Skoči na vsebino

Dainese


devilish

Priporočene objave

Da v primeru, če ti bo kdo ponudil igranje ruske rulete, le-to vljudno odkloni, saj očitno nimaš neke prevelike sreče.

po dveh kompletih ...?????

fak...ne probam več..

kombinezoni so šivani v Italiji.

je pa prvič da slišm za kaj takega kar praviš ti; kaj si pa počel?

po 25-30 jurjev km na leto....nič druzga

jakna je kordura...

Popravljeno . Popravil pjero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po dveh kompletih ...?????

fak...ne probam več..

po 25-30 jurjev km na leto....nič druzga

jakna je kordura...

ne vem kaj bi rekel, ker res še nisem slišal za kaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem 3x poslal hlače v dainese nazaj pokali šivi(hlače iz kordure) stare so eno leto :headbang: :headbang: tudi made in romania

na jakni se mi je ježek na rokavu čisto natrgal....

tko da ni glih za hvaliti...

Popravljeno . Popravil franko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem 3x poslal hlače v dainese nazaj pokali šivi(hlače iz kordure) stare so eno leto :headbang: :headbang: tudi made in romania

na jakni se mi je ježek na rokavu čisto natrgal....

tko da ni glih za hvaliti...

kar se tiče usnjenih kombinezonov ni problemov; možno je sicer, da so zaradi večjih dobičkov malo preveč stisnili dobavitelje pri drugih izdelkih oziroma popustili pri njih kontroli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kombinezoni so šivani v Italiji.

je pa prvič da slišm za kaj takega kar praviš ti; kaj si pa počel?

Sem prav pogledal na kombinezon kaj piše.

Nova dvodelna Dainese Laguna Seca je narejena v Ukrajini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prav pogledal na kombinezon kaj piše.

Nova dvodelna Dainese Laguna Seca je narejena v Ukrajini.

Kje pa je bila kupljena? V Italiji ali pri nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prav pogledal na kombinezon kaj piše.

Novi dvodelni Dainese je narejen v Ukrajini.

Kje pa je bila kupljen? V Italiji ali pri nas?

Pri meni ENAKO, kupljen v ITA :winkiss: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot da je kej važn kje je kupljeno..

če pač pri nas prodaja ena kao huda firma zanič robo je stvar jasna..to si pač mislijo o nas..

pa ne pravim da ukrajinci, čehi, al pa kitajci zanič delajo..

dejstvo je da mora roba bit kvalitetna ne glede na to kje jo kupiš..

sem pa mnenja da se preveč gleda na znamke..

preveč se gleda na to da bo antares reku da to pa zgleda res dobr..

smo kvaliteta in počutje nekaj štejeta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot da je kej važn kje je kupljeno..

če pač pri nas prodaja ena kao huda firma zanič robo je stvar jasna..to si pač mislijo o nas..

pa ne pravim da ukrajinci, čehi, al pa kitajci zanič delajo..

dejstvo je da mora roba bit kvalitetna ne glede na to kje jo kupiš..

sem pa mnenja da se preveč gleda na znamke..

preveč se gleda na to da bo antares reku da to pa zgleda res dobr..

smo kvaliteta in počutje nekaj štejeta..

Ravno za primerjavo; 1.000 euro Bosch ali siemens pralni stroj je za zahodne trge delan v nemčiji v eni najbolj sodobnih tovarn na svetu, za vzhodne trge (slovenijo imajo uvrščeno z romunijo, srbijo, itd. kljub temu da smo v EU) pa v Turčiji.

Kar se tiče kraja izelave pa sem že povedal, da tudi največja imena izkoriščajo cenejšo delovno silo in da zato že zdavnaj ne piše več made in germany ali Italy ampak samo še made by mercedes, bmw,... (pri avtombilih so kupci še posebej občutljivi, kar niti ne čudi, glede na to, da en tak avtomobil dosega vrednost stanovanja).

Znmaka je pomembna, ker tovarna s svojim slovesom jamči za napake.

ČE naredi znamka kaj narobe bodo o tem poročali vsi; če zgreši neki neznan proizvajalec pa bodo vsi samo zmignili z rameni.

Glede na to, da je od zaščite odvisna cela koža, je bolje kupiti Spidi, Berik in Arlen ness, Dainese, alpinestars, kot pa nekaj XX.

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni ENAKO, kupljen v ITA :winkiss: .

Pogledal sem dvodelca, ki je bil kupljen leta 2004 pa je narejen en del: hlače made in ITA :blink: , jakna made in Ukrajina :blink: .

