Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Kdo jih pa sili spat pod šotori?Imajo prostora v Postojni dovolj pa nočejo tam bit, ker čakajo da jim naši državniki(ki so še večji cigani od njih) bajte postavijo!Sicer pa jim je tak stil življenja na "kožo pisan" in niso edini, ki bodo praznike preživeli pod šotori.So še ljudje v sloveniji,ki morajo spat na prostem ali pa v prostorih, ki niso primerni niti za živali pa so delali celo življenje in pošteno plačevali vse obveznosti do države zdaj pa jih ne opazi več nihče saj so bolj pomembni kriminalci Strojani ali pa Darfurci,ki jih sicer ne smemo metati v isti koš ampak bi morali mogoče priti v drugi plan pomoči, ko pri nas nebi bilo več revčine pred katero si zatiskamo oči!Pozivam vse, ki vedo za pomoči potrebne osebe, da jim če ne drugače stisnejo kakega jurja v roko za vsaj malo boljši praznični čas.Nimam glih viška dnarja pa bom storil to!Še danes!

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa se tebi otroci, ki spijo pod šotori v tem mrazu, res čisto nič ne smilijo !?!?!?

PEPEti smo, kot je menda očitno, izrazito neagresivna divjad. Nekako tako kot triprsti lenivci. Bingljamo pač z vejevja na tistih svojih treh prstih in se običajno ne penimo nad vsakim stvorom, ki se prigunca mimo. Ob tem pa se nam, prej nočeš kot hočeš, podijo po glavah misli. Seveda v zvezi s tistim prgiščem informacij, ki privršijo mimo naše krošnje. V primeru Strojan nekako takole:

- Bojda so si Strojani pred dobrim desetletjem na lastnem koščku slovenske zemlje postavili bivališča. Kar je lepo. Manj lepo pa je, da naj ta košček ne bi bil zazidljiv, menda iz vodovarstvenih razlogov. Kar so naši "prostozidarji" vedeli. Oziroma bi morali vedeti in upoštevati, če si ne bi domišljali, da so nekaj več in da se jih kot takih pravila ne tičejo.

- Če predpostavka o nezazidljivosti drži, bi se morala takoj zganiti tedanja oblast in poslati tja policaja, ki bi se zadrl "Hop, Cefizelj!" in zradiral nastajajočo naselbino. Zadrl se menda je, radiral pa ni. Kar je zelo slabo. Ker je Strojane utrdilo v prepričanju, da se jih pravila ne tičejo.

- Glede na gornje in vse ostale predpostavke, ki jih tu ne bom navajal, je bilo vprašanje časa, kdaj bo ipaq potrebno izvesti nehvaležno potezo in Strojanom na nedvoumen način pojasniti, da je njihovo prepričanje zgrešeno. Ker, kot nas učijo izkušnje, dretje "Hop, Cefizelj!" ne zaleže, je ostalo na razpolago radiranje.

- Še pred izvedbo radikalne poteze je vlada našla začasno rezervno lokacijo v Postojni (ki jim je menda še vedno na voljo). Pohvalno, ipaq smo menda ljudje. Si pa, kot slišim, tudi prizadeva, da bi našla trajno nadomestno lokacijo. Kar je po mojem lenivskem mnenju že kiks. Ker:

- Strojanom še vedno ne posreduje jasnega sporočila: kar si sam zamučkal, boš moral sam tudi odmučkati

- tako da vesela druščina še vedno domneva, da lahko z zganjanjem trme in teatra ostaja nad pravili, ki sicer veljajo za ves preostali živelj, zanje pa ne...

Torej, če velja Damianovo vprašanje tudi PEPEtom in ne samo cycom: meni se otroci, ki v mrazu spijo pod šotori v tem mrazu sicer smilijo. Vendar bolj zato, ker jih njihovi lastni starši uporabljajo za svoje manipulacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je bilo namenjeno bolj Cycom, kot PEPEtom,saj PEPEti na stvar gledajo širše.

Tudi sam se strinjam, da prihaja do manipulacij ter se zopet dela razlika med enakopravnimi in bolj enakopravnimi.

Vprašanje je bilo postavljeno boljvkot odgovor nekaterim (pa ne ravno oz.samo Cycu), ki bi brezrezervno sedaj vse ravnali z zemljo,deportirali ,stvari "znali" urediti na svoj način itd.....

