Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Mene pa zanima kok ma tale tomos supermoto končno hitrost in kaj se da sprement na njemu za višjo hitrost

Brez predelav gre Tomos zlahka 110, mogoče 120 ampak moj ne gre čez :D za nek velik efekt se da edino zamenjat zobnike - daš zadnjega manjšega ali sprednjega večjega ampak bodo potem pospeški slabši. Obstajajo pa tud power kit-i -> večji ferg, boljša odmična gred in če je vse skupaj pravilno uštimano NAJ BI šel tudi do okol 140. (naj me kdo popravi, nisem 100%)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja uradno je končna hitrost tomosa sm 90kmh.

Pomojem da je gledu na števec ko je padu v kakšen kanjon :evilgrin:

Frend je šu za mano v zavetrju 125km/h s predelanim tomosom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem da je gledu na števec ko je padu v kakšen kanjon :evilgrin:

Frend je šu za mano v zavetrju 125km/h s predelanim tomosom

Original tomos z akrapovičem gre med 105 in 110, brez pa okol 100 al pa še to ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no - js mam Tomos SM 125F z akrapovičem in večjim fergom pa še nism meu šanse čez 110km/h spravt po števcu... Res je da ni blo nevem kake ravnine... sm slišu da nej bi šli do 120... odvisno kolk od tega je res...

P.S

Zanima me, če kdo prodaja ali pa pozna koga, ki bi prodajal sprednjo platišče za Tomos SM 125F dimenzij 100/80 17 ali pa 110/70 17 (od Replica Cup), po možnosti trgovine, servis okolici Velenja-Celja(štajerska).

Na daljši enduro turi sem nagazil na eno veliko luknjo v cesti in mi je prednjo gumo kar precej zvilo - pozna se tudi na feltni, ki je "obtolčena". Bi lahko kako to popravil ali se splača kupiti novo feltno?

Hvala za vse odgovore, LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gre Tomos mal čez 100km/h in je totalno predelan kar se da. Res pa je, da ima zelo kratke prenose in se 5. obrne hitro do blokade!

Platišče imam sigurno jaz kakšno, bom malo pogledal po garaži. Sicer ti pa paše katerokoli 17 colsko platišče, le puše boš moral dat podrejati in po potrebi naredit novo prednjo os!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam tomosa SM 125 F pa mi je šu original 90km/h pol sm kupu akrapoviča je šu 100km/h pol sm pa še ferg pa odmično menu pa gre zdj tud do 120km/h učas če že mal piha gre 110km/h drgač pa pride do 120km/h. A je še kdo kupu posebi akrapoviča pa a je homologeru auspuh zto k jst nism dubu nobenga certifikata zravn pa nimam homologerat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v soboto sm pa tut jest dobu tomosa replico cup :D

Res ma hud zvok. :kva2:

A mi lahko kšn pove ker večji frgazar najbol gor paše pa kuko potem zadnji plastiki prišraufaš k sta zdj prišravfani v airbox če daš gor še šprtni filter?

Jst mam en furgazar dellorto 26 k gre gor, nism ga monteru ker sm pol kupu dellorto 28 lohk ti ga pa prodam. Za športn filtr pa nwm jst ga nism dau gor zto k pol čudn zgleda k je kr ena lukna u motorju efekta pa tud ni kej dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gre Tomos mal čez 100km/h in je totalno predelan kar se da. Res pa je, da ima zelo kratke prenose in se 5. obrne hitro do blokade!

Platišče imam sigurno jaz kakšno, bom malo pogledal po garaži. Sicer ti pa paše katerokoli 17 colsko platišče, le puše boš moral dat podrejati in po potrebi naredit novo prednjo os!

No, prosim če bi pogledu ker bi nujno rabu za drugo sezono :D ja sj problem je v tem da ni nobenega 17 colskega platišča na netu - rabljenga, ker je novo verjetno zelo drago razen če ni od Tomosa... Sporoči mi, če kaj najdeš, takoj kupim!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mam en problem. Danes sem se šel malo vozit z motorjem. Use je delalo normalno potem pa ko se ustavim in parkiram motor mi kar začne teče bencin iz cevkice ki je speljana iz vplinjača. Potem se zapru pipico od bencina in se je vstavilo tečt... :S nevem kaj bi bilo narobe :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en problem. Danes sem se šel malo vozit z motorjem. Use je delalo normalno potem pa ko se ustavim in parkiram motor mi kar začne teče bencin iz cevkice ki je speljana iz vplinjača. Potem se zapru pipico od bencina in se je vstavilo tečt... :S nevem kaj bi bilo narobe :S

