Skoči na vsebino

Motoristi pred parlament


micamaca

Priporočene objave

Podpiram akcijo in čeprav nisem aktivno udeležen si bom drznil podati svojo pripombo (oz mneneje) na zgornja letaka. Vzamite kot dobronamerno.

Plakata se mi zdita konceptualno dobro zastavljena, zmotili sta me pa samo 2 stvari:

1. Če jaz ne bi imel pojma o zadevah in bi videl plakat morda ne bi vedel, da je nezavarovan stebriček tisti, ki predstavlja grožnjo. "Zaščitna ograja postane rezilo". Zaščitna ograja ubija". Zaščitna ograja je bad. Zdaj zgleda, da je borba naperjena proti zaščitnim ograjam nasploh. Si kar predstavljam povprečnega ateja: "Kaj zaj bomo ograje stran dajali, da bojo lahko norci po mili volji dirkali?"

2. Grafika letaka 1 je... khmm.... bolj boga. Preveč se vidi, da je zmontirana. Predvsem sveče in rože so čisto drugače osvetljene, ne mečejo nobenih pametnih senc, slikane so bile pred drugačnim ozadjem, motor se vidi tudi skozi zaščitno ograjo, srednje sveče malo manjka, nad ograjo so ostanki highlightov trave spodnjega posnetka, motorja tudi nekaj manjka, belo med listki rožic,...

Nisem hotel biti tečen, ampak sta mi ti dve stvari zelo v oči padli

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Grafika letaka 1 je... khmm.... bolj boga. Preveč se vidi, da je zmontirana. Predvsem sveče in rože so čisto drugače osvetljene, ne mečejo nobenih pametnih senc, slikane so bile pred drugačnim ozadjem, motor se vidi tudi skozi zaščitno ograjo, srednje sveče malo manjka, nad ograjo so ostanki highlightov trave spodnjega posnetka, motorja tudi nekaj manjka, belo med listki rožic,...

Nisem hotel biti tečen, ampak sta mi ti dve stvari zelo v oči padli

Še ena dobronamerna:

jaz bi dodal še, da laikom, ki ne poznajo pokrovčka posode goriva ali logotipa Honda ne bo niti približno jasno, da tam leži motocikel... in tista rumena vrečka: a so ostanke motorista v vrečko za smeti zmetal? :(

A imamo kakega profi oblikovalca v naših vrstah, ki bi lahko vzel koncept in ga grafično predstavil po svoji zamisli? Jaz žal nisem :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena dobronamerna:

Ja in tudi govora je bilo na zacetku , da bi kar pofotkali del ceste in polozili svece ob ograjo! Zakaj ze je ta opcija padla? Mislite, da ne bi bilo konkretno lazje taksno fotko obdelati :?

Meni se zdi tudi malce preocitno zmontirano, samo to sem ze itak povedal.

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena dobronamerna:

A imamo kakega profi oblikovalca v naših vrstah, ki bi lahko vzel koncept in ga grafično predstavil po svoji zamisli? Jaz žal nisem :(

Seveda, da imamo (PM)

Ob nobeni slikici ne dobim "kurje" polti, oz. me ne spreleti srh... Potrebujemo pa ravno takšno, da te spreleti srh, ko jo pogledaš-moje skromno mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da pokomentiram tistim, ki dobronamerno podajate kritike in da ustavim tiste, ki jih se mislite podati. slika, ki je objavljena zgoraj je bil prvi poskus narediti "nekaj". nekaj konkretnega, da smo se lahko sploh naprej pogovarjali kako in kaj, ker tudi profi oblikovalci naredijo vec prototipov in se potem odlocajo in gradijo naprej. vse kar ste ugotovili in se kaj vec smo ze ugotovili avtorji in pobudniki te akcije in pac delamo naprej.

samo v vednost da ne bo napisanih n strani komentarjev na fotko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob nobeni slikici ne dobim "kurje" polti, oz. me ne spreleti srh... Potrebujemo pa ravno takšno, da te spreleti srh, ko jo pogledaš-moje skromno mnenje.

Ob nobeni "se okusni" fotki ne bos dobil kurje polti in zato delamo na zmernih fotkah, ki povedo kar mislimo in opozarjajo na problem. verjetno se vsi strinjamo, da ne zelimo, da nas ne predstavlja fotka v smislu tiste, ki je krozila nekaj casa nazaj po mailih z naslovom "280 km/h v drevo"...

Fotka mora vsebovati ovinek, motorista v ovinku, ograjo in spominske reci, ki spominjajo na smrtno ponesrecenje motorista zaradi ograje. Sam se ne strinjam s tem, da dajemo kakrsno koli krvavo sceno na fotko, se manj pa motorista po delih, oziroma tisto kar je ostalo od njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., se manj pa motorista po delih, oziroma tisto kar je ostalo od njega.

