Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

Ravno v novi številki moto.si-ja je test rabljene aprillie pegaso. Tudi tam se je lastnik spopadal z težavo suhega akumulatorja po nekaj 1000 kilometrih. Na koncu mu ni preostalo nič drugega kot nov akumulator.

Drugače pa je bil stric v članku kar zadovoljen z njim razen tiste drobnarije ki te lahko spravijo v slabo voljo.

LP

Akumulatorje je pač treba vzdrževat. Pegaso (beri letniki do 2005) imajo vgrajene tipske akumulatorje kjer je potrebno kislino oz. vodo dolivati vsaj 1 krat na leto. So pa ti akumulatorji cenejši do ostalih zaprtih akumulatorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons sm ga dubu iz servisa

predn sm odpelu sm slucajno se z mehanikom mal poklepetal (fejst dec)

kaj sm zvedu

-ce se prosti tek nastavlja (zima-poletje) z unim kablom na svecki, se racunalniku zmesa

kako racunalnik loci med kablom, rocnim gasom in zaugom, ni vedu povedat

baje je meja 1500min-1 obratov in kar je vec gre racunalnik v en cudn mode.

mi ga je nazaj resetiru in vzaj zdi se mi da zdej bolj okroglo tece pri nizkih obratih

in tudi prosti tek na 1200 mu ne dela problemov

-ko sm mu omenil da sm mel cist suh akumulator je samo pripomnil da majo s tem vsi probleme in je treba pac sproti preverjat

-da je fajn skoz met en liter motula sabo (mam zdej v kufru)

na konc je reku

ni slab motor, samo ma svoje muhe

jest sm samo odvrnil da ker jih pa nima (sm se ful pamtnga delu)

pol sm se pa zamislu...

kokr bi prej, ce bi na lotu zadel, vse pegasote odkupu in zakuru

se ga bom mogoce scasoma res navadil, ga sprejel takega kot je

sploh za ta dnar

zdej se bom najbrz spravu dodat ALU kovcke dt gor

tko predelane da bojo obrezani tudi pod avspuhom, na stransko odpiranje

ma kdo izkusnje iz kerih cevi to narest (nosilce in crashbar)? vodovodnih??

pa srecno voznjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdrav vsem!

Na Aprili Pegaso 650 letnik 1996 mi je crknila štart sklopka, pa smo se s frendi lotili malo rihtat. In smo naleteli na problem, kako sneti disk, na katerem je našraufan magnet, tako da me zanima če ima kdo kakšn tak apciger za posoditi.

Premer navoja, na katerega se našraufa apciger, je 38 mm.

Bi bil res ful ful vesel, če bi ga imel kdo za posodit, za kompenzacijo se bomo pa tudi zmenili (kak 6pack bo že padu :rolleyes:

Vnaprej hvala!

lp, Peter

P.S.: se opravičujem, če sem zgrešil kategorijo foruma

Popravljeno . Popravil ahil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI! poglej temo o ALU kovčkih dosti uporabnega tule http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=11623

pa veliko uspeha!

lp Mirč

dons sm ga dubu iz servisa

predn sm odpelu sm slucajno se z mehanikom mal poklepetal (fejst dec)

kaj sm zvedu

-ce se prosti tek nastavlja (zima-poletje) z unim kablom na svecki, se racunalniku zmesa

kako racunalnik loci med kablom, rocnim gasom in zaugom, ni vedu povedat

baje je meja 1500min-1 obratov in kar je vec gre racunalnik v en cudn mode.

mi ga je nazaj resetiru in vzaj zdi se mi da zdej bolj okroglo tece pri nizkih obratih

in tudi prosti tek na 1200 mu ne dela problemov

-ko sm mu omenil da sm mel cist suh akumulator je samo pripomnil da majo s tem vsi probleme in je treba pac sproti preverjat

-da je fajn skoz met en liter motula sabo (mam zdej v kufru)

na konc je reku

ni slab motor, samo ma svoje muhe

jest sm samo odvrnil da ker jih pa nima (sm se ful pamtnga delu)

pol sm se pa zamislu...

kokr bi prej, ce bi na lotu zadel, vse pegasote odkupu in zakuru

se ga bom mogoce scasoma res navadil, ga sprejel takega kot je

sploh za ta dnar

zdej se bom najbrz spravu dodat ALU kovcke dt gor

tko predelane da bojo obrezani tudi pod avspuhom, na stransko odpiranje

ma kdo izkusnje iz kerih cevi to narest (nosilce in crashbar)? vodovodnih??

