Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

Tudi na BMW - jih so sle dihtunge na glavi (kolega je dvakrat menjal). Drugace pa je motor super, edino na avtocesti ga ne smes terat preko 130 km/h dalj casa (to je ca.5000 obratov), ker ti ode dihtunga,... Treba je se pazit na starter sklopko, - ta crkne zaradi praznega akumulatorja, ker motor/starter ne obrne dovolj hitro in gre zobnik,... Prav tako pa kontrolirat nivo kisline v akumulatorju, ker izginja!

Ce pa komu motor seka nazaj (tisti,ki imate se fergazerske), pa je resitev, da se to odpravi sila lahka in poceni :)

Živjo.

Tri mesece nazaj sem kupil rabljenega pregasota 650 letink 98 in 50000km.

Vse lepo in prav, motor mi je bil všeč, in sem se prav veselil prvih kilometrov, ki jih je bilo zares malo.

Prejšni vikend je še nekako vžgal, čeprav je bilo že veliko praznega zaganjanja, včeraj pa nič.

Samo vrtenje starterja. Ker se pač na motorje ne spoznam veliko, sem misli, da je svečka. Seveda je bila svečka čisto ok, zato sem ga odpeljal k mehanku, tam pa prvi hladni tuš v kratki motoristični karieri...

Starter je shodu, oziroma, če je sreča ležaj v starerju, ki naj bi stal cca 40€, če je pa smola pa vse ostalo, kar naj bi zneslo cca 400€.

Zanima me sledeče. Ali pozna kdo koga ki obnavlja te starerje, oziroma, kje bi se to lahko dobilo najceneje?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti ni sla starter sklopka, to rado crkne.

Poklici tomota. 041/290-794

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starter je shodu, oziroma, če je sreča ležaj v starerju, ki naj bi stal cca 40€, če je pa smola pa vse ostalo, kar naj bi zneslo cca 400€.

sama sklopka, ki je v bistvu nepovratni ležaj stane cca 50eur, litrske dvovaljne aprilije mislim da imajo isto, bmw f 650 gs ima isto, mnogo ktm-jev ima isto, tako da ni nujno original aprilija. če je pa še kaj drugega zraven dosti poškodovano pa hitro postane drago. Samo popravilo ni nek problem, še največji je odstranitev magneta, ki je napopan gor za večno :)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala za info. Bom počakal, da vidim kaj bo rekel mehanik (Langus) pol bomo pa vidl kakšen bo naslednji korak :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že popravljeno? Kaj se je zgodilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve koliko stane menjava tesnila glave za Aprilio?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo. Iz prve roke. Klical sem mehanika, ki ima na srevisu mojega Pegasota. In novice NISO dobre.

Če bi hotel zamenjati vse z novimi deli me pride cca 500€.

Šla je pa starter sklopka, zobnik in pa magnet v štarterju.

Problem pri vsem tem je, da je bilo to že vse nekaj na roke popravljeno od prejšnjega lastnika... kao so neki pošvasal pa neki dodajal, tok da glih za glih dela :)

No zdej pa ne dela več. U glavnem...kdor koli kupuje rabljen motor, mu predlagam, da ga pelje najprej k mehaniku potem pa naj se odloči o nakupu!!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No pa je starter od pegasota popravljen.

Oz ni bil štarter, ampak zobniki ki jih šterter zavrti. Veliki zobnik plus ležaj, plus ležišče kjer leži ležaj. Magnet je še ql zaenkrat. Cena 500€.

In seveda ves vesel se lepo malo peljem. Včeraj malo okoli, danes pa sem imel plan priti malo dlje. Nakar spet smola...

Na cestninski postaji, ko sem zmanjšal hitrost (vrgel dve prestavi dol) motor enostavno ugasne?!?!?!?

Komaj ga pripreljem do roba ceste. Nobenega opozorila nič, enostavno je motor crknil. Gledam hladilnik za vodo če je slučajno zakuhal. Vse je ok, temperatura malo pod 80°C. Poskušam zagnati, nič. Samo vergla, svečka pa ne dobi štroma.

Ok si rečem. Ni sreče očitno bo potrebna avtovleka. A glej ga zlomka po pol ure še enkrat poskušam zagnati motor in vžge s prve.

Ok gremo nazaj domov ampak ne. Čez 1km spet ista zgodba. Ko sem prestavil do zadnje prestave motor v pospeševanju pri cca 120km/h enostavno ugasne. In spet ista pesem.

Na prikolici ga pripeljem domov. Ko se ohladi se odločim za test. Spet ga prižgem. Kresne s prve.

Ko pohodim plin v 1.prestavi motor pri cca 6000rpm izgubi moč. Če dam v drugo in tako naprej spet dela normalno dokler po nekaj km zopet ne crkne. Kot bi mu nekdo enostavno odvzel elektriko.

Ali ima kdo mogoče kakšno idejo?

Ker če je nima potem ga zapeljem direktno na odpad :(

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemu tile mehaniki so zlatarji ratal...

Možno da ti zaliva svečke. Poglej kakšne barve je svečka, je mokra ko ti crkne? Premeri še štrom koliko ti polne.

Če maš možnost pa lahko do mene prpeleš zadevo (Ljubljana)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Motor je popravljen.

Lepo od začteka. Po menjavi zbonikov v zagonskem delu, motor še vedno ni deloval. Oziroma deloval je do določene temperature, nato pa se je neka komponenta pregrela in enostavno je crknil. Izgubil je elektriko na svečki, in dokler se ni ohladil ni deloval.

