Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

4 leta stara predna gpjka, enkrat vozena po pisti, je to se za pussyracerje? (marof, grobnik). Guma ni bla na motorju, je bla v kleti. Jaz bi jo stran vrgel, kaj pa vi?

zmontiru bi jo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 leta stara predna gpjka, enkrat vozena po pisti, je to se za pussyracerje? (marof, grobnik). Guma ni bla na motorju, je bla v kleti. Jaz bi jo stran vrgel, kaj pa vi?

 

S spredno gumo se ni za špilat po dirkališčih, lahka pobje povejo kako izkušno z nepravilno skladiščeno gumo kako pokajo po sredinah(rabljene), kar pa ni glih preveč fajn, na srečo je blo par folka okol in opazl, če ne bi se lahka slabo končal... :BUA:

 

Jst z 4 leta staro skladiščeno v kleti nebi nataknu... -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf madonca fantje k tole berem.......pol res neki z mano ni ok :D  :D  :D ......tole gumo s slike sem mel še lani gor (vidi se da je bavarc) 06 letnik, torej je mela nič manj kot 6 let  :yes: ......šlo je še vseen 1.33......pa nobenih težav ;) Po moje pa malo preveč komplicirate, mi vsi skup furamo amaterske čase in po moje za nas kakšni hudi profi normativi ne veljajo............jebiga je pa to moje mnenje, ampak preiskušeno - nič po pesku  :D

post-8560-0-20071800-1370370616_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Guma ni bla na motorju, je bla v kleti.

 

Če nisi imeu na gumi kakih sodov vina,je še dobra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf madonca fantje k tole berem.......pol res neki z mano ni ok :D  :D  :D ......tole gumo s slike sem mel še lani gor (vidi se da je bavarc) 06 letnik, torej je mela nič manj kot 6 let  :yes: ......šlo je še vseen 1.33......pa nobenih težav ;) Po moje pa malo preveč komplicirate, mi vsi skup furamo amaterske čase in po moje za nas kakšni hudi profi normativi ne veljajo............jebiga je pa to moje mnenje, ampak preiskušeno - nič po pesku  :D

1.33 cel krog? hihihi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf madonca fantje k tole berem.......pol res neki z mano ni ok :D  :D  :D ......tole gumo s slike sem mel še lani gor (vidi se da je bavarc) 06 letnik, torej je mela nič manj kot 6 let  :yes: ......šlo je še vseen 1.33......pa nobenih težav ;) Po moje pa malo preveč komplicirate, mi vsi skup furamo amaterske čase in po moje za nas kakšni hudi profi normativi ne veljajo............jebiga je pa to moje mnenje, ampak preiskušeno - nič po pesku  :D

 

Vrjamem...1.33 ni več amaterski čas :P

Kot sem napisal JST je nebi dal, poba naj se sam odloči, sm pa napisal izkušnjo, ki se je pojavla ena na grobniku z rabljeno gumo in eno so opazl na cesti, lahka pa tadrugi primer sam potrdi je uporabnik na forumu :D

Uporablam pa tud sam rablene, sam pač novejši dot :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjamem...1.33 ni več amaterski čas :P

Kot sem napisal JST je nebi dal, poba naj se sam odloči, sm pa napisal izkušnjo, ki se je pojavla ena na grobniku z rabljeno gumo in eno so opazl na cesti, lahka pa tadrugi primer sam potrdi je uporabnik na forumu :D

Uporablam pa tud sam rablene, sam pač novejši dot :D

Tako je, evo slike. Je pa bila "rana" kr globoka; če si jo razširu si žice vidu :D.

post-13985-0-16644600-1370378208_thumb.jpg

Še ko sm šu do Primca, da mi jo premontira je kr debelo gledal :D. Je pa guma bila Dunlop GP letnik 2010 (hard, soft,... niam pojma, vem da je limala :D).

Sicer imam idejo zakaj bi lahko do tega prišlo, vendar to je že za drugo temo :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mislim, da to nima nobene veze z letnikom, men so nove gume pokale (še z nalepkami so ble) drugič na prednji  žice ven pogledale (takrat je žica razbila  sposojenega bavarca, paltike, hladilnik.......super res  :wallbash: ).......pol so po 6-8krogih leteli stran celi deli do 2cm2.......ma to je totalen loto s temi gumami  :slap:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na slikah je guma o kateri je pisal MoTo G_P par postov nazaj (slikal jaz 2012 na Štajercih septembra) 
 
moje izkušnje:
1.
Pri montaži prednje GPjke lani: sem pripeljal hladno gumo vulkanizerju, ni hotla na feltno.
Je reku vulkanizer, je treba počakat, da se segreje (v delavnici). Bil zraven.
 
2. GPjka v neogrevani garaži pri temp pod 10C; na otip in stisk dlani: trda kot kamen!
 
moje ugibanje:
hladna in na silo dajana na feltno zna počit, ne glede na letnik.
 
