Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 7 urami, Joker pravi:

Me pa res zanima, koliko morajo ventile nastavljati pri bokserjih ostali lastniki. Npr. @skalaprava? Lahko v temu namenjeni temi!

Preverjam sicer kar redno, ker je pri naših oljno hlajenih boxerjih to res enostavno opravilo, ampak se zdaj na pamet ne spomnim, kdaj sem jih nazadnje dejansko moral tudi nastavljati....V glavnem že lep čas se zračnost ne spreminja. Agregat ima sedaj cca. 260k km in so se vsi deli že zdavnaj prilagodili in usedli. Še notranje napetosti na bloku in ostalih ulitkih so se verjetno že zdavnaj sprostile. 

Edini komponenti, ki se kljub redni kontroli nikakor ne ustalita in se redno zmanjšujeta, je nivo goriva v tanku in globina profila na gumah.... čisto sem že obupan, zato prosim za nasvete :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, skalaprava pravi:

Preverjam sicer kar redno, ker je pri naših oljno hlajenih boxerjih to res enostavno opravilo, ampak se zdaj na pamet ne spomnim, kdaj sem jih nazadnje dejansko moral tudi nastavljati....V glavnem že lep čas se zračnost ne spreminja. Agregat ima sedaj cca. 260k km in so se vsi deli že zdavnaj prilagodili in usedli. Še notranje napetosti na bloku in ostalih ulitkih so se verjetno že zdavnaj sprostile. 

Edini komponenti, ki se kljub redni kontroli nikakor ne ustalita in se redno zmanjšujeta, je nivo goriva v tanku in globina profila na gumah.... čisto sem že obupan, zato prosim za nasvete :kva2:

čekiraj ventile na tank goriva pa kakšen tečaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri motorju je ravno obratno kot pri denarnici.

Manj kot je €uro, manj maš problemov :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je šel po oglaševani ceni, ostal mi je še povišan in zatemnjen vizir, original Kawasaki by MRA.

Če kdo rabi, 40€ pa ruka:

 

Vizir MRA_1.JPG

Vizir MRA_2.JPG

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Fantocci pravi:

Motor je šel po oglaševani ceni, ostal mi je še povišan in zatemnjen vizir, original Kawasaki by MRA.

Če kdo rabi, 40€ pa ruka:

 

Vizir MRA_1.JPG

Vizir MRA_2.JPG

s ceno nisi pretiraval, motor pa je bil. v nulo, zato je hitro šel, a ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 3. 2019 ob 15:36, Fantocci pravi:

Motor je šel po oglaševani ceni, ostal mi je še povišan in zatemnjen vizir, original Kawasaki by MRA.

Če kdo rabi, 40€ pa ruka:

 

S katerga konca pa si? Bi jo pršu pogledat. Poleti je včasih kar vroče za ta velikim Givijem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sebar pravi:

S katerga konca pa si? Bi jo pršu pogledat. Poleti je včasih kar vroče za ta velikim Givijem

ne bi rad biznisa pokvaril :) ni razlike v temperaturi

imam tudi sam takšno šipo v škatli in sem jo vozil dve leti

tale oem povišana ni slaba, verjetno bi bila optimalna s strešico, givi ponuja boljšo zaščito, vendar pa z njo bolj bobni

mogoče še poišči, ko boš nabavil, tisto strešico, eni kar hvalijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Snecer pravi:

ne bi rad biznisa pokvaril :) ni razlike v temperaturi

imam tudi sam takšno šipo v škatli in sem jo vozil dve leti

tale oem povišana ni slaba, verjetno bi bila optimalna s strešico, givi ponuja boljšo zaščito, vendar pa z njo bolj bobni

mogoče še poišči, ko boš nabavil, tisto strešico, eni kar hvalijo

Strešica se imenuje deflektor. Zelo pomaga in je za vizir, ki je zgoraj ozek (Kappa, Givi). Nabavil sem ga preko neta in zdi se mi, da je bil cca. 40€.

image.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času se oglašam. Zanima me kakšne pnevmatike priporočate za Versysa.

60% bova potovala skupaj s sopotnico torej obtežitev 200kg, ostalih 40% sam, obtežitev 110kg. 

