Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Kvasko jst sm v ta motor zaljubljen že od lanskega poletja :blush: Sicer pa res lepe slike madoniš upam da bo enkrat moj :wub:

Kolk pa si ti dau za kit? In kok se je pol poznal na pospeških? Pa kaj vsebuje ta kit? Vem da sigurno nekje že piše samo bi rabu 1tedn da bi najdu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvasko jst sm v ta motor zaljubljen že od lanskega poletja :blush: Sicer pa res lepe slike madoniš upam da bo enkrat moj :wub:

Kolk pa si ti dau za kit? In kok se je pol poznal na pospeških? Pa kaj vsebuje ta kit? Vem da sigurno nekje že piše samo bi rabu 1tedn da bi najdu :)

Lepo da ti je všeč... Kit drugače ni tako zelo drag, se pa splača če boš meu motor več kot 1 leto... Vsebuje športno odmično gred, pač ma drugačne kote pri katerih odpira ventile in pa fergazar ki je lahko dellorto vhst 26 al pa 28, neke hude razlike nau. Poleg tega se nastavi še višine ventilov in pa en kup stvari, za katere sploh nism vedu, ko sm zadnč vidu AMP-ja (ta ki to dela, tut na forumu je), ko je napilu ud enga tomosa... mene je pršlo 450€ s tem da sm menju še verigo... tko da računi okol 350€... Ferg je okol 150€ pa odmična 100€ pa dela je velik tko da je cena vsekakor ugodna :P... motor je veliko bolj odziven, ful se pozna na pospeških, na končni niti ne ker nisem spreminjal prestavnega razmerja, pa še zvok je bol rezek :D. Res fajn predelava :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej bi mi to lahko on zrihtal če bi ga lepo prosil???

Upam da bo moj in če bodo finance dopuščale bo verjetno šel gor tut kit :) Seveda ne takoj vendar bo najbrž s časom postalo prepočasno :)

Ampak nebom prehiteviou usega da nebom nakoncu celo brez Tomosa na kar pa sploh nočem pomislit :)

Bolj rezek???Oprosti ne razumem najbolj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šik motor kvasko :D

sam imam replico,brez kita...kje se ga pa da dobit? kakšen kontakt?

aja,pa cevka za benzin je bila prej prozorna pa jo je bencin pobarvu,al je takšna fluorescentna original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šik motor kvasko :D

sam imam replico,brez kita...kje se ga pa da dobit? kakšen kontakt?

aja,pa cevka za benzin je bila prej prozorna pa jo je bencin pobarvu,al je takšna fluorescentna original?

Cevka za benz je druga, ker je original prekratka :D... drugače pa kontakt, ni problema, dobiš na pm :D

Si mev pa še kr našpanano ketno ;)

Sej ketna ni mela tok km narjenih, in je Didova, velik bolj kvalitetna od originala, ki se steguje ko čigumi :D... je pa res dost našponana na sliki ja :D

Torej bi mi to lahko on zrihtal če bi ga lepo prosil???

Upam da bo moj in če bodo finance dopuščale bo verjetno šel gor tut kit :) Seveda ne takoj vendar bo najbrž s časom postalo prepočasno :)

Ampak nebom prehiteviou usega da nebom nakoncu celo brez Tomosa na kar pa sploh nočem pomislit :)

Bolj rezek???Oprosti ne razumem najbolj :P

Ma bolj ga zareže, sej ko enkt slišš original pa pol s kitom je razlika zelo očitna :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cevka za benz je druga, ker je original prekratka biggrin.gif... drugače pa kontakt, ni problema, dobiš na pm biggrin.gif

Sej ketna ni mela tok km narjenih, in je Didova, velik bolj kvalitetna od originala, ki se steguje ko čigumi biggrin.gif... je pa res dost našponana na sliki ja biggrin.gif

Ma bolj ga zareže, sej ko enkt slišš original pa pol s kitom je razlika zelo očitna tongue.gif

Tomos FACTORY RACING biggrin.gif

evo zdej bom pa še jst mal svojga tomosa za na dirkališče predstavu.... :