Je pa res, da je bilo pisano ob "zgodnji" uri, ter mi je mogoče kakšna stvar izzvenela bolj čustveno in drugače, kot sem mislil..

Sicer pa se glede napisanega strinjam s PEPEtom. Bolj , kot z nekaterimi drugimi....

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....

Je pa res, da je bilo pisano ob "zgodnji" uri, ter mi je mogoče kakšna stvar izzvenela bolj čustveno in drugače, kot sem mislil...

Seveda. Celo meni se občasno primeri, da postanem čustven ob jako hecnih urah :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... meni se otroci, ki v mrazu spijo pod šotori v tem mrazu sicer smilijo. Vendar bolj zato, ker jih njihovi lastni starši uporabljajo za svoje manipulacije.

Pa

tudi, kar se tega tiče, ima naša "hopcefizelj" država na razpolago več kot dovolj

ustreznih zakonov in prisilnih ukrepov za oskrbo takih otrok.

To seveda niso kratkoročni ukrepi, pa tudi poceni niso.

So pa vsekakor boljši, kot to, da otroci žive med cigani v šotorih.

Vendar,

če lahko slovenceljskemu paru, odvisnemu od alka ali drugih drog

država vzame otroke in poskrbi za njih na razne razpoložljive načine,

tako da imajo ti otroci več možnosti postati normalni državljani,

in če smo pred zakonom vsi enaki,

bi seveda bili tule taki ukrepi več kot na mestu.

Posledično

bi pa mi vsi in politiki posebej, ostali brez teatra, katerega vsi politiki izkoriščajo

za svojo samo-promocijo v občilih in dnevnik bi se skrčil na bušmanske novice

ter vremensko poročilo.

Za

zaključek ponovno trdim:

politiki NAMERNO mešajo drek,

da lahko zaradi Strojanovih

brezplačno nastopajo na TV

in mimogrede promovirajo

celo neke svoje knjige.

Show must go on

in Balkan's Disneyland

called Slowakaiiiii.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dragi slovenčki :eek: sedaj si pa zamislite :hmm:

največji cigan iz zaplane vozi strojanovim osebno bivalne kontejnerje :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS naj gre ta država čimpreje v P***M************ :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj gre ta država čimpreje v P***M************ :devil: :devil: :devil:

na poti ste dobri.

ostaja vprasanje: kdo je ta "drzava" ?! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se otroci, ki v mrazu spijo pod šotori v tem mrazu sicer smilijo. Vendar bolj zato, ker jih njihovi lastni starši uporabljajo za svoje manipulacije.

Tako jih privajajo in utrjujejo na nomadsko življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kurba naj crkne da bo dal mir :grim

zgleda da ga bo po dolgem času spet namoču mu bo mama strojanka nastavla :eek: sam bo smrdel po cel dolenjsk k bogve kdaj jo je nazadnje oprala :lol1:

Debil.

Še en dokaz več, kaj dela ta anonimnost na internetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je zdelo da se bo oglasil en Črnologarjev(revija ciziban) podrepnik

sicer vse ? ved ???? ko pa ga povprašaš osebno za konkretno mnenje :hmm:

nima pojma o pojmu :grrr :headbang: :headbang:

važno da so ga vse teme polne :BUA:

naj mi moderetorji ter stojani oprostijo :topic:

Popravljeno . Popravil eMBe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je zdelo da se bo oglasil en Črnologarjev(revija ciziban) podrepnik

sicer vse ? ved ???? ko pa ga povprašaš osebno za konkretno mnenje :hmm:

nima pojma o pojmu :grrr :headbang: :headbang:

takim, kot si ti, se ne pove vsega :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno mnenje je tukaj čist irelevantno. Gre za način pisanja, če še nisi dojel...

Puhlice, vulgarizmi & brezveznarije, ki jih ti prodajaš, so, jasno, vrhunec sporočilnosti. :doze: Daj še kaj napiši, no... :yawn:

Grem pokadit eno džolo miru za Strojanove, heh :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nevedne :grim

(ali pa zagovornike ciganov)

Predsednik republike Janez Drnovšek se je odpravil v Ambrus z dvema bivalnima kontejnerjema, v katerih naj bi člani družine Strojan, ki vztrajajo v Dečji vasi, preživeli praznike. Ko sta dva tovornjaka s kontejnerjema pripeljala pred Dečjo vas se je v nekaj minutah zbralo od 200 do 300 krajanov, je za 24ur.com povedal župan Ivančne Gorice Jernej Lampret. Preprečili so, da bi kontejnerja prišla do porušenega romskega naselja. Dosegli so, da sta se tovornjaka obrnila.