Sedaj so na motorju Bridgestone BT023 pnevmatike. Zadnja je fuč, sprednja (2016) pa ima še cca 70% mesa. Sam se nagibam bolj na nove pnevmatike kot na zamenjavo samo zadnje.  V mislih sem imel Mitas TouringForce ampak teh dimenzij ne bo še do začetka Maja (preveril pri Mitas Slovenija). Druga opcija je SportForce, pri kateri pa me skrbi neanakomerna obraba po sredini. Sem namreč voznik začetnik in ne režem ovinkov ravno kot profesionalci, niti to ni moj način vožnje. 

Predlagate morda kaj drugega kot Mitas?

Lp

p.s. Ob priliki naložim slike montaže centralnega stojala in končen izgled. Čaka me še zamenjava svečk, filtra in montaža dodatnih led luči. Potem pa bo to verjetno to :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, thetruetheory said:

Po dolgem času se oglašam. Zanima me kakšne pnevmatike priporočate za Versysa.

60% bova potovala skupaj s sopotnico torej obtežitev 200kg, ostalih 40% sam, obtežitev 110kg. 

Sedaj so na motorju Bridgestone BT023 pnevmatike. Zadnja je fuč, sprednja (2016) pa ima še cca 70% mesa. Sam se nagibam bolj na nove pnevmatike kot na zamenjavo samo zadnje.  V mislih sem imel Mitas TouringForce ampak teh dimenzij ne bo še do začetka Maja (preveril pri Mitas Slovenija). Druga opcija je SportForce, pri kateri pa me skrbi neanakomerna obraba po sredini. Sem namreč voznik začetnik in ne režem ovinkov ravno kot profesionalci, niti to ni moj način vožnje. 

Predlagate morda kaj drugega kot Mitas?

Lp

p.s. Ob priliki naložim slike montaže centralnega stojala in končen izgled. Čaka me še zamenjava svečk, filtra in montaža dodatnih led luči. Potem pa bo to verjetno to :P 

Za zacetnika bo ok tudi Conti Motion(cenejsi rang), roadattack 2/3, roadsmart 3..

 

Lahko das pa navadne Mitas pa bo.. za mako denarja se bos dobro peljal. :) 

Popravljeno . Popravil ukica
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thetruetheory po eni strani bi ti priporočal ContiRoadAttack 3. "Sport turing" guma z veliko sredine, odlične v dežju in na suhem.  Komplet cca. 250€

Cca. 50% vožnje v dvoje, niti 1x zdrsnila, pa tudi zdaj proti koncu legalnosti, držiii.  Precej enakomerna obraba sredine in robov. Meni zdržale 9700km, se pravi bi tebi še nekoliko več.

Po drugi strani pa Mitas za komplet cca. 150€ pa ko znucaš sredino, maš spet nove gume za ceno enega kompleta Conti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, ukica pravi:

Za zacetnika bo ok tudi Conti Motion(cenejsi rang), roadattack 2/3, roadsmart 3..

 

Lahko das pa navadne Mitas pa bo.. za mako denarja se bos dobro peljal. :) 

roadsmart 3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, thetruetheory pravi:

Po dolgem času se oglašam. Zanima me kakšne pnevmatike priporočate za Versysa.

60% bova potovala skupaj s sopotnico torej obtežitev 200kg, ostalih 40% sam, obtežitev 110kg. 

Sedaj so na motorju Bridgestone BT023 pnevmatike. Zadnja je fuč, sprednja (2016) pa ima še cca 70% mesa. Sam se nagibam bolj na nove pnevmatike kot na zamenjavo samo zadnje.  V mislih sem imel Mitas TouringForce ampak teh dimenzij ne bo še do začetka Maja (preveril pri Mitas Slovenija). Druga opcija je SportForce, pri kateri pa me skrbi neanakomerna obraba po sredini. Sem namreč voznik začetnik in ne režem ovinkov ravno kot profesionalci, niti to ni moj način vožnje. 

Predlagate morda kaj drugega kot Mitas?

