Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

ok hvala bom potem menjal ko se bo dalo, takoalitako nisem nek divjak da bi neke bedarije delal z mopedom pa tud konjenice ma premalo :P

sam wtf res te vilce ce postudiram bi za tak denar ko sem ga na servisih podeval ze kaksne druge ki pasejo kupil pa je mir...

drugac pa motor sploh nit tolko bol meheh, ker tako se druga vilca drzi v nulo, razlika se ne opazi v voznji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je zadnč na obeh spustut ole headbang.gif zdej pa sam mal da bremzam pa se kr poseda skor do konca če se pa ostavlam gre pa do konca prec glare.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je zadnč na obeh spustut ole headbang.gif zdej pa sam mal da bremzam pa se kr poseda skor do konca če se pa ostavlam gre pa do konca prec glare.gif

Ma si zamenju semeringe? Z novimi semeringi se ti nebi smele tko posedat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že eneparkat zasledu da je komu semering spustu pr men pa ni še nč blo na srečo :)

To al ti spustijo al ne je zelo odvisno po kakšni podlagi se voziš...če se voziš po makadamskih cestah in kakšnih luknjastih cestah so možnosti da ti spustijo večje... Če se voziš po lepih cestah ti skor nebi smeli spustit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so pa lezaji dobli luft u zadnem kolesu pa me zanima če jih je gdo že manjaval in ima kaksne izkušnje pri tem??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To al ti spustijo al ne je zelo odvisno po kakšni podlagi se voziš...če se voziš po makadamskih cestah in kakšnih luknjastih cestah so možnosti da ti spustijo večje... Če se voziš po lepih cestah ti skor nebi smeli spustit ;)

Sam ''lepe ceste'' so bl Španska vas v naši lepi Sloveniji.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ''lepe ceste'' so bl Španska vas v naši lepi Sloveniji.. :whistle:

Ja, kruta resnica :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma si zamenju semeringe? Z novimi semeringi se ti nebi smele tko posedat...

ne še bom pa v kratkm. do soseda skočt je za enkrt šewhistle.gif uredu bom pa ta al pa nasledn tedn menu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne še bom pa v kratkm. do soseda skočt je za enkrt šewhistle.gif uredu bom pa ta al pa nasledn tedn menu

Čimprej zamenji semeringe in natoči olje ker čene jih boš uniču...bojo dobile luft :nono:

Ne se vozit z njim dokler ne zamenjaš semeringov razn če je zelo nujno :nono:

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To al ti spustijo al ne je zelo odvisno po kakšni podlagi se voziš...če se voziš po makadamskih cestah in kakšnih luknjastih cestah so možnosti da ti spustijo večje... Če se voziš po lepih cestah ti skor nebi smeli spustit ;)

wrong.. jst sem se v zivljenju 2x peljal po makedamu na tem motorju pa se to pocas ker gume niti ne omogocajo voznje po cimerkoli drugem kot asfaltu.

ceste so pa tud vecinoma dobre, sicer ovinkaste ampak lukenj pa ni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wrong.. jst sem se v zivljenju 2x peljal po makedamu na tem motorju pa se to pocas ker gume niti ne omogocajo voznje po cimerkoli drugem kot asfaltu.

ceste so pa tud vecinoma dobre, sicer ovinkaste ampak lukenj pa ni..

Pa si kdaj kej probavu vozit po prednji in po zadnji? Ker to tudi uniči semeringe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot že večkrat napisano :

Odmična cca 100 eur

Uplinjač 28 cca 120 - 130 eur

Plus delo

Jaz bom še dal menjat verižni set , veriga bo DID zlata , pa spredne zavorne polščice bojo neke malo bol hude kot original .

Kere ferme je odmična?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo akrapoviča homologeranga, zato ker jst ga kr ne morm ker nism dubu certifikata. Pa me zanima kako ste vi to rešil, al pa kako majo to replike cup urejeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo akrapoviča homologeranga, zato ker jst ga kr ne morm ker nism dubu certifikata. Pa me zanima kako ste vi to rešil, al pa kako majo to replike cup urejeno?

Replica Cup ima Akrapoviča že v originalu, tako da ima homologiranega s certifikatom in vsem kar rabiš ;)

Drugače pa če si kupu Akrapoviča posebej bi mogu dobit zravn certifikat in pol ko ga namontiraš na motor greš tja kamor opravljajo tehnične preglede da ti ga homologirajo in upišejo v prometno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Replica Cup ima Akrapoviča že v originalu, tako da ima homologiranega s certifikatom in vsem kar rabiš ;)

Drugače pa če si kupu Akrapoviča posebej bi mogu dobit zravn certifikat in pol ko ga namontiraš na motor greš tja kamor opravljajo tehnične preglede da ti ga homologirajo in upišejo v prometno ;)

za homologacijo so men rekl da greš na lpp yes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za homologacijo so men rekl da greš na lpp yes.gif

In prou nič se ti niso zlagali ;)

Ampak se da tudi kar tam kjer delajo tehnične, samo majo točno določeno kdaj delajo homologacije ker pridejo uni z Ljubljane dol, usaj pri nas je tko ;)

Ma sej s homologacijo ni tak problem, samo da maš certifikat pa se da use zrihtat brez večjih komplikacij ;)

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tko sm tud jst mislu ampak certifikata sploh nisem dobil čeprav sem akrapoviča kupil v kopru na tomosu. In pol vs vesel jst to naštimam na mojo mašino grem u lublano na lpp da bi homologerov to zadevco in mi rečejo da rabm tisti certifikat ki ga nisem dobil. Na lpp-ju so mi pa to povedal po tem ko sem plačal za pregled tako da sem še njim pustu 30€ zaston, uglavnem polom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tko sm tud jst mislu ampak certifikata sploh nisem dobil čeprav sem akrapoviča kupil v kopru na tomosu. In pol vs vesel jst to naštimam na mojo mašino grem u lublano na lpp da bi homologerov to zadevco in mi rečejo da rabm tisti certifikat ki ga nisem dobil. Na lpp-ju so mi pa to povedal po tem ko sem plačal za pregled tako da sem še njim pustu 30€ zaston, uglavnem polom.

