Skoči na vsebino

Motoristi pred parlament


micamaca

Priporočene objave

- kaj predlagam?! :?

nisem še dokonca razmislila, vendar zagotovo nekaj v smislu " Želimo voziti in preživeti - tudi na motorjih!".... moti me seveda dolžina poziva, vendar se bojim, da se ga dosti bolj ne bi dalo skrajšati - morda bi potem oblikovalec plakatov, materialov to lahko rešil z različno velikostjo pisav, recimo :

Če povzamem tvoje geslo in ga skrajšam pride ven:

MOTORISTI HOČEMO PREŽIVETI

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- enega splošnega za cel "projekt" motoristipredparlament.com ... npr. "za manj motorističnih smrti na cestah" :o , ki je predolg in bl tko tko ...

- enega konkretnega za ograje, npr. "zaščitne ograje ubijajo"

... predlogi ideje smernice dobrodošli ... 26.8.04

Mogoče za "splošen" slogan: Varnost za vse udeležence v prometu

in za ograje: Varovalna ograja - varovanje, ki ubija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje in dekleta vse pohvale za začeto in delo in idejo.mogoče bi podprl idejo z obrabljenimi gumami na stebričke(obvaruje pred direktnim udarce,hkrati pa dovoljuje zdrs motorista pod ograjo in ne odboj nazaj na cesto)kaj pa če je za ograjo bukev?jebi ga vseh faktorjev pač ni mogoče izločiti.

vprašanje pa je kaj bi na to rekli ekologi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobimo lahko objavo naše akcije na STA in podporo kakšne tsranke.........dejmo čimprej pripravt nekakšen dokument s katerim bomo pričeli pozivati klube, zveze, organizacije, zavarovalnice(da nas podprejo ker bodo tudi one manj plačevale če bo manj nesreč), motoriste posrednike, Severino(no ja to kontaktiram jaz), pa še koga........

Pleshko ti si nekaj govoril da boš pripravil osnutek!

KLaj pa če rečemo da je naziv akcije res VEČ VARNOSTI ZA MOTORISTE in pod akcija katero gremo najprej izpeljat VARNOSTNE(ali ZAŠČITNE) OGRAJE UBIJAJO!?!?!

Sestaviti bi bilo treba dopis, kakšno fotko, par sloganov in dejstva, dejstva....nekaj takega kot ima že narejeno MAKSI in ZMKS!!!

Po moje je treba mal pohtet! A se zmenmo za naslednji četrtek da bi mel sestanek z nalogo da izpišemo dopis....?!?!?!

Kdo je za naj dvigne roko........no ja pa napiše kakšen mail!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Po moje je treba mal pohtet! A se zmenmo za naslednji četrtek da bi mel sestanek z nalogo da izpišemo dopis....?!?!?!

Kdo je za naj dvigne roko...

Naslednji cetrtek bi blo v redu! Dejmo na kup, kdo je kaj pripravil, da se malo oblikuje in gremo naprej. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobimo lahko objavo naše akcije na STA in podporo kakšne tsranke.........dejmo čimprej pripravt nekakšen dokument s katerim bomo pričeli pozivati klube, zveze, organizacije, zavarovalnice(da nas podprejo ker bodo tudi one manj plačevale če bo manj nesreč), motoriste posrednike, Severino(no ja to kontaktiram jaz), pa še koga........

Pleshko ti si nekaj govoril da boš pripravil osnutek!

KLaj pa če rečemo da je naziv akcije res VEČ VARNOSTI ZA MOTORISTE in pod akcija katero gremo najprej izpeljat VARNOSTNE(ali ZAŠČITNE) OGRAJE UBIJAJO!?!?!

Sestaviti bi bilo treba dopis, kakšno fotko, par sloganov in dejstva, dejstva....nekaj takega kot ima že narejeno MAKSI in ZMKS!!!

Po moje je treba mal pohtet! A se zmenmo za naslednji četrtek da bi mel sestanek z nalogo da izpišemo dopis....?!?!?!

Kdo je za naj dvigne roko........no ja pa napiše kakšen mail!

Jaz predlagam da tekst pripravjo(osnutek) v MAKSIju in ZMKS...pa v četrtek dodamo par predlogov ali malce preoblikujemo.......mislim, da je brez veze toplo vodo odkrivat, če vemo, da so to mnogi pred nami že delali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že od vsega začetka spremljam temo, a me do sedaj ni bilo v SI, pa se nisem vključeval.

"Ceste - križ za motoriste" mene osebno (seveda subjektivno razmišljanje) napeljuje na asociacijo: "Ja seveda, kako ne bo, saj samo divjate, ni čudno, da vas potem pokopavajo". Naslednja asociacija pa je, da se bomo po slovenskem cestnem križu vozili gor in dol in grenili življenjem avtomobilistom, saj je to križ za motoriste, ostali na njem nimajo kaj početi. Slogan je črn, a nikakor, po moje, seveda, ne nakazuje konkretne problematike. Uperimo akcijo konkretno v ograje, ne zajemajmo s preveliko žlico, ker se nam bo vse polilo iz nje!

