Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

Pregledal kontakt reglerja, vse je dobro zategnjeno, oz sem razstavil pobrusil kontakte in sestavil nazaj, na pokrovu alternatorja se nahaja senzor za pritisk olja, ta verjetno nima veze.

 

Danes motor ponovno sploh ne vžge, mi je pa ko sem verglal , 2 počilo iz izpuha, kaj bi to lahko bilo ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

senzor za pritisk olja sigurno ni na pokrovu alternatorja ampak nekje pri pumpi. To sem te pa vprašal zato ker eni motorji imajo tam senzor za položaj gredi. In glede na ta senzor se motor odloča kdaj brizgnit gorivo, kdaj da iskro,.... sam glede na to da ti je motor ko si ga sestavil delal mam jst na sumu da se ti je zmaknil kak senzor oz kaka druga napaka povezana z elektriko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm si sposodu multimeter in zmeru-

Senzor padca ok

Senzor položaja gredi ok

Rele pumpe ok 

Stransko stojalo ok

 

 

 

Pol mi je pa zmankal baterije u multimetri hehe  :BUA:

 

Jutr naprej =)

Popravljeno . Popravil markicarki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rele bencinske pumpe je prevejen in deluje.

Danes sem premeril tudi injektorje in so tudi ok.

 

Sedaj mi pa že počasi zmankuje idej kaj naj še preverim ?  :mellow:

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Imam Pegasota 650 i.e. in se je pojavil problem da motor več ne vžge. Motor je pred parimi dnevi deloval v prostem teku, ko si ga obremenil je cukal in trokiral, sedaj pa niti vžge ne več. Problem je najbrž v gorivu in sicer je okoli izpuha polno kapljic, kar pomeni da je goriva bilo preveč in motor zaliva. Bi lahko bil vzrok v loputi zraka, da ne deluje pravilno? Je imel že kdo podobne težave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

včeraj sem menjaval olje na pegasotu 650 ie l. 2001.

Z notranje strani je na ščit podvozja bila nalepljena neka izolacija (zvočna/temperaturna ?).

Ta izolacija je popolnoma preperela in neuporabna.

A se to sploh potrebuje .... moram nabaviti novo, a dam gor ščit brez te izolacije ?

 

LP, Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščita motorja? Izolacija je običajno na kovinskih zaščitah, da ublaži zvok (kamenčke) . Ni potrebna je pa dobro če je.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,
imam probleme z motorjem da ne vžge. Vse ostalo je že menjano razen CDI enota.
ali mogoče kdo ve kakšne morajo biti vrednosti ko meriš cdi enoto po pinih?
Motor aprilia pegaso 650, 35 kv, letnik 1999
Najlepša hvala za odgovor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav vsem ,imam problem pri vžigu aprilia pegaso cube letnik 2000.zamenjano je vse mogoče od starter sklopke do bubine,in sicer iskra je,ko pride bencin v cilinder poca iz frgazerja,in to tako močno da vrže frgazerje dol,če je kdo imel isti problem bi prosil za pomoč,če pa je že bila tema odprta na taka uprašanja se opravičujem,sem novinec.lp.zemčo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imaš rdeče stikalo v pravilnem položaju??

,da nimaš možno stop ker motor vergla samo nebo zalavfal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima izklopljeno glavno stikalo, ne bi bilo iskre ... Od česa bi pol vsekalo do fergazerjev? Verjetno bo res kaj z ventili ali časom vžiga, kot je rekel ludiluka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima izklopljeno glavno stikalo, ne bi bilo iskre ... Od česa bi pol vsekalo do fergazerjev? Verjetno bo res kaj z ventili ali časom vžiga, kot je rekel ludiluka. 

Ja imaš prav.Premal pozorno sem prebral kaj je že naredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!