Skoči na vsebino

Kawasaki ER6 N /F


flero

Priporočene objave

@bregci: Jaz imam gor M3 in sem izredno zadovoljna z njimi. Vozim se sama, z njimi pa sem do sedaj naredila 8k km (cca. 1400km avtoceste), še nekaj življenja pa imajo pred seboj :) . Do sedaj mi niso niti enkrat zdrsnile.. Držijo super dobro :)

Stale pa so me okoli 240€.

A je ta guma sploh primerna za ER-ja? Na netu sem zasledil da je to supersport guma in da je namenjena močnejšim motorjem?

Kje si jih kupila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj če bi hodil z njim na pisto, bi ga najbrž obul v slicke, a ne ?

Zakaj pa športna guma ne bi bila primerna zanj ?

Saj je vse odvisno od načina vožnje...

Meni osebno je všeč občutek, saj ji zaupam. Prejšnja mi je pri večjih nagibih kar zmanjkala.. Ta pa kar drži in drži in še je ostane :D (t.j. za chicken stripe) :D

Vzela sem jo v Materiji (pri Kozini) v T&P CARS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ali ima kdo na tem mopedu namontirane nosilce za stranske kovčke? Sam imam gor kufer Kappa 49 l na originalnem PLX nosilcu. Za parkrat letno - kak daljši izlet, bi stranska prtljaga tudi prišla prav :closedeyes: . Razmišljam, da bi sam izdelal nosilce za stranske kufre (2 alu škatli), katera bi kot originalne prtrdil na obstoječi nosilec. Nikjer na netu ne najdem pofotkanih originalnih stranskih nosilcev, po katerih bi naredil svoja nosilca. A lahko kdo pomaga s kako idejo? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tole je res malo odbito! :krneki: Sem pa s pomočjo slikic izdelal krasen nosilec za stranske torbe (Wintex). Trenutno ga še kitam in brusim, da bojo zvari b.p.. Objavim, ko bo nared!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:devil: Tole je pa res GROZNO samo še dvo-osna prikolica,ali pa vsaj 80-kilsha baba na zadnjem sedežu!!!!!!!! :worship:

Oprosti, ampak je dosti lepše kot una šipa, ki si jo ti namontiral :naughty:

Pač, grozno ampak uporabno.

Popravljeno . Popravil hirabbit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no takole je pa meni uspel nosilec za stranske torbe :naughty: ... Gladko polno železo, malo piganja, rezanja, švasanja, kitanja in špricanja... Glede na to, da ga rabiš cca. nekajkrat letno, se mi zdi, da se ga ne splača kupovat...

:worship:

post-16856-1197708972_thumb.jpgpost-16856-1197709031_thumb.jpg

post-16856-1197709040_thumb.jpgpost-16856-1197709054_thumb.jpg

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! :worship:

Pa sigurno so bolj funkcionalni od vseh "originalnih", ki jih je moč dobiti na trgu.

Naredite jih malo več pa dajte na trg pa bodo tudi uni s trga funkcionalni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, o funkcionalnosti bi sredi zime težko govoril, je pa zdajle čas za takšne in drugačne tehnične izboljšave in dodatke v stilu "naredi sam"... V prvih 4000 Km se mi je pač pokazalo, kaj na mopedu pogrešam in glede na cene, se splača kaj sam naredit... :closedeyes: . Nosilec je narejen sicer glede na wintexove tekstilne torbe, mislim pa, da bi kakšne druge ravno tako pasale gor :rolleyes: . Prej sem mislil nabavit stranske kufre, ampak ko sem videl slike, me je minlo... Pa še cene: 120 E++ kufri, 100 E nosilci in vse to za parkrat letno,... po moje se ne splača...

Za torbe, zdajle - razprodaja pri Promotorju - 50 E, gladko železo cca 4 E, elektroda + štrom, kepica kita, 2 spraya in ene 10 ur prostega časa, porabljenega za hoby... :worship: ...s ponudbo na trgu pa ne bom reskiral, saj je naša "ablast" fuknjena kar se "hogolomacij" tiče...

Aja, glede na to, da za spomladi razmišljam o kakšni daljši turi, sem nabavil še MRA touring šipo - 75 E, in namontiral 12 V vtičnico z led diodo in stikalom... S kolegom, ki ima er-5 delama zdajle na obeh motortjih še nekaj na ozvočenju, ...poleg tega pa pri meni "nastaja" še zadnji blatnik: Kalup sem naredil iz purpena, ...vlakna + poliester + kit in zadeva lepo nastaja...

bom poročal o uspehu... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam vprasanje za DANTEJA! kje lahko dobim ipuh g&g je možno v sloveniji? italiji?...zanima me tudi čekaj veš koliko stane.za odgovor se ti ze vnaprej zahvaljujem!lahko mi ga pa napises na moj emial naslov: fozzy@t-2.net. hvala

fozzy=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam vprasanje za DANTEJA! kje lahko dobim ipuh g&g je možno v sloveniji? italiji?...zanima me tudi čekaj veš koliko stane.za odgovor se ti ze vnaprej zahvaljujem!lahko mi ga pa napises na moj emial naslov: fozzy@t-2.net. hvala

fozzy=)

Zdravo!

