Skoči na vsebino

Honda GL 1800 GOLDWING


Noise

Priporočene objave

Mihatu:

Pod levim sprednjim predalom imaš priključek za Aux in napajanje 12 voltov. Gor lahko obesiš recimo iPod ali kateri koli drugi MP3 predvajalnik. Še bolj elegantna (predvsem pa uporabniku prijazna) rešitev je nakup navigacije (npr. Garmin zumo 550), ki ima že vgrajen MP3 predvajalnik in režo za SD kartico. Glasbo si tako "komandiraš" iz ekrana in ne vlačiš zadev iz predala in po možnosti zapelješ s ceste. Poleg tega ima zadeva tudi Bluetooth povezavo na telefon, ki ga ravno tako komandiraš s tipkami na ekranu. Sam sicer telefona na motorju ne uporabljam, tako da se "problema mikrofona" še nisem lotil.

LP,

Čečo

je ceco hvala

fotr ti bo enizmerno hvalezn za te informacije :worship:

dobis za pive če ga kje srecas k itak zdej sam okol še leta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čikago Tom pozdravljen,

najprej opravičilo tebi glede hamburgerjev (nisem mislil osebno), ampak veliko težav z motorji imajo Američani prav zaradi tega, ker so strašansko predebeli in posledično pretežki. Po eni strani čisto razumem zakaj, saj moje lastne izkušnje življenja v ZDA povedo, da je bila normalna hrana največji (in najdražji) problem. Kar nekaj mesecev sem preživel tudi v Chicagu in nanj me vežejo (za ZDA) lepi spomini. Čedno mesto.

Glede tehnike pa naslednje. Meni nič ne trese in z Bridgestone gumami sem več kot zadovoljen. Sem pa imel z F6C Valkyrie precejšnje težave. Originalno so bile montirane in protežirane Dunlopove gume, ki pa so povzročale plavanje motorja levo/desno. Na frezanem asfaltu tudi do 1/2 metra levo/desno. Neprijetno in nevarno. Metzeler se je zelo obnesel za zamenjavo.

Je pa GW precejšnje razočaranje za mojo soprogo, saj ji na avtocesti neznosno piha kot sopotnici. Delno sem problem omilil z zgornjim zavihkom na windshieldu, delno pa z Airwingsi. Opažam, da je piš zraka sedaj pod vzratnimi ogledali, kar pomeni nabijanje v prsi. Kakšna dodatna ideja?

Lp,

Čečo

Na splosno je tukaj GoldWing domena penzionistov tam 55+, sicer res ne vem za kaj ampak tako pac je.... Zelo, zelo redko sem sreceval mlajse lastnike Wingov, skoraj vsi tile dedki in babice pa so (vecinoma) pretezki. Ce mene vprasas Wing ni cruiser ampak je to tourer, sam sovrazim kratka krizarjenja in brezvezne "poker runs" kjer skupina kako uro vozi naokrog, potem pa naslednje pol ure precepi v lokalnem zakajenem baru ... in tako tam 5x vse skupaj ponovi kaksno lepo soncno nedeljo. Vecina se tukaj tako vozi, pa se brez celad in z debelimi zenami na zadnjem sedezu. Sam grem raje na turo takole nekaj tisoc milj - najraje na zahod: Wyoming, Montana, Colorado, Arizona, Nevada.... poravi raj za voznje z Wingom!

Probleme z vetrom na Wingu sem resil na sledec nacin (slika).

LP iz Chicaga!

post-13299-1185785245_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa ti kej vidiš na števce ko si zumota tako namontiral

moj ga je dal na levo stran tam kamor imaš ti pijačo,se mi zdi da je bolj praktično pa tudi roke ti ni treba daleč od krmila stegovat in lažje reagiraš v kakšni hitri situaciji

je pa prestavil za pijačo na desno

me zanima če ima kdo zadnji prtlažnik tisti nad avspuhi

fajn zadeva sam težko jo je dobit

drugače pa kar se tiče zumota in blootuth interfona-nora zadeva

sicer še v fazi spoznavanja no telefoniranje že obvladamo

treba pa bo še rešit problem povezave in sicerm, da ne bi igrala glasba samo v slušalki pač pa ,da bi na zunajih zvočnikih telefon pa pač v čeladi

ta vikend sva stetirala interfon povezavo med dvema motorjema se pravi med goldwingom in Zjem in morem rečt da nad zadevo kar navdušena

saj jaz na svojemu motorju slišim v slušalki glasbo iz gw,ki se prenaša iz zvočnikov v njegov mikrofon in se sliši v moji čeladi,slišim pa tudi teto iz zumota :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je nabavu prtljažnik, ki ga iščeš v italiji.

