Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000


miki

Priporočene objave

mene tudi zanimajo izkušnje lastnikov tega motorja... pa poraba... :?

motor prava igrača, lepo vodljiv,...z rezervoarjem narediš 200 - 220 km. :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče malo :topic: ...

kaj menite o temle motorju: z 1000

prodajalec pravi: dokumenti so vsi ok, poskodovano pa je le to kar je

razvidno iz slik (tank, desni pedal, ogledalo, par praskic, itd..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ga boš kupu imam jst ene vilce. več na pm

uglavnem motor ni vreden tolko...

Popravljeno . Popravil mišel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ga boš kupu imam jst ene vilce. več na pm

uglavnem motor ni vreden tolko...

je nekaj narobe z vilcami ne... se mi je zdelo.. pa saj ga verjetno ne bom vzel... sem s svojim itaq zadovoljen.. cena se meni tudi zdi malo huda...

pa še v tujini je motor in ga zaenkrat sploh ni mogoče videt ... če pa da pravo ceno pol pa že... :grim

kako pa to da imaš še ene vilce? kolko je res kaj cena vilc? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je nekaj narobe z vilcami ne... se mi je zdelo.. pa saj ga verjetno ne bom vzel... sem s svojim itaq zadovoljen.. cena se meni tudi zdi malo huda...

pa še v tujini je motor in ga zaenkrat sploh ni mogoče videt ... če pa da pravo ceno pol pa že... :grim

kako pa to da imaš še ene vilce? kolko je res kaj cena vilc? :?

PM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No ja no, ni kaj prevelikega navdušenja ni razbrat iz teksta ... :doze:

Autor: Mile Crnojević - motoplus

Ponedjeljak, 02 Travanj 2007

Prvi utisci - Kawasaki Z 1000

U povijesti motocikala je bilo malo prezentacija koje su ostavile tako jaki pečat kao što je to bio slučaj kod Kawasakijevih Z- modela. "Frankenstajnova kćerka", osvanulo je u stručnim časopisima sredinom sedamdesetih godina. Od tada je Kawasakijeva "vizitka", doživjela niz promjena. Najnoviji model Z1000 prezentiran je 2003. godine da bi za ovu sezonu osvanuo u skroz novom ruhu.

Promjene su očite ali ne toliko koliko je novi model u stvarnosti obnovljen. Najočitiji detalj je sigurno novi ispušni sustav. Ovdje se ne radi, kao što bi se po izgledu moglo očekivati, o sjećanju na stara vremena i ispuhu sa četiri topa već o kamufliranom 2 u 2 auspuhu, koji je zbog novih Euro3 normi ispao malo glomazan, ali usprkos tomu dosta dopadljiv.

Jedna od glavnih kritika na starom modelu bilo je loše ispoljavanje snage iz ZX9 preuzetoga agregata. Kawasakijevi inženjeri nisu posustali pri traženju rješenja za taj problem. Na kraju im nije preostalo ništa drugo, nego da u korist kulturnijeg rada agregata žrtvuju 2 ks u u maksimalnoj snazi. U tu svrhu su promijenjene bregaste osovine, smanjeni ventili, te suženi difuzori na ubrizgavanju. Rezultati nisu izostali. Novi Z1000 vuče "iz podruma" onako kako se to od nakeda sa 1000cc očekuje. Kod dvostrukih leptirastih tijela je jedan red spojen preko sajle sa vozačevom desnom rukom, dok je drugi zadužen za izmjenu informacija sa centralnim kompjuterom. "Muškost" naked motora se je uvijek izražavala i u obliku vibracija. Kod Kawaskija Z1000 to nije drugačije. Međutim sa novim aluminijskim držačima koji se sada hvataju na cilindre, a ne na glavu motora vibracije se osjećaju tek nakon 7500 o/min. Sve u svemu očiti napredak u usporedbi sa starim modelom.