pa srecno voznjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem novinec na forumu in v motoristiki. V zrelih letih sem naredu A kategorijo in bi rad kupil motorno kolo. Izbiral sem med BMW 650 (1996), Honda Transalp(1998) in Aprilia Pegaso 650 (2001). Odločam se za Aprilio, ker je od naštetih najmlajša, sem pa prišel v dilemo, kaj storiti, ko sem prebral Pripombe in probleme v zvezi s Pegaso. Včeraj me je klical tudi kolega in mi odsvetoval Pegaso, ker naj bi baje imela nadležne vibracije.(povedali so mu moravški motociklisti na žuru). Na forumu sem o tem motociklu dobil bolj negativne, kot pozitivne karakteristike, tako, da od vas, ki to prebirate pričakujem kakšen namig. Nisem zahteven glede manjših tehničnih grehov na tem motorju, toda, če kje ostanem na cesti sem v riti, ker "šraufati" pa ne znam prav dost.

P.S.: motocikel mi je pa všeč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel ta motor dve leti,vibracije so res kar močne pri visokih vrtljajih.Priporočam ti Hondo Transalp.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem novinec na forumu in v motoristiki. V zrelih letih sem naredu A kategorijo in bi rad kupil motorno kolo. Izbiral sem med BMW 650 (1996), Honda Transalp(1998) in Aprilia Pegaso 650 (2001). Odločam se za Aprilio, ker je od naštetih najmlajša, sem pa prišel v dilemo, kaj storiti, ko sem prebral Pripombe in probleme v zvezi s Pegaso. Včeraj me je klical tudi kolega in mi odsvetoval Pegaso, ker naj bi baje imela nadležne vibracije.(povedali so mu moravški motociklisti na žuru). Na forumu sem o tem motociklu dobil bolj negativne, kot pozitivne karakteristike, tako, da od vas, ki to prebirate pričakujem kakšen namig. Nisem zahteven glede manjših tehničnih grehov na tem motorju, toda, če kje ostanem na cesti sem v riti, ker "šraufati" pa ne znam prav dost.

P.S.: motocikel mi je pa všeč

Jaz ti svetujem APRILIA PEGASO. Je pravšnji motor za začetnika. Kljub enovaljnemu motorju ne boš občutil vibracij. Letnik 2001 je že z direktnim vbrizgom zato bo tudi poraba goriva majhna. Tudi servisiranje ni pretirano drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW 650 (1996), Honda Transalp(1998) in Aprilia Pegaso 650 (2001). Odločam se za Aprilio, ker je od naštetih najmlajša,

P.S.: motocikel mi je pa všeč

cist odvisno kak stil voznje imas? oz bos imel

mel lani pegasota zelo eksplozivna :whistle: do 120kmh (neprej je kod ostali) saj letnik 97 in tudi zelo lep navor

treslaji so pa kot pri vsakem en celindru ampak se hitro navadis (saj jas sem se)

za dobit opcutek na motorju zelo primeren

morem pa rect da nisem mel tezav z njo razen gum (enduro so mi bile premal okrogle)

nardil 14k km

transalp

vozil par km (ima sosed)

je bol umirjena, moci ima enako (ni pa tak brutalna) udobja vec

nimam slabega mnenja

ampak mi ne ustreza

bmw nisem vozi ima pa isto masino kod tastara pegasp (sam da ima en ventil manj) kar mislim da se mal pozna

probaj vse 3 in bos videl

pa ne pozabi

ce dobro kupis dobro vozis pa ni vazno katere firme je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp.

Pogledujem za raznimi pegasi in mi je tale danes kar padel v oči.

http://www.avto,net/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=2075489 [spremeni vejico v piko]

Sploh ker je nekako malo pod tržno ceno. Pozna kdo tale motor? Je od kakšnega forumaša? Ali pa če si ga je kdo ogledal, kaj si misliš o njem?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod ceno ravno ni, je pa kar ugodna cena sploh če še malo spusti.

Dobro če pogledaš po prevoženih km je nekako primerljiv z ostalimi. Po letniku je pa vsaj 3-4 leta mlajši, kot so ostali z podobno ceno. Upam da nev prodan dokler da jaz €€€ skup spocam :wacko: :wacko: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo! eno vprašanje mam - kr nisem ravno mehanik:

mam Pegasota, l.99. včeraj sm brisal prah z njiga, pa mi je na levi strani, med cilindrom in hladilnikom ostal v roki en konec črne gumijaste cevke, kakih 8 mm v premeru, drugi konec vodi nekam za pipico za odpret/zapret bencin. ne zgleda da bi se cev od kje iztaknila... kar visi tja. tudi ne zgleda da bi po njej tekla kakšna tekočina, je suha.

A bi kdo vedel zakaj je tista cev oz. če bi mogla bit kam priklopljena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Aprilia Pegaso L. 2000

Vceraj sem hotel zamenjati olje v motorju in ker mi je to prvic imam nekaj vprasanj-problemov.