M-Tech v celoti made in Ukrajina :glare: .

Dainese je res ena od redkih firm, ki dela kombote malo bolj za "huge people" :ninja: .

Itak pa je vseen od kje je, sam da si zadovoljen.

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese je res ena od redkih firm, ki dela kombote malo bolj za "huge people" :ninja: .

Itak pa je vseen od kje je, sam da si zadovoljen.

Jap :yes: , bo kr držal, tud edini k delajo za "tadolge" babnce.....edin kombinezon k mi je dost dolg in nimam krvavih kolen, ker bi bli ščitniki tm kjer jih noben ne rab, pa tud rokave ma podaljšane. Edin kar me mot je, da so začele une luštkane vezene rožce pa zvezdice se neki podirat :angry: , pa mal cvirenčki plapolajo v vetru, ampak itak niti ne mot tko zlo, pa še opaz se ne če dost hitr pelem :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap :yes: , bo kr držal, tud edini k delajo za "tadolge" babnce.....edin kombinezon k mi je dost dolg in nimam krvavih kolen, ker bi bli ščitniki tm kjer jih noben ne rab, pa tud rokave ma podaljšane. Edin kar me mot je, da so začele une luštkane vezene rožce pa zvezdice se neki podirat :angry: , pa mal cvirenčki plapolajo v vetru, ampak itak niti ne mot tko zlo, pa še opaz se ne če dost hitr pelem :whistle: .

Pazi da ne pobereš s seboj kakšnega luštnega policaja (ne bodo imeli ridaši položnic za domov).

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno za primerjavo; 1.000 euro Bosch ali siemens pralni stroj je za zahodne trge delan v nemčiji v eni najbolj sodobnih tovarn na svetu, za vzhodne trge (slovenijo imajo uvrščeno z romunijo, srbijo, itd. kljub temu da smo v EU) pa v Turčiji.

Antares

mislim da je primerjava neumesna saj si ne oblečem pralnega stroja ko se grem vozit

varnost me zanima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazi da ne pobereš s seboj kakšnega luštnega policaja (ne bodo imeli ridaši položnic za domov).

Na pisti jih še nism zapazla :hmm: , sicer bi me pa tm kvečjem zarad prepočasne vožnje snel tko d ne klič hudiča :devil: , vsaj tm mam gmah pred njimi....na cesti se pa po omejitvah matram, nočem namest kšnga položnic plačvat :grrr , se pa bl uleknem na tank pa se cvirenčki ne vidjo hehe :grim .

Aja d ne bom čist :topic: , tile tanovi modeli (ženski) majo ful debelejše ščitnike kt prejšnji in zna bit problem pri škornjih, ker se ne dajo zapet tko na easy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pisti jih še nism zapazla :hmm: , sicer bi me pa tm kvečjem zarad prepočasne vožnje snel tko d ne klič hudiča :devil: , vsaj tm mam gmah pred njimi....na cesti se pa po omejitvah matram, nočem namest kšnga položnic plačvat :grrr , se pa bl uleknem na tank pa se cvirenčki ne vidjo hehe :grim .

Aja d ne bom čist :topic: , tile tanovi modeli (ženski) majo ful debelejše ščitnike kt prejšnji in zna bit problem pri škornjih, ker se ne dajo zapet tko na easy.

Ja škornje se ja da pod hlačnice (saj nismo leta 1970).

Z Ridaši sem imel v mislih Kačje ride, ki navkljub trudu nekaterih še ni pista (oziroma je vendar s policaji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja škornje se ja da pod hlačnice (saj nismo leta 1970).

Z Ridaši sem imel v mislih Kačje ride, ki navkljub trudu nekaterih še ni pista (oziroma je vendar s policaji).

Ja vem, d si zagovornik a la Rossi stila nošenja škornjev, sm bla prisotna pri debati kak mesec nazaj v Sistiani :rolleyes: . Sm pr men k nimam zobotrebcev namest nog ne pride v poštev, že tko mam zapeto sm eno zadrgo zadi na nogah na kombinezonu, ni šans d bi bli še škornji spod :grrr . škoda d ma Dainese sm take hecne modele škornjev, pa nasploh mi zgledajo tko bl neglihvarni kar se zaščite tiče, me mal spominjajo na une neoprenske šlapice k jih majo kaki kajakaši :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem, d si zagovornik a la Rossi stila nošenja škornjev, sm bla prisotna pri debati kak mesec nazaj v Sistiani :rolleyes: . Sm pr men k nimam zobotrebcev namest nog ne pride v poštev, že tko mam zapeto sm eno zadrgo zadi na nogah na kombinezonu, ni šans d bi bli še škornji spod :grrr . škoda d ma Dainese sm take hecne modele škornjev, pa nasploh mi zgledajo tko bl neglihvarni kar se zaščite tiče, me mal spominjajo na une neoprenske šlapice k jih majo kaki kajakaši :whistle: .