V kolikor rabiš kontakt sporoči na PM, pa ti pošljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa ti kej vidiš na števce ko si zumota tako namontiral

moj ga je dal na levo stran tam kamor imaš ti pijačo,se mi zdi da je bolj praktično pa tudi roke ti ni treba daleč od krmila stegovat in lažje reagiraš v kakšni hitri situaciji

je pa prestavil za pijačo na desno

me zanima če ima kdo zadnji prtlažnik tisti nad avspuhi

fajn zadeva sam težko jo je dobit

drugače pa kar se tiče zumota in blootuth interfona-nora zadeva

sicer še v fazi spoznavanja no telefoniranje že obvladamo

treba pa bo še rešit problem povezave in sicerm, da ne bi igrala glasba samo v slušalki pač pa ,da bi na zunajih zvočnikih telefon pa pač v čeladi

ta vikend sva stetirala interfon povezavo med dvema motorjema se pravi med goldwingom in Zjem in morem rečt da nad zadevo kar navdušena

saj jaz na svojemu motorju slišim v slušalki glasbo iz gw,ki se prenaša iz zvočnikov v njegov mikrofon in se sliši v moji čeladi,slišim pa tudi teto iz zumota :worship:

Pijace ne morem dat na desno, ker ne gre, ZUMO mi na desni kar lepo dela in vse vidim. Poleg tega imam noter se satelitski radio XM, zanj potrebujes dodatno zunanjo anteno.

O kaksnem prtljaziku je govora? Sam ga imam gor ze leta, gl. sliko. Golda je seveda na desni, na levi je moj drugi bike ZX-14, ko se ni imel opreme gor.

LP iz Chicaga!

post-13299-1185848904_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kaksnem prtljaziku je govora? Sam ga imam gor ze leta, gl. sliko.

Če imam prav ima Sanda nekaj drugega v mislih.

Zanima pa me a mi kdo zna pomagat oziroma povedat, kje bi se nam blizu dalo takšen prtljažnik kot je na sliki dobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imam prav ima Sanda nekaj drugega v mislih.

Zanima pa me a mi kdo zna pomagat oziroma povedat, kje bi se nam blizu dalo takšen prtljažnik kot je na sliki dobit?

Pa zakaj ne narocis kar online? Sam sem vecino zadev narocil prek:

http://www.jcwhitney.com

oz

http://www.jpcycles.com/

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imam prav ima Sanda nekaj drugega v mislih.

Zanima pa me a mi kdo zna pomagat oziroma povedat, kje bi se nam blizu dalo takšen prtljažnik kot je na sliki dobit?

čaki ma kaj si ti na goldo prešaltov

edino prav :worship:

maš res v mislih sem imela drugi prtlažnik bom kakšno fotko gor dala sam da pridem do svojga PC

drugače pa kar se tiče opreme,je nama zrihtov goldwingaš Janko iz izole on v bistvu skor za vse vozi robo iz italije,tako da se njemu naroči in pripelje.Če te zanima mi pošlji pm pa ti dam cifro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na splosno je tukaj GoldWing domena penzionistov tam 55+, sicer res ne vem za kaj ampak tako pac je.... Zelo, zelo redko sem sreceval mlajse lastnike Wingov, skoraj vsi tile dedki in babice pa so (vecinoma) pretezki. Ce mene vprasas Wing ni cruiser ampak je to tourer, sam sovrazim kratka krizarjenja in brezvezne "poker runs" kjer skupina kako uro vozi naokrog, potem pa naslednje pol ure precepi v lokalnem zakajenem baru ... in tako tam 5x vse skupaj ponovi kaksno lepo soncno nedeljo. Vecina se tukaj tako vozi, pa se brez celad in z debelimi zenami na zadnjem sedezu. Sam grem raje na turo takole nekaj tisoc milj - najraje na zahod: Wyoming, Montana, Colorado, Arizona, Nevada.... poravi raj za voznje z Wingom!

