Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Pri Pegasu z vplinjači je pri vžigu pomagalo tole:

odstraniš sedež, z roko pokriješ luknje za dovod zraka v zračni filter in vžigaš.

To pomaga, če je pokvarjen čok (zaug).

Ne bo držalo... :nono:

sej če bi ti vedu kako deluje vplinjač,

potem verjetno nebi napisl take traparije. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo... :nono:

sej če bi ti vedu kako deluje vplinjač,

potem verjetno nebi napisl take traparije. :D

sej če bi ti vedu kako deluje čok (zaug),

potem verjetno nebi napisl take traparije

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, zauh pri večjih motorjih deluje tako, da obogati mešanico s povečano količino bencina.

Ko pa z roko zamašiš filter, pa tudi obogatiš mešanico in to tako da zmanjšaš količino zraka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, zauh pri večjih motorjih deluje tako, da obogati mešanico s povečano količino bencina.

Ko pa z roko zamašiš filter, pa tudi obogatiš mešanico in to tako da zmanjšaš količino zraka.

:slap: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

zdravo

no in smo docakali malo lepse vreme B) sem lastnik aprilie pegaso 650 cube. pa me zanima kaj je vse treba postorit spomladi ko bom spet zacel uporabljati motor? servis...? sem pa sredi prejsne sezone menjal dihtungo na glavi, posledicno tudi olje. pa se to me zanima, koliko staneta obe gume in ce kje jih je najboljse menjati, kje se dobijo ceneje :D ?

hvala za odgovore :worship: :yea1: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moja Peggy je v letošnji sezoni naredila 300km - brez težav. Edino kar bi si želel je višji vetrobranski vizir ... od 90 naprej se začne, pri 150 :kva2: pa je res kriza, dalj nisem probal, čeprav sem imel še rezervo na gas ročici ... (če sem se sklonil za vizir, je bilo pa skor "neslišno")

Prebral sem na nekem tujem forumu, da so eni obstoječi spojler skrajšali, pa je pomagalo. A ima kdo kakšne izkušnje s spojlerji, ki se pritrdijo na obstoječega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Peggy je v letošnji sezoni naredila 300km - brez težav. Edino kar bi si želel je višji vetrobranski vizir ... od 90 naprej se začne, pri 150 :kva2: pa je res kriza, dalj nisem probal, čeprav sem imel še rezervo na gas ročici ... (če sem se sklonil za vizir, je bilo pa skor "neslišno")

Prebral sem na nekem tujem forumu, da so eni obstoječi spojler skrajšali, pa je pomagalo. A ima kdo kakšne izkušnje s spojlerji, ki se pritrdijo na obstoječega?

a res nihče nič ne ve o teh spojlerjih? :cry: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo. Mi lahko kdo pove kakšna je razlika med aprilio pegaso 650 in kawasakijem kle 500.

Odločam se za nakup enega od teh dveh motorjev. Uporabljal bi ga v glavnem za vožnjo po lokalnih cestah (asfaltnih in makedamskih) občasno pa bi si privoščil tudi daljšo turo.

Slišal sem, da aprilia močno trese pri višjih obratih. Prosim če ima kdo izkušnje s tema motorjema naj poda svoje mnenje. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem mel možnost oba sprobat! Izkušnje so pa sledeče! Za bolj offroad ture je sigurno boljši kawasaki ker je lažji in tud malenkost švohnejši, pa tud ožji zato ga je lažje obvladovat! Za dolge ture pa sigurno ni ker ma zelo majhen (vsaj zame) sedež (preozek) in zaradi tega neudoben! Pegaso je bolj za daljše ture! Udobno se sedi (tudi sopotnice se ne pritožujejo), motor je zelo lepo vodljiv tudi pri večjih hitrostih, se da pa peljati tudi kje po makadamu (sej je endura), ker itak ponekje v SLO in jugu ceste niso kaj boljše kot makadam! Visoki vrtljaji pri enem in pri drugem so malenkost različni! KLE se zavrti do 10 tisoč vrtljajev, pegaso pa tja do 6. čeprav ima Pegaso samo en cilinder imam pri njem vseeno večji občutek udobja, kavasaki mi vseeno deluje bl trdo in robustno!

Upam da ti je kej pomagal tole! Vsaj take so moje izkušnje!

