Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Nisem mehanik, ampak za začetek bi bilo pametno zamenjati hladilno tekočino, če je še od 2009 not, mogoče je zadeve premalo.

Brobotanje je sicer znak, da je v sistemu luft in da ti fali tekočine verjetno.

Potrebuješ 2litra hladilne tekočine (mislim da gre 1,7l not)

https://www.ceneje.si/Izdelek/5573395/avto-oprema/motorni-deli-in-oprema/nadomestni-deli-in-vzdrzevanje/motul-hladilna-tekocina-motocool-expert

tale npr. (važno je, da je rumena ali zelena)

kupiš pa še en liter destilirane vode, da "spereš" hladilnik, ko spustiš tekočino ven

menjava hladilne tekočine je dokaj preprosto opravilo, sem par strani nazaj opisal slikovno oziroma imaš v navodilih

bi skoraj rekel, da ti je not prišel luft zaradi takšnih in drugačnih zadev, pumpa pa očitno še deluje, ker poganja zadevo po sistemu

 

naredi po navodilih, so kar pametni japonci, "uho" na raztezni ni brez razloga, ker se posoda pripne v utor itd. spodaj pa je samo en vijak za izpust.

WP_20171027_001.jpg.fd3fae91e2e98a995f1575fca00d488c.thumb.jpg.ed579635ce7b32e120a777b5462caaa7.jpg

WP_20171027_002.jpg.463ac0dec0cf2eb084b5b76719b1db11.thumb.jpg.38f1e01a1318b6d786603e0997371485.jpg

WP_20171027_003.jpg.1757d49ccf5d596a69a1237d1eec1c79.thumb.jpg.f95abd7bfc9fc5f622256c8681c5f179.jpg

WP_20171027_004.jpg.95b2f57aeab7ba8a8a21b18541adf0f9.thumb.jpg.98ae1794b23d718e110e9d30c84ef6c4.jpg

WP_20171027_005.jpg.a6fb010ba93dc6ccf3922e093b983a1e.thumb.jpg.d4dad20e28bce16ffbdff62913f9672e.jpg

59f386c3e555c_WP_20171027_0082.jpg.4b1ce8100c80163c0384cfad40cb0f97.thumb.jpg.d9fb2d18753247f122a2a0978617a60e.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglavje 2-47 je menjava hladilne tekočine, navodila so sicer za mk2, a je načeloma skor vse isto

PDF pa imaš spodaj v prilogi, 1.2 litra gre not sem zdaj pogledal, itak da kupiš 2l.

Pa malo cevi poglej, če kje kaj puščajo

če so hin, se da tu malo jaće naročit in izbereš barvo

https://racebikebitz.com/Kawasaki-KLE-650-2007-2016-Samco-Sport-Hose-Kit

VERSYS 2010-2011 SERVICE MANUAL.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snecer said:

Nisem mehanik, ampak za začetek bi bilo pametno zamenjati hladilno tekočino, če je še od 2009 not, mogoče je zadeve premalo.

Brobotanje je sicer znak, da je v sistemu luft in da ti fali tekočine verjetno.

 

Kere pokal no...:ninja:

Prizgana lucka za temperaturo in brbotanje pomeni, da se motor pregreva in kuha !

Vazno je samo to da je tekocine dovolj...lahko je tud urin namesto vode.

Lahko je vode dovolj pa riknila vodna crpalka ali pa se je termostat pokvaril in ne odpre.

IMHO

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snecer said:

Ja seveda, brbotanje ko že "vre" in zakuha, jaz sem mislil bolj brbotanje ko ni pregret in vidiš mehurčke zraka v raztezni posodi.

 

je ze uredu, mojster manualov.   

:smoke:

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Nearrain pravi:

je ze uredu, mojster manualov.   

:smoke:

 

saj si ti popravil iz bogatih izkušenj iz prakse z zračno hlajenim motorjem, kjer ti voda zakuha

glavno, da je sedaj zadevo rešil...aha

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Dugales pravi:

Tole je pa bil hiter odgovor - hvala. Kaj pa bi bilo, če bi bila črpalka?

Potem voda ne kroži skozi sistem in posledično pregreva. Je pa možno ko piše Nearrein tudi termostat, ki ne odpira in ti spet pregreva.

Tak od oka, če ventilator dela bi prej rekel da je termostat. Vodna pumpa ponavadi začne puščati in tekočina začne zmanjkovati.

