Skoči na vsebino

Motoristi pred parlament


micamaca

Priporočene objave

enin rečem ti.......dej mi pošlji kakšno fotko z varnostnimi ograjami.......

Hitro sem tipkala. :huh: Prosi Einherjarja za slike.

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi proti humam ... bi se verjetno odločili zanjo že pri FEMI,...

Mogoce se pa pri FEMI tega niso niti spomnili :?

Pa kaj potem, ce je guma sirsa od ograje :?

Pa se ena stvar; zakaj mora biti ograja cisto ob cesti in ne recimo 1 meter stran?

post-20-1093014980.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se morda že ve kdaj bo naslednji sestanek

Naslednji sestanek je zaenkrat dogovorjen v cetrtek, 26.8. v klubu Firestartersev ob 8h.... (vsaj kolikor je meni znano)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in nato pridrsaš v prijateljico Bukvo ali prijatelja Hrasta po fino rosni travi po bregu navzdol...

Ze res da se pridrsas, ampak se ti med tem tudi malo zmanjsa hitrost (in poskodbe so blazje); tisto z rosno travo in bregom je pa extremen primer...Bi pa se zmeraj raje izbral to varianto kot pa kolicek v vrat takoj po padcu...

...tisti spot na tv, ko staro sierro zabijejo z 50 km/h na uro v neko štango ...

Tisto je itaq reklama za kletke.... katera je varnejsa...

Kletka ima stiri gume... Ce z eno zapelje na luzico olja v ovinku ni nobene panike... Ce na motorju ena guma ne drzi, je to skoraj siguren padec...

In kaj raje vidis? Da si v kletki razbijejo nos ob armaturi (ker ni denarja za airbag), ker so ga itaq srali po cesti (drugace ne bi leteli dol), ali da se motorist ubije zato ker je (recimo) zimska sluzba spregledala lopato peska (ali luzico olja) v ovinku?

Pa glede na vecinsko mnenje o motoristih... A ce divjas z avtom in zletis s ceste je dovoljsna kazen, da razbijes avto; a ce pa divjas z motorjem se pa moras nujno ubiti? Pa ne glede na to zakaj si zletel s ceste (v obeh primerih).

... kaj bi ostalo od motorista? IMHO čiguma navita okoli drevesa.

Mogoce res... AMPAK (govorim zase, nekateri bi ocitno izredno radi koncali polomljeni od ograje na cesti, pa da jih povozi se avto ali tovornjak, ki pripelje okoli ovinka) bolje drevo cez 3 metre, kot ograja takoj!

Treba se je zavedat, kdaj so se na določenih delih cest prvič postavile ograje ( ko se je mimo peljalo mogoče 5 motoristov na teden).

To se zavedamo in poskusamo tudi spremeniti...

... in pri postavitvi na novo upoštevajo tudi nas motoriste.

V to pa mocno dvomim... in glede na to da poskusamo kaj spremeniti, tudi veliko drugih...

Tak, zdaj pa me popljuvajte prosim.

El Barto

Pljuvajo naj se v parlamentu, ko bojo obravnavali nase predloge... :D

Mislim, da smo se tukaj zbrali zato, da kaj izboljsamo in ne zaradi pljuvanja (ali cesa drugega... ). Vsako mnenje ali konstruktivna kritika je dobrodosla... :OK: Ni pa nujno, da bo tudi splosno sprejeto (kar seveda velja tudi za moje predloge :P )

P.S.: Zakaj si si vzel za primer tisto sliko z bregom? Kaj pa tista, kjer je raven travnik takoj za ograjo? Pa tudi na tisti z bregom je vsaj 50m travnika, ce odmislimo elektricni drog, kar je po moje se na dirkaliscih redkost (ko tako radi primerjamo cesto z dirkaliscem .) )

P.P.S: Za tiste, ki ne poznajo te ceste; slike so bile posnete na cesti od Planine do Postojne...

Popravljeno . Popravil Kruse
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkreten predlog: Za brezplačno promoviranje iniciative predlagam Powerpoint projekcije, ki jih kot vse ostale neumnosti, z e-maili pošiljamo znova in znova naprej. Predlog sta dobila Einherjar in Hotschko na mail.

lp DTW

A lahko v četrtek na sestanek kdo prinese leptopa, da si zadevo na hitro pregledamo in prekomentiramo!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MIslim, da zna biti potem problem pri pluženju cest!!

Na količek nataknjena guma in porinjena proti zunanji strani ne sega čez navpično linijo notranjega (proti cestišču) dela ograje. Ne vidim vzroka da bi ovirala pluženje, kot tudi ne normalne vožnje. Na delu bankine, kjer bi ležale gume nataknjene na količek, je itak polno peska in druge nevozne svinjarije. Ograja ni nikoli 0 (nič) cm oddaljena od roba vozišča, ampak je vmes kanal, bankina ....

Dobro poznam sicer izjemo, ampak idiotizmi se pojavljajo povsod.

No samo toliko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

74 člen:

Upam da bo čim manj lesenih ograj ker vemo da les ni trajen material (sploh pa ne ob cesti) in bi morali te lesene ograje vsaj na nekaj let menjati če že ne vsako leto.

