Skoči na vsebino

Kawasaki ER6 N /F


flero

Priporočene objave

zdravo

Tudi jaz gledal! Me je kar prijelo, da bi zamenjal husota za ER6n :D

tudi jaz si ta motor ogledujem že kakšno leto in me že tudi ima, da bi mojega sv650s menjala za er6n. če bo vse po sreči, ga bom menjala naslednje leto na pomlad.

Mene je malce presenetilo le to, da je motor precej majhen. Sem se probal usest gor na letošnjem Imotu, pa sem bil kot žaba.. Zame definitivno premajhen motor (visok sem 1,86m). .)

no če je nizek, zna meni priti prav, ker sem velika okoli 163 cm.

sedaj mi pa naštej še kakega motorista, ki je VSO opremo ki jo potrebuje motorist kupil preden je kupil resen motor.

jst :naughty:

Zivijo!

...ko si ravno omenil banalno napako :) ...preden naložiš motor, si morda premaknil stikalo za izklop motorja v sili???

V tem primeru ja namreč motor 'mrtev', sem tudi sam enkrat skoraj 'doktoriral', ko sem čez ogledalo poveznil čelado in nevede preklopil ta gumb :headbang: :headbang: :headbang:

to se je meni enkrat zgodilo še na prejšnji TZR in sem skoraj znorela... klicala sem serviserja, pa ga na "srečo" ni bilo v delavnici. sem hitro pogruntala zakaj je tisti gumb in mi nikoli več ni delal težav.

2. Pa saj tudi ko kupiš drugi nov akumulator imaš 2 leti garancije, zakaj jih nebi imel original ??? (Zgolj na glas razmišljam.)

ko sem jaz kupila nov motor iz trgovine (TZR) me je serviser opozoril že tam, da akumulator sploh nima garancije.

Hmm... Zelena nekak ne paše temu motorju, je za moje pomje le-ta bolj rezervirana za sport razred. Črna, jo imam rad, ampak 2007 je z rdečim okvirjem mnogo, mnogo, mnogo lepši... Modra? Omg, ko bi vsaj dali temno modro ne pa to svetlo... Zelo škoda je srebrne. Ne maram srebrnih avtov, niti mi ni všeč na motorjih, ampak temu se v kombinaciji z rdečim gištelom lepo poda. Uglavnem v 2008 barve za mene ni.

meni osebno je najbolj všeč ravno srebrno-rdeča barva, ki pa zdaj ni več v prodaji.

sedaj bi se težko odločila za barvo... verjetno za modro ali zeleno... ne vem...

srebrn je res najboljši.

bomo videli, kaj bo drugo leto :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veste kaj me še zanima... se letošnji model razlikuje v čem od prejšnjih? samo barva?

...jaz sem kupil novega avgusta 07, ko je cena padla (AKCIJA)... po mojih informacijah razlike razen v barvi ni... no pa cena naj bi bla cca 200 E višja - ampak to je nepreverjeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič ko sem mal vžgal motor čez zimo sem opazil da mi štop luč ne dela,ampak samo ko pritisnem prvo bremzo, pri zadnji pa se vžge.Kej bi bilo po vašem mnjenju narobe, ali je šlo stikalo na ročici?Je to velik popravila?Se da kako sam pomagat?Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič ko sem mal vžgal motor čez zimo sem opazil da mi štop luč ne dela,ampak samo ko pritisnem prvo bremzo, pri zadnji pa se vžge.Kej bi bilo po vašem mnjenju narobe, ali je šlo stikalo na ročici?Je to velik popravila?Se da kako sam pomagat?Hvala.

sem imela podoben primer na tzr-ki... sem peljala na servis, ker je bil motor še v garanciji, so pogledali in zrihtali. problem je bil v slabem kontaktu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič ko sem mal vžgal motor čez zimo sem opazil da mi štop luč ne dela,ampak samo ko pritisnem prvo bremzo, pri zadnji pa se vžge.Kej bi bilo po vašem mnjenju narobe, ali je šlo stikalo na ročici?Je to velik popravila?Se da kako sam pomagat?Hvala.

