko sem kupoval nisem takoj factoryja kupu. Ampak se rabljeni sploh ne dobijo.

Sem že razmišljal kaj bi kupu namesto nje, ko bo prišla v leta, pa pr najboljši volji ne najdem zamenjave zanjo. Edin novi tuono factory, sam sem ga probal pa mi ni bil tolk všeč kot ta.

Pazit pa moraš (kot so že rekli) sklopko zaganjača + vidne posledice eventuelnega karambola. Ostale drobnarije (ala akumulator, odzračevanje bremz....) so pa itak mala malca.

Na teh motorjih ljudje radi menjajo Eprome z mapo predvžiga oz. vbrizga goriva, zato nujno poizvedi kateri čip je notri.

Popravljeno . Popravil mrki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem bom šel verjetno gledat kakšno tuno letnik 03-04, pa me zanima če ima kakšno bolj izrazito hibo ali šibko točko? Razen tega da je italijan. :P

Kot so že omenili, narobe ne more biti nič z noramlno uporabo, seveda, še nadgrajevnje je odveč, slip-on, zobnik pa gasa :yea1: ,

motor, če še ne veš, je Rotax (made in Aut). Poglej si ga dobro, če najdeš kkšnga brez težkih posledic gravitacije ti ostane

samo menjava potrošnega materiala in nasmešek na obrazu skozi celotno sezono (slikica pove vse) :devil: .

Sem že razmišljal kaj bi kupu namesto nje, ko bo prišla v leta, pa pr najboljši volji ne najdem zamenjave zanjo. Edin novi tuono factory, sam sem ga probal pa mi ni bil tolk všeč kot ta.

Tega pa še nisem videl v živo, lep ni kej.

@mrki kaj te je motilo pri novi, če primerjaš s staro ?

post-5113-1208685168_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, danes sem peljal eno tako tuno, pelje se odlično, okreten, dobre zavore, togo vzmetenje.

Zelo me je pa zmotil agregat. Ne vem če je noramlno, ampak ves čas nekaj žvižga, bolj izrazito na desni strani motorja, prav tako se sliši nekaj kot injektor ko sediš na motorju.

Drugo je pa moč motorja. Ker so vsi pravili kako brutalen in oh in sploh je motor me je pustil dokaj medlega. Pod 7krpm ni nič posebnega, ko pa začne lučka utripat se pa že malo zmiga. Pa pri zaviranju z motorjem začne brbotati potem pa še sekati iz izpuha. Saj motor drugače dobro potegne, lahko bi pa še bolj. :grim

Pa rezervoar me je ves čas v jajca žulil. :P

Upam si trdit, da moja fzr-ka dosti bolj potegne kljub samo 15km več. Ali pa sem pričakoval preveč od agregata. :hmm:

Čeprav sem večinoma bolj umirjen voznik, mi pa včasih paše malo pretegnit konjiče in takrat mi ni do neprestanega žaganja po menjalniku in ožemanju gasa. :cry:

Bom šel še kakšno pogledat, pa se bom potem odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mašina neki zvižga, to slišiš samo če pelaš motor :whistle:

Glede moči pa teško kej povem, k ne vem kolk gre fazerca, men se zdi da ma motor dost moči sploh če prov prtisneš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor za na cesto ne rabi niti enega konja več...Meni si namreč na cesti vsi nastavljajo...Pelji ga enkrat na kakšno daljšo turco pa boš videl da je moči več kot preveč...Glih danes smo s kolegi prišli na debato - zakaj sploh rabiš 180 konjev in več?

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mašina neki zvižga, to slišiš samo če pelaš motor :whistle:

Saj bi ga kar vzel, ampak tole žvižganje me res skrbi da ni kaj narobe, še med vožnjo se razločno sliši. :hmm:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede moči pa teško kej povem, k ne vem kolk gre fazerca, men se zdi da ma motor dost moči sploh če prov prtisneš :)

Aja pa imam fzr, ne fzs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor za na cesto ne rabi niti enega konja več...Meni si namreč na cesti vsi nastavljajo...Pelji ga enkrat na kakšno daljšo turco pa boš videl da je moči več kot preveč...Glih danes smo s kolegi prišli na debato - zakaj sploh rabiš 180 konjev in več?