 

post-22275-0-83656400-1370403590_thumb.jpg

post-22275-0-85110600-1370403607_thumb.jpg

post-22275-0-80006400-1370403618_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom gumo kr zmontiral na moped, če se profiji vozjo z starimi gumami po grobniku, bo tud nas penzjonerje zdržala :)

 

ps: tele gume k so vam pokale, vidimo da niso ble stare (2 leti), torej počle zarad starosti??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom gumo kr zmontiral na moped, če se profiji vozjo z starimi gumami po grobniku, bo tud nas penzjonerje zdržala :)

 

ps: tele gume k so vam pokale, vidimo da niso ble stare (2 leti), torej počle zarad starosti??

 

Pomoje pri pokanju nima bistvene veze koliko je guma stara. Daleč najbolši recept za to je, da imaš gumo nekje fajn na mrazu in jo probaš brez predhodnega gretja dat na feltno oziroma snet iz nje..

 

Jaz dam GPjke ponavadi vedno mal na grelec pred montažo/demontažo (razen pač poleti ko je itak vroče, pa daš mal na sonce prej, da se segreje)

 

Dober recept je tudi, da jo pozimi, ko je mraz, premetavaš po garaži. Ni treba veliko, da poči.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom gumo kr zmontiral na moped, če se profiji vozjo z starimi gumami po grobniku, bo tud nas penzjonerje zdržala :)

 

ps: tele gume k so vam pokale, vidimo da niso ble stare (2 leti), torej počle zarad starosti??

 

Starejša ko je guma, več je pač možnosti da se je premetavala kje po garaži...Kleti so pa ponavadi tud mal hladnejše kar pa ni glih fajn za tele gume... No sj je že Jure opisu zadevo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pol bom drugo leto mel celo zimo grelce vkloplene na gumah :D mal heca :)

 

no zanimivo da mrzle pokajo, se pa spomnem da vulkanizer zmerm jamra ko mi daje rablene gume gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

odločam se za nakup yamahe r6 letnik 2003 in me zanima kaj si mislite o njenih prednjih vilicah?..... so vredu ali je bolje da si kupim motor ki ima že novejše?....motor kupujem bolj za na cesto kot pisto vendar imam rad malo bolj poskočno vožnjo :D

 

se opravičujem ker smetim temo vendar mislim da mi boste tukaj še najbolje znali odgovoriti na moje vprašanje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimaš kaj zgrešit  :smoke:

ampak ali so kaj mehkejše oz v čem je razlika?....sej ne da bi biu zdej nek rossi pa da rabim vse v nulo spedenan samo tako informativno me zanima :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupim zadnjo gp racer d211 180 dimenzije m ali s trdote z vsaj tricetrt profila po robovih. za pametno ceno.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

prodam dve rabljeni D211 GP letnik 2011 v dimenziji 190, če rabi kdo...ena medimu/hard, druga hard...profila še velikooo in kar za Grobniške tišače, leva stran je boljša :P

Popravljeno . Popravil Erik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

malo sem zmeden glede oznak trdote na KR slick gumah. Včasih so bila štirimestna števila (npr 6813 - medium/soft), sedaj pa se pri nas prodajajo trdote 1,2,3,4,5.

Trdota 2 bi naj pomenila medium/soft. A gre za isto gumo, samo oznake za naš trg so drugačne, al kaj druga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sem zmeden glede oznak trdote na KR slick gumah. Včasih so bila štirimestna števila (npr 6813 - medium/soft), sedaj pa se pri nas prodajajo trdote 1,2,3,4,5.

Trdota 2 bi naj pomenila medium/soft. A gre za isto gumo, samo oznake za naš trg so drugačne, al kaj druga?

Dunlop zatrjuje da gre za popolnoma identične gume, trenutno imaš na trgu še tiste z 4 mestnimi številkami kot te z enomestnimi, prehajajo pa počasi na te enomestne. Končno, kar se mene tiče, da ne rabiš imet seznama za vsako leto in znat xy številk na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop zatrjuje da gre za popolnoma identične gume, trenutno imaš na trgu še tiste z 4 mestnimi številkami kot te z enomestnimi, prehajajo pa počasi na te enomestne. Končno, kar se mene tiče, da ne rabiš imet seznama za vsako leto in znat xy številk na pamet.

Aja, še to "opozorilo" tanove prednje GP in KR, če so te tanove in nimajo klasičnega robu, ampak gre tekalna površina skoraj do stika s platiščem, dosti lepše padajo v ovinek, vendar je treba biti bolj previden z zaviranjem v ovinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

pozdravljeni, zanima me kje ugodno priti do športnih oklepov+pokrov tanka za yamaho r6 letnik 06. abs al poliester. Najboljše, da je že pofarbano.

rabim pa tudi levi del bilance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!