To pomojem ni nč hudga, mogoče je blo mau preveč bencina pa je vn steku. Na mojem tomosu je furgazar skos od bencina uspodej pa sm mehankarja uprašu pa je reku da to ni nč hudga sam mene usen mot, bom pa dihtngo zamenu pa bo. Men tud bencin nekak pride vn na vrhu cevke k gre iz rezeovarja, sm dau šelno gor pa ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomojem ni nč hudga, mogoče je blo mau preveč bencina pa je vn steku. Na mojem tomosu je furgazar skos od bencina uspodej pa sm mehankarja uprašu pa je reku da to ni nč hudga sam mene usen mot, bom pa dihtngo zamenu pa bo. Men tud bencin nekak pride vn na vrhu cevke k gre iz rezeovarja, sm dau šelno gor pa ne pomaga.

ja ma meni če odprem pipico od bencina teče ne pa samo kaplja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en problem. Danes sem se šel malo vozit z motorjem. Use je delalo normalno potem pa ko se ustavim in parkiram motor mi kar začne teče bencin iz cevkice ki je speljana iz vplinjača. Potem se zapru pipico od bencina in se je vstavilo tečt... :S nevem kaj bi bilo narobe :S

To dela zato ker ti plovec v vplinjaču ne dela pravilno oz. sploh ne...dokler se voziš motor sporti porabi tisto kar je v vplinjaču, ko se pa ustaviš potem je pa preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To dela zato ker ti plovec v vplinjaču ne dela pravilno oz. sploh ne...dokler se voziš motor sporti porabi tisto kar je v vplinjaču, ko se pa ustaviš potem je pa preveč.

ja pomoje je lih to. Kako pa naj to popravim??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pomoje je lih to. Kako pa naj to popravim??

Ja vplinjač dol vzemi pa ga razstavi oz. lahko vzameš dol samo spodnji pokrovček pa pogledaš če se je mogoče plovec kje zataknil. Če ti tesni pa poizkusi tako, da pihaš v tisto cevko skozi katero priteče bencin iz rezervoarja nato pa dvigneš plovec in vidiš če tesni. To lahko pihaš z usti ne rabiš kakšnega kompresorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahka gdo pove kje naj dobim zajlo za kuplo, ker za ta motor je res bol slabo založeno po kakšnih trgovinah če gdo ve za kakšno internetno trgovino alpa kaj podobnega nj prosim napiše spodaj

Lep Pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahka gdo pove kje naj dobim zajlo za kuplo, ker za ta motor je res bol slabo založeno po kakšnih trgovinah če gdo ve za kakšno internetno trgovino alpa kaj podobnega nj prosim napiše spodaj

Lep Pozdrav

Tomos v KP nima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahka gdo pove kje naj dobim zajlo za kuplo, ker za ta motor je res bol slabo založeno po kakšnih trgovinah če gdo ve za kakšno internetno trgovino alpa kaj podobnega nj prosim napiše spodaj

Lep Pozdrav

Zadnjič sem bil v skladišču trgovine Velo v Črnučah... sm vidu ogromno rezervnih delov za Tomose, mejbi majo pa tam kej zate :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zanima me če kdo ve kje bi se lahko nastavljajlo frgazer, (mešanico) ?

Lp Juš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no počas se začenja moto sezona :kva2: in sm se spomnu če bi mal olje za motor zamenjov, ker ga je že bl mal. Pa me zanima a je to kej zakompliciran postopk, ker bi rad ga zamenu sam. Naj en opiše simpl postopek za to. Olje za zamenat imam pa Motul 5100 10w40, verjetn je dobr??

verjetno je že to 100x razloženo ampak se mi neda jt čez 600 strani.

Hvala in LP, B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no počas se začenja moto sezona :kva2: in sm se spomnu če bi mal olje za motor zamenjov, ker ga je že bl mal. Pa me zanima a je to kej zakompliciran postopk, ker bi rad ga zamenu sam. Naj en opiše simpl postopek za to. Olje za zamenat imam pa Motul 5100 10w40, verjetn je dobr??

verjetno je že to 100x razloženo ampak se mi neda jt čez 600 strani.

Hvala in LP, B)

Ogreješ motocikel in ga ugasneš. Odvijačiš vijak čisto spodaj motorja, da izteče olje. Nato odvijačiš 3 vijake na desni strani motocikla (malce desno od vtisnjenega napisa YAMAHA/TOMOS na motorju), kjer je oljni filter in ga zamenjaš. Nato v hladen motocikel vliješ olje, ga zaženeš in preveriš stanje.

Drugače imaš to vse napisano v service manual, kjer tudi piše koliko olja moreš vliti. Olje imaš drugače dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogreješ motocikel in ga ugasneš. Odvijačiš vijak čisto spodaj motorja, da izteče olje. Nato odvijačiš 3 vijake na desni strani motocikla (malce desno od vtisnjenega napisa YAMAHA/TOMOS na motorju), kjer je oljni filter in ga zamenjaš. Nato v hladen motocikel vliješ olje, ga zaženeš in preveriš stanje.

Drugače imaš to vse napisano v service manual, kjer tudi piše koliko olja moreš vliti. Olje imaš drugače dobro.

Ahoj

Ti, dej povej kje kupuješ dele. Rabim pa zavorne ploščice, pa filter za olje pol pa gasa.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!