Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Iscem domacega mehanika na obmocju lesc-jesenice, ki bi mi lahko dal motor v fazo. Na nizkih obratih malo cuka in v stantgasu poka (bolj kiha :)) iz izpuha, takoj za tem pa crkne.

Gre se seveda za pegaso 650 Bj98'.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

Težava pri Pegasi CUBE l.98 : Desni smerokaz(žmigovc) dela normalno, levi pa samo gori? Zakaj? Je možno da je šel kak rele?

Druga težava: Ko pohodem zadno bremzo mi štop lampa de dela?

A ma kdo mogoče service manual za ta letnik in modeč?

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej poglej zarnice, vsaj pri mojem avtu in skuterju je blo tako. Štop lampe se ti ne prizge ob pritisku na nobeno bremzo? poglej zarnico, potem pa se kontakte na stopalki in rocki na belanci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Iscem domacega mehanika na obmocju lesc-jesenice, ki bi mi lahko dal motor v fazo. Na nizkih obratih malo cuka in v stantgasu poka (bolj kiha :)) iz izpuha, takoj za tem pa crkne.

Gre se seveda za pegaso 650 Bj98'.

Hvala.

Jože Langus 041341303

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pregledu,čeprov mi na levi obe žarnici gorita-bomo videl. Za bremzo je pa tko da mi spredna dela, se prižge lampa, zadna pa ne. bom mal kontakte pregledu po pa sporočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm pogledu na tej strani in je za moj model, sam ni to tist k sm isku,k to so osnovna navodila, to pa že mam.

Js bi rabu kak repair manual, če je kod za dobit.

Popravljeno . Popravil mihastopar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povejte mi kje se nahaja regler za žmigovce pri pegasi l. 98? A je pod števci? Al pod sedežom?

Kaj pa mislte da je narobe z zadnjo štop lampo, ker k jo prtisnem de dela luč. Če pa spredno je pa vredu. A je tud kak regler al pa kej podobnga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa mislte da je narobe z zadnjo štop lampo, ker k jo prtisnem de dela luč. Če pa spredno je pa vredu. A je tud kak regler al pa kej podobnga?

Na zadnjem zavornem cilindru imaš tlačno stikalo. Preveri, če dobiš elektriko do njega, in če gre naprej od njega kaj. Na bratovem je bilo to stikalo zanič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recte a paše še od kerga motorja voltage regulator (regler pod sedežom, za akumulator) na pegaso al sam original? Mi ne fila akumulatorja.

Smo vse premerl pa vse vredu sam tuki se ustavel + ful se je grel pa nč naredu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Po vsej verjetnosti je tak ko pr men ker ji bil hin stikalo na zadnji zavori, mislim da je bil okol 25 €. Naroč ga pri Autocomerce v MB ga pošljejo po pošti, zmontiral ga boš pa sam. Lahko pa stikalo odšraufaš dol pa ga zmer z inštrumentom.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ma predzadnji strani bral glede menjave olja. Pa vi modeli bote čist zjebal motorje, ker delate neki na pamet. Zelo je pomemben podatek glede olja v pegasotu, ker isto olje maže tako kot motor kot menjalnik. Zato je motornemu olju dodan dodatek proti sprijemanju lamel sklopke. Glede menjave olja pa ni tak enostaven, da odšraufaš na spodnji strani šrauf pa ga spustiš ven. Olje se spusti ven na treh mestih in sicer spodaj na motorju, iz okvirja in iz prostora filtra za olje, itd, itd. Če vas zanima mi pišite pa vam bom poslal service manula, kjer vse piše kako in kaj in nimaš kej zajebat.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni Aprilisti.

Zanima me ali ima kdo hladilnik za prodat, ker mi pušča in kakšen nasvet glede rešitve. Pegaso 650 IE , 2003 :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me kje dobit najcej varianto prednjega zavornega diska za Pegasota Cube l.99?

in ali paše od BMW-ja kej gor? Ker recimo filtri pa kak stikal paše.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Povejte kok nj bi se zavrtel kolo (če ga z neko normalno silo potisneš)? Zadnje nardi mal več k cel krog, prednje pa kr noče celga nardit :mellow:

Imam težavo z prednjimi zavorami :hmm: na Pegasu l.99, težava je sledeča:

Prednje koli se zavrti samo pol obrata okoli osi in deluje kot da ga neki bremza. Mam nove bremz ploščice (na starih blo isto) in novo olje + preluftane bremze.

Ko sem snel čeljust in potisnil bate do konca not da sem ploščice zamenu in zmontiru nazaj in zavrtel kolo, ko sta bila bata čist not potisnjena se je kolo zavrtelo cel krog. Pol sem pa ''napupal'' bremzo oz. bata potisni do ploščice da sem laho bremzu pa spet ista zgodba - samo pol kroga :? .

Zgleda da se bata ne odmakneta dost nazaj in preveč tišita ploščice al kaj?

Na sliki sta bata, če bo kdo pogledu pr seb al pa bo loh kej primerjal.

Link do videa od prednjega in zadnjega kolesa, če bo kej pomagal.

Zadnje kolo

Prednje kolo

post-19296-1230486988_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav!

Kupil sem original stranska kovčka za Pegasa l. 99 in me zanima kako se montirajo nosilci? Zgleda da sem mal tumpast in ne vem kam točn se privijačijo :naughty:

Če kdo ve bi prosil za pomoč!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Predvidevam da je Motul 5100 sprejemljiv za tole raketo...

Res je mal cud za olje menjat. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je komu že svetila opozorilna lucka za vbrizg?!?

Motor deluje normalno, tko da je tlak črpalke in injektorji sigurno o.k.

Malo imam na sumu senzor v fračnem filtru.

Če ne bo šlo drugače bo treba peljat na servicio pooblascenius :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri sm ji zamenjal olje in filter.

Kakšno olje je vn prteklo :wacko: čist zažgano, tolk črnga še nism iz motorja spustil.

Na čepku pa tud lep kovinski ježek :afro1:

No sm se pa zapeljal, da sem ogrel masino in hudič se sploh ne pelje slabo, to me je malo presenetlo.

Zna bit čist spodobn moped če vsej priblizno dela. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!