Predelave:

izedelan: leta 2006, za tomos cup

okvir: serco

sprednje vzmetenje je bilo zamenjano z SHOWA 47

Križi so bili zamenjani z RACETECH

krimolo je bilo renthal H971

štart naprava RACETECH

Stabilizator balanse od honde

sprednja zavorna čeljust BRAKING 4batna

radialna ročica MAGURA 13

kolut (disk) 320mm

platišča: 17 col nifo pesta faba obroči

Platišča : dunlop 120 širine spredaj, zadaj

zadnji amortizer zamenjan, plinski, in predelan

zamenjan sedež (RACING)

celoten AKRAPOVIČ IZPUH

el štarter, brez zagenjača (kurbla)

DID veriga.

druga prestavna razmerja spredaj in zadaj. zadaj 54 56 58, spredaj 14

dvignjene nožne tačke za ene 2-3 cm.

MAŠINA:

šalt avtomat

balansvela

uplinja delorto 26, 28

VISECO bat

Druga ODmična (Racing)

predelana glava (kanali)

K&N zračni filter

predelan sesalni kolen

Motor smo peljali na prištant v tomos... tam so vsi mojstri samo gledali :D pokazalo je 15KM, to je bilo 1 KM več od njihovega predelanega tovarniškega motorja in 2KM manj kot njihov enduro projekt z 160ccm.

post-16736-127369517905_thumb.jpg

post-16736-127369528868_thumb.jpg

post-16736-1273695316_thumb.jpg

post-16736-127369537106_thumb.jpg

post-16736-127369545996_thumb.jpg

post-16736-127369548537_thumb.jpg

post-16736-127369553466_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomos FACTORY RACING biggrin.gif

evo zdej bom pa še jst mal svojga tomosa za na dirkališče predstavu.... :

Predelave:

izedelan: leta 2006, za tomos cup

okvir: serco

sprednje vzmetenje je bilo zamenjano z SHOWA 47

Križi so bili zamenjani z RACETECH

krimolo je bilo renthal H971

štart naprava RACETECH

Stabilizator balanse od honde

sprednja zavorna čeljust BRAKING 4batna

radialna ročica MAGURA 13

kolut (disk) 320mm

platišča: 17 col nifo pesta faba obroči

Platišča : dunlop 120 širine spredaj, zadaj

zadnji amortizer zamenjan, plinski, in predelan

zamenjan sedež (RACING)

celoten AKRAPOVIČ IZPUH

el štarter, brez zagenjača (kurbla)

DID veriga.

druga prestavna razmerja spredaj in zadaj. zadaj 54 56 58, spredaj 14

dvignjene nožne tačke za ene 2-3 cm.

MAŠINA:

šalt avtomat

balansvela

uplinja delorto 26, 28

VISECO bat

Druga ODmična (Racing)

predelana glava (kanali)

K&N zračni filter

predelan sesalni kolen

Motor smo peljali na prištant v tomos... tam so vsi mojstri samo gledali :D pokazalo je 15KM, to je bilo 1 KM več od njihovega predelanega tovarniškega motorja in 2KM manj kot njihov enduro projekt z 160ccm.

In kolk ste dali vse skupaj za predelavo?

Približno..:)

Svaka vam čast ka ste naredli z motorja :trance_27_notworthy: :worship::kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kolk ste dali vse skupaj za predelavo?

Približno..smile.gif

Svaka vam čast ka ste naredli z motorja trance_27_notworthy.gifworship.giftrance_38_surprise.gif

precej .... samo sprednja bremza je 700€ in vilce tam 500€ pa križi 250€......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

precej .... samo sprednja bremza je 700€ in vilce tam 500€ pa križi 250€......

Tole je bol za dušo delano, nekega profita iz tega ni.. Čuj Mlakar, boš šel v večjo kategorijo supermotoja tekmovat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je bol za dušo delano, nekega profita iz tega ni.. Čuj Mlakar, boš šel v večjo kategorijo supermotoja tekmovat?

Ti si ena duša... Ni blo narjen za profit ampak za derkat če nis opazu in se s serijskemu tomosakiju ne morš kosat s temi stroji če se že lahko tko reče... drugač pa mlakar pele zdj že 2. leto 450...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si ena duša... Ni blo narjen za profit ampak za derkat če nis opazu in se s serijskemu tomosakiju ne morš kosat s temi stroji če se že lahko tko reče... drugač pa mlakar pele zdj že 2. leto 450...