Mehanik mi je zamenjal vžigalno tuljavo, ampak se je napaka ponovila.

Odločil sem se, da se sam malo poglobim v diagnostiko, ker sem bil 100% da ga serje štrom. In res. Pri merjanju uporov na komponentah, sem pri pick-up zaznal 100k omov večji upor kot bi moral biti.

Ker nisem vedel kje sploh ta stvar je sem sledil kablu, ki me je pripeljal, do zagonskega sklopa. Ta pick-up ima kolikor sem se pozanimal in prebral, funkcijo platine.

No skratka. Zamenjam pick-up, povežem vse nazaj skupaj in... motor vžge s prve :)

Upam, da sem odpravil vse težave, in da bom lahko končno malo užival v vožnji :)

lp

p.s. hvala vsem za ideje in nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Evo mene po dolgem času na forumu.

Pegasu 650 i.e. mi je 4 leta delal brez težav.

Danes pa se mi je nekajkrat zgodilo, da se mi je med vožnjo prižgala lučka za vbrizg in je motor ugasnil.

Ko sem poskušal ponovno užgati motor je normalno zaštartal.

A je imel kdo podobne težave ?

Hvala za vsako informacijo.

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Meni je pomagalo resetiranje računalnika, da je lučka ugasnila. Drugače je motor deloval normalno tudi s prižgano lučko. Resetiral sem ga doma, ker so mi na servisu postavili nerazumno ceno za to storitev (Avtocommerce Maribor). Žal sem potrebna navodila za resetiranje računalnika dal novemu lastniku motorja. Ni pa nobene posebne znanesti. Na kablu, ki izhaja iz računalnika, ki je namenjen priklopu "diagnosterja", po navodilih narediš kratek stik. Lučka v določenem časovnem zaporedju utripne in nato ugasne... Dejansko vse piše v navodilih. Je pa res, da "reset" samo zbiše javljeno napako in je ne odpravi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pomagalo resetiranje računalnika, da je lučka ugasnila. Drugače je motor deloval normalno tudi s prižgano lučko. Resetiral sem ga doma, ker so mi na servisu postavili nerazumno ceno za to storitev (Avtocommerce Maribor). Žal sem potrebna navodila za resetiranje računalnika dal novemu lastniku motorja. Ni pa nobene posebne znanesti. Na kablu, ki izhaja iz računalnika, ki je namenjen priklopu "diagnosterja", po navodilih narediš kratek stik. Lučka v določenem časovnem zaporedju utripne in nato ugasne... Dejansko vse piše v navodilih. Je pa res, da "reset" samo zbiše javljeno napako in je ne odpravi...

Sem že probal s postopkom za pregled napak in reset, pa se mi je ta vikend dogajalo enako....

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi si sposodit "rele" - črno škatlico (za varovalkami v prtljažnem prostoru), da se vidi ali je mogoče napaka tam. Meni je včasih pomagalo, da sem jo samo razklenil in sklenil. Potem je zopet vse "čudežno" delovalo. Sam je nisem nikoli menjal, sem jo pa raztavil in ker je tuljavica, ki je v njej, na oko izgledala kot nova, se nikoli nisem odločil za nakup.

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?243716-Injection-relay-%28I-think%29-draining-battery

(prva fotografija)

Mi je pa motor med vožnjo ugasnil tudi samo zaradi dežja. Prvič je med nalivom zalilo stikalo "za izklop motorja v sili" zraven ročice plina (rdeče stikalo), drugič pa kable, ki vodijo do zadnje luči in utripalk (pod "blatnikom"). Takrat sem zadevo rešil z WD-jem, in pozabil.

Težko svetujem, me pa izredno zanima kaj je vzrok temu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Najprej lep pozdrav

Motor- Aprilia pegaso 650

Letnik 2002

25 000 km

Nov akumolator (star 3 mesece)

Imam težavo z zavorno lučjo.

Zamenjana sta bili obe žarnici pregledane vse varovalke vse ok a še kar ne najdem problema zakaj ne deluje (tako sprednja in zadnja zavora ne dasta signala). Vse druge luči delujejo normalno.

Bi morda moral še kaj pregledati ?

Je imel mogoče kdo kakšne podoben primer?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem malo razstavil motor in naletel na tole zadevico (mi lahko nekdo razloži kaj je to)

Nahaja se poleg varovalk.

imag0059.jpg

imag0064.jpg

notri pa sem našel tudi tale del ki je bil odlomljen (na sliki označeno kje je odlomljen)

imag0061.jpg

imag0062.jpg

Je možno da zaradi tega ne dela zavorna luč ?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dobil informacijo da je ta " naprava " senzor če motor pade .

Zadnjo zavorna luč pa sem popravil na koncu sem ugotovil da je bil kontakt zarjavel in ni imel pravega kontakta in sem samo malo pobrusil in našprical z wd in sedaj deluje.

Popravljeno . Popravil markicarki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Senzor, ki ti pove, da je motor padel? a tega ne opaziš sam, he he...

Brez zajebancije - a potem zapre dovod goriva ali kaj?

Motor se takoj ustavi. Verjetno izklopi iskro na svečki.

Zelo uporabna stvar, če padeš (preizkušeno ;-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo

Imam aprilio pegaso 650 strada in bi zamenjav "lonce" brskal sem po internetu in našel  giannelli-jeve, ki so mi všeč in imajo ugodno ceno. Zanema me kakšni so ti giannelli-jevi izpušni sistemi če jih kdo že ima in vaše izkušnje z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!