Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Razmišljam o nakupu novih pletenih RF zavornih cevi. Zavore so namreč ena redkih stvari, ki bi jih na Versysu mirne duše zamenjal...

Zanima me, če ima kdo že kakšne izkušnje s tem (na Versysu) in kaj priporočate...

Pred časom so bile najugodneje HELL preko ebay.co.uk

Zaviralo ti bo čisto isto, samo ročica bo imela malenjkost krajši gib in trši občutek. Če hočeš bolj ostreje zavirati menjaj ploščice za bolj športne, samo potem začnejo posledično bolj trpeti diski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem gledal ravno Hel.

Sej pravim, razmišljam o zamenjavi, a bom še videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je ena po mojem mnenju zelo zanimiva interpretacija Versysa: Wrenchmonkees.

UUU, presica!! Tole pa je za met!!! Pa sploh ni tolk huda predelava, da bi bilo tezko izpeljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo montiral nosilce stranskih kovčkov za V35. Kako ste rešili prestavilo smernika? Ali je dovolj kabla pod sedežem ali pa ga je potrebno zamenjat? Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Se da model 2010 kje dobiti za testno vožnjo? Vem da ga ima TC Motoshop vendar je nov in "čaka" kupca; kdo pa je uvoznik za Kawasakije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvoznik je DKS.

Drugače pa je model 2010 mehansko enak predhodniku, če se dobro spomnim. Tako, da razlike v vožnji v primerjavi s starim Versysom ne bi smelo biti. BTW, nov Versys letnik 2009 (torej star model) se da še dobiti precej ugodno, okoli 5700€, če koga zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Živjo!

Pa sem le prišel med lastnike Versysa!

Kupil sem letnik 07, 16000 km, garancija do aprila, vsi trije kufri, nove gume, povišana šipca MRA, homologiran na 25 kW - cena 4500...

Prvi občutki - fenomenalni!

Skupaj z mojo včeraj naredila 100 km, vleče ko nor!

V šesti pri nas v en hud klanec, pelješ, obrneš ročko gasa, poskoči! :evilgrin:

Sem bil skeptičen, da bo švoh 650, ampak za prvih 100 km se je izkazal!!!

Je pa res, da je luč zelooo slaba.

Je kdo preizkušal kaj z HID varianto?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Pa sem le prišel med lastnike Versysa!

Kupil sem letnik 07, 16000 km, garancija do aprila, vsi trije kufri, nove gume, povišana šipca MRA, homologiran na 25 kW - cena 4500...

Prvi občutki - fenomenalni!

Skupaj z mojo včeraj naredila 100 km, vleče ko nor!

V šesti pri nas v en hud klanec, pelješ, obrneš ročko gasa, poskoči! :evilgrin:

Sem bil skeptičen, da bo švoh 650, ampak za prvih 100 km se je izkazal!!!

Je pa res, da je luč zelooo slaba.

Je kdo preizkušal kaj z HID varianto?

lp

Potem nisi bandita kupil? Kaj te je "pripeljalo" do tega da si vzel Versysa? Kakšna primerjava :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem nisi bandita kupil? Kaj te je "pripeljalo" do tega da si vzel Versysa? Kakšna primerjava :whistle:

Banditi, na žalost, kar sem šel pogledat, samo razočaranje.

Tega sem pa našel čist slučajno - motor še pod garancijo, nisem mel kaj razmišljat...

Je bil pa itak moja prva izbira...

Nič razočaran!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V šesti pri nas v en hud klanec, pelješ, obrneš ročko gasa, poskoči! :evilgrin:

Mi je šlo kar malo na smeh ob tej izjavi, ampak važno da si zadovoljen. :OK:

Ampak a ni malo majčken motor za tvoje potrebe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je šlo kar malo na smeh ob tej izjavi, ampak važno da si zadovoljen. :OK:

Ampak a ni malo majčken motor za tvoje potrebe?

Priznam, da sem se bal, da bo premajhen, ampak se je iskazalo kontra.

Pa tudi presenetilo me je, da je kar lepo poskočen za to kubikažo in konjušnico, ki jo premore...

Danes sem spet naredil cca 100 km z njim in sem še bolj presenečen tudi nad okretnostjo.

Konec meseca se bo pa pokazalo kakšen je za daljšo pot v dvoje in z kufri...

Veš, Simonsi, premalo izkušenj imam s težkimi motorji in se mi vse kar ima več kot 50 konjev zdi že hudo!!! :naughty:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Najbližje imaš v Krškem, Trgomoto. Je takoj ob glavni cesti, na desni (2. semafor?), ko prideš v KK iz avtoceste. Tud sam sem kupil tam in tam servisiral. Zaenkrat brez problemov. Drugače pa poglej za ostale še na strani uvoznika - dks.si - če se prav spomnim, je seznam gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pelje (kaj več)? vetrna zaščita, udobje?