Ja, ka sm pa jst reku? aja, nism vedu, zato pa uprašam. Sory ko živim. Pr nam se običajno reče za dušo, če to delaš iz lastnga užitka in zajebancije.

Popravljeno . Popravil soldier456
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ka sm pa jst reku? aja, nism vedu, zato pa uprašam. Sory ko živim. Pr nam se običajno reče za dušo, če to delaš iz lastnga užitka in zajebancije.

Sej te štekam lej sam on tega verjetno ni delu iz lastnega užitka in zajebancije :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kaj naj naredim, ker mi izpušna cev postaja čudne barve, kot da bi oksidirala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kaj naj naredim, ker mi izpušna cev postaja čudne barve, kot da bi oksidirala?

nimas kaj, js sm jo enkrat posmirklo :D

drgac ga pa redno peri pa bo, ker če ga dolgo ne pereš, se umazanija dobesedno zažre v cev od avspuha ;)

Popravljeno . Popravil Hozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomos FACTORY RACING biggrin.gif

evo zdej bom pa še jst mal svojga tomosa za na dirkališče predstavu.... :

Predelave:

Stabilizator balanse od honde

Ej daj mi povej, kako se na offroadu obnese tale stabilizator?

Pa vsakič se nasmejm ko sta se tam z modicom zaletela pa si mu nekj stran fuknu :D Njegov KTM še dela? :P

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej daj mi povej, kako se na offroadu obnese tale stabilizator?

Pa vsakič se nasmejm ko sta se tam z modicom zaletela pa si mu nekj stran fuknu biggrin.gif Njegov KTM še dela? tongue.gif

ta stabilizator se čist mal pozna :D pri večji luknah je balanca bolj stabilna manj gre desno pa levo :D

Ja drugač mu še dela un ktm. sej letos ne voz, ker je lani zlomu kolen in letos noče oz. nemore še vozt...Neki mi je govoru da bo šov vozt CHD worship.giftrance_21_laughing1.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta stabilizator se čist mal pozna :D pri večji luknah je balanca bolj stabilna manj gre desno pa levo :D

Ja drugač mu še dela un ktm. sej letos ne voz, ker je lani zlomu kolen in letos noče oz. nemore še vozt...Neki mi je govoru da bo šov vozt CHD worship.giftrance_21_laughing1.gif

To bi jst šou :surrender: sam da motor ubavim. Sam verjetno sam Grobnik pa Panonio, kr ostalo mi je predalec :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi jst šou :surrender: sam da motor ubavim. Sam verjetno sam Grobnik pa Panonio, kr ostalo mi je predalec :P

predaleč al predrago ?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predaleč al predrago ?? :D

Sei cene so itq vsepovsod skor enake, kvečjemu še cenejše je kje ( novi marof okrog 25€, grobnik tut do 130€ na dan ... sicer res ni primerljivo dirkališče sam useen ).

tak da ja ... predaleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tule gdo kaj ve koliko bi prisle obe 2 gumi za tomosa pa kire bi bile najbolse. Pa zanima me kje bi se dalo dobiti kaksne dele zatega tomosa(trgovina) ker nikjer ne vidim da bi bila kaksna prav za tega sm-a rabim namrec lezaj za zadnjo felgno LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam dunlop sportmax qualifer...sam pa imam replico in so širše,tako da če imaš navadnega SM-a nevem če jih dobiš za tiste dimenzije...drugače so gume dobre,ne drsijo,po makadamu se skoraj da ne uničijo in v mokrem so fenomenalne...za pisto pa nevem (še) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam dunlop sportmax qualifer...sam pa imam replico in so širše,tako da če imaš navadnega SM-a nevem če jih dobiš za tiste dimenzije...drugače so gume dobre,ne drsijo,po makadamu se skoraj da ne uničijo in v mokrem so fenomenalne...za pisto pa nevem (še) :P

ja saj imam replico cup zadjna 150 in sprednja 120 širine pa me zanima koliko si dal za obe 2 gumi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!