Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 1 minuto, Rogerg pravi:

ne da se mi govort zakaj in kako k itak prepričuješ vse kar misliš da imaš prav.... in ja, nisem ga imel in ja pogrešal sem ga... da bi pa ti drsal po ovinkih z njim pa  ne verjamem, vsaj kukr vidim kak gume  znucaš ne.... 

ne rabiš verjet, na prvi serpentini ga potegneš pri mali brzini

Pravkar, thetruetheory pravi:

Hmm, jaz sem mnenja, da škodi ne, če sem že ravno kupil :D Je praktično oziroma jaz sem bil tega navajen iz skuteja in sem bolj zaradi tega naročil. Je pa dejstvo, da stvar ni najbolj posrečena, ker je na dolgem vzvodu se malo preveč maje, ne me narobe razumet, bolj se maje kot se je na skuterju, ki je imel original samo centralno stojalo in seveda 120 kg manj... Glede drsanja sem poskusil motor nagniti in, če bi že kdaj prišel v takšen nagib (do sedaj še nisem razen na FZ-07 ko sem vozil slalom v avtošoli), bi taca in "abštand" na stopalki istočasno zadrsala po cesti.. Ko bo moja doma bom poskusil slikovno evidentirati točno kaj se prej dotakne ampak kolikor sem jaz poskusil pri montaži se oboje istočasno... ?

bomo počakali na poročilo :) oziroma test

štender je kopija sw motecha oz po čem je bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skupaj s poštnino iz Anglije je bil 120€. Delan je v Romuniji (Moto passion invest). Je pa lepo narejeno nimam kaj rečt, probleme sem imel samo s pušami, ker imam bočne zaščite sem moral puše prilagodit (podrejat) tako, da imam sedaj na vsaki strani 2 med katerimi je centralno stojalo, prej je bila samo ena.

Prosim, če umazanije spodaj okoli zobnika ne komentirate, ker je že očiščena (takoj drugi dan po montaži), sem samo poskrbel, da prenos čez zimo ne zarusta :D

pusa1.jpg

pusa2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

solidna cena napram nemškemu izdelku

lahko si še daš plastične čepke (kapice) na matice, da se zakrije

umazanija se pač tam nabira, dok ne preklopiš na olje, se dela "kepa" :) 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še eno vprašanje, verigo sem po demontaži zaradi novih gum malo ampak res malo (1mm) bolj napel, mislim da je bila odločitev prava ker motor lepše teče pri konstantni hitrosti, prej je mogoče malo potresaval oziroma nevem kako naj opišem. Sem pa od oka v tistih 2cm zgornje in spodnje lege. Veriga ima za sabo 19.000km (predvidevam, da niso bili prevrteni), zamenjava potrebna drugo sezono ali še eno kasneje? :)

Ko bom imel poleti kaj časa bom kupil eno črno mat barvo in prebarval te sive plastike kot tudi vse rostfreei vijake ki se šajnajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, thetruetheory pravi:

Aja še eno vprašanje, verigo sem po demontaži zaradi novih gum malo ampak res malo (1mm) bolj napel, mislim da je bila odločitev prava ker motor lepše teče pri konstantni hitrosti, prej je mogoče malo potresaval oziroma nevem kako naj opišem. Sem pa od oka v tistih 2cm zgornje in spodnje lege. Veriga ima za sabo 19.000km (predvidevam, da niso bili prevrteni), zamenjava potrebna drugo sezono ali še eno kasneje? :)

Ko bom imel poleti kaj časa bom kupil eno črno mat barvo in prebarval te sive plastike kot tudi vse rostfreei vijake ki se šajnajo :D

v bistvu po knjigi ketne še dolgo ne bo potrebno menjati = dokler ne doseže servisnega limita (ko je ne moreš več napet oziroma je napisano)

po drugi strani pa če je neenakomerno raztegnjena, motor cuka in ne gre tekoče, to kar si sam verjetno že opazil

ker imaš štender :) dvigni motor vrti kolo in čekiraj hod ketne pa boš videl, če je neenakomerno in če so morda členki trdi ipd.

pri mojem je bilo pri 19k že potrebno menjati zaradi cukanja, sicer bi še šlo...lahko jo tudi očistiš v nulo da vidiš, če so kje kakšne gumice-o ringi potrgani ipd.

ko boš menjal, kupiš najmočnejšo in bo precej bolje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thetruetheory pravi:

Ta fake Givi torba ima trake zraven tako da se pripne okrog motorja, ravno sedaj razmišljam kako za boga potem tankaš (ima hitre sponke tako kot šolska torba) ? Se vidi da sem jo naročil pozimi, ko nisem preveč razmišljal kaj delam :D

A ni magnetna? Imam tako original Givi in lepo stoji gor, med vožnjo se ne premakne, ker je v zavetrju. jo pa vedno pripnem še s trakcom okoli krmila. Za tankat pa jo samo zatakneš med ogledalo in šipico ;)

pred 2 urami, thetruetheory pravi:

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Zivnorc pravi:

... no... preden grem domov... ti napišem še nekaj na to prowokatiwno vprašanje, ko sem si ogledal vaše slike vaših Versačev:

Zic se sname...ane. ..in to cel. ... za razliko od cestaka, da se snameta oba zica.