Ob današnji poplavi plastičnih mas, se mi zdijo le te najbolj primerne, najbolje bi bilo če bi bile še malo elastične-prožne :rolleyes:

@hočko: kakšne predloge gesel moramo prinest v četrtek na sestank :rolleyes: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hočko: kakšne predloge gesel moramo prinest v četrtek na sestank :rolleyes:  .)

- enega splošnega za cel "projekt" motoristipredparlament.com ... npr. "za manj motorističnih smrti na cestah" :o , ki je predolg in bl tko tko ...

- enega konkretnega za ograje, npr. "zaščitne ograje ubijajo"

... predlogi ideje smernice dobrodošli ... 26.8.04

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- enega splošnega za cel "projekt" motoristipredparlament.com ... npr. "za manj motorističnih smrti na cestah" .

Meni je bil tisti iz Medvod vsec: Voziti Uzivati Preziveti

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je bil tudi tisti predlog všeč s katerim bi vplivali na lastnike staršev katerih otroci vozijo mopede, scooterje,...recimo Zaščitna ograja se pri 40 km/h spremeni v rezilo,......bla bla.....Koliko gre pa scoter vašega otroka?!

Varnost za vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, lep primer, kako se sestavlja peticija je tale od francoske zveze FFMC, ki poziva avtomobiliste, da spregledajo nedavni vladni ukrep, da morajo odslej vsa vozila imeti podnevi prižane luči. Ker ne obstajajo znanstveni in statistični dokazi (na nacionalni ravni), da to res zmanjšuje število nesreč, se motoristična zveza bori, da ta ukrep umaknejo. Navajam samo za to, da vidite, kako na kratko predstaviti problem in zbirati podpise. Spodaj je še naslov, na katerega naj se izpolnjen papir pošlje. Naložiti si ga je pa mogoče na spletnih straneh njihovih regionalnih pisarn.

Prevod tako na hitro:

Pozor: Motoristi v nevarnosti

Recite Ne podnevi prižganim žarometom !

Cesta ni džungla, kjer mora največji za vsako ceno naprej, šibkejši pa naj skrbijo, da se ne bodo znašli nanjegovi poti. Nasprotno, ceste si moramo deliti.

Podnevi prižgani žarometi na motorjih so omogočili vozilom manjšega gabarita prepoznavnost s strani ostalih udeležencev v prometu in so posledično zmanjšali število nesreč. Posploševanje tega ukrepa pomeni ogrožanje življenj najbolj ranjljivih udeležencev v prometu.

Avtomobiliste pozivamo k neupoštevanju predpisa o podnevi prižganih žarometih, zavoljo zagotavljanja varnosti šibkejših pešcev, kolesarjev, mopedistov in motociklistov.

Zahtevamo, da se ta kriminalni ukrep nemudoma prekliče.

post-20-1093425362.jpg

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, dobro, kot mušter je tale Luckyjev predlog uporaben.

Samo vsebina mi je pa čudna :blink: . Sam preklinjam avtomobile, ki mi pripeljejo nasproti brez luči. Ne vem v čem je fora, da bi imeli luči prižgane samo motoristi. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi zdej o tem polemizirali, ker se to nas ne tiče, ampak francozi menijo, da zdaj v poplavi luči ostalih vozil ne bodo več vidni. Doslej so namreč lahko podnevi imeli prižgane luči samo motoristi. bolj malo jih pa zanima, da bodo oni bolje videli druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je da če bi imeli prižgane luči samo motoristi bi bili bolj opazni, hkrati pa sem na potepanjih po Hrvaški ugotovil(pri prehitevanjih) kako fino je če ima avto prižgane luči pri dnevni svetlobi ker ga vidiš od daleč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato se amerikanci zavzemajo, da bi enosledniki podnevi uporabljali stroboskopske luči, ob mraku pa seveda fiksne.

Utripanje naj bi jih izločilo iz morja fiksnih avtomobilskih luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če uporabim kratico: WTF :?

to pomeni, da bi se moral okoli fijakat z nekim techno-čudom? adiijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to tehnično čudo.

Lahko vidiš tudi že pri nas pri nekaterih reševalnih vozilih, ko jim kratke ali pa dolge, saj ne vem katere, luči na kratko pobliskujejo, ko se gredo nujne vožnje podnevi. Verjetno majhna elektronsko/električna škatljica, ki se jo skrije nekam v električno napeljavo, na znaj pa na vozilu ni sprememb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FANTJE IN DEKLETA. MOŽJE IN ŽENE. MOTORISTI!NE POZABITE!

Jutri, v četrtek, 26.08.2004 ob 20:00 klubski prostori moto kluba Firestarters - Ljubljana/ Vič - Kolezija - DOGOVORI OKOLI ŠTRAJKA!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov :? , ali je to tako dobro označeno, da ne moreš zgrešiti? Bom verjetno prvič, zato vprašam :hmm: .

LP - m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poti v Brno sem na AC proti Dunaju videl montaže spodnejga pasu ograje. Zakaj to avstrijci dodatno montirajo?? :hmm:

ZA motoriste je malo ozka :rolleyes:

post-20-1093503286.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!