LP Rok

Se strinjam da je konjev za na cesto več kot dovolj, če pa odgovorim na vprašanje o 180hp; da te izstreli iz ovinka :)

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi ga kar vzel, ampak tole žvižganje me res skrbi da ni kaj narobe, še med vožnjo se razločno sliši. :hmm:

Če je vse original ne bi smel nič žvižgat - tle nekaj ne štime. Če pa ima kakšen šport filter sistem (renegade, ali kaj podobnega) kjer spodni del tanka nadomesti pokrov airboxa, se pa sliši malo sesanje. Ampak v takem primeru je verjetno gor tudi odprt ror in tega ne bi smel slišat.

Dvigni tank pa se razglej. Če boš pa v kakšni dilemi pa prid do mene pa ti lahko pokažem kako se mora slišat in zgledat.

LP P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RSV je zakon, ni moj, je pa zelo lepo vedeti, da se bom še dolgo vozil na njej :worship: (v miljah).

post-5113-1208774778_thumb.jpg

post-5113-1208774798_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je vse original ne bi smel nič žvižgat - tle nekaj ne štime. Če pa ima kakšen šport filter sistem (renegade, ali kaj podobnega) kjer spodni del tanka nadomesti pokrov airboxa, se pa sliši malo sesanje. Ampak v takem primeru je verjetno gor tudi odprt ror in tega ne bi smel slišat.

Dvigni tank pa se razglej. Če boš pa v kakšni dilemi pa prid do mene pa ti lahko pokažem kako se mora slišat in zgledat.

LP P

Si se včeraj peljal proti morju mislm da je bilo tam nekje od 12ih-14ih?

Jst sem tm za cesto stal v kozini "čist alone".

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je vse original ne bi smel nič žvižgat - tle nekaj ne štime. Če pa ima kakšen šport filter sistem (renegade, ali kaj podobnega) kjer spodni del tanka nadomesti pokrov airboxa, se pa sliši malo sesanje. Ampak v takem primeru je verjetno gor tudi odprt ror in tega ne bi smel slišat.

Dvigni tank pa se razglej. Če boš pa v kakšni dilemi pa prid do mene pa ti lahko pokažem kako se mora slišat in zgledat.

LP P

Lonec je original, iz airboxa se pa sliši mukanje.

Žvižganje pa prihaja iz agregata. Sumim na kakšen drsnik. Za kakšen ležaj ali zobnik je preveč tiho in prenizek ton.

Bom pustil naj kdo drug ugoravlja iz kje izhaja, sam bom pa rajši poiskal kakšno tišjo različico. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RSV je zakon, ni moj, je pa zelo lepo vedeti, da se bom še dolgo vozil na njej :worship: (v miljah).

Toliko jih moja sigurno ne bo dočakala.. pa ne zarad mašine - ampak zato ker mi je včeraj na poti proti morju crknil speed meter :)

Bo treba it po nov senzorček... ah spet me bojo olajšal za ene 100€...Če kdo ve za kakšno alternativo pa naj napiše...Najraje bi namontiral kolesarski števec - kakšno mnenje okoli tega števca?

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bol natančen je sam še gps :)

Trpi sam izgled, pa nimajo vsi števčki prikazovanja tko visokih hitrosti.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bol natančen je sam še gps :)

Trpi sam izgled, pa nimajo vsi števčki prikazovanja tko visokih hitrosti.

Hitrosti imajo do 199kmh - to me niti ne moti, zanima me bolj kako se seštevajo kilometri nad to hitrostjo :)

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejši model je sigma bc 800 (jo imam sam), novejša je pa mc 8 iz louisa, oba kažeta do 300.

Pa še par števcev, ampak nič ne piše do koliko kaže. Klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!