..a je problem sneti zic...in pod zicem samo pripeti torbo z dvemi ježek trakovi( govorim za tako torbo, kot jo imam jaz, da se ji lahko na zadrgo odstrani spodnji nosilni del... ) torbo pa odstraniš z omenjeno zadrgo, če jo že moraš, ne da odstranjuješ zic, ko si na morju.

Če imaš torbo napolnjeno samo do prve stopnje, torba čvrsto stoji na zicu... .če pa jo podaljšaš na max...pa zna malo opletati, takrat pa samo daš preko torbe tisto perverzno dvostransko ježek gurtno...in samo pripneš za stranski ročki ob zadnjem zicu, ki jih BajD Wej cestak nima. Torej si v veliki prednosti. 

Sej ni tako težko razumet, ane?  :P 

..pa še to. Taka torba na zadnjem zicu je v popolnem zavetrju pilotovega telesa....in  glede aerodinamike popolnoma neobremenjena. Ravno tako ni na motorju praktično nobenih bočnih obrmenitev, razen, če te na Jadranki bočno preseneti burja za ovinkom.... tako, da je tista (spet) ježek gurtna bolj kot ne "za ziher" ... za dušo.... da se ne boš obremenjeval in jo gledal med vožnjo, da se bo premaknila, ali jo izgubil.

Slike bi ful lažje razložile, kar si napisal.

Drugače pa vsem skupaj samo kapa dol, res neverjetno kako ste se razpisali. Ogromno je opcij, a če upoštevam izključno to, kar si najbolj želim - eno res mini zadevco kamor bom dal denarnico, ključe, pa mogoče dve ali tri zadeve. Tako da neka majhna torbica bo nabavljena, najverjetneje tank, ker kot rečeno, če ne vidim, ne zaupam + jaz tako ali tako nikoli ne bom imel niti kovčka zadaj, ker mi je lažje dajat noge tam čez. Na neke dolge relacije se pa ne bom vozil, vsaj na začetku ne. Letos bo motorizem namenjen predvsem spoznavanju motorja in navajanja nanj. Ta vikend bom šel verjetno kaj povadit na poligon. Sprednjo šipco imam načeloma dogovorjeno, ko bo montirana, sledi slikca. Centralno pa verjetno ne bom delal, ker sem zdaj po slikah thetruetheorya videl, da je zame to no go, sem mislil, da imajo predpozicije že narjene. Mi pa bilo smešno, ko je slikal ob strani in se vidi, kot da je privijačil direkt na izpuh :lol1: 

 

@DAMI34 upam da nismo preveč zasmetili. Čeprav načeloma je govor o versysu, sploh so to bolj ostala vprašanja. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11 Mar 2019 ob 19:38, DAMI34 pravi:

Reskiraj se tistih 120 € pa pelji na kak servis lepo na kontrolo in menjavo olja

Sem se odločil, da bom peljal v Eliso, ki mi je najbljižja pa še tudi kar hvalijo tukaj, da mi naredi konkreten pregled motorja, da vidim v kakšnem stanju je, a jih je nemogoče dobiti, očitno bo treba k njim se osebno zment. (spet)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Arzen pravi:

Sem se odločil, da bom peljal v Eliso, ki mi je najbljižja pa še tudi kar hvalijo tukaj, da mi naredi konkreten pregled motorja, da vidim v kakšnem stanju je, a jih je nemogoče dobiti, očitno bo treba k njim se osebno zment. (spet)

za Eliso sem slišal, da se spoznajo, pa še blizu ti je, pa mislim da dva naša glavna tam servisirata :) če omeniš, bo ziher kak popust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Arzen pravi:

Sem se odločil, da bom peljal v Eliso, ki mi je najbljižja pa še tudi kar hvalijo tukaj, da mi naredi konkreten pregled motorja, da vidim v kakšnem stanju je, a jih je nemogoče dobiti, očitno bo treba k njim se osebno zment. (spet)

Reč Nevi (če bo tam) ali Tomažu, da te je Maus poslau ;) .. sicer bo pa v vsakem primeru pregled motorja in servis narejen tko kt je treba .. vsaj jaz imam take izkušnje ;)

 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Snecer said:

tvoj motor sploh nima pravega zadka, da bi lahko dal kufer gor :) tako da ostanimo raje pri versysu in ne mešat not kafetarjev

še največji mimosun so pa nahrbtniki, to je zadnja varianta, da si nafilaš not za par kil robe, potem pa ti cel dan vleče hrbet

:lol1::lol1::lol1:

Vlece vlece, majkemi. 