Trenutno je v Ambrusu in okoliških krajih je mirno in brez posebnosti. Kot je povedal predstavnik Policijske uprave Ljubljana Leon Keder, policisti na terenu spremljajo razmere in bodo v primeru kakršnih koli kršitev javnega reda in miru ali ogrožanja varnosti ukrepali v skladu s svojimi pooblastili.

Župan Lampret je Drnovškovo potezo označil za napako. Predsednik ne pozna situacije, je dejal. "Zdi sem mi slabo, da ne zna razsodit situacije," je povedal. Tudi krajani ne bodo imeli srečnega božiča, je opozoril.

Stanovalci nekega predmestja v Milanu so protestirali proti naselitvi skupine 70 Romov iz Romunije v začasnem šotorskem bivališču v njihovi soseski. Protest proti Romom je sicer potekal le dva dni zatem, ko so stanovalci soseske ob podpori članov italijanskih desničarskih strank Severne lige in Nacionalnega zavezništva do tal požgali šotore, v katerih naj bi Romi preživeli zimo. Omenjeno skupino Romov so sicer ta mesec najprej pregnali iz zasebnega zemljišča, duhovnik Massimo Mapelli pa je želel s šotorskim bivališčem Romom pomagati preživeti zimo. "Mnogo sem že videl, ampak kaj takega pa še ne," je dejal Mapelli. Stanovalci soseske si Romov v bližini ne želijo zaradi varnostnih razlogov.

Nekdo je pripravil praznovanje božiča tem ljudem in vzel krajanom spet nekaj miru, meni župan Ivančne Gorice. "Tisti, ki ne ve, da se ne govori kar tako na pamet, da so ljudje vznemirjeni in da ne bodo in ne morejo glede na slabe izkušnje dovoliti, da pridejo ti ljudje v kompletu na to zemljišče," je dejal Lampret. To je po županovem mnenju še ena potrditev, da ni mogoče nobeno "soliranje" mimo vseh odlokov in zakonov, tudi predsednika republike ne. "Tistim, ki ne sprejemajo začasne lokacije bi morali povedati, da naj starejši skrbijo za otroke, kajti imajo začasno lokacijo in potem bi se stvari mogoče počasi uredile," je dejal Lampret in dodal, da se je predsednik na poti iz romskega naselja ustavil tudi pri krajanih, ki so ga sprejeli z negodovanjem.

Predsednik za rešitev še pred prazniki

Predsednik Drnovšek, ki je na kraj prišel z osebnim avtomobilom, je sicer vstopil v romski tabor. Govoril je z mamo Elko in jo skušal prepričati, naj se vrne v Postojno. Očitno prepričevanje ni bilo uspešno, saj Elka z otroki še vedno vztraja v Dečji vasi. Drnovšek je nato odšel, pristojne službe pa namerava pozvati, naj rešitev za Strojanove najdejo še pred prazniki. Krajani so se kasneje razšli.

Jana Lutovac Lah, ki je v uradu predsednika republike zadolžena za odnose z javnostmi, je povedala, da se je predsednik republike v Ambrus napotil potem, ko mu v petek v telefonskem pogovoru Elke Strojan ni uspelo prepričati, da bi se še z ostalimi člani družine vrnila v nastanitveni center v Postojni. Pojasnila je tudi, da naj bi najem bivalnih zabojniko plačalo Gibanje za pravičnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce mi v

Lj ne zelimo da Ambrusani delajo, obiskujejo nase mesto. Bomo se mi mal barikade naredil. Bi vam bilo to normalno? Skratka podn v kompletu.

Ali pa še bolje. Kaj ko bi mi iz ostalih delov Slovenije, ki ni Ljubljana, nehali plačevati vse dajatve in ostale traparije, ki centralizirajo službe in jih tako ustvarjajo, potem pa kar postavljajte barikade in poskušajte tam v betonu in asfaltu preživeti.

