Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Kaj pa je drugega stik + z maso? Kratek stik.

če v stanovanju v utičnici povežeš fazo in maso (jeziček na vtičnici) ne bo skurilo varovalke, če pa povežeš fazo in povratni vod brez porabnika pa pride do kratkega stika in posledično skuri varovalko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če v stanovanju v utičnici povežeš fazo in maso (jeziček na vtičnici) ne bo skurilo varovalke, če pa povežeš fazo in povratni vod brez porabnika pa pride do kratkega stika in posledično skuri varovalko

Ne mešaj instalacije v hiši in na motorju. Če bi naredil tako kot praviš ti, bi izklopilo zaščitno stikalo t.i. FID stikalo. Na motorju zaščitnega vodnika ni, ampak je "povratni vod" (masa/minus pol v enosmernih tokokrogih) kar ohišje motorja. Zato je čisto možno, da je nekje predrgnjena izolacija vodnika, ki povzroči, da ob dotiku z ohišjem prekuri varovalko.

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju zaščitnega vodnika ni, ampak je "povratni vod" (masa/minus pol v enosmernih tokokrogih) kar ohišje motorja. Zato je čisto možno, da je nekje predrgnjena izolacija vodnika, ki povzroči, da ob dotiku z ohišjem prekuri varovalko.

no na to pa nisem pomislil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je drugega stik + z maso? Kratek stik.

:worship::worship::worship: in varovalka ( FIT stikalo je varovalo z isto funkcijo kot varovalka, samo da je narejeno na principu termoelementa, ki se ob povečanem toku segreje in razširi-podaljša in dejansko mehansko izklopi samo stikalo, ki ga lahko po odpravi-popravilu napake vklopimo nazaj,pri varovalki za enkratno uporabo pa je prevodni element tako tanek , da se ob prekomernem toku segreje in zaradi visoke tempereture stali in jo je treba zamenjati z novo) gre preč! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poskusi odklopiti injektorje in potem daj še enkrat kontakt, mogoče ja kakše v stiku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CE pustis motor na soncu cca pol ure se vsekakor segreje rezervoar. Svoje doda tudi vrocina motorja. Seveda te hladi po tem ko gres dolit na pumpo. Bolj me moti sekanje vrocine motorja v noge. Zanima me ce bi z dodatno plastiko resil ta problem. Nebi rad na stara leta jokal po gleznih in ostalih delih noge :unsure:

ABS zacne delovati vsaj tko pise v navodilih pri hitrosti vecje od 10Km/h, do takrat pa sveti tudi lucka za ABS, da ne deluje. Sam sem ga ze preskusil in morem rect da deluje odlicno (mokra cesta, pesek, gladek asfalt, grob asfalt). Vseen se vedno raje bremzam po obcutku ce se le da, kot na polno brez obcutka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poskusi odklopiti injektorje in potem daj še enkrat kontakt, mogoče ja kakše v stiku.

komplet injektorje s skatlo k pride filter noter smo odklopli in dali stran in vseeno skuri varovalko ob kontaktu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship::worship::worship: in varovalka ( FIT stikalo je varovalo z isto funkcijo kot varovalka, samo da je narejeno na principu termoelementa, ki se ob povečanem toku segreje in razširi-podaljša in dejansko mehansko izklopi samo stikalo, ki ga lahko po odpravi-popravilu napake vklopimo nazaj,pri varovalki za enkratno uporabo pa je prevodni element tako tanek , da se ob prekomernem toku segreje in zaradi visoke tempereture stali in jo je treba zamenjati z novo) gre preč! :OK:

Thumper! V tem primeru učiš krivo vero. Varovalke kot takšne so vedno namenjene varovanju instalacij in sicer zato, da ne pride do požara pa naj bo v hiši, na motorju, avtu ali....

FID stikalo pa ima funkcijo odklopa faze in ničle v slučaju, da je razlika med tokom na faznem in ničelnem vodniku večja od toka, ki je nevaren za življenje človeka. Sicer si o FID stikalih lahko prebereš tudi na medmrežju.

macek9, kot je bilo že ugotovljeno je napaka sigurno na "ožičenju" motorja ali pa v kratken stiku enega od porabnikov. Mogoče začni iskati prav na elektroniki mvžiga. Je bil motor že kdaj poškodovan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper! V tem primeru učiš krivo vero. Varovalke kot takšne so vedno namenjene varovanju instalacij in sicer zato, da ne pride do požara pa naj bo v hiši, na motorju, avtu ali....