Škornji od Dainese so bolj suhega kroja, da gredi lažje po hlačnice. Res pa izgledajo malo bolj krhko kot konkurenca, samo moraš računati, da so mišljeni za pod hlačnice, kar v kombinaciji z zasnovo dainese kombinezona nato v končnem rezultatu da še bolj varno zadevo kot kakšna konkurenca, ki so jo sami plastični okraski (kot novoletne jelke).

Drugače pa škornji pod hlačnicami niso Rossijev patent, ker je imel že Troy Bayliss in Corser škornje spodaj, ko je Rossi še sesal palec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V povezavi z Dainese kombinezoni se je pojavilo vprašanje škornjev glede tega ali pod hlačnico kombinezona ali je slednja v škornju.

V kolikor ima oseba noge povprečne dolžine, je srednje ali manjše telesne višine, je bolj atletske-čokate postave so škornji Dainese, ki so predvideni za pod hlačnico znatno bolj estetska izbira.

Pomisleki glede njihovega videza izhajajo iz tega, ker večina primerja njihov izgled s tistimi škornji, ki so predvideni za to, da je hlačnica v njih; zadnji imajo namreč cel kup zunanjega okrasja, ki pa nima nikakršne druge funkcije. V mislih je potrebno imeti, da so hlačnice Dainese kombninezonov s vstavki in zasnovo narejene tako, da objamejo škorenj vse do gležnja, kar kot celota ponuja znatno boljši občutek "oklepljenosti" kot tudi varnosti kot večina škornjev ki niso za pod hlačnico.

V kolikor je oseba visokega ozkega telesa, ima veliko telesno višino, dolge noge v primerjavi s trupom, je zelo suha in ozka v primerjavi s višino telesa je boljša izbira škorenj v katerega se hlačnica zatlači .

Pri teh namreč zunanji škorenj navidezno skrajša noge in jih tudi navidezno oddeli na škorenj in hlačnico.

V drugem računalniku imam slike Xausa in Baylissa v obeh variantah in jih bom naslednjič zalepil, da boste sami videli kakšno veliko razliko v izgledu lahko naredi škorenj pod ali nad hlačnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem, d si zagovornik a la Rossi stila nošenja škornjev, sm bla prisotna pri debati kak mesec nazaj v Sistiani :rolleyes: . Sm pr men k nimam zobotrebcev namest nog ne pride v poštev, že tko mam zapeto sm eno zadrgo zadi na nogah na kombinezonu, ni šans d bi bli še škornji spod :grrr . škoda d ma Dainese sm take hecne modele škornjev, pa nasploh mi zgledajo tko bl neglihvarni kar se zaščite tiče, me mal spominjajo na une neoprenske šlapice k jih majo kaki kajakaši :whistle: .

jez sm dainese mal gledal, in ti povem, de so not kr celi karbonski. al nevem kašni. trdi. :unsure: zgledajo rahitično in cena je astronomska, ampak ko ga od bližje pogledaš vidiš, da R&D dela. ne fantazirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jez sm dainese mal gledal, in ti povem, de so not kr celi karbonski. al nevem kašni. trdi. :unsure: zgledajo rahitično in cena je astronomska, ampak ko ga od bližje pogledaš vidiš, da R&D dela. ne fantazirajo.

pod zunanjo plastjo se nahaja "karbonsko pletivo" ali kako bi to prevedli. Bom ob priliki nalepil fotko prereza enega obrabljenega škornja (ki so ga dali pod žago).

V vsakem slučaju so s hlačnico čez "space frame" varianta, ker se vse skupaj združi v celoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The Axial's construction mirrors that of many other high-end race boots: an articulated carbon-fiber and Kevlar exoskeleton allows your ankle to flex normally but limits torsional or lateral movement. Both leather and Lorica comprise the boot's uppers, while the shafts are made of D-Stone, a fabric Dainese claims resists tearing and abrasion much like leather. The Axial Race boots aren't particularly comfortable to walk in, but they're far lighter than other boots and offer superb flexibility at the ankle and superior control feel. Wearing boots inside helps absorb and distribute impacts better than conventional boots.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!