Motor po delih bi bil pa v redu, brez da bi se kršilo pieteto!

Pa mogoče še moj medklic k že omenjenemu, da se ne borimo proti cestnim ograjam! Kaj če bi poudarili, da smo proti "ENOJNIM" cestnim ograjam, ali pa proti nevarnim STEBRIČKOM cestnih ograj. In to mora biti jasno razvidno iz tistega vodilnega stavka na sliki, ne šele iz razlage spodaj ali odzadaj.

Zdajšnji stavek govori, kot da je rezilo ograja sama (planka), ne pa stebriček.

OK, sem že tih...

Pa lep pozdrav in spoštovanje vsem, ki se trudite za vse nas na teh sestankih. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki ni(s)mo zadovoljni z montažo slike :rolleyes:

Kaj ko bi se oglasili na kakšnem servisu, si ogledali kak razbit motor, prosili lastnika za prevoz do "ograje" ga dali pod ograjo zraven nekoga v kombinenzonu v "čudnem"položaju (ali pa tudi ne) ga malo posprejamo s kako rdečo barvo :rolleyes: ali pa samo barvo razlijemo po tleh, svečo in rožo prinesemo zraven.

Slika bo na tak način originalna brez fotomontaže

Lahko je samo text: stebriček ubija-dodajmo spodnji pas ograje

to ni graja na trud fotoshoparjev ampak samo moj predlog :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo od Motosvetovcev razbit motor za posodit za fotko.

V kombinezon bi lahko dali slamo in bi ga potem navili okoli stebrička, da bi zgledalo kot je v resnici.

Namesto rdeče barve, bi nam kak mesar šenkal 1l živalsake krvi.

Tisti križi v ozadju se mi zdijo OK.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V familiji je poškodovana FZR (predelena v stretfigter) je pa še vozna. POškodovana plastika, števci, rezervoar, kaj bi pa še "poškodovali" :kva2: Lahko se zmenimo za kak fotosesion pri kaki bližnji ograji. Motor je na lokaciji v Savljah tako da... rabim nekoga za kako pomoč in sugestijo pri postavljanju motorja pod ograjo. Sveče pa pušelc bomo si bomo pa že na kakem britofu sposodel ko je ravno 1. november v bližini :o

Kri pri uradnem mesarju ne boš dobil -razen v klavnicu v zalogu-razen če počakaš na kake kmečke koline čez kak mesec. Kak liter kake poceni barve bomo pa že kupili :hmm: (je pa res da bo kri prvi dež spral, barva bo pa ostala :kva2: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Si kar predstavljam povprečnega ateja: "Kaj zaj bomo ograje stran dajali, da bojo lahko norci po mili volji dirkali?"...

... :hmm: in zakaj bi morali mi umirat, da se bodo ateji lahko zadovoljno, mirno vozili :BUA:

In se predlog na vecino prejsnjih postov! Pomembna je ograja, poudarek na stebricek, poleg stebricka so lahko na tleh creva (goveja naprimer) in kri, s kaksnim dodatkom notranjih organov! Samo taksno,golo dejstvo, bo pri vsakem posamezniku zase, vzbudila svojo, po moznosti najslabso domislijsko predstavo! Kar je pa tudi nas namen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am... Nisem nevem kakšen profesionalni oblikovalec, ampak kaj pa če bi preprosto vzeli idejo iz tistega filma o ograjah?

Slikali bi od blizu stebriček, malce namazan z rdečo, pred njim bi pa bila sveča in slika nekega motorista? Zraven bi dali še minimalno teksta, ki bi v kombinaciji z sliko predstavil problem.

Zdi se mi da bi ob pravilni izvedbi taka slika povedala vse kar mislimo... :hmm:

Seveda je pa to samo moje predlog :)

Popravljeno . Popravil jax
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo: plastika, števci, ogledala, maska in podobne zadeve so zbrane v škatli (že precej prašne :o ) FZR tudi že čaka, zdaj bi samo še nekoga prosil da mi (nama) pomaga vse skupaj izvesti pri bližnji ograji (500 metrov oddaljena, motor je vozen). Ko bo imel kdo kaj cajta, volje in korajže naj me pokliče O:-) (pa ne na sneg čakat). Imam Canon A60, če smatrate da bodo prešvoh slikce, bo treba najti kako večjo cifro (Eos 300 :wub: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo: plastika, števci, ogledala, maska in podobne zadeve so zbrane v škatli (že precej prašne :o ) FZR tudi že čaka, zdaj  bi samo še nekoga prosil da mi (nama) pomaga vse skupaj izvesti pri bližnji ograji (500 metrov oddaljena, motor je vozen). Ko bo imel kdo kaj cajta, volje in korajže naj me pokliče O:-)  (pa ne na sneg čakat). Imam Canon A60, če smatrate da bodo prešvoh slikce, bo treba najti kako večjo cifro (Eos 300 :wub: )