"Tudi motoristi hočemo preživeti" (bravo, Tadej) po mojem pri ostalih vzbudi razmišljanje: "Opa, kaj pa tole skupino pravzaprav teži, pa ne, da jih kdo ogroža!? A niso sami krivi? Ne? Čakaj, čakaj, v čem je pa potem štos?" In takoj spodaj odrezan nosilec. Po mojem super in po mojem ni potrebno v slogan dajati križa - preveč obrabljen simbol.

Precej sem se zadnje čase podil po Hrvaški, kjer imajo trenutno preventivno akcijo s plakati. Eden je dober, drugi, s črnim vencem z letnicami 1986 - 2004 in pripisom "18 mu je bilo godina tek" pa mi deluje morbidno in nepovezano s cestno problematiko. Poskusimo se izogniti takšni predstavitvi.

Zdi se mi, da slogan "Tudi motoristi hočemo preživeti" deluje pozitivno in optimistično, v slogu omogočite nam nekaj, medtem ko je drugi moreč. Ne bodimo patetični, patetike nas že preveč obkroža.

Moj predlog, eden od mnogih, je, da se obstoječe ograje obogatijo s še enim slojem horzontalne ograje, kar bo najbolj estetsko, hkrati verjetno najlažja modifikacija obstoječe infrastrukture, ter učinkovito. Kaj nam pomaga nekaj gume na nosilcu ograje? Po mojem ne kaj dosti.

Pa še to: govorimo raje o nosilcih ograje, pod terminom "količki" si predstavljam zgolj neškodljive plastične štrclje z mačjimi očesi, ki stojijo na vsaki strani vozišča. Verjetno nisem edini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to: govorimo raje o nosilcih ograje, pod terminom "količki" si predstavljam zgolj neškodljive plastične štrclje z mačjimi očesi, ki stojijo na vsaki strani vozišča. Verjetno nisem edini.

naj te popravim: stebricki "varnostne" ograje bo bolj natancno in vsak bo vedel o cem govorimo.

strinjam se popolnoma s predhodnikom, pustimo kriz v sloganu, ker nas mece v slabo luc in se oprimimo tadejevega predloga. je OK.

pa se: po 14 dneh sem pogledal na www.MotoristiPredParlament.com in veselo ugotovil, da so se stvari zacele premikati. vabljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Www.MotoristiPredParlament.Com

Neodvisni slovenski motoristi se zavzemamo za uskladitev Zakona o javnih cestah(ZJC) in Pravilnika o prometni signalizaciji in prometni opremi na javnih cestah!

25.člen navedenega zakona namreč govori o tem, da se morajo ceste načrtovati, projektirati in graditi tako, da bosta z njimi zagotovljena varno odvijanje prometa vseh udeležencev v prometu. Motoristi vemo, da temu ni tako.! Glavni problem, ki ga izpostavljamo so t.i. zaščitne ograje, ki niso namenjene zaščiti vseh udeležencev, saj motoristom večkrat škodujejo, kot da bi jih varovali. Zaščitni količek varnostne ograje se namreč pri hitrosti 40 km/h spremeni v nevarno rezilo.

Vsak 5 motorist, ki zadane v zaščitno ograjo umre.

Tako je treba spremeniti oz. dopolniti 74.člen Pravilnika o prometni signalizaciji in prometni opremi na javnih cestah, da bo v skladu z Zakonom o javnih cestah in da bo RES VAROVAL VSE UDELEŽENCE PROMETA!

Kaj če bi napisali v prvem stavku "slovenski motoristi".......a mora pisati neodvisni?!?! Vem, da to pomeni, da nismo pod okriljem zvez, klubov,.....ampak Slovenski motoristi smo vsi in pika.

Ostalo se mi zdi SUPER! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslovite dopis na prometnega ministra Marka Pavliha. On je pristojen ...

Kar nekako pri srcu me stisne :cry: , toliko truda vlozenega, zdej pa naslovit to ravno na Pavliho... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve manjsi pripombi (upam, da ne bom izpadel pikolovski :) ):

- V ppt prezentaciji je napisano pri hitrosti 30 km/h, v tekstih (recimo na zacetku Predloga spremembe 74. clena) pa 40 km/h.

- V 25. clenu pise:

" Državne ceste se morajo načrtovati,...."

Mogoce bi to veljalo za vse ceste, tudi obcinske, lokalne,... skratka za javne ceste na splosno.

Da se ne bi kasneje nasel kaksen Kljukec, ki bi rekel, da ta cesta pa ni drzavna in je lahko gor kakrsnakoli ograja...

Kaj če bi napisali v prvem stavku "slovenski motoristi".......a mora pisati neodvisni?!?!