Pokliči na Tomos kjer si kupu izpuh in reči jim nej ti pošljejo certifikat po pošti, al pač kakorkoli nej ti zrihtajo da boš dobu certifikat ;)

Če ti ne bojo zrihtali certifikata jim pa nesi izpuh nazaj in zahtevej dnar nazaj ker oni so ti dolžni dat zravn izpuha tudi certifikat ;)

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj... zanima me ce je kej narobe na sliderjih na vilicah sprednjih je malo mastno in ko zbrisem je spet a je to zelo narobe al je to zaradi tega ker sm enkrat malo zabil vilce... Pa resnica je tudi da se večinoma pelem po makedamu ati ni hotel nobene endure in pol sm loh sam supermotota vzel...

Upam da ni nc narobe...

Lp Vid

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup motorja kategorije supermoto.. Pa sem naletel na tegale tomosa. Mi lahko kdo na kratko opiše kakšne izkušnje je imel z njim, ter če so kakšne velike razlike med cup in navadnim modelom? Kako je s servisi, rezervnimi deli? So relativno dragi ali poceni? Vožnja? užitek ali povprečnost?

Hvala in lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj... zanima me ce je kej narobe na sliderjih na vilicah sprednjih je malo mastno in ko zbrisem je spet a je to zelo narobe al je to zaradi tega ker sm enkrat malo zabil vilce... Pa resnica je tudi da se večinoma pelem po makedamu ati ni hotel nobene endure in pol sm loh sam supermotota vzel...

Upam da ni nc narobe...

Lp Vid

Semeringi so ti spustili :P

Menji semeringe in dotoči olje v vilce ;)

In če se res voziš po makedamu povej očiju da nej se kar pripravi da ti bo usak mesec dau za nove semeringe na prednjih vilcah :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup motorja kategorije supermoto.. Pa sem naletel na tegale tomosa. Mi lahko kdo na kratko opiše kakšne izkušnje je imel z njim, ter če so kakšne velike razlike med cup in navadnim modelom? Kako je s servisi, rezervnimi deli? So relativno dragi ali poceni? Vožnja? užitek ali povprečnost?

Hvala in lp.

Ta motor je super ;)

Razlika med cup in navadnim je v tem da ima cup širše gume in boljše zavore...

Če boš kupoval novega boš dobil samo cup replico, kolkor vem navadnih ne delajo več novih :P

Če mu delaš redne servise na usakih 5000-6000 km ti bo delal brez nobene napake, razn usako tolko časa ti bo mogoče spustu kak semering na prednjih vilcah, ampak to je na tem motorju itak potrošni material ;)

Dele dobiš vse na Tomosu Koper, lahko jih greš iskat kar tja, lahko pa jih naročiš in dobiš po pošti za zmerno, dokaj nizko ceno ;)

Vožnja po ovinkih s tem motorjem je super, lahko brez slabe vesti rečem da ma eno izmed najboljših leg na cesti izmed vseh 125 ccm motorjev ;)

Če maš gor Akrapoviča pa se lahko po glasu pred njim skrijejo vse ostale 125-ke :naughty:

Skratka jst ti rečem da ga kupi ker ti nebo žal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor je super ;)

Razlika med cup in navadnim je v tem da ima cup širše gume in boljše zavore...

Če boš kupoval novega boš dobil samo cup replico, kolkor vem navadnih ne delajo več novih :P

Če mu delaš redne servise na usakih 5000-6000 km ti bo delal brez nobene napake, razn usako tolko časa ti bo mogoče spustu kak semering na prednjih vilcah, ampak to je na tem motorju itak potrošni material ;)

Dele dobiš vse na Tomosu Koper, lahko jih greš iskat kar tja, lahko pa jih naročiš in dobiš po pošti za zmerno, dokaj nizko ceno ;)

Vožnja po ovinkih s tem motorjem je super, lahko brez slabe vesti rečem da ma eno izmed najboljših leg na cesti izmed vseh 125 ccm motorjev ;)

Če maš gor Akrapoviča pa se lahko po glasu pred njim skrijejo vse ostale 125-ke :naughty:

Skratka jst ti rečem da ga kupi ker ti nebo žal ;)

Kupil bom rabljenega, ker si novega trenutno ne morem privoščiti. je velika razlika med navadnim in cup varianto? Sam se bom vozil po dokaj slabi cesti na določenih predelih.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil bom rabljenega, ker si novega trenutno ne morem privoščiti. je velika razlika med navadnim in cup varianto? Sam se bom vozil po dokaj slabi cesti na določenih predelih.

LP

Razlika je v tem da ima replica cup širše gume in boljše zavore, tko da če hočeš met boljšo vodljivost kupi replico cup ;)

Jst ti priporočam da uzameš replico cup, ti garantirano nebo žal ;)

Aja, pa če se boš po slabi cesti vozu kot si napisal se kar pripravi da bo treba usake tolko časa menjat semeringe na sprednjih vilcah :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!