Za ciklistiku se to na žalost ne može reći. Čelični okvir je ostao skoro ne promijenjen. Međuosovinski razmak je u usporedbi sa starim modelom malo produžen, a centralne mase pomaknute su malo prema natrag. "Brojevi su jedno a praksa drugo. Tek u vožnji se primjećuje prava razlika", izjavljuje Kawasakijev specijalist za ciklistiku i ovjes Nobusoma Taniguchi. Ta izjava se na prvim test vožnjama ne može u potpunosti potvrditi. Z1000 je na ulazima u zavoje dosta trom tako da mu je za polegavanje potrebna dosta jasna "naredba" sa upravljača. Osim toga je zbog naglog "tonjenja" u nagibe biranje linije u zavojima otežano. Poboljšanje je donijelo podizanje prednjeg kraja (zatezanje opruge na prednjoj vilici za 14 okretaja od potpuno otegnute) i otvaranje kompresije za tri četvrtine okretaja. Pošto se situacija poboljšava sa povećanim tempom je očito da su Kawasakijevi inženjeri htjeli zadovoljiti i sportske vozače.

To se vidi i po za Kawasakija tradicionalno dobrim kočnicama, koje se na modelima za Europu isporučuju sa ABS sustavom. Radijalno montirana kliješta u kombinaciji sa čeličnim crijevima, nazubljenim diskovima i sa radijalnom pumpu na upravljaču ostavljaju osjećaj sigurnosti u svim situacijama. Motori bez ABS sustava se na žalost moraju zadovoljiti sa gumenim crijevima.

Sportski karakter novoga Z1000 se vidi i po ostalim karakteristikama. Vjetrobransko staklo je za duže ture premalo, sjedalo za vozača i suvozača pretvrdo, a pozicija za manje vozače pomaknuta malo previše prema naprijed. Osim toga će i veliki ispušni topovi brzo postati žrtva suvozačevih peta. Sve u svemu će novi Z1000 sigurno naći svoje kupce.

Osvježenje kritiziranog agregata je Kawasakijevim inženjerima uspijelo bez povećanja zapremine. Uz to je i stabilnost pri sportskoj vožnji na puno višem nivou nego kod staroga modela. Ovdje ne smijemo zaboraviti niti "Fun faktor" koji je kod mnogih kupaca važniji od svih golih brojki i testova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Dej nej kakšen lastnik napiše kako se zadeva obnese v ovinkih, na daljše ture, servisi,.....Pri kolkih obratih začne vlečt, poraba benza,....

mene tudi zanimajo izkušnje lastnikov tega motorja... pa poraba... :?

Ali ste vsi lastniki tako zadovoljni, da se le vozite ali tako nezadovoljni da nič ne napišete :?

Zanima me, ali je problem tresenja ogledal prisoten tudi na Z 1000, kakor na Z 750. Če je imel kdo priliko voziti oba prosim za izkušnjo. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

...še jaz se pridružujem prošnjam, da nam lastniki ali tisti, ki ste ga vozili napišete kaj iz prve roke, pa hvala lepa... :worship:

p.s. ...če je imel kdo mogoče priložnost peljati Z-ja 1000 07 in Fazer-ja 1000 06, pa ga prosim za kratko primerjavo :grrr :grim ...še 1x hvala...

lp flox

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste vsi lastniki tako zadovoljni, da se le vozite ali tako nezadovoljni da nič ne napišete :?

Zanima me, ali je problem tresenja ogledal prisoten tudi na Z 1000, kakor na Z 750. Če je imel kdo priliko voziti oba prosim za izkušnjo. lp

Vozil ta starega Z1000 in trese ko hudič nad 7000 rpm(beri mravlinci), tastar Z750 treseeee skoraj enko kot 1000, pr ta novi 750-ki pa je zadeva malo drugačna, zgleda da so kr nekaj prištimali. Za novega Z1000, bi pa tudi jaz z veseljem probal!!

kakšen za sposodit?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zanima me , če ima kdo na forumu novi model kawasakija z-1000 (07).Jaz sem ga nabavil pred kratkim in bi nekaj vprašal v zvezi z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me , če ima kdo na forumu novi model kawasakija z-1000 (07).Jaz sem ga nabavil pred kratkim in bi nekaj vprašal v zvezi z njim.

