Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 11 minutami, Snecer pravi:

bi rekel, da takšna rešitev in torba precej obremenjujeta zadnji sedež, da začne sčasoma migat, poleg tega da gurtne podrgnejo plastiko, poleg pajkov, ki tudi morajo lepo podrgnit, pokaži kako imaš zvezano :) 

ampak, spet kažeš cestaka, to za versysa ni v redu rešitev, sedež ima v enem

... sem tudi že večkrat napisal (tudi tebi), da sem dal pod gurtno neko penasto nedrsečo gumo, ki jih imajo btw ravno v Lidlu ali pa Hoferju . 1m2 te penaste gume pride ene 5 eur. 

... pa  t.i. gurtno iz dvostranskega ježka sem oblekel v staro zračnico od bicikla, ki preprečuje drgnjenje po plastiki... in gurtna ne drsi po torbi... guma bremza vsake premike... štekaš..   :P

Pajki niso dobri... torba miga... te, zgorajomenjene gurtne so zelo dobre! ... obojestranski ježek... ne rabiš nič šponat... gurtnat... zategovat...in motati višek gurtne... ježek se zlepi en na drugega... pa je.

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

mal off topic .. jaz se osebno zelo izogibam ruzaka ... 100 x raj stranske torbe, zadnja torba in tank torba. Pa nisem malo prepotoval.

Pri ruzaku me najbolj moti, ker naramnice pritiskajo na ramenske ščitnike in zna kr ožult, pa ne glede kam je spodaj naslonjen ;)

pač .. to mene moti ... sicer pa... če bi meu kero na zadnjem sedežu, pol pa ima lahko 20 kilski ruzak pa velke joške, da se name naslanja :P

 

sj pravim, pugrantat kaj ti paše, pol pa sam gas. mene ne mot, je pa res da je kao moto ruzak. not dam lahke stvari (cune), ne pa 20 kilske ketne za motor zaklent.

tale:

https://www.louis.eu/artikel/moto-detail-backpack-casual/10027858?filter_article_number=10027858&list=74ec1dd6cb6b9caa6fd05dd630b8b6eb

 

joške mam zdj ta vlke ta zimske, spomlad jih nau več :lol1:

pred 5 minutami, Snecer pravi:

saj ti piše, samo za otroške 22l kufre na strani in zadaj :) za drugo ti polomi zadnji del...

zakaj bi se omejeval in si tišal v rukzak, da te ovira pri vožnji in gibljivosti, če lahko zvežeš torbo zadaj. versys ima priročno, spodaj ima haklce v plastiki za pripetje pajkov, poleg tega da je torba tudi preko zadnjih ročajev, tako da ni prav nobene bojazni, da bi kam padla

spodaj lujzova torba, not spraviš še šotor itd, če je potreba,

poceni, učinkovito, lepo :) 

P7194536.JPG

P7194537.JPG

ma glej tebi špila tvoj sistem, meni moj. nov član versis kluba bo pa mogu par stvari probat, da vid kva mu paše pa je to to. usak mu svoje pokaže če mu bo kaj pomagalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

... sem tudi že večkrat napisal (tudi tebi), da sem dal pod gurtno neko penasto nedrsečo gumo, ki jih imajo btw ravno v Lidlu ali pa Hoferju . 1m2 te penaste gume pride ene 5 eur. 

... pa  t.i. gurtno iz dvostranskega ježka sem oblekel v staro zračnico od bicikla, ki preprečuje drgnjenje po plastiki... in gurtna ne drsi po torbi... guma bremza vsake premike... štekaš..   :P

Pajki niso dobri... torba miga... te, zgorajomenjene gurtne so zelo dobre! ... obojestranski ježek... ne rabiš nič šponat... gurtnat... zategovat...in motati višek gurtne... ježek se zlepi en na drugega... pa je.

 

s kakšno fotografijo bi si lažje predstavljal :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

@Snecer 

... sem že vse preiskal... pa ne najdem.

... magari poslikam še enkrat popoldne.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Xebec pravi:

sj pravim, pugrantat kaj ti paše, pol pa sam gas. mene ne mot, je pa res da je kao moto ruzak. not dam lahke stvari (cune), ne pa 20 kilske ketne za motor zaklent.

tale:

https://www.louis.eu/artikel/moto-detail-backpack-casual/10027858?filter_article_number=10027858&list=74ec1dd6cb6b9caa6fd05dd630b8b6eb

 

joške mam zdj ta vlke ta zimske, spomlad jih nau več :lol1:

ma glej tebi špila tvoj sistem, meni moj. nov član versis kluba bo pa mogu par stvari probat, da vid kva mu paše pa je to to. usak mu svoje pokaže če mu bo kaj pomagalo

ja, saj prvo bo moral ugotoviti, kam se bo vozil, če bo adriatic fahreh, potem nekih hudih rešitev ne rabi in lahko rešuje s torbami, takšni ali drugačnimi

vseeno pa se mi zdi, da mu "domači" lahko nekako bolje povemo, kaj paše na njegov motor?