Na testih v tujih moto revijah "tanovi" model premaguje vso konkurenco v primerjalnih testih oziroma dosega "presenetljive" rezultate v samostojnih testih.

ne vem, zakaj sprašuješ, če pa itak že vse veš (si prebral v tujih moto testih) ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je šlo kar malo na smeh ob tej izjavi, ampak važno da si zadovoljen. :OK:

Ampak a ni malo majčken motor za tvoje potrebe?

jaz sem tudi gruntal, da bi šel ob branju negove objave z multistrade1000 na versysa650 ... ;)

Kje so po SLO uradni servisi za Kawasaki?

lp

Jaz bi ga vozil k Elisi u Domžalam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbližje imaš v Krškem, Trgomoto. Je takoj ob glavni cesti, na desni (2. semafor?), ko prideš v KK iz avtoceste. Tud sam sem kupil tam in tam servisiral. Zaenkrat brez problemov. Drugače pa poglej za ostale še na strani uvoznika - dks.si - če se prav spomnim, je seznam gor.

Sem klical danes v Krško, pa pred 27.8. nebo nič, verjetno dopusti.

Grem pa 28ega na Branik na Mass piknik, pa bi šel prej na servis(17500 km).

A gre še kater na piknik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ga vozil k Elisi u Domžalam.

TOPLO PRIPOROČAM! :worship:

sAMA SEM ŠLA (NA ŽALOST na dveh servisih - POOBLAŠČENIH- da se ne bomo napačno razumeli.....(pri prvem sem imela 3x, pri drugemu pa 2x servis starega Gpz-jčka) gladko-rečeno- NA LED- preden sem ga peljala h Elisi..... Se nismo poznali, a motor so mi "opedenali" v nulo, odnos je bil v primerjavi prejšnjih dveh - PRESENETLJIVO "NORMALEN"..... in tudi izkušnje z njimi so res daleč pred obema..... Tko da..... Pač mojo Mačko vozim na servis, ki je preko 90 km proč (vmes imam 3 pooblaščene oz.uradne serviserje, a se splača....).....VSAJ VEM KAJ DOBIM.....

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, zakaj sprašuješ, če pa itak že vse veš (si prebral v tujih moto testih) ... ?

v resnici je to tvoje vprašanje dosti bolj butasto. in ta moj post pa še bolj. get the drift?

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume kaj furate na Versysih?

Sam imam gori Dunlop, kar sem dobil pri nakupu, sicer pa razmišljam o Metzeler.

Sem dobil občutek, da kar hitro zdrsne guma na kakšni cestni zalivki in malo mokrem cestišču...

Pa drugače, kje se kaj skrivate Versysti?

Sam sem iz Bele krajine, če je kateri iz moje bližine, se naj javi, lahko tudi na PMPa tudi tisti od dlje!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo!

Danes bil na servisu v Krškem, v Trgomotu.

Lahko samo pohvalim!

Mojster je prijazen in preprost možakar, ki se spozna na svoje delo.

Servis na 18500 me je prišel 77 eu, menjava olja, filtra, čiščenje zračnega filtra, menjava zavornega olja in pregled motorja...

Več kot zadovoljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mater me rajca ta motor že od nekdaj. Sem ga mislu že lani kupt pa ga ni blo nobenega pametnega na razpolago. Sem pa mel možnost se dvakrat peljat z njim. Lahkoten motor zelo okreten, z dovolj moči motorja. Uglavnem ta motor je bila ljubezen na prvi pogled in ga bom tudi imel enkrat, upam da v kratkem.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Brez zamere, ampak Versys je kot opcija odpadel v momentu, ko sem ga videl v živo. Preprosto je njegova zadnja guma preveč nabita v motor, optično ima precej prekratko medosno razdaljo. Predstavljajte si potem dve normalno veliki osebi na takem motorčku, pa še kovčke. Drugače pa o motorju same pohvale, v prožnosti baje poseka tudi TDM.

Popravljeno . Popravil Dare1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nemški strani vidim, da obstaja tudi verzija Versys Tourer :)

Ki ima kufre, večjo šajbo, ščitnike na krmilu itd.

http://www.kawasaki.de/VersysTourer

new-2.jpg

u fak to je pa nekaj najlepšga kar sem videl zadnja leta v segmentu izven segmenta "Ducati".

v prožnosti baje poseka tudi TDM.

CELO TDM? Misliš Tisto TDM, ki je praktično že skoraj 10 let zastarel dizajn agregata, ki v teh cajtih ni več neki PP - Pojem Prožnosti? :)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!