Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 12 minutami, Snecer pravi:

žal je tudi pri shadu potrebno premakniti smerokaze in ostanejo luknje

ups, pa res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Snecer pravi:

žal je tudi pri shadu potrebno premakniti smerokaze in ostanejo luknje

Na mk3 ni treba. 

Je pa vse skupaj široko....nisem izmeril ampak na oko 110cm.

Kovčki Shad SH36. Spraviš notri marsikaj ?

IMG_20190314_113045.jpg

Popravljeno . Popravil Rey
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Rey pravi:

Na mk3 ni treba. 

Je pa vse skupaj široko....nisem izmeril ampak na oko 110cm.

Kovčki Shad SH36. Spraviš notri marsikaj ?

IMG_20190314_113045.jpg

SH23 so precej ožji. (cca 2x20l)

Dejansko jih pa bližje težko spraviš, zato pa so original (vtični) mnogo boljši saj izkoriščajo nekaj cm tudi znotraj širine motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Rey pravi:

Je pa vse skupaj široko....nisem izmeril ampak na oko 110cm.

sem slišal, da znajo Italjani težit, če je širše od 100 cm, oziroma širše od največje širine motorja, ki je običajno širina med ogledali.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

SH23 so precej ožji. (cca 2x20l)

Dejansko jih pa bližje težko spraviš, zato pa so original (vtični) mnogo boljši saj izkoriščajo nekaj cm tudi znotraj širine motorja.

Res je...samo so original cenovno x2,5...25%manj prostorni, povrh vsega pa se malo čudne oblike. Zato sem se odločil za to varjanto. Itak pa so v uporabi 1x na leto. 80% časa imam gor 15l tank torbo, da stoji notri se kakšna rezervna majčka. Za kafe je 6l magnetna, ko imam še sopotnico dam zadnji kovček, da pospraviva notri čeladi...in predvsem zato, ker brez kovčka za hrbtom ne gre na motor ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snecer pravi:

bi rekel, da takšna rešitev in torba precej obremenjujeta zadnji sedež, da začne sčasoma migat, poleg tega da gurtne podrgnejo plastiko, poleg pajkov, ki tudi morajo lepo podrgnit, pokaži kako imaš zvezano :) 

ampak, spet kažeš cestaka, to za versysa ni v redu rešitev, sedež ima v enem

... no... preden grem domov... ti napišem še nekaj na to prowokatiwno vprašanje, ko sem si ogledal vaše slike vaših Versačev:

Zic se sname...ane. ..in to cel. ... za razliko od cestaka, da se snameta oba zica.

..a je problem sneti zic...in pod zicem samo pripeti torbo z dvemi ježek trakovi( govorim za tako torbo, kot jo imam jaz, da se ji lahko na zadrgo odstrani spodnji nosilni del... ) torbo pa odstraniš z omenjeno zadrgo, če jo že moraš, ne da odstranjuješ zic, ko si na morju.

Če imaš torbo napolnjeno samo do prve stopnje, torba čvrsto stoji na zicu... .če pa jo podaljšaš na max...pa zna malo opletati, takrat pa samo daš preko torbe tisto perverzno dvostransko ježek gurtno...in samo pripneš za stranski ročki ob zadnjem zicu, ki jih BajD Wej cestak nima. Torej si v veliki prednosti. 

Sej ni tako težko razumet, ane?  :P 

..pa še to. Taka torba na zadnjem zicu je v popolnem zavetrju pilotovega telesa....in  glede aerodinamike popolnoma neobremenjena. Ravno tako ni na motorju praktično nobenih bočnih obrmenitev, razen, če te na Jadranki bočno preseneti burja za ovinkom.... tako, da je tista (spet) ježek gurtna bolj kot ne "za ziher" ... za dušo.... da se ne boš obremenjeval in jo gledal med vožnjo, da se bo premaknila, ali jo izgubil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

... no... preden grem domov... ti napišem še nekaj na to prowokatiwno vprašanje, ko sem si ogledal vaše slike vaših Versačev:

Zic se sname...ane. ..in to cel. ... za razliko od cestaka, da se snameta oba zica.

..a je problem sneti zic...in pod zicem samo pripeti torbo z dvemi ježek trakovi( govorim za tako torbo, kot jo imam jaz, da se ji lahko na zadrgo odstrani spodnji nosilni del... ) torbo pa odstraniš z omenjeno zadrgo, če jo že moraš, ne da odstranjuješ zic, ko si na morju.

Če imaš torbo napolnjeno samo do prve stopnje, torba čvrsto stoji na zicu... .če pa jo podaljšaš na max...pa zna malo opletati, takrat pa samo daš preko torbe tisto perverzno dvostransko ježek gurtno...in samo pripneš za stranski ročki ob zadnjem zicu, ki jih BajD Wej cestak nima. Torej si v veliki prednosti. 

