Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

Mene pa zanima, če je kdo opzail, da aprilia nima stikala na nožni stopalki za zavorno luč. Stikalo je samo na desni ročki. Je pri ostalih enako?

Dvomim, da bi motor dobil homologacijo, če tega ne bi imel...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Mene pa zanima, če je kdo opzail, da aprilia nima stikala na nožni stopalki za zavorno luč. Stikalo je samo na desni ročki. Je pri ostalih enako?

Moj ga je imel (letnik 2000), verjetno v nasprotnem primeru pod razno nebi dobil homologacije - pa tehničnega pregleda tudi nebi opravil..

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sem jo prvič meril na mojem motorju pri vožnji na morje, sam + punca, kovček 52l poln + na vrhu še spalke pripete (stranskih kovčkov še nimam montiranih :( ) Poraba je bila kar malo neverjetna 12l za 218 prevoženih km vmes je blo tud nekaj kilometrov po kampu ter do bližnjega mesta!

Na kratko poraba cca 5,5l/100km

Ostali?

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo od vas na pegasu stranska kovčka + top? jaz mam 2x po 42 litrov stranska pa me zanima glede nosilca če imate kakšne izkušnje!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skupaj s stranskimi kovčki se počutim kot tank na cest, tako da če le gre rajši nafilam top do maximuma + tank torbo, kar pa največkrat zadošča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabi morda kdo nosilce za original stranske kovčke? Mam ene viška.

Jaz imam ene stranske z nosilnimi ploščami! In če je možno prišraufat gor moje plošče potem sem zainteresiran!

Potem bom imel Topcase 52l, ter 2x po 42l stranska, skupno 136l prtljažnega prostora :P idealno da mam vse pod streho za 2 osebi! Kako pa se vem zdi uporaba tanktorbe a ni potem mal previsoko vse skupaj?? Jaz imam eno na magnete ampak je tank plastičen... :( :( a mate ravne ali tiste ki majo nagnjeno dno?

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mogoče se bo malo hecno slišalo vendar imam spet problem! Sicer je težava v tem da mi ketna ko sva 2 na motorju občasno ko pride v resonanco drgne ob neko paličico! Da si boste lažje predstavljali oz našli na vašem pegasu.... na zgornjem delu ketne ko pride v okvir imate nad njo neko paličico ki ne vem niti kakšen je njen namen! Na njej je bila plastika ki jo je že vso pobralo in prišlo do kovine...že pri prejšnjem lastniku očitno! Zamenjal sem ketno pred kratkim in zadeva še vedno ko zaniha udarja po tej paličici! Po mojih ugotovitvah pri obremenjenem motorju pride do tega da gre roka visoko gor kar pripelje do tega da podrgne ob to paličico! Mogoče bi bila rešitev utrditev zadnjega vzmetenja, vendar pri motorju nisem dobil nobenih ključev, na servisu me bojo pa takoj obrali za kakšno Ivano Kobilico :( Mi lahko kdo svetuje če je imel podobne izkušnje oz. pomaga pri ključih?

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo

pegasota cube 650 mam ene 14 dni, pa me zanimajo kaksne informacije k bi jih mogu vedit. ma 31000 km, glih menjan veriznika in verigo. pa se kr dost segreva, tud tko do ene 105 stopinj. a je to normalno?

eraser

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

pegasota cube 650 mam ene 14 dni, pa me zanimajo kaksne informacije k bi jih mogu vedit. ma 31000 km, glih menjan veriznika in verigo. pa se kr dost segreva, tud tko do ene 105 stopinj. a je to normalno?

                                      eraser

Moj se greje na ene 70 stopinj! Če je počasna offroad vožnja tja do 80 pol se pa že ventilator vžge! Preglej da maš dost vode in podobno vsekakor pa ni normalno!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

En teden nazaj sva s prijateljem zamenjala olje, svečko, preverila akumulator itd. Sedaj pa imam nekaj problemov.

Ko preverjam olje ga je enkrat preko max. (10 min po vožnji), drugič pod minimumom (popolnoma ohlajen, potem pa ga zalavfam za eno minuto). Kdaj je tista prava meitev? :? Po mojem občutku je olja preveč :?

Druga stvar pa je rahlo cukanje. Gas držim enakomerno, motor se pa obnaša kokr, da bi mu za del sekunde zmanjalo bencina. To se najbolj čuti ko imam v prvi prestavi.

Zgodilo se mi je tudi, da je crknu sredi ceste (večkrat). Potem sem preveril priključke za akomulator, ki so bili zrahljani. Močno sem jih močno pritrdil (čeprav se pozitivni pol še vedno da premikati sem ter tja) in od takrat naprej mi ne crkuje več, cuka pa še vedno.

Ali ima kdo kakšno idejo? :(

Drugače sem pa čisti začetnik in mogoče, da sprašujem bedarije. :blush: Aja pa še nekaj! Katererega serviserja priporočate (Vomberger, Langus)?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

En teden nazaj sva s prijateljem zamenjala olje, svečko, preverila akumulator itd. Sedaj pa imam nekaj problemov.

Ko preverjam olje ga je enkrat preko max. (10 min po vožnji), drugič pod minimumom (popolnoma ohlajen, potem pa ga zalavfam za eno minuto). Kdaj je tista prava meitev?  :?  Po mojem občutku je olja preveč :?

Hmmm... ne vem točno če pegaso ima tako kot Apriljini jurjaki wet sump (suhi karter?) sistem za mazanje, kjer je olje "doma" v zunanji posodi, in pol motor "vzame vase" kolikor pač rabi: med vožnjo manj, če miruje več.

Druga stvar pa je rahlo cukanje. Gas držim enakomerno, motor se pa obnaša kokr, da bi mu za del sekunde zmanjalo bencina. To se najbolj čuti ko imam v prvi prestavi.

Zgodilo se mi je tudi, da je crknu sredi ceste (večkrat). Potem sem preveril priključke za akomulator, ki so bili zrahljani. Močno sem jih močno pritrdil (čeprav se pozitivni pol še vedno da premikati sem ter tja) in od takrat naprej mi ne crkuje več, cuka pa še vedno.

Hvala!

Namaži pole baterije z mastjo in pol zatisni konektorje na baterijo. Tako kontakti ne bodo oksidirali, pa tudi snemati se nebi več smelo... Kaj imaš karburatorca ali i.e.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D i.e. je ja.

Meni vcasih ni cukal, zdej je zacel :hmm: . Ko se peljes je obcutek, kakor