P.S. Jst prodajam mojo Peggy :( morm avto kupt! Če te zanima se javi na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pegaso sigutno bolj trese (1 cilinder). Sploh pri višjih vrtljajih. Mene niti ni toliko motil, sopotnico je pa precej :devil: :D . Pospeške se mi zdi, da ima boljše pegaso. Pri končni hitrosti ga pa KLE premaga. :glare:

V glavnem, s pegasotom sem bil zadovoljen. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pegaso sigutno bolj trese (1 cilinder). Sploh pri višjih vrtljajih. Mene niti ni toliko motil, sopotnico je pa precej :devil: :D

Moja se ni pritoževala! Mam 3 kufre (zadnga pa še 2 stranska) in sedi kot v fotelju! Je tud zelo zadovoljna z zadnjim sedežem edino neki se je mogla navadt... jst mam 192cm višine in na cestaku bi vidla čez mene tle pa se more mal premaknt! Sicer pa 170km/h ki sem jih jst dosegel je zvrhano dost za naše ceste! Pr nas pridejo v poštev pospeški pa fajn gume!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

smo smo ... včeraj smo bili na furi ... skupaj z Hondo Pan European, pa se mi sedaj Pegica zdi malo majhna in švoh... pa še te turbolence v višini čelade mi gredo vedno bolj na jetra, pa stranskih torb ne morem gor naredit, ker bi se stopile na auspuhih ... Ta Honda me je pa čist prevzela :blush:

Popravljeno . Popravil tommb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo. taka je zej stvar. Spomladi se nameravam vršt v "motociklizem" . vprašanmje je sledeče, ali je Pegaso kool motor za začetnika? Stvar je v tem,da sm na začetku kontau o KLE-ju in o TDM-ki. Sedaj pa mi kolega ponuja aprilijo za 750K SIT in sicer je motorček zelo lepo ohranjen 2002 letnik,18000Km prevoženih, kovček itd. Kaj pravite ali bi biu nakup tega motorčka smiselen?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

i.e. model bolj slabo dela pod nizkimi obrati

5 prestava recimo zahteva vsa 3000 min-1 in veliko obcutka (80km/h)

od 3500 naprej pa gre ze loh na ful

pa tezave so pri dodajanju malega gasa (samo do 35000min-1), se motor obnasa kot ON-OFF

sploh dodajanje gasa iz nule, zaviranje z masino je tudi bolj ali manj vse ali nic (do 3000min-1)

kot da ni doziranja, probi osmico na parkiriscu samo z gasom pelat

ce je se slab obcutek na sklopki, potem je veselje na serpentinah enkratno

potem ko se ga enkrat navadis malo visje v obratih peljat

noja....sej kr gre

jest ga peljem do 110km/h, vec se mi ne da tisat

pa tud pol zacne plavat sprednji konc (ja, mam nove gume)

samo vsaj jaz bom zaradi tega zamenju za nekaj kar nima toliko tezav z obrati

konji mi niso tok vazni, sam da mi ni treba skoz 3 prestave gor in dol saltat

vsega tega jaz pri nakupu svojega nism opazil pri testni voznji

zdej mi gre pa na zivce

moji podatki so pa :-)

202cm,105kg

p.s.

dopuscam moznost da mam cist razstelan motor, samo do sedaj ga se noben ni

znal nastelati ker se baje normalno pelje

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Rabim višji vizir za Aprilijo Pegaso. Najraje bi ga imel v isti barvi kot je standardni(serijski). Ima kdo naslov kje se da to kupiti ali narediti? Rabim tudi mojstra , ki bi mi lahko izrezal(ploter) nalepko od Dakarja za na ta vizir. Rabim dve nalepki iz srebrne(krom) folije eno za na Pegaso-ta drugo pa za Suzuki FreeWind-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim višji vizir za Aprilijo Pegaso. Najraje bi ga imel v isti barvi kot je standardni(serijski). Ima kdo naslov kje se da to kupiti ali narediti? Rabim tudi mojstra , ki bi mi lahko izrezal(ploter) nalepko od Dakarja za na ta vizir. Rabim dve nalepki iz srebrne(krom) folije eno za na Pegaso-ta drugo pa za Suzuki FreeWind-a.

Za višji vizir vprašaj na APRILIA MB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede nalepk, katerihkoli, pa CDS v Črnučah, dobiš tako izreze kot printe, so tudi zastopnik za prodajo ostalih samolepilnih folij.

Naslov poišči na www.cds.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!