Probleme z vetrom na Wingu sem resil na sledec nacin (slika).

LP iz Chicaga!

Glede vetra:

1. Če prav vidim iz slike, si montiral Baker dual Air Winge (Upper and Lower). Nabavil in zmontiral. Facts - Soprogi manj piha v noge in manj turbulenc v čelado. Sedaj ji nabija v prsi.

2. Namontiral si tudi Upper wing deflectors. Nimam. Wind tunel tik pod retrovizorji ostaja močan.

3. Povišan windshield? Anything else?

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ceco hvala

fotr ti bo enizmerno hvalezn za te informacije :worship:

dobis za pive če ga kje srecas k itak zdej sam okol še leta

Ni panike. Uživajte vsi skupaj in po pameti.

Lp,

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vetra:

1. Če prav vidim iz slike, si montiral Baker dual Air Winge (Upper and Lower). Nabavil in zmontiral. Facts - Soprogi manj piha v noge in manj turbulenc v čelado. Sedaj ji nabija v prsi.

2. Namontiral si tudi Upper wing deflectors. Nimam. Wind tunel tik pod retrovizorji ostaja močan.

3. Povišan windshield? Anything else?

Čečo

Po 1. in 2. je vse tocno, delno tudi 3..... Povisani in sirsi windshield sem dal gor, pa tudi naslednji dan dol in originalnega nazaj. Zakaj? Zelo me namrec moti stalen pogled na cesto skozenj: popacena slika pa se vse je nekaj mavricno, ce imam gor soncna ocala, zaprt vizir na celadi in gledam skozi windshield. Celo nevarno in ponoci zoprno. Normalno rad gledam cesto s cim manj vmesnih zadev. Osebna stvar okusa pac...

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povišan Windshield je očitno neoriginalen iz navadnega pleksija ali polikarbonata in ne iz Lexana?

LP,

Čečo

Kupljeno pri Memphis Shades (http://www.memphisshades.com/goldwingflyer1.shtml) narejeno iz LUCITE®, kar naj bi bilo boljse, kot original. Pa niti ni bilo tako poceni...

LP iz Chicaga!

Popravljeno . Popravil ChgoTom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windjammer IV/SS FTW!

OK, sem malce prepozno opazil tisti post. Craig še vedno nudi kup enih delov za windjammerje. Žal ne več čisto vseh, ali pa vsaj piše, kje se kaj dobi.

Nekega dne, ko bo preveč časa, bo šel tudi moj v obnovo.

No ja, pa še za radovedne en link.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupljeno pri Memphis Shades (http://www.memphisshades.com/goldwingflyer1.shtml) narejeno iz LUCITE®, kar naj bi bilo boljse, kot original. Pa niti ni bilo tako poceni...

LP iz Chicaga!

Sam sem dolgo časa (praktično vse za Valkyrie) kupoval pri Honda Direct Line, ki pa ima za GW po mojem mnjenu zelo visoke cene. Kupujem pri Wingstuff.com oz mojem Johnu (s katerim sva že prava mail prijatelja).

LP,

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

mene pa zanima kje bi mi spravili v obratovanje spodnje luči na gold wingu ker so sedaj čisto slepe oz brez funkcije

ali je možnost da sveti pozicija in štop lampa ali samo kaj od navedenega

in še montaža 12V kje in kako??

hvala za odgovore

post-539-1201515811_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej ponavadi imajo luknje za žarnice, vsaj stara ma, pa samo naročiš grla in komplet kablov pri hondi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sem jo stestiral in lahko rečem - za vozit super, drugače je pa malo pijanček ampak, jurja osemsto je potrebno zalivat!

post-6249-1209135143_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jo stestiral in lahko rečem - za vozit super, drugače je pa malo pijanček ampak, jurja osemsto je potrebno zalivat!