Goddamn žabarji! :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golazen od ciganof. Vsi so isti. Kot srednješolec pretepen v MB in MS vsaj 5x, brez nobenega razloga. Kupis čike, pospraviš denar, pride do tebe ciganka z frocom v naročju, prosi za 100 sit in ja, od strahu rečem nimam, pa dam 1000!!! In...bububumm dobim vrnjene samo dokumente...

Mah,...nima veze...

Pred kratkim opeharjen za precej več. V Murski S. Nemoreš terjat....groza...

Na srednješolskem centru ustrahujejo da je joj. Zelo aktivno. Sedaj pa se še vse bolj stopnjuje, ko bogi murskosoboški cigani vidjo Strojane.

Zaplinit jih, al pa v rezervat z njimi!!!

beda... :(

edit;

za večino stvari so krivi mediji, ki poroajo zelo in očitno pristransko!!!! Spodbujajo nasilje!! To se opazi v naših krajih danes na potenco, jebemti jim....

Popravljeno . Popravil krava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, pa se tebi otroci, ki spijo pod šotori v tem mrazu, res čisto nič ne smilijo !?!?!?

Če tko pogledaš, so sami nazaj prišli? Pa ne mi sedaj z božičem, saj vam nič ne pomeni - sodeč po tem koliko imate proti Cerkvi. :) Nenadoma ste pa vsi težki kristjani :P

No ampak je Jelka Strojan lepo povedala - se strinjam. Se je pritoževala da bi jim morali že kdaj porušiti pa niso. Ampak bolje pozno kot nikoli :lol1: Kar se pa otrok pod polivinilom tiče - sami s tem manipulirajo in izsiljujo, saj so sami prišli iz Postojne drek mešat.

Sploh je pa smešno, na dva kilometra se vidi da izkoriščajo situacijo in delajo po svoje, potem pa otroke pred kamero tlačijo in so nenadoma vsi ubogi in zatirani. Je že prišlo do tega, da so se en dan dogovorili z Nespodobnikom da ostanejo v Postojni, pa so še isti dan se spokali z avtom proti Ambrusu. Norca se delajo.

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem pokadit eno džolo miru za Strojanove, heh :smoke:

Ja? A jo je Mirko zrihtal?! :D

...bom pa še jaz eno zapalo, porkamadona!! Blunt!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

symru

wobewt

fos

cenjeni plljuvalci na moje komentarje

v posmeh vam dam samo tale stavek ki ga je zvečer podal zastopnik ene odvetniške družbe strojanovih:

"Ugotovili smo, da v tej državi vsakdo lahko ogroža vsakogar vključno s predsednikom države :grim

me je sram da sem v tej (od vas treh) motoristični srenji :devil: :devil: :devil:

za vas sveto trojico zgoraj AMEN :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da z otroki poizkušajo izkoriščati državo itd.,je zelo podlo.Glede na to

da imajo"začasno"bivališče v PO.

Rušitev njihovega objekta je bila že zdavnaj določena pa so jo šele sedaj izvršili.Žalostno.

Vendar če so imeli res(kot pravijo)12 let težave z njimi,to lahko pomeni da bojo zdaj

Strojanovi imeli dolgoletne težave s pridobitvijo stalnega bivališča.

Res pa je da so se vrnili samo otroci in žene-moški so baje v PO.Se pravi naj ne bi bilo težav z zakonom(tatvine,ropi...).

Ampak...saj je mnogo oseb,otrok,družin ki nimajo strehe nad glavo pa jim niso za noben božič vozili kontejnerjev.In marsikdo ki nima kje spati bi z veseljem ostal v PO.Je pa že bolje tam,kot v šotoru!!

Vsak ima svoj prav.

Srečen božič

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak...saj je mnogo oseb,otrok,družin ki nimajo strehe nad glavo pa jim niso za noben božič vozili kontejnerjev.In marsikdo ki nima kje spati bi z veseljem ostal v PO.Je pa že bolje tam,kot v šotoru!!

Vsak ima svoj prav.

Srečen božič

Predstavljaj si, da tam eden od te mularije zmrzne. Pa ne, da ne more tudi kje drugje kak drug otrok zmrznit. Ampak trenutno ta situacija ne rabi še tega podzapleta. Verjamem ,da so bili kontejnerji pripeljani v tem smislu. Zadeve se lahko reši tudi po praznikih (ali po zimi). Če so čakale 10-15 let ...

@eMBe - glavno, da si zadovoln sam s sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!