Zapelji na servis, bo najbolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Potem voda ne kroži skozi sistem in posledično pregreva. Je pa možno ko piše Nearrein tudi termostat, ki ne odpira in ti spet pregreva.

Tak od oka, če ventilator dela bi prej rekel da je termostat. Vodna pumpa ponavadi začne puščati in tekočina začne zmanjkovati.

Zapelji na servis, bo najbolje.

Ce zmanjkuje voda in ni nikjer videt sledov puscanja, je mozno, da pusca v motor. Preveri olje !

Ce je belo / mlecnato romeni, da se je voda zmesala z njim. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje imate prav. Obe varianti sta možni. Jutri gre modri lepotec na servis k Juretu Primcu. Ko ga dobim nazaj, bom poročal in potem se lahko zmenimo za kakšno skupno vožnjo; če ne boste ostali zadaj, ha, ha, ha. Se hecam. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Dugales pravi:

Fantje imate prav. Obe varianti sta možni. Jutri gre modri lepotec na servis k Juretu Primcu. Ko ga dobim nazaj, bom poročal in potem se lahko zmenimo za kakšno skupno vožnjo; če ne boste ostali zadaj, ha, ha, ha. Se hecam. Lp

kako sliko daj, da pokažeš projektil :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni, sem nov lastnik versys-a 650A letnik 2008. danes sem poskusal nastaviti prednapetost v sprednjih vilicah, a sem sukal vijak 19kljuc na levi strani namesto na desni strani. seveda sem kasneje ugotovil da se prednapetost nastavlja na desni strani tako kot dusenje. a se sploh kaj nastavlja na levi strani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlepsa hvala sem se ze vstrasil da sem kaj narobe naredo. Kako imate kaj nastavljeno standardno vzmetje? aja Snecer kaj oni OBD modul je ze v prodaji, heh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Radetzky pravi:

najlepsa hvala sem se ze vstrasil da sem kaj narobe naredo. Kako imate kaj nastavljeno standardno vzmetje? aja Snecer kaj oni OBD modul je ze v prodaji, heh?

kakšno stran, dve nazaj imaš servisna navodila, sicer za mk2, drugače pa imaš spodaj opisano

po menjavi za wilbers, je mehanik vse nastavil, jaz sem le zadaj za dva klika rebound spremenil.

OBD modul ni v prodaji, za mk1 bi moral biti tudi drug konektor, novejši imajo drugače

fork.thumb.jpg.c9690236fa9bfceb8946dcb9fb30f423.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Zdaj me pa že dolgo ni bilo tu!

Kaj bi pomenil čuden, kot kovinski zvok in pokanje v izpuhu?

Zvok se pojavi ob pospeševanju, pokanje pa pri spuščanju gasa...

Zvok je tak specifičen kot bi bilo nekaj v izpuhu.

Motor je pred kratkim obrnil 40kkm, olje redno menjano in letos narejenih komaj 1,5kkm.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, rookie007 pravi:

Čričkanju podoben kovinski zvok...

izpuh poje, sčasoma kaj not porjavi in potem žvižga

isto mel kolega na mk1, sem mu dal potem moje lonec od mk2 in je zadeva spet bp

znan pojav na er6, versys mk1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

izpuh poje, sčasoma kaj not porjavi in potem žvižga

isto mel kolega na mk1, sem mu dal potem moje lonec od mk2 in je zadeva spet bp

znan pojav na er6, versys mk1

Uff, potem ni nič hujšega!?

Kaj pa pokanje pri spustu plina?

To je že kar nekaj časa, ampak samo, ko hitro spustiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, rookie007 pravi:

Hvala Šnecer!

Mah, pride kak pametnajakovič mimo in mi prodaja menjavo pol mašine...

Koliko je vreden rabljen zadnji lonec mk2?

da ne bo pomote, kolega je šel na servis tudi pokazat in so mu isto povedali. ker pa je meni ležal en lonec viška, sem mu ga dal in zadeva spet špila

če bi se meni to zgodilo, ne bi dal gor več original (niti rabljenega), ampak nekaj kar res poje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

da ne bo pomote, kolega je šel na servis tudi pokazat in so mu isto povedali. ker pa je meni ležal en lonec viška, sem mu ga dal in zadeva spet špila

če bi se meni to zgodilo, ne bi dal gor več original (niti rabljenega), ampak nekaj kar res poje :)

Nema para za muziku! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!