...ti kar vprašaj :grim ...nam pa še zaupaj tvoje vtise iz voženj z velikim Zed-om in kako si kaj zadovoljen z njim :hmm: ...THX :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi nabavil povišano steklo(tourning) za novi model Z-1000 (2007)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi nabavil povišano steklo(tourning) za novi model Z-1000 (2007)

Uh, kako je meni všeč tale zverina! :worship:

Po moje najbolje, da vprašaš pri zastopnikih. Kje si kupil zverinico? No, tisti bi že morali vedeti.

Ali pa na net vtipkaj čarobno besedico in saj veš, kako stvar deluje naprej, ...

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi nabavil povišano steklo(tourning) za novi model Z-1000 (2007)

V lojzu marsikaj dobiš,po testih sodeč je pa edina povišana šipa ki kaj velja MRA vario,malo posurfaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi nabavil povišano steklo(tourning) za novi model Z-1000 (2007)

...kaj, če bi nam ti še malce zaupal, kako se kaj zverina obnese :hmm: ...ali se boš še kar naprej pustil lepo prositi :glare: ....hmm?! :? ...pa hvala za info :P

lp flox

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj, če bi nam ti še malce zaupal, kako se kaj zverina obnese :hmm: ...ali se boš še kar naprej pustil lepo prositi :glare: ....hmm?! :? ...pa hvala za info :P

lp flox

V bistvu sem komaj zdaj naredil prvih 500km, prej mi je stal v garaži , ker sem imel zlomljeno nogo.prvi vtisi so kar pozitivni.agrgat je super ima odličen navor.v 6.prestavi lahko voziš 50 in ko dodaš plin motor znori.fascinantne so tudi zavore.edino kar me osebno moti je pretrd sedež(se bom verjetno navadil) po 100 km vožnje imam občutek kot da bi sedel na lesenem stolu.malo sem bil skeptičen zaradi premajhne vetrne zaščite ampak ni tako hudo , originalna maska , še kar preusmeri tok zraka, če greš hitreje pa se daš malo dol.Kar se tiče ovinkov gre kot violina.Verjetno pa bom dobil pravi vtis, čez nekaj časa, ker ga sedaj vozim še z 'rezervo'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hvala za info :OK: ...mislim, da bom drugo leto spet v kawa klubu :grim :grim :grim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega zelenga Zja tud jaz velikokrat vidim v BTCju. Če grem s svojim ER-6 slučajno tam skozi prav oprazam kje je, da se mu izognem. Mi je mal nerodno svoj skiro postavljat ob tak motor :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Zanima me, če lahko kdo, ki ima Z1000 l.2007+ pove svoje izkušnje. Razmišljam da bi to bil moj naslednji motor. Kolega mi je dal Z750 za probat in sem bil totalno navdušen. Veliko manj tresljajev in bolj pokončna neutrujajoča drža kot pri moji CBRki kar mi je zelo všeč, čeprav mi je bil Z750 pri nižjih obratih prešvoh. Pa isti problem ima kot se nekateri pritožujejo, da "vleče" v desno če spustiš belanco (baje zaradi kablov ki vodijo do belance saj so preveč "zategnjeno" napeljani), nisem pa tega nikjer slišal za Z1000.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Zanima me, če lahko kdo, ki ima Z1000 l.2007+ pove svoje izkušnje. Razmišljam da bi to bil moj naslednji motor. Kolega mi je dal Z750 za probat in sem bil totalno navdušen. Veliko manj tresljajev in bolj pokončna neutrujajoča drža kot pri moji CBRki kar mi je zelo všeč, čeprav mi je bil Z750 pri nižjih obratih prešvoh. Pa isti problem ima kot se nekateri pritožujejo, da "vleče" v desno če spustiš belanco (baje zaradi kablov ki vodijo do belance saj so preveč "zategnjeno" napeljani), nisem pa tega nikjer slišal za Z1000.

lp

T

Si že kupil motor? Te še kar zanima kako se vozi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...smo kupil ja :grim ...sicer ne Z-ja :grrr , ampak nas vseeno zanima kako se kaj pele :hmm: ...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!