...takrat sem ga naročil direktno pri proizvajalcu v Italiji.

http://www.gegbike.com/

Pošlji jim mail in hitro boš dobil odgovor.

Mislim, da me je takrat izpuh+pakiranje+poštnina v SLO (še nismo bili tretirani kot člani Evrope, vsaj kar se cen poštnine tiče :whistle: ) stalo malo pod 400€.

Plačal sem preko direknega bančnega nakazila, ..izpuh je bil v parih dneh doma.

Imaš pa nekaj strani nazaj cenik iz leta 2006 ki sem ga dodal v priponko. (objava #193) v tej temi LINK

lp

D.

Popravljeno . Popravil Dante
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek,vse pohvale za nosilec.Mene pa zanima predvsem zadnji blatnik ki ti je v izdelavi.Če ti bo uspelo ga lepo vštimati,bi se lahko zmenila da enga narediva še zame,kaj praviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek,vse pohvale za nosilec.Mene pa zanima predvsem zadnji blatnik ki ti je v izdelavi.Če ti bo uspelo ga lepo vštimati,bi se lahko zmenila da enga narediva še zame,kaj praviš?

Hja, zadeva je že skoraj nared.. :rolleyes: . bo pa predvsem funkcionalna, manj mogoče estetska... :trance_33_sleep: Postopek je potekal nekako takole: Zadnjo gumo sem na debelo ovil z blagom in preko njega selotejp (za zaščito). Potem sem zadnje kolo postavil na kartonasto škatlo in okrog gume našprical Pur pen. Ko se je strdil sem zadevo odrezal z gume in dobil približen profil. Tega sem potem temeljito pobrusil in premazal z belim lepilom za les. - Kalup nared! Tega sem premazal z ločilcem, vanj izmenično polagal vlakna in mazal s poliestersko smolo. Ko se je blatnik strdil (kljub ločilcu se je prilepil na kalup), sem kalup dobesedno raztrgal, da sem ga dobil ven. Sprva ni izgledal nikakor, potem sem ga obrezal in sledilo je kitanje brušenje, kitanje brušenje, najprej kit z vlakni, potem brez....do onemoglosti, potem špric kit pa spet kitanje, brušenje. :krneki: ... Zdaj je zadeva končana in se ubadam s pritrditvijo na okvir saj nisem zadeve povezal s ščitnikom verige kot je pri originalu, okvirja pa tudi ne nameravam vrtat. :closedeyes: Zadevo sem ravno danes rešil in mislim da bo delovala... Potem še samo špricnem blatnik... Zadevo bom ko bo gotova objavil s slikami od začetka izdelave, do konca...

Glede stroškov, težko kaj zapišem, ker sem zadevo izdeloval pri praktičnem pouku, skupaj z učenci - delam namreč v pedagoškem poklicu - da so se tudi oni kaj naučili, :worship: ...šlo pa bi nekako takole: Eno kilo poliesterske smole + vlakna, en poliesterski kit, en špric kit v spreju in ena barva v spreju, pa kak flex ali tračna brusilka, brusni papir, gora potrplenja in zadeva nastane... :unsure:

- zdaj ko je gotov , ga lahko enostavno vtisnem v beton in dobim "kulturni kalup", kjer ob morebitni izdelavi ne bo več toliko kitanja in brušenja in če bo kdo zainteresiran mu ga ulijem brez problema...ampak finiširal si ga bo pa sem...

:naughty:

Najprej pa počakte, da vidte, kak bo zadeva zgledala OK?

Če ne drugega, se človek ob tem ogromno nauči, kar je pa tudi nekaj vredno... in če bo viška E, ga lahko še vedno zabrišem stran in reskiram 150E, ampak mislim, da se to ne bo zgodilo... :rolleyes:

No pa vseeno nekaj za pokušino:

post-16856-1198164312_thumb.jpgpost-16856-1198164332_thumb.jpg post-16856-1198164350_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj se toliko matraš k meni bi prišel in bi si iz originalnega nareddil odtis folija +gips par minut dela. :headbang:

Ps:mislim,da je nekje že slikan v tej temi sicer pa nebi bil problem poslat sliko.Na tejle se bolj slabo vidi OK.

post-9445-1198173273_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek,res imaš volje in potrpljenja,vsaka čast.

Brumer,kolk pa si ti odštel za svoj blatnik in kje si ga naročal.

Ta mi se tudi dopade.

Ali pa mi nasploh povejte kje se da kaj blatnikov nabavit i po kakšni ceni,različni proizvajalci.

Hvala vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: Brumen, hvala za ponudbo glede izdelave odtiska... se boma res zmenla za en obisk. :rolleyes: .. Gips, folijo, škatlo, bom prinesel jaz, tebe bom samo prosil, da zadevo odšraufaš.... :worship: . sem pa res o tem tudi razmišljal, moram pa rečt, da je odločitev glede izdelave od kalupa do izdelka zrasla predvsem iz pedagoškega stališča - :trance_33_sleep: dela z učenci ... od tod tudi toliko volje...

Drosa, cena blatnika pri Louisu je bila mislim da 120 E (nepofarban), 160 E (pofarban), nekaj o cenah je pa zapisanega že tudi na tem forumu, kar precej strani nazaj... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek,res imaš volje in potrpljenja,vsaka čast.

Brumer,kolk pa si ti odštel za svoj blatnik in kje si ga naročal.

Ta mi se tudi dopade.

Ali pa mi nasploh povejte kje se da kaj blatnikov nabavit i po kakšni ceni,različni proizvajalci.

Hvala vnaprej.

Jaz sem ga videl na sejmu v Padovi pred dvemi leti in potem sem ga preko firme Voza Koper naročil plačal sem ga kar precej 216 EU je pa res bil pobarvan original,navodila za montažo in ves potreben dodatni materijal.Je pa komplet z ščitnokom ketne.

post-9445-1198260403_thumb.jpg

post-9445-1198260431_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: ... kot sem obljubil, dodajam še sliko mojega "homemade" blatnika, po neumni pameti, :slap: sicer od KALUPA do IZDELKA... :rolleyes: Smo se pa veliko naučili zraven... :closedeyes: .... Torej, na koncu sem imel še največ težav z montažo, o tem kako sem pa stvar skropucal skupaj pa ne bi pisal...je prezakomplicirano. :blush: .. Stvar je torej zmontirana, na otip deluje zelo trdno, masivno, zaenkrat se mi zdi blatnik sicer preveč dvignjen nad gumo, bom pa tako pustil, do prvih lepih dni, drugače ga še vedno lahko spustim niže .. :hmm: . bo uporaba pokazala funkcionalnost...- v nasprotnem primeru še vedno držim za besedo Brumna, pa stvar ponovim z odtisom originala...- tak postopek svetujem tudi vsem ostalim samograditeljem... :yes:

post-16856-1198495547_thumb.jpg post-16856-1198495554_thumb.jpg post-16856-1198495565_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par stvari vam bom napisal o porabi olja.Ko kupite nov motor ga lepo utečite po navodilih proizvajalca.Ko ste opravili prvi servis in se,da v mašino sveže olje pa motor lahko že malo pritisnete vendar vedno samo takrat,ko ima motor delovno temperaturo,to je po ca 5-tih prevoženih kilometrih.Do naslednjega servisa si točno izmerite porabo olja-motor naj bo vedno topel in merite po možnosti na istem mestu tako,da je motor na ravnem in popolnoma pokonci ali (po navodilih proizvajalca). Če ima motor porabo na 1K kil več kot 1-1,5 dl je poraba prevelika in to vam morajo v garanciji odpraviti.Ponavadi se tega posega vsi serviserji branijo,kajti nikoli neveš zakaj točno rabi olje,lahko je napaka samo na glavi motorja (tefloni +vodila ventilov) ali je poraba zaradi zračnosti batov ali obročkov(v batu samem ali cilindru).Zato dokler je garancija vztrajajte na tem,da to odpravijo ali vam naj za porabo olja podaljšajo garancijo.Namreč radi vam natvezijo,da se mora še vteči,kar sploh nedrži.

Nekaj zelo važnega NIKOLI negasiraj na mestu neobremenjene mašine in NIKOLI če je le mogoče NEPREGREJ mašine to velja še posebno za zračno hlajene motorje v hrib vedno raje z eno prestavo nižje tako,da se mašina nematra in stem manj greje,kajti pregreješ ga samo enkrat in bo VEDNO rabil olje.Pa še nekaj na olju NEŠPARAJTE dajte motorju najboljše olje KDOR MAŽE TA VOZI !!!!!!!!! :beer2:

Veliko je odvisno od olja samega. Recimo Castrol rs al pa motul 300v je bolj redko olje in ga motor avtomatsko porabi- preverjeno pri kolegu in pri sebi. Upoštevajte proizvajalčeva navodila!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!