Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

POZDRAVLJENI!

Sem frišen in se opravičujem, če je bilo že kaj na to temo. Zanima me katere gume bi montiral na cbf 1000, za zmerno vožnjo v dvoje? Za odgovore se vam lepo zahvaljujem. lp KUKI

Jst mam Bridgestone BT 21. Sem zadovoljen. Je pa odvisno kaksen stil voznje imas. Poglej si tabelo in se odloci

Battlax_line_up_lg.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZDRAVLJENI!

Sem frišen in se opravičujem, če je bilo že kaj na to temo. Zanima me katere gume bi montiral na cbf 1000, za zmerno vožnjo v dvoje? Za odgovore se vam lepo zahvaljujem. lp KUKI

Vožnjo v dvoje??? trance_21_laughing1.giftrance_21_laughing1.gif Pejd Vovka vprašat,če ma kej za solotongue.gif

Drugač pa mig-ova varianta je trša po sredin (genav zate)trance_07_beerchug.gif

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo za prodat racunalnik za cbf 1000 brez abs-ja?? kaki rabljeni..

samo v vednost lasnikom hond cbf-jk :) ce hoces menjat racunalnik na motorju je potrebno tudi zamenjat kljuc in kljucavnici :S tako da se ne igrajte prevec z elektriko na motorjih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZDRAVLJENI!

Sem frišen in se opravičujem, če je bilo že kaj na to temo. Zanima me katere gume bi montiral na cbf 1000, za zmerno vožnjo v dvoje? Za odgovore se vam lepo zahvaljujem. lp KUKI

Michelin Pilot road 2!!!!!!!! NE BO TI ŽAL! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZDRAVLJENI!

Sem frišen in se opravičujem, če je bilo že kaj na to temo. Zanima me katere gume bi montiral na cbf 1000, za zmerno vožnjo v dvoje? Za odgovore se vam lepo zahvaljujem. lp KUKI

Še par mnenj,pa je dec spet na začetkutrance_19_hmm.giftrance_11_confused.gif

Metzeler roadtec Z6 & Tourance EXP

Če pa nebo evrčkov pa mal pr Bartogu pokukaj,ma kakšno Barumko na zalogi (DOT 01,02) pa tud če je mal manjš jo bodo že stlačl gortrance_21_laughing1.gif

Ti bo zatrance_06_beer2.gif več ostaltrance_40_thumbup.gif

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

TaPRAVA zadeva!! :worship:

Ampak malce naj popravim....to ni model 2010, ampak nova izvedenka in sicer, CBF 1000 F :naughty: je pa res, da pride leta 2010!

"Stara" CBF-ka ostane v prodaji, takšna kot je sedaj... :grim

http://www.motosvet.com/novosti-2010-honda-cbf-1000-f.html

P.S.: O ja, bi pa menjal, to pa! Ampak bomo počakal še mal. mogoče pa pade nova VFR... WHO KNOWS!

Popravljeno . Popravil HONDAMANIA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pocas bo treba razmisljati o nakupu gum za naslednjo sezono. Letos sem imel Avon Storm (dobil nove ob nakupu motorja), zdaj se pa odlocam med Metzeler Z6 ali Dunlop Roadsmart (prva je bila zmagovalka lanskega testa, druga letosnjega). Vem, da je bilo napisanega ze nekaj, tudi cez temo o pnevmatikah sem sel, ampak vseeno, ima kdo izkusnje z obema in kaj priporoca. Odlocil bi se po vsej verjetnosti za eno izmed teh dveh, ker imata sedaj akcijske cene.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pocas bo treba razmisljati o nakupu gum za naslednjo sezono. Letos sem imel Avon Storm (dobil nove ob nakupu motorja), zdaj se pa odlocam med Metzeler Z6 ali Dunlop Roadsmart (prva je bila zmagovalka lanskega testa, druga letosnjega). Vem, da je bilo napisanega ze nekaj, tudi cez temo o pnevmatikah sem sel, ampak vseeno, ima kdo izkusnje z obema in kaj priporoca. Odlocil bi se po vsej verjetnosti za eno izmed teh dveh, ker imata sedaj akcijske cene.

LP

Odvisno od tvojih potreb.Namreč z Metzelerko boš naredil več Km je malo trša z Dunlop pa malo manj kilometrov,ker je mehkejša po vsej verjetnosti je tudi malo cenejša od Metzeerke.Jaz sam prisegam in VEDNO vozim Metzelerke.Ko sem kupil motor z orig.Dunlopko sem prevozil 3K kil z Metzelerko pa 6-7K kil. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Odvisno od tvojih potreb.Namreč z Metzelerko boš naredil več Km je malo trša z Dunlop pa malo manj kilometrov,ker je mehkejša po vsej verjetnosti je tudi malo cenejša od Metzeerke.Jaz sam prisegam in VEDNO vozim Metzelerke.Ko sem kupil motor z orig.Dunlopko sem prevozil 3K kil z Metzelerko pa 6-7K kil. whistle.gif

Hehe, z roadsmart 3kkm? trance_21_laughing1.gifTo je pa vic desetletja. trance_21_laughing1.gif Me ima, da bi napisal kaj bolj sočnega pa se vzdržujem. Mogoče si spregledal, da sprašuje po ST gumah, ali pa ne veš kako dunlop gumo si imel ...?!? trance_21_laughing1.gif

Obe gumi sta približno enaki, kar si že zagotovo sam opazu...katera od teh gum pa "bolj sede" na CBF1000 pa boljše da počakaš na odgovor kakega lastnika tega motorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga slučajno zanima test nove cbf 1000, si ga lahko ogleda tukaj:

Sicer je v nizozemščini, ampak za dobot vtis kako zgleda na cesti je :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vsega sem kapiral samo "cibief tauzent" , "plestika" in "aluminijum" - je.bi ga, je kar malo komplicirana ta nizo ali kaj je že ... Drugače kar simpatična zadevščina, moti me le cena in pa tista boga guma zadaj širine 160 (ne rečem, da ni OK in gotovo se tudi pelje vredu, samo izgled od zadaj je pa res tako - tako) ... ampak vseeno si jo grem pogledat v As-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnik se oziram za motorji za začetnike (er6, cbf, diversion, vsi 600). Kar nekajkrat sem zasledil na forumih, da so to odlični motorji za začetnike, ki pa jih zelo hitro prerasteš in si želiš več (moči).

Nekako sem se odločil za CBF 600. Zdaj pa premišljujem ali bi morda kar takoj probal z cbf 1000, v izogib potem nabavljanju novega motorja. Ali je po vašem mnenju CBF 1000 ka preveč (prezahtevna)za začetnika?

Do sedaj sem se vozil z mopedi,....sem pa star 40 let in mislim da sem se že umiril,...vsaj upam,...

Hvala za nasvete.

LP Roman

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... (er6, cbf, diversion, vsi 600)...

Takole: če si malo višje rasti in se boš vozil v paru, potem mislim, da er6 ni najboljša izbira (po moje je za "1/2 številke" premajhen za 2 - to ti povem iz lastnih izkušenj); xj6 in xj6 diversion je že nekaj bolje, ampak za dva je po moje še vedno premajhna; CBF-ki (600 in 1000) sta enaki po gabaritih in zato enako "komot" ; potem pa so tu še tvoje želje in plani: za skoke do Bleda in morja je verjetno naked verzija teh motorinov kar OK; za daljše večdnevne izlete, ki ponavadi vključujejo tudi kakšne odseke AC ali hitrih cest pa je fino imet malo vetrne zaščite - se pravi razne F izvedbe nagcev. In še kar se tiče moči: jaz osebno v 30+ letih motoriranja zaenkrat še nisem presegel 600 ccm in 100KM; mi je to čisto dovolj - veliko pomembneje mi je na koncu vsake sezone kje sem se vozil, kaj sem videl in doživel ...

LP in dober nakup (karkoli si že izbereš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnik se oziram za motorji za začetnike (er6, cbf, diversion, vsi 600). Kar nekajkrat sem zasledil na forumih, da so to odlični motorji za začetnike, ki pa jih zelo hitro prerasteš in si želiš več (moči).

Nekako sem se odločil za CBF 600. Zdaj pa premišljujem ali bi morda kar takoj probal z cbf 1000, v izogib potem nabavljanju novega motorja. Ali je po vašem mnenju CBF 1000 ka preveč (prezahtevna)za začetnika?

Do sedaj sem se vozil z mopedi,....sem pa star 40 let in mislim da sem se že umiril,...vsaj upam,...

Hvala za nasvete.

LP Roman

Kupi si malo rabljen motor in vsaj 1000 ccm+ ,če si že kot praviš umirjen voznik potem ni problem malo močnejši zmogljivejši motor ne pa do boš že naslednje leto se oziral za dobrim močnejšim motorjem.In veliko užitkov pri nakupu kakor tudi v vožnji ! !:hmm:

Ps:oglej si malo rabljene na Avtonetu (Avto hit Krško) velika izbira in dokaj ugodne cene vsaj pri BMW-ejih v primerjavi s tujino!:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnik se oziram za motorji za začetnike (er6, cbf, diversion, vsi 600). Kar nekajkrat sem zasledil na forumih, da so to odlični motorji za začetnike, ki pa jih zelo hitro prerasteš in si želiš več (moči).

Nekako sem se odločil za CBF 600. Zdaj pa premišljujem ali bi morda kar takoj probal z cbf 1000, v izogib potem nabavljanju novega motorja. Ali je po vašem mnenju CBF 1000 ka preveč (prezahtevna)za začetnika?

Do sedaj sem se vozil z mopedi,....sem pa star 40 let in mislim da sem se že umiril,...vsaj upam,...

Hvala za nasvete.

LP Roman

Na katero cbf-600 pa si mislil? Sam sem prej vozil cbf 600 l.04 in je bil dober motor, samo sem še isto sezono želel kaj drugega. Novi model cbf600 je že precej izboljšana verzija, ima injektorje namesto karburatorjev (manjša poraba, manj muhasto vžiganje, ker tole s karburatorji je rado zalilo svečke) , plavajoče diske, se mi zdi da tudi lažja...CBF1000 pa se mi zdi bolj primeren zaradi večjega navora, če se bosta v paru vozla naokoli. In če se ne motim, je cbf1000 lažja od cbf600 (prejšnji model). Malo poglej tudi karakteristike. Potem je pa tudi odvisno kaj boš na tržišču dobil, morda boš dobil novejšo cbf600 za boljšo ceno... razen če nov motor kupuješ, potem pa najboljše da se kr z obema malo zapelješ na testno vožnjo pa oceniš kaj ti bolj ustreza. Ne z enim ne z drugim ne boš zgrešil, oba sta odlična. (če bi sem sam odločal med tema dvema bi izbral cbf1000) Kar te pa skrbi, da je motor premočen...pa ti je že simonsi povedal, gre tolko kot ti želiš, in nič več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnik se oziram za motorji za začetnike (er6, cbf, diversion, vsi 600). Kar nekajkrat sem zasledil na forumih, da so to odlični motorji za začetnike, ki pa jih zelo hitro prerasteš in si želiš več (moči).

Nekako sem se odločil za CBF 600. Zdaj pa premišljujem ali bi morda kar takoj probal z cbf 1000, v izogib potem nabavljanju novega motorja. Ali je po vašem mnenju CBF 1000 ka preveč (prezahtevna)za začetnika?

Do sedaj sem se vozil z mopedi,....sem pa star 40 let in mislim da sem se že umiril,...vsaj upam,...

Hvala za nasvete.

LP Roman

Živjo sam sem bil v enaki situaciji kot ti, odločil sem se za 1000 kubično CBF z ABS-om. Začel sem kot voznik brez izkušen in če pogledam danes za nazaj sem se pravilno odločil.

Lp

Mig

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prosim, če mi laho kdo v elektronski obliki pošlje navodila za CBF 1000. Moj e. naslov je kukenberger.vlado@siol.net. Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za link, ampak sem mislil na navodila v slovenščini, katerih pa na ata googlu ne najdem.

LP KUKI

Popravljeno . Popravil KUKI11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!