Očitno je šalterček v ročki zaštekal,probaj stisniti ročko ali jo celo odmontirat in malo šalter premigat sicer pa bo potrebno novo stikalo.

Ps: če bi malo profil dopolnil,ti verjetno tudi nebi škodovalo,pa brez zamere!!!

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz do zdaj še na srečo nisem imel nobenih problemov z stikali, vse delalo normalno.

Me pa zanima, če tem stikalom na balanci škoduje voda oz. vlaga, kajti ko gre dež ali pa ga doma pereš z pritiskom malo vseeno šprica po stikalih??

Mogoče bo koga zanimalo: http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/oprema/oglas.asp?ID=1902035 :D

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz do zdaj še na srečo nisem imel nobenih problemov z stikali, vse delalo normalno.

Me pa zanima, če tem stikalom na balanci škoduje voda oz. vlaga, kajti ko gre dež ali pa ga doma pereš z pritiskom malo vseeno šprica po stikalih??

Mogoče bo koga zanimalo: <a href="http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/oprema/oglas.asp?ID=1902035" target="_blank">http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/oprema/oglas.asp?ID=1902035</a> :D

Lep pozdrav!

Link ne dela. Kar se pa pranja tiče bi morala biti pa stikala vodotesna, ker se konec konecev lahko z motorjem znajdeš tudi na dežju. Kljub vsemu ti ni potrebno z visokotlačnim čistilcem špricat okoli stikal. Vlažna krpa bi morala zadostovati, če pa ponesreči med pranjem steče voda preko pa tudi ni panike.

Mimogrede na tvojem testnem video na youtubu sem videl, da ti gori lučka, je to za bencin ali kaka druga.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj itak na dežju te hitro dobi...:D Ja, lučka za bencin je to ja...

to je to: avto(PIKA)net / 2004 / oprema / oglas(PIKA)asp ? ID = 1902035 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo menjal originalno balanco in katero je namesto nje namontiral?

Hvala za odgovore... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BOK.

Spet jaz zatradi stikala na bilanci.Sem se zagledal da sta pod stikalam dva manjša konektorčka (dve žički) ki sta mi odpeti,sta pa povezani ditekt na ročico bremze.A je mogoče to napaka da mi ne dela zadnja štop luč, jih treba nazaj vklopit.Prosim lastnike da mi preverijo če imajo to vklopljeno.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo menjal originalno balanco in katero je namesto nje namontiral?

Hvala za odgovore... :rolleyes:

Prvo sem naročila od firme DePreto, bila pa je povsem flekasta in je zato nisem vzela. Namesto nje sem vzela PBR, ki je izgledala kul, ko pa mi jo je fant namontiral, mi je delovala zelo postrani. Po nekaj vožnjah sem presodila, da hočem drugo, ker se je to zelo čutilo med vožnjo. Reklamacijo so mi upoštevali in dobila sem dopropis. Nato pa sem v drugi trgovini vzela balanco firme ABM s katero sem super zadovoljna.

Je pa tako, da vsakemu paše nekaj drugega.. probaj "držat v rokah" več balanc (različnih višin in dolžin), ker mislim, da boš le tako izbral pravo...

Popravljeno . Popravil BolhA^
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ve kdo, kakšne žarnice za dolgo in kratko luč uporablja ER6-N (naked)? H1 ali H7 ??

D.

Danci sicer steboj nekomuniciram,če si zainteresiran imam za ER-6-N komplet Xenon (žarnica,balast in instalacija) za 60 EU +porto. Če si iteresent pokliči na GSM ali pošlji sporočilo na PM.

Ps: biznis nemešam s politiko na forumu. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo igranja čez počitnice in ER-6F sem "upddejtov" v potovaljnika... Poleg nosilcev stranskih torb in zadnjega blatnika v samogradnji, menjave šipe (touring) je prišla na vrsto še "zabavna elektronika" s komunikacijo... :rolleyes:

...ideja za vse "ljubitelje samogradnje"...S kolegom (er-5) veliko vozima skupaj, pa sma si omislila medsebojno komunikacijo... Vse kar trenutno ponuja trg se nama je zdelo nekako predrago in sma zadevo izdelala (zlotala) sama: :naughty:

V črni škatlici je conradov ojačevalec 3,5W in 10 K potenciometer. Stikalo za vklop + led dioda je desno na oklepu ob vgrajeni 12V vtičnici za potrebe polnjenja akumulatorjev itd. Na črni škatlici sta dva vhoda vokitoki (ali mobitel)in FM radio (ali mp3 ali navigacija)... ter 2 izhoda - telefonski kabel v čelado in izhod za dodatne zunanje zvočnike - montirani so znotraj, pod oklepom (ne kazijo videza motocikla špilajo pa neverjetno dobro)

Tipka za vklop govorjenja na vokitokiju je pod tipko za trobljo (vezana vzporedno z original tipko na ohišju vokitokija)

Na črni škatlici so še 4 stikala:

- (skrito) za kompleten izklop napajanja - v primeru, da na 12 V vtičnici polnimo mobitel pa ne želimo, da se zraven napaja še ojačevalec;

- stikalo za vklop audio vhoda (radia);

- stikalo za vklop zunanjih zvočnikov (frajerišanje poleti ob 30 C in braincap čeladi ali brez :grim )

- stikalo za vklop vokitokija ali preklop med vokitokijem in mobitelom (pri kolegu, ki posluša radio preko mobitela)

Stvar deluje preverjeno in neverjetno dobro! :OK:

kolega ima čelado n84 in notri original nolanove zvočnike in microfon, sam imam Xlite 601 neke louisove zvočnike in microfon sem vgradil sam.

Vse nosilce sem seveda tudi izdelal sam...

post-16856-1204356375_thumb.jpg post-16856-1204356382_thumb.jpg

post-16856-1204356391_thumb.jpg post-16856-1204356401_thumb.jpg

In še cene: ojačevalec , potenciometer, ohišje, bananice, kabli, vtičnica, led dioda, stikala: vse skupaj cca 30 E;

zvočniki + mic v čeladi (preverte pri lojzu) ene 15 E;

zunanji zvočniki vgrajeni pod oklepom 5 - 10 E; (sam sem montiral ene starejše, računalniške);

voki toki (tevion) 15 kanalov (na vsakem 8 frkvenc), kupljen v Hoferju (35 E - seveda deljeno z 2) - pogovarjava se brez problemov, preizkušeno do sedaj do ene 5 km... :yes:

...kupil sem še zelo sposoben prenosni - digitalni radijski sprejemnik s samodejnim iskanjem postaj itd... (Sangen - conrad 50 E)

aja, svojega časa pa k ceni raje ne prištevajte... zajebancije je bilo kar nekaj (beri več 10) ur...se pa ob končni "zmagi" marsikaj naučiš..

pa naj še kdo reče, da er-5 in er-6f ne moreta biti potovaljnika... :worship: čeprav mopeda ni temu nista namenjena pač nekateri radi predvsem "potujemo"

imata lahko vse, kar imajo veliki... no skoraj :OK:

..dokler ne bo dnarja za Harleya, Goldwinga, BMW :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, dobro si to spedenal. S kolegi razmišljamo na inštalacijo CB postaj na svoje motorje - kupili bi komplet postaj z vsem kablovjem za motor, nisem pa prepričan, da so nosilci zraven. A se da videti kako slikco, kako si naredil nosilec za CB postajo?

TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je dobra zadeva za na motor. Sprednja ploščica je snemljiva, tako da jo lahko vzameš dol, ko zapuščaš motor.

http://www.kron-telekom.si/index.php?page=...ic&item=338

:slap: kakšek kvader!!!! Pa kdo bo to dajal na motor. :hmm: Navadna, ročna, mala stanica - natakneš na balanco na nasilček, priklopiš na štrom, kabel do čelade in dodaten gumb za vklapljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj prednost te postaje je, da imaš na krmilu samo sprednjo ploščico. Ostalo pritrdiš nekam pod oklep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni....

se zanimam za nakup er-6n-ja pa me zanima kak ste zadovoljni z njim?

recimo primer vožnja z njem in kakšno hondo cbf600 ko mata približno enako konjev?

zanima me tudi, kako je cenovna razlika delov za hondo vs kawasaki?

kater je dražji?

lep pozdrav vsem, ter hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!