Kaj pa ce bi napisali samo motoristi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve manjsi pripombi

- V ppt prezentaciji je napisano pri hitrosti 30 km/h, v tekstih (recimo na zacetku Predloga spremembe 74. clena) pa 40 km/h.

- V 25. clenu pise:

" Državne ceste se morajo načrtovati,...."

Mogoce bi to veljalo za vse ceste, tudi obcinske, lokalne,...

Da se ne bi kasneje nasel kaksen Kljukec, ki bi rekel, da ta cesta pa ni drzavna in je lahko gor kakrsnakoli ograja...

Kaj pa ce bi napisali samo motoristi...

Imas prav, ravno zato pa tu objavljamo, da cim vec ljudi to prebere in doda kaksen popravek, novo idejo itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh:

"motoristi zahtevamo ustrezne ograje"

Ne me narobe razumeti, vendar s sloganom želite pred parlament. Če se gre že za tak skrajen ukrep, naj bo to udarno, ne proseče. Temeljiti mora na dejstvih, statistiki, na vsa morebitna vprašanja morajo biti jasni odgovori.

Drugače pa je vsak slogan dober, vsak ima svoje sporočilo.

..vendar pred parlament ne moterete prositi. Ne morete tja s sloganom na katerega vam lahko odgovorijo:

- se pa ne vozi z motorjem;

- pa prilagodi hitrost stanju in lastnosti ceste, pa ne boš priletel v ograjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- pa prilagodi hitrost stanju in lastnosti ceste, pa ne boš priletel v ograjo.

Vidiš, tukaj si pa brcnil v temo. :fight2: :BUA:

Zaščitne ograje so namenjene tistim!!!, ki niso prilagodili hitrosti razmeram na cesti in so zaradi prevelike hitrosti zleteli s ceste. Razlika je samo v tem, da ene varuje, druge ubija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, tukaj si pa brcnil v temo. :fight2: :BUA:

Zaščitne ograje so namenjene tistim!!!, ki niso prilagodili hitrosti razmeram na cesti in so zaradi prevelike hitrosti zleteli s ceste. Razlika je samo v tem, da ene varuje, druge ubija.

Bladzo, plissssss..... :fight2:

preberi še enkrat, kaj je napisal.....

napisal je, da se mu zdi, da bi lahko na tak način kot je blo napisano, "nekdo iz parlamenta " , marsikdo, rekel to, kar je ejga samo napisal, da bi lahko rekel...

Lahko razumeš?! :?

Ejga ne misli tako, on je samo napisal, da bi nekdo to lahko mislil, rekel.... :doze:

Bemti .... :ph34r:

:xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bladzo, da se to lahko tebi zgodi (se izpiše)... :kva2:

manu, iz tebe še nekaj bo...prav si razumela :yea2:

...je res, da je treba brati vse kar kdo napiše, če ni jasno se pa vpraša, ne takoj kritizira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...drugače sem pa govoril s cacyjem.

14 dni od vašega zadnjega sestanka on še ničesar ne ve (statistični podatki) in kot eden od zelo dejavnih in aktivnih motoristov, poleg tega pa strokovnjak na področju prometa, o vaši pobudi ni vedel ničear!?

...no zdaj nekaj ve...

...ne :zzz: , gremo dalje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ejga,

odhod pred parlament bo le skrajna oblika našega delovanja saj nameravamo pred tem skozi pravo proceduro in z utemeljenimi argumenti.

@Vsi

prosim oglejte si www.motoristipredparlament.com in podajte mnenja in predloge za dopolnitve, nove vsebine ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAz sem zadnjič objavil fotko zaščitne ograje in se včeraj poskušal nekaj igrati v photoshopu ampak brezuspešno. MIslim, da bo zadeva, če jo želimo izdelati vrhunsko, zahtevala veliko dela(fotka s križi iz zaščitnih ograj,....) zato predlagam da uporabimo tisto ki jo je predlagal in objavil MAKSI(križ iz zaščitne ograje in spodaj neka slika)...levo od te damo fotko nekoga na motorju in desno mogoče fotko kakšnega pogreba ali kakšnega spomenika, vencev, svečk,....(tudi to lahko priskrbim jaz)......

"kratka besedila" uporabimo od MAKSI-ja in ZRMK......

A si vzamemo še en teden razmišljanja in študiranja in se naslednji četrtek dobimo in res zmečemo skupaj....slike in besedila?!?!

JAz sem se mal pogovarjal z določenimi ljudmi iz "politične scene" in marikdo nas boi sedaj tudi javno podprl! LAhko bi objavili zadevo po STA, poslali v vse medije in jih pozvali naj nas podprejo(prej se obrnili še na MAKSI in ZRMK in MUS, da nam tudi oni dajo javno podporo) in nato zadevo naslovili tudi na politične stranke! Te bodo sedaj zaigrale tudi na te strune če bo treba - po volitvah jih pa držimo za besedo/jajca.....

Kaj mislite?!

MISLIM DA JE POTREBNA AKCIJA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!