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

 

@Snecer 

... sem že vse preiskal... pa ne najdem.

... magari poslikam še enkrat popoldne.

ob priliki, raje mi povej, če je nevarno, ker ne menjavam podložke na oljnem čepu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

ob priliki, raje mi povej, če je nevarno, ker ne menjavam podložke na oljnem čepu?

...a zdej si se pa še ti spravu name?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zivnorc pravi:

...a zdej si se pa še ti spravu name?

ne, samo res te vprašam, kaj si ti misliš o tem "pojavu", je to spet kakšen mit ali ne? ker berem, da je en na avtu  44x menjal od leta 95 olje pa ni nikoli menjal tesnila, kamoli, da bi kakšna kapljica padla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ni nič nevarno... 

... samo ni dobro za navoj v aluminijastem bloku motorja, ker moraš zategniti z večjo silo, da zagotoviš tesnenje, kot z novim tesnilom.

Že napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

... ni nič nevarno... 

... samo ni dobro za navoj v aluminijastem bloku motorja, ker moraš zategniti z večjo silo, da zagotoviš tesnenje, kot z novim tesnilom.

Že napisano.

dobro, bom po novem menjaval

kje pa se dobijo bakrene podložke 16x22x2 (notranji premer 16mm, zunanji 22mm in 2mm debelina) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Arzen pravi:

Verjamem, mene je samo tega strah, da bi izgubil torbico. Ker če je spredaj, vsaj vidiš če hoče kam pobegnit ?

 

Vedno imel tank torbo zapeto na zadnji sedez in se preko za mojo mirnost uno elasticno mrezo...nikoli nic narobe!Ne vem kuk sem se najvec tako peljal...ziher vec kot gre versys...

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Vedno imel tank torbo zapeto na zadnji sedez in se preko za mojo mirnost uno elasticno mrezo...nikoli nic narobe!Ne vem kuk sem se najvec tako peljal...ziher vec kot gre versys...

ti si se na kratke vozil, na daljše razdalje se pokaže, ko se kaj zrahlja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

ti si se na kratke vozil, na daljše razdalje se pokaže, ko se kaj zrahlja

V Milano je krajsa pot?

Torbo lepo zapnes na zadnji sedez in zadek in nato preko za svojo duso se mrezo....men vedno sluzilo...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Zivnorc said:

@Arzen ...če se boš vozil sam...daš tank torbo na zadnji zic....pa te ne moti nič...pa še aerodinamično je....

Ko sediš na motorju ne moti. Treniranje gimnastike ali plezanja pa tudi ni odveč za vzpenjanje na motor in sestopanje. Zame ni sprejemljivo. 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, XTR pravi:

Ko sediš na motorju ne moti. Treniranje gimnastike ali plezanja pa tudi ni odveč za vzpenjanje na motor in sestopanje. Zame ni sprejemljivo. 

No ja...pac ne zamahnes vec noge preko zadnjega sedeza,pac pa dvignes preko prednjega...manj motece kot torba na keslu...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj sexi so stranski kufrčki za solo od 20-25l. Pri shadu se dobijo univerzalni na katere gredo 20 ali 30 litrski kovčki.

Zadeva je lična varna cenovno okrog 300€, in pa seveda, še vedno lahko vržeš 50 l roll bag čez zadnji sedež in kovčke.

ps. Zadnjega kovčka tako sploh ne rabiš.

38992209_2197069006989021_6874391153509138432_n.thumb.jpg.139b77718d1c1016add0cc2a848db633.jpg39036931_2092234851036045_4201533190168379392_n.jpg.9161efb9d345b9b83e55cc7f880b34f2.jpg39397724_1914048278664715_7628032758610132992_n.jpg.6405677f36bee55e0ce9e92d1c857fec.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, XTR pravi:

Ko sediš na motorju ne moti. Trening gimnastike ali plezanja pa tudi ni odveč za vzpenjanje na motor in sestopanje. Zame ni sprejemljivo. 

Na letošnjem tečaju bodo učili, kako splezati na motor, sem prebral v prispevku od @Borutt

Če nimaš torbe zadaj pa je potrebno nogo kar lepo dvigniti, versač ni nizek. Plezanje na motor je simpl in ni potrebe po treningu gimnastike ali plezanje.

Z desno roko primeš ročko sprednje zavora, z levo nogo stopiš na levi štender in zajahaš, rutina... Lahko pokažem na tečaju.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Najbolj sexi so stranski kufrčki za solo od 20-25l. Pri shadu se dobijo univerzalni na katere gredo 20 ali 30 litrski kovčki.

Zadeva je lična varna cenovno okrog 300€, in pa seveda, še vedno lahko vržeš 50 l roll bag čez zadnji sedež in kovčke.

ps. Zadnjega kovčka tako sploh ne rabiš.