Pod motorjem (najnizje) sem nasel srauf-cep ga odvil in olje je steklo iz masine, AMPAK ko sem vido da je olja zelo malo, se bolj poglobim in vidim da sem storil napako. Izpustil sem namrec olje iz menjalnika (karter)-predvidevam ne pa iz masine. Kajti srauf za menjava olja v masini sem nasel spredaj pod hladilnikom. Tudi tega sem odsraufo in olje je izteklo pa tudi vec ga je bilo. Potem sem se menjal oljni filter sedaj pa moram nalit olje. Za masino kjer se naliva olje zgoraj pri kljucavnici imam olje Total 9000 (SAE 5W-40) kaksno olje pa moram nalit v spodnji del masine in kje? V knjigi prirocniku ni nic omenjeno kakso olje bi moralo biti. Je mogoce isto olje?

Je sobota nikjer nikogar dobit da bi ga povpraso za nasvet, za jutri pa pravijo lepse vreme, in bi rad uzival na motorju

Hvala za pomoc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Aprilia Pegaso L. 2000

Vceraj sem hotel zamenjati olje v motorju in ker mi je to prvic imam nekaj vprasanj-problemov.

Pod motorjem (najnizje) sem nasel srauf-cep ga odvil in olje je steklo iz masine, AMPAK ko sem vido da je olja zelo malo, se bolj poglobim in vidim da sem storil napako. Izpustil sem namrec olje iz menjalnika (karter)-predvidevam ne pa iz masine. Kajti srauf za menjava olja v masini sem nasel spredaj pod hladilnikom. Tudi tega sem odsraufo in olje je izteklo pa tudi vec ga je bilo. Potem sem se menjal oljni filter sedaj pa moram nalit olje. Za masino kjer se naliva olje zgoraj pri kljucavnici imam olje Total 9000 (SAE 5W-40) kaksno olje pa moram nalit v spodnji del masine in kje? V knjigi prirocniku ni nic omenjeno kakso olje bi moralo biti. Je mogoce isto olje?

Je sobota nikjer nikogar dobit da bi ga povpraso za nasvet, za jutri pa pravijo lepse vreme, in bi rad uzival na motorju

Hvala za pomoc

Olje za menjalnik in agregat je isto. Spusti se ga na dveh mestih, ker ima suhi karter. Ti samo normalno nalij olje na vrhu do max, zalaufaj, ugasneš in malo počakaš pa doliješ do konca. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa tole olje mislim da je samo za avtomobile, jaz ga nebi vlival v motor, zaradi sklopke in menjalnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoc Simonsi.

No, sedaj pa sem se vedno brez olja v motorju, saj sem poslusal tvoj nasvet glede vrste olja, pa mi prosim svetuj, katero olje naj kupim da mu bo pasalo. Mogoce se to da ima prevozenih 34000 km in zaenkrat (trkam ob les) brez problemov.

Sam sem prevozil dobro polovico in res uzivam na tem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerokoli polsintetično olje za motocikle, 10w-40.

Recimo Motul, Motorex, Shell, Castrol... ali cenejša in enako dobra varinata iz Louisa ali Hein Gericke.

Kar tebi bolj ustreza, kvalitetna so vsa dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

a pozna kdo kakega majstorja v okolici Sl. Bistrice, Sl. Konjic, da bi mi zamenjal verigo ter zobnika na pegasotu l.2001 ?

Hvala !

LP, Gorazd - čisto frišni član

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

a pozna kdo kakega majstorja v okolici Sl. Bistrice, Sl. Konjic, da bi mi zamenjal verigo ter zobnika na pegasotu l.2001 ?

Hvala !

LP, Gorazd - čisto frišni član

Predlagam ti obisk pooblaščenega servisa za Aprilio v MB na Ptujski cesti, tel.: 024600120

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam ti obisk pooblaščenega servisa za Aprilio v MB na Ptujski cesti, tel.: 024600120

Sem jih že poklical in sploh ni preveč drago.

Verjetno bom šel kar tja.

Hvala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Pozdrav!

Povejte mi kakšna je razlika med Pegaso STRADA; TRAIL in CUBE, če so vse letnik 1998?

Amm.....kukr jest vem, sta Strada in Trail šele od 2005 naprej, Cube pa je starejši....razlika je pa tudi v tem, da ma Cube Rotaxovo mašino(isto kot BMW F 650 GS), Strada in Trail pa mata isto (novejšo) mašino kot Yamaha XT 660 X/R. Strada je bl supermoto(cestne gume in lite feltne), Trail je bolj v duhu starih Pegasov( enduro gume, kolesa z naperami). Več bo pa kšn drug majstr povedov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!