A je to mogoče testirat samo s posebnimi pooblastili (beri vezami) ali se da dobit tudi za navadne smrtnike :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to mogoče testirat samo s posebnimi pooblastili (beri vezami) ali se da dobit tudi za navadne smrtnike :whistle:

Pokličeš na AS (IOC Trzin) in se dogovoriš. So bili fantje zelo ustrežljivi.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to mogoče testirat samo s posebnimi pooblastili (beri vezami) ali se da dobit tudi za navadne smrtnike :whistle:

Pri meni je šlo nekoliko drugače - Meni so jo zrihtali sodelavci za okroglo obletnico prek radia HIT! Bilo je kar zabavno vse skupaj! Je pa verjetno res, da se lahko v As u zmeniš za testno vožnjo! Skratka, motor je zelo udoben za vožnjo, lahkoten skozi ovinke, ker ima nizko težišče... Jaz nimam pripomb glede stroja razen žeje, ampak agregat je pač mega in tudi poraba je takšna! Ampak osebe, ki tak motor kupujejo to verjetno ne skrbi!

Fantje v Asu so pa zelo prijazni....

PS - če jo pa zvrneš si pa v dreku (zeloooo drag padec te pride)!

LP Mare

Popravljeno . Popravil Draksler
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Letos naj bi bilo zadnje leto za GL-1800 pred odhodom v pokoj in zaprtju tovarne v Ohio. Honda prenasa proizvodnjo novega modela v maticno tovarno na Japonsko (naj bi bila potem kvaliteta boljsa...), novi model se bo tukaj v ZDA pojavil v prodaji spomladi 2009 kot 2010 model. Glede oblike so dokaj skrivnostni, zadeva pa naj bi v osnovi imela tole - navajam kar v originalu, da ne bom kaj narobe prevedel:

- New 2000cc 6-cylinder engine with 6-Speed transmission

- Linked ABS brakes (front and rear)

- Dramatically improved suspension with adjustable pre-load front and rear

- 6.9 gallon fuel capacity

- Adjustable seat (can be raised/lowered up to 1.5 inches) and rider backrest can be moved forward/backward.

- Adjustable windscreen (electronically adjustable is optional)

- Cargo capacity has been increased to 45 liters per saddlebag and 65 litres for the trunk.

- Heated handgrips and heated seat

- L.E.D. tail/brake lights and lighted trunk spoiler

- New instrument cluster includes speedo/tach/engine temp/voltage/ambient temp/gear indicator/tire pressure/trip computer (see below)

- DC Accessory Outlet in dash glovebox

- Trip Computer displays: Miles to Empty/Avg Miles Per Gallon/Current Miles Per Gallon

-Intercom features improved audio quality and passenger volume/on/off switch

-Honda Warranty 3-year Unlimited Miles (up to 4 year optional extended warranty)

BASE MODEL - includes comfort package (heated handgrips and seat), ABS brakes front and rear, 85-watt 4-speaker stereo with MP3/iPod connector.

COMFORT PACKAGE - includes BASE model features + electonically controlled windscreen, Homelink remote garage door opener, integrated anti-theft device.

$20,499

PREMIUM PACKAGE- includes all comfort package features + 120-watt 4-speaker stereo with MP3/iPod connection/optional XM/SIRIUS radio/Bluetooth capability, Electronic tire pressure monitoring system, integrated NAVI navigation system with Bluetooth remote programming capability using MapSource and compatible laptop, integrated fog/driving lights, HID Xenon headlights.

SAFETY PLUS PACKAGE - includes all PREMIUM features + Rider SRS Airbag restraint system, rear-end collision proximity alert system, electonically controlled cruise control.

Govorice so tudi, da naj bi novi Gold Wing imel tudi klimo.... Ja, stvar naj bi delovala takole: kompresor naj bi proizvajal hladen zrak in ga po cevkah dovajal v poseben telovnik z odprtinami ter celado. Slisi se logicno, bi bilo pa se kako dobrodoslo, se posebej za peklenske poletne voznje po ameriskih puscavah Arizone in Nevade. No, da vidimo...

Izgleda so prisluhnili pripombam lastnikov, sam sem staremu modelu najbolj zameril sprednje vzmetenje in tresenje povezano s tem, nenastavljiv voznikov sedez in pa pre-majhen tank goriva.

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!