Zivim v blizini Savelj, motor se vedno vozim (jebes mraz), ti samo povej, kje in kdaj - ta teden lahko kvecjemu se dopoldan, ker popoldan delam, se raje pa v soboto dopoldan - gsm imam v profilu, pa se zmeniva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole okoli črev ipd. se mi ne zdi ravno najbolj primerno.

Raje si zamislite situacijo po odstranitvi ponesrečenca.

Razbitina na tleh - ok. Ostanki intervencije, odložene dohtarske rokavice, malo krvave krpe . še ok. Rože in sveče - ok.

IMHO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je boljš, da navijemo en kobinezon okol stebrička, da bo širni folk videl, kaj se zgodi, ko motorist prileti v stebriček. Drugače bodo posplošeno mislili, da je bila pač nesreča tko kot druge.

Čreva lih niso najbolj potrebna, nekaj deci krvi bi pa lahko bilo.

Obvezno bi bilo zraven dodati še fotko kakšne ograje si motoristi želimo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno bi bilo zraven dodati še fotko kakšne ograje si motoristi želimo.

Tadej

Mislim,da je to najpomembnejše......in ne tako ali drugače poškodovani motorist,motor.....že samo svečke naredijo dovolj za zamisliti.......moje skromno mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...brez neokusnih posledic nesrece, ki se, roko na srce, najbolj vtisnejo v glave motoristov, ki pa se zavedamo kaj prinese srecanje z ograjo in temu primerno zalagamo ovinke, ostali udelezenci pa zelijo cimprej take prizore nesrec cimprej pozabiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, spet bom brihten ... .)

Zgornja slika z nakazanim izrezom s sliko je odlična zamisel.

Vendar:

1 - Večina "običajnih" udeležencev v prometu bodo ob sliki motorista na kolenu izjavili, motoristi - divjaki. Torej obvezno slika z motoristom - atom turistom v pokončni drži na easy čez ovinek.

2 - Vklopiti je potrebno "pravilne" ograje. Na levi zgoraj bi v identičen izrez, kot je sedaj za "nepravilne" ograje, dodal tako z dvojno planko do tal. Slika se jo lahko na Knežaku ali pobere iz neta. Poleg tega bi izrez "nevarne" ograje tenko prečrtal z rdečim, izrez "varne" pa obkljukal z zeleno kljukico. Tako kot volilni plakati. .)

V celotno sliko na dnu pa bi kot slika v sliki dodal križ iz ograj in tekstovno sporočilo.

Eeej, vem, jeba je takole poslušati tisoč različnih nasvetov in še večja jeba je vse to lepo vkomponirati skupaj.

Skratka pomembni elementi:

- Prikaz in primerjava "varne" in "nevarne" ograje.

- Prikaz posledic "nevarne" ograje.

- Čustveno - udarno sporočilo (polje križev)

- Tekstovni napotek oz. obrazlaga kaj pravzaprav hočemo.

Zna biti, da se vse tole ne bo dalo skladno zbasati na eno sliko - en A4 list.

Mogoče bi bila varianta, da bi se A4 natisnil obojestransko. Ob tej odločitvi, bi bilo za premisliti kaj bo na eni in kaj na drugi strani.

In preveriti bi bilo treba, kako se bo videl črnobeli laserski tisk, saj verjetno bo to edino možno realizirati.

LP in ne biti hudi, če vas zasipam s temi flancami!

HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Einh... in ostali, ki bi radi podali kako mnenje neposredno na kraju fotografiranja: :rolleyes:

Dobimo se v soboto ob 11 uri v križišču Saveljske (Verovškove) z obvoznico.

Lahko kdo prinese (za vsak primer) kak strgan kombinenzon?, če bo kdo tisti dan obiskal kak grob, naj posodi vazo, rožo in svečo (sicer si bomo nekje sposodili :hmm: :devil: )

Rabimo še kri (barvo), kakšen dober digitalc bo tudi prav prišel O:-)

Dvojno ograjo lahko poslikam(t)o na Šmartinski cesti med Sneberjami in Šentjakobom. Čeprav se mi obadva primera (savlje in Sneberje) ne zdita idealna zaradi robnika pred ograjo (pločnik).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!