Skoči na vsebino

Honda CBR 600


robberrt

Priporočene objave

Mene pa zanima kako se vam giblje temperatura hladilne tekočine med delovanjem motorja:

- med vožnjo pri zunanji temperaturi 10stC in poleti (LS vožnja po cesti in ne po pisti)

- v prostem teku med mirovanjem na mestu, oz. kako hitro vam zalaufa ventilator, če se vam sploh toliko segreje (pri zunanji 10stC in poleti)

Pri moji (600FS-01) se ventilator vklopi pri 106 ST in izklopi pri 104. Med vožnjo se nikoli ne segreje čez 95.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri moji (600FS-01) se ventilator vklopi pri 106 ST in izklopi pri 104. Med vožnjo se nikoli ne segreje čez 95.

Pri meni se vklopi ventilator na 108 in izklopi na 106. Zdele se mi med vožnjo ne segreje čez 82stC. To sprašujem pa zato, ker mi je kolega reku, da se nemu ni nikol ventilator nažgau od vseh 10 CBR-k ki jih je imel in sem pomislil, da je kej z mojo narobe.

Kako je s štelanjem ventilov na 12.000 km?

PS: hladilna tekočina je notri, jo je dovolj in je bila menjana!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko bom povedu: meni se po drugi strani ful malo segreva, gre redko kdaj prek polovice... ja nimam stopinj, mam pač star motor B)

in tudi ventilator se mi vklopi ful pozno kar je kdaj prav zastrašuječe, kao, se mi bo upalu al se bo prej stopil agregat?? :wacko: :hmm:

Po mojem ni za paničarit. Aja sej ne paničariš, pardon. :P

LP

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje ce dela ventilator vi se sam vozte... ne smopnim se da bi komu na CBR kdaj odpovedal termostat ali ventilator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden se začnete sekirat (za kar ni, kot sem napisal, nobenga razloga dokler dekla vent in se ne pregreva) -- preverite raje na tujih forumih specialno za vaš motor. Kot primer lahko povem da so stare ninje ('97 in nazaj) imele (pre)velik pretok hladilne in so tekle na precej nizkih T, med tem ko imajo poznejše višjo delovno temperaturo in se tudi precej hitro poleti vklopi ventilator.

Na starih ninjah je obstajal celo trik s katerim so nekateri del hladilnika prekrili z nekakšno pregrado, da je laže dosegel delovno temperaturo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje ce dela ventilator vi se sam vozte... ne smopnim se da bi komu na CBR kdaj odpovedal termostat ali ventilator.

Ne gre se zato, da nebi ventilator delal al pa termostat, ampak zato, da mogoče pride prehitro do max temperature!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikol ni prehitr, jest sem polet vcasih prav zivcen 500m preden se segreje, k mam to navado da mruga nikol ne prtisnem.

:angry:

pol pa sam gassss. :yea2: .) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

... vseč mi je ss motocikl in da ma za ss dokaj luxuzn zic ... tud za sopotnico ...

... letos zarad poškodbe gležnja nakup motorja odpade a naslednje leto bo dilema med novim fazerjem in tole cbr-ko...

... zanima me kako se kaj počuti rit in hrbtenica na potovanjih oz. vaše večdnevne touring izkušnje z takim ss motorjem ...

hvala in lp :)

Popravljeno . Popravil gregas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam en problemcek. Ko sem motor dajal iz zimskega spanca ter ga pripravljal na tehnični pregled sem opazil da se mi je sprednja strehca tocno med vilicami do polovice zlomila (ob levi vilici je poceno do polovice sirine strehce). :kva2: :cry: Kakor se spomnim, lani ko sem ga dal spat tega se ni bilo ... ampak itak ni vazn kako je do tega prislo, ker kar je je, bolj me zanima kaj mi je storiti. :? Ali moram zamenjati celo strehco ali se da to kako postimati in kako, h komu peljati popraviti, .... Vsakrsen nasvet bi bil vec kot dobrodosel.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ma kdo kako ljubitelsko stran CBRk 600 ?

Kot je naprimer:

http://www.hondahornet.co.uk/

http://www.hornet-home.de/

....... za hornetko ?

Je kak lastnik 2003 2004 RR modela tukaj,.. bi ga rad malo povprašal... O:-) Hvala.

B)

Ti kar vprašaj.....

Če pa štekaš nemško pa...

http://www.honda-board.de/phpBB2/viewforum.php?f=21

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo razlozi tole :?

post-4-1083704324.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ BaTeMan: v istem testu, iz katerega si objavil odlomek slikce piše, da ima RRka daljša razmerja nižjih prestav, kar seveda lahko pripelje do omenjene posledice - malenkost slabših pospeškov, saj je razlika v (izmerjenih) konjičih zelo majhna, le 5 KM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav... do četrte prestave... je kralj ceste F

post-4-1083752656.gif

Popravljeno . Popravil BaTeMaN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem en zanimiv nosilec registerske tablice na TEJ strani.

Spodaj prilagam sliko nosilca.

Pa me zanima če morda kdorkoli ve, kje bi dobil tiste mahjne smerokaze, ki so na tej sliki... ? Oziroma slikano je pod nenavadnim kotom, če lahk kdo potrdi, da gre za smerokaze istega proizvajalca... ?

Hvala za pomoč.

post-4-1083878889.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav... do četrte prestave... je kralj ceste F

To velja za nemske motorje (RR), ki imajo uravnavan katalizator in s tem manjso moc. Pri nas ima RR-ka ene 3-4 konje vec, ker ima drug tip katalizatorja :D ....

Tko da juhuuuhuu....

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem tudi jaz prebral na enem nemškem forumu,... na italianskem pa sem zasledil celo bizarnih 2,9 do 100 km/h. No iskreno mi je pa res vseeno, ker tako ne čutim tiste 0,5 sekunde kot kakršnokoli obremenitev,.. mi je pa zadeve kr precej nenavadna,... drugače pa kmalu juhu tud z moje strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da bo končno jasna moja dilema glede CBR 600 RR 2003 in 2004. Podatki za CBR 600 F se namreč niso spremenili,.. medtem ko so za RR model letos v Nemčiji drastične spremembe...

PS: Hvala bajsi za scan. Podatki na sliki so za model 2003.

Letošnji počasnejši model pa je tule.

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?ac...=post&id=326098

post-4-1084446668.jpg

Popravljeno . Popravil BaTeMaN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

alora, pred štrimi dnevi sm kupu CBR 600F letnik 2000. Pa mi pr 5500rpm naredi u motorju tak čudn zvok "trrrrrr" (ku d bi žolna udarla :P ) ma sam na teh obratih, ne prej ne pole neč. Kaj je to, kšni ventili :? a je normalno d nardi tko al je kej za pošimat. Nevem k to je moj prvi motor 4T, pa tud prej mi ni noben tega omenu. Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta čuden zvok je hiba vseh CBR-k 600. Sliši se napenjalec verige odmičnih gredi. Zvok se pojavlja okrog 5 krpm, kasneje pa pri vseh obratih, ki so višji od prej omenjenih. Rešitev: zamenjava napenjalca (cena z menjavo ca. 15 kSIT). Zdravilo zaleže baje samo za 10000 - 15000 km. Ni pa nič narobe tudi, če zadevo pustiš takšno kot je, samo na brnenje se je treba privaditi (z Akrapotom je lažje .) ).

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!