Jaz brez ruzaka sploh nikamor negrem.. Kupi taprav ruzak pa bo. 

Tist k rab vec k ruzak za en vikend si nej kup se tampone:jezik:

Mogoce sem pa samo jaz navajen ker sem prepotoval kar nekaj sveta s 70l ruzakom na hrbtu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, ukica pravi:

:lol1::lol1::lol1:

Vlece vlece, majkemi. 

Jaz brez ruzaka sploh nikamor negrem.. Kupi taprav ruzak pa bo. 

Tist k rab vec k ruzak za en vikend si nej kup se tampone:jezik:

Mogoce sem pa samo jaz navajen ker sem prepotoval kar nekaj sveta s 70l ruzakom na hrbtu..

na MS so pač posebneži

morš bit res čuden, da si na vlečeš 70l ! rukzak na hrbet, če imaš zadaj na zicu plac, da ga privežeš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, Snecer said:

na MS so pač posebneži

morš bit res čuden, da si na vlečeš 70l ! rukzak na hrbet, če imaš zadaj na zicu plac, da ga privežeš...

Kdo pa je teku da vlacim 70l na motorju? 

Ruzak na motorju je 15l k se lah razsir na 25. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki si moramo razčistit .. 10 L cunj ne pomeni 10 kil prtljage ... čeprav imaš to na versysu, ki res sune :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, ukica pravi:

Kdo pa je teku da vlacim 70l na motorju? 

Ruzak na motorju je 15l k se lah razsir na 25. 

o čem pa potem pišeš, Himalaji?

pred 11 minutami, maus pravi:

neki si moramo razčistit .. 10 L cunj ne pomeni 10 kil prtljage ... čeprav imaš to na versysu, ki res sune :P

 

10l cunj je verjetno težjih od 10kg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 L rucak brez problema nosim cel dan na hrbtu: dežni 2 delni, laptop13 inch ,foto,gsm,kameru,brisača,telovadne copate,pijača,denernica ,dokumenti obleka in razne drobnarije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, spasku pravi:

18 L rucak brez problema nosim cel dan na hrbtu: dežni 2 delni, laptop13 inch ,foto,gsm,kameru,brisača,telovadne copate,pijača,denernica ,dokumenti obleka in razne drobnarije

ljudje pač počnejo čuda, kljub enostavnim rešitvam

na versysu, ker je to tema o tem motorju, so zadeve preproste in enostavne

p.s.

jaz tudi cel dan lahko nosim 21l rukzak in prehodim 40km pa ni težav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, thetruetheory pravi:

Moje luči, ki čakajo na inštalacijo: LED

a moreš to kaj homologirat, a je teško inštalirat zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, Drosa said:

a moreš to kaj homologirat

Vse kar dodaš na motor moraš homologirat.Je pa stvar taka da meni niso še zatezili do sedaj za razne dodatke ,dokler se ni našu be... v Črnem Kalu 10 dni nazaj in mi zatežil za ročke in ogledala na motorju seveda potem me je hebov 20 minut od pihanja naprej.

Popravljeno . Popravil spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Snecer said:

morš bit res čuden, da si na vlečeš 70l ! rukzak na hrbet, če imaš zadaj na zicu plac, da ga privežeš...

Eh, tri pajke pa brisačo rabiš, škoda komplicirat. Tri dni ovinkarjenja je zdržalo. Pa da ne bi to privezal na versača, če gre na Z-ja... :) 

146771273_ruzak.thumb.png.303ca26e7ca744167e9071a2a3382ec0.png

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, XTR said:

Eh, tri pajke pa brisačo rabiš, škoda komplicirat. Tri dni ovinkarjenja je zdržalo. Pa da ne bi to privezal na versača, če gre na Z-ja... :) 

146771273_ruzak.thumb.png.303ca26e7ca744167e9071a2a3382ec0.png

Kje so ti ovink???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, spasku said:

Kje so ti ovink???

Stelvio, tam nekje v bižini. Če se ne motim je to že v Švici (nekaj kilometrov stran od meje). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, XTR said:

Stelvio, tam nekje v bižini. Če se ne motim je to že v Švici (nekaj kilometrov stran od meje). 

Aha pod vrhom Stelvia si zavil v Švico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo spet po dolgmu času...sej vem da je blo to že sigurno kje objavljeno, ampak se mi ne da iskati :P... Prvič se bom sam spravil menjati hladilno tekočino na mojmu 2008 letniku, pa me zanima, kaj vi dajte not zaeno tekočino in seveda, koliko jo rabim, saj nimam servisne knjige... Hvala vam za odgovore ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!