38992209_2197069006989021_6874391153509138432_n.thumb.jpg.139b77718d1c1016add0cc2a848db633.jpg39036931_2092234851036045_4201533190168379392_n.jpg.9161efb9d345b9b83e55cc7f880b34f2.jpg39397724_1914048278664715_7628032758610132992_n.jpg.6405677f36bee55e0ce9e92d1c857fec.jpg

ja shad ima kar lično rešitev teh kufrov, če bi sedaj kupoval ali pa ko bom, bom imel motor samo s stranskimi kufri

novi versač ima lepo integrirane stranske nosilce ter lične in velike stranke kovčke, tako kot imaš na gtjki, s to razliko, da tvoji ne tesnijo :)

0.jpg.2f8347e7fb6fe091c82d5b5f6f328aad.jpg

to je premium rešitev + stranske torbe, tako da kufrov ni treba snemati iz motorja in prideš v namestitev kulturno s torbami

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

ja shad ima kar lično rešitev teh kufrov, če bi sedaj kupoval ali pa ko bom, bom imel motor samo s stranskimi kufri

novi versač ima lepo integrirane stranske nosilce ter lične in velike stranke kovčke, tako kot imaš na gtjki, s to razliko, da tvoji ne tesnijo :)

0.jpg.2f8347e7fb6fe091c82d5b5f6f328aad.jpg

to je premium rešitev + stranske torbe, tako da kufrov ni treba snemati iz motorja in prideš v namestitev kulturno s torbami

 

Se strinjam, ampak tej so cca 700-800€ in pašejo na novejše versače. 

ps. moji na GTju ne puščajo več, sem reklamiral in dobil nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snecer said:

Na letošnjem tečaju bodo učili, kako splezati na motor, sem prebral v prispevku od @Borutt

Če nimaš torbe zadaj pa je potrebno nogo kar lepo dvigniti, versač ni nizek. Plezanje na motor je simpl in ni potrebe po treningu gimnastike ali plezanje.

Z desno roko primeš ročko sprednje zavora, z levo nogo stopiš na levi štender in zajahaš, rutina... Lahko pokažem na tečaju.

 

Sem samo dobronamerno opozoril. Privežeš eno škatlo na zadnji sedež in lahko testiraš že pred nakupom torbe.

 

13 minutes ago, sesir said:

manj motece kot torba na keslu...

Odvisno od motorja. Na cestakih zna biti res moteča na tanku. Na nakedu pa tudi 25 l tank torba ne moti. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upravljanje motornega kolesa zahteva neko spretnost samo po sebi, tako da to ne bi smel biti problem

če pa je že tu problem, pa bo potrebno razmišljati o drugem prevoznem sredstvu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, XTR pravi:

Odvisno od motorja. Na cestakih zna biti res moteča na tanku. Na nakedu pa tudi 25 l tank torba ne moti. 

Seveda...a tud tle iscemo sebi primerno....

Recimo na enduri se isto imel raje na 200+ km pot taveliko tank torbo zapeto na zadnji sedez...zakaj?Da sem se med dolgocasno voznjo po avtocesti nastimal kot v fotelj in lepo naslonil na torbo...se na eni drek pumpi,ko nisem imel kovckov sem na zadnji sedez pripel torbo...ni ga cez kamod dolgocasenja po avtocesti...

Za blizu itak sam vrzes torbo na kesl...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, spasku pravi:

Kako pa je s takimi led meglenkami, kako se to namesti, kakor vidim nima switch off, se pravi svetijo vedno ko je motor užgan, kako pa s homologacijo, a je potrebno kaj. Jaz bi tudi montiral kaj takega, je kakšna poceni varianta pa da je sprobana in OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

da vas mau okurcam ... večino tega spada v kategorijo https://motosvet.com/tabla/forum/85-kovčki-torbe-vetrobrani/

itak sm vedu, da bo @Arzen zjebu vse, pa komi žućota nabavu :dry: 

se strinjam, ampak konkretno govorimo o versačeju in tem kaj lahko nanj navesiš.

konkretno in cenovno ugodno pa še univerzalno za večino motorjev

http://www.shad.es/en/shad-world/products/fittings/kawasaki/versys-650/c12mar3mod192/

a_shad5182.jpg.7621a7fce309cdf3fb1295c5e8c5b690.jpg

a_shad5178.jpg.1516a36f0fd2659f5fa6d6d050e176b8.jpga_shad8825.jpg.d15a41d371365089bd4620302a29c874.jpg

Na isti nosilec pašejo različni kovčki. (različni volumni) 

ps. velike tank torbe so mi moteče, ker me motijo pri manevriranju, pogledu na števc..., magnetno mi je pa burja 1x odpihnila. Tako da 3-5l je čisto dovolj in to na podkvici.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!