Lp

p.s. Ob priliki naložim slike montaže centralnega stojala in končen izgled. Čaka me še zamenjava svečk, filtra in montaža dodatnih led luči. Potem pa bo to verjetno to :P 

Jaz imam Mitas sport in se odlično obnesejo; tudi v dežju. Nabavil sem jih prejšnje poletje na mimovrste. si za 130 € obe skupaj. Vozim se tudi jaz sam, pa tudi s sopotnico, čez 1000 km, pa nisem opazil omenjene čudne obrabe., čeprav sem bil pozoren na to. V nagibu so odlične in tudi pri večjih hitrostih nič ne tresejo. Tudi tišje so od Dunlopa. Priporočam.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 3. 2019 ob 20:59, thetruetheory pravi:

Po dolgem času se oglašam. Zanima me kakšne pnevmatike priporočate za Versysa.

60% bova potovala skupaj s sopotnico torej obtežitev 200kg, ostalih 40% sam, obtežitev 110kg. 

Sedaj so na motorju Bridgestone BT023 pnevmatike. Zadnja je fuč, sprednja (2016) pa ima še cca 70% mesa. Sam se nagibam bolj na nove pnevmatike kot na zamenjavo samo zadnje.  V mislih sem imel Mitas TouringForce ampak teh dimenzij ne bo še do začetka Maja (preveril pri Mitas Slovenija). Druga opcija je SportForce, pri kateri pa me skrbi neanakomerna obraba po sredini. Sem namreč voznik začetnik in ne režem ovinkov ravno kot profesionalci, niti to ni moj način vožnje. 

Predlagate morda kaj drugega kot Mitas?

Lp

p.s. Ob priliki naložim slike montaže centralnega stojala in končen izgled. Čaka me še zamenjava svečk, filtra in montaža dodatnih led luči. Potem pa bo to verjetno to :P 

Še dodatek. Menjava svečk in zračnega filtra zahteva snemanje bencinskega tanka. Dela je kar za 2 uri. Priporočam, da se tega lotiš s praktično praznim tankom. Je bolj enostavno. Meni je to delal serviser. Če imaš običajen zračni filter, se ga zamenja. Če imaš športnega, ga je treba oprati in sušenje traja kar nekaj časa. Spoznavaš pa tako svoj motor.

pred 23 urami, Snecer pravi:

roadsmart 3

Trojko ima kolegica tudi na Kawasakiju in videti je enako kot Mitas, samo, da je Mitas bistveno cenejši.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Dugales pravi:

Še dodatek. Menjava svečk in zračnega filtra zahteva snemanje bencinskega tanka. Dela je kar za 2 uri. Priporočam, da se tega lotiš s praktično praznim tankom. Je bolj enostavno. Meni je to delal serviser. Če imaš običajen zračni filter, se ga zamenja. Če imaš športnega, ga je treba oprati in sušenje traja kar nekaj časa. Spoznavaš pa tako svoj motor.

Trojko ima kolegica tudi na Kawasakiju in videti je enako kot Mitas, samo, da je Mitas bistveno cenejši.

Hvala za nasvet, motor imam na rezervi, ker sem ga jeseni zvozil do zadnje sapice tako, da ravno prav :D Filter bom kupil nov, svečke že imam. Motor ima 19.000km, menjava svečk ni potrebna ampak kaj, ko so samo 22€, filter pa cca 10€ in po vrhu vsega imam neizmerno željo do šraufanja :D Hmm centralno taco sem vgrajeval 2 dni, ker sem moral puše prilagoditi glede na tiste, ki so bile zraven in tiste ki so namenjene bočnim cevem za zaščito motorja na obeh straneh. Slike pridejo ob priliki :)  

 

**Ja na Mimovrste imajo samo sprednjo na zalogi, zadnja pa je izven dobave, sem jim pisal in bomo videli, če ne pa Bartog. Kako je s premontažo, lahko to navaden vulkanizer menja al je potrebna kaka prilagojena mašina za zamenjavo pnevmatik? Vsekakor bom kolesa odmontiral sam (imam oba stojala, sedaj še centralno taco) in nesem samo menjat + scentrirat :)

Popravljeno . Popravil thetruetheory
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!