Sej ni tako težko razumet, ane?  :P 

..pa še to. Taka torba na zadnjem zicu je v popolnem zavetrju pilotovega telesa....in  glede aerodinamike popolnoma neobremenjena. Ravno tako ni na motorju praktično nobenih bočnih obrmenitev, razen, če te na Jadranki bočno preseneti burja za ovinkom.... tako, da je tista (spet) ježek gurtna bolj kot ne "za ziher" ... za dušo.... da se ne boš obremenjeval in jo gledal med vožnjo, da se bo premaknila, ali jo izgubil.

to je samo za cestake, za versača ne pride v poštev, prekomplicirano, premalo prostora, jaz bi to močno odsvetoval, ziher podrgne

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer 

:slap:

... ni ti pomoči.

..še dobr, da nimaš cestaka... tam je zate čist preveč simpl namontirat  zadnji kufer... stranski torbi... zadnjo zictorbo...in tanktorbo....

:slap:

Ampak, prowocirat pa znaš.... bi te dal na nominacije za Nobelovo nagrado...    :P

..in jaz in podobne dobrićine, ki hočemo kej pomagat,  padamo na take prowokacije....in potem vse skupaj preide v vsesplošno nabijanje....    :D

... srečno , pa pazi, da kje ne podrgneš lak..  :P

 

 

 

 

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zivnorc pravi:

@Snecer 

:slap:

... ni ti pomoči.

..še dobr, da nimaš cestaka... tam je zate čist preveč simpl namontirat  zadnji kufer... stranski torbi... zadnjo zictorbo...in tanktorbo....

:slap:

Ampak, prowocirat pa znaš.... bi te dal na nominacije za Nobelovo nagrado...    :P

..in jaz in podobne dobrićine, ki hočemo kej pomagat,  padamo na take prowokacije....in potem vse skupaj preide v vsesplošno nabijanje....    :D

... srečno , pa pazi, da kje ne podrgneš lak..  :P

 

 

 

 

 

versys je vse v enem, all roads one bike :)

jaz ti samo povem, ker sem na er6 imel stranske torbe na trak in ježek pa je drsalo po laku itd.

še sam priznaš, da si zaradi tega dal ježka v zračnico od kolesa

ne vem, v čem je problem, lepo si predstavil svojo rešitev, ki pa za "nas" ne pride v poštev :) ko bom pa imel cestaka, se bom pa spomnil na tole...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Zivnorc pravi:

 

... srečno , pa pazi, da kje ne podrgneš lak..  :P

 

zgolj na kratko, jaz tudi nočem vezati torbe na zic

1. str sm pa ne morem več tok noge u luft

2. odvisno sicer od motorja, ampak kjerkoli se karkoli dotika laka, bo hitro za spolirat (razn pri Versys1000SE,, ki sam popravi barvo :D ) preverjeno 2x na lastni koži, od qurčeve magnetne tank torbe (umazan dež, prah od makedama, potem pa vibracije nardijo svoje, nato sem kupil prozorno tankslapper etiketo in rešil problem) ,do zadnje zic torbe, kjer je ploščata elastika drgnila malce po plastiki (hudo širši zadnji konec od zica)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff ste se razpisali...

Moje luči, ki čakajo na inštalacijo: LED

Moja fake GIVI tank torba

Moj polnilec&merilec napolnjenosti baterije

3 pin waterproof konetorji,  3 žilni kabel za LED luči  in  varovalka  za motorsko elektro inštalacijo. 

Ščetka za čiščenje verige

>>>>TEST ČISTIL ZA ČIŠČENJE VERIG<<<<<   *tole je bolj v poduk vsem, ki govorijo da WD-40 škoduje verigi ?

Linkov do Center-stojala, vizirja in ostalega kar sem nakrancljal pa ni več, ker so bile omejene količine...

Vzdrževalec baterije in dvigali za motor sem kupil v Yogi. 15 + 15 + 25€

Grem sedaj slikat kako bi zgledale luči na motorju, poleg tega pa slikam še centralno stojalo (nekaterim nebo všeč izgled, vem že v naprej) ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, thetruetheory said:

Če gre mimo na carini ok če jo zaustavijo se poslovi od torbe meni je šlo do seadaj vse mimo,razen ena malenkost za 7 US zaplenila mi je Švicarska carina dobil sem prazen paket z obvestilom kao da je nevarna snov.Iz Malezije do Švice bi vrgu u zrak vsaj 5 frčaflanov. Tam na aliexpresu vedno dopišem da napišejo ceno v tvojem primeru $18.90 da ni tako sumljivo, če pa presega jim napišem da naj na paket naspišejo nekje okrog 20 US 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, hja naši Carinski poštarji so res veleznalci. Če ti izdelek zadržijo ali ti hočejo naupravičeno zaračunati davek se pritožiš. Priložiš NLB klik potrdilo kjer se TOČNO vidi koliko si plačal. Če jim to ni za dosti počakaš na konec meseca in preneseš mesečni izpisek ker  se zopet TOČNO vidi kaj in koliko si kupil. Jaz sem že večkrat tako dosegel, da mi niso obračunali davka ampak samo stroške carinjenja 4.5€ + 1€ za položnico. Se mi je pa tudi že zgodilo, da sem za koga naročil nekajkratnik zakonskih 22€ in je šlo skozi tako, da je ta carina bolj loterija in pogostost naročanja na isti naslov kot pa kaj drugega. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thetruetheory pravi:

Haha, hja naši Carinski poštarji so res veleznalci. Če ti izdelek zadržijo ali ti hočejo naupravičeno zaračunati davek se pritožiš. Priložiš NLB klik potrdilo kjer se TOČNO vidi koliko si plačal. Če jim to ni za dosti počakaš na konec meseca in preneseš mesečni izpisek ker  se zopet TOČNO vidi kaj in koliko si kupil. Jaz sem že večkrat tako dosegel, da mi niso obračunali davka ampak samo stroške carinjenja 4.5€ + 1€ za položnico. Se mi je pa tudi že zgodilo, da sem za koga naročil nekajkratnik zakonskih 22€ in je šlo skozi tako, da je ta carina bolj loterija in pogostost naročanja na isti naslov kot pa kaj drugega. :)

s ponaredki zna biti problem

z magnetno tank torbo pa tudi. Meni jo je bočni sunek burje odpihnil z motorja :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta fake Givi torba ima trake zraven tako da se pripne okrog motorja, ravno sedaj razmišljam kako za boga potem tankaš (ima hitre sponke tako kot šolska torba) ? Se vidi da sem jo naročil pozimi, ko nisem preveč razmišljal kaj delam :D  Spodaj sledijo slike dveh predlogov za Led meglenke. Mislim da bo tista opcija bolj ob boku motorja boljša, čeprav še to ni nevem kaj.... Med predel kjer se končajo vilice zgoraj pa mi jih ni za tiščati :( 

20190314_171922.jpg

20190314_171842.jpg

20190314_171851.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, thetruetheory said:

Se mi je pa tudi že zgodilo, da sem za koga naročil nekajkratnik zakonskih 22€ in je šlo skozi

Se mi je že večkrat zgodilo iz Usa poslan paket prvo se je valjal po Usa par dni potem je prišel paket v Nemčijo in od tam k meni domov.In kaj delajo ko pride paket v Nemčijo Nemci prek Usa Air mali prelepjo drugo nemško nalepko in izgleda kot da je poslan paket iz Nemčije.Enkrat sem to opazil in sem jo z femom pogrel in odstranil spodaj usa Air Mail.S kitajci in ostalimi ne Eu porodajalci vedno napisem naj na paket napišejo točen znesek zaradi carine toliko kolikor sem plačal če ne presega 22Eu.In to zaradi tega ker če ti slučajno zaustavijo paket in moraš poslat potrdilo ti potem opalio manipulitivne stroške če je razlika na pakaketu in potrdilu več kot 1Eu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Rogerg pravi:

paše in pametna zadeva je 

ne paše, ker je lonec spodaj, pametna zadeva?

doma itak moraš dat na štender, če hočeš dvigniti obe kolesi, na furi pa bi koristilo morda za flikanje gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Rogerg pravi:

moje mnenje je da paše in da je fajn zadeva štender, ti pa praviš obratno... svoboda govora.... amen

seveda pa lahko argumentiraš za kaj je centralni štender met fajn na furi, poleg tega da boš z njim drsal po ovinkih.

mel ga pa itak nisi na versaču, a ne :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da se mi govort zakaj in kako k itak prepričuješ vse kar misliš da imaš prav.... in ja, nisem ga imel in ja pogrešal sem ga... da bi pa ti drsal po ovinkih z njim pa  ne verjamem, vsaj kukr vidim kak gume  znucaš ne.... 

  • Haha 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, jaz sem mnenja, da škodi ne, če sem že ravno kupil :D Je praktično oziroma jaz sem bil tega navajen iz skuteja in sem bolj zaradi tega naročil. Je pa dejstvo, da stvar ni najbolj posrečena, ker je na dolgem vzvodu se malo preveč maje, ne me narobe razumet, bolj se maje kot se je na skuterju, ki je imel original samo centralno stojalo in seveda 120 kg manj... Glede drsanja sem poskusil motor nagniti in, če bi že kdaj prišel v takšen nagib (do sedaj še nisem razen na FZ-07 ko sem vozil slalom v avtošoli), bi taca in "abštand" na stopalki istočasno zadrsala po cesti.. Ko bo moja doma bom poskusil slikovno evidentirati točno kaj se prej dotakne ampak kolikor sem jaz poskusil pri montaži se oboje istočasno... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!