FID stikalo pa ima funkcijo odklopa faze in ničle v slučaju, da je razlika med tokom na faznem in ničelnem vodniku večja od toka, ki je nevaren za življenje človeka. Sicer si o FID stikalih lahko prebereš tudi na medmrežju.

macek9, kot je bilo že ugotovljeno je napaka sigurno na "ožičenju" motorja ali pa v kratken stiku enega od porabnikov. Mogoče začni iskati prav na elektroniki mvžiga. Je bil motor že kdaj poškodovan?

ne motor ni bil nikoli poskodovan! iscemo se naprej napako po zicah....porocam kaj se je najdlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bi se strgan kabel dotikal mase ne bi smelo kuriti varovalke. skuri ti jo če pride do kratkega stika in posledično do preobremenitve.

Pa da ne voziš ti ducatija :evilgrin:

Jebemti sniške kešne sikaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če v stanovanju v utičnici povežeš fazo in maso (jeziček na vtičnici) ne bo skurilo varovalke, če pa povežeš fazo in povratni vod brez porabnika pa pride do kratkega stika in posledično skuri varovalko

iskreno upam, da nisi štromar.....za dobro vseh nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti sniške kešne sikaš.

1.) zdrava kmečka logika, ki pa očitno ni tako zdrava, ker ste me vsi napadli :kva2:

2.) izkušnje :whistle:

iskreno upam, da nisi štromar.....za dobro vseh nas.

:topic: na vašo srečo nisem štromar. Lepo pa bi bilo, da podaš ''pravilno'' teorijo, če jo veš :hmm:, za splošno razgledanost vseh nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: na vašo srečo nisem štromar. Lepo pa bi bilo, da podaš ''pravilno'' teorijo, če jo veš :hmm:, za splošno razgledanost vseh nas

ja, na srečo res .....pravilno teorijo ti bo podal ata google, saj je tema preobširna za pisanje.....samo usmeritev: generalno obstajata dva načina zaščite pred previsoko napetostjo dotika (jih je še nekaj, vendar o njih ne bom pisal....) in sicer TT (FID stikalo) in TN (različni način i "ničenja") sistem zaščite......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, na srečo res .....pravilno teorijo ti bo podal ata google, saj je tema preobširna za pisanje.....samo usmeritev: generalno obstajata dva načina zaščite pred previsoko napetostjo dotika (jih je še nekaj, vendar o njih ne bom pisal....) in sicer TT (FID stikalo) in TN (različni način i "ničenja") sistem zaščite......

No saj se mi je zdelo, da bo vpleten ata google, hvala vseeno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sveznalci!

A mi kdo lahko pove, kje bi dobil ugodno "štosštange" (zaščitne nosilce motorja) za CBF 1000? Lahko pa tudi "bunke".

Hvala!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

As Honda za motor cena cca 100 Eur

Hvala! To vem, sem govoril z Dejanom. Problem je le v tem, ker sem bolj škrte sorte.

Izgleda pa, da se bom res kar z njim pogodil.

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako se obnesejo bunke. Sicer izgleda lepse, nevem pa ce sciti vec kot ti nosilci ki gredo okoli. Si zamenjal motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sveznalci!

A mi kdo lahko pove, kje bi dobil ugodno "štosštange" (zaščitne nosilce motorja) za CBF 1000? Lahko pa tudi "bunke".

Hvala!

Čisto odvisno kolk sexy zadevo češ met:

Klik & Klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo proda tole cbf-ko..iščem jo že nekaj časa pa ne najdem nič pametnega

Kakšna je za ne preveč izkušenega voznika..

Bi kdo vedel katerga leta je pršla ven..bi rabljeno kupil pa me mal denar matra:whistle:

Pa če mogoč kdo približno ceno za rabljenega ve??

lepa hvala za odg:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako se obnesejo bunke. Sicer izgleda lepse, nevem pa ce sciti vec kot ti nosilci ki gredo okoli. Si zamenjal motor?

Ja. Na žalost :cry: - Kupil. Zamenjal še ne. Se laho premislim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

POZDRAVLJENI!

Sem frišen in se opravičujem, če je bilo že kaj na to temo. Zanima me katere gume bi montiral na cbf 1000, za zmerno vožnjo v dvoje? Za odgovore se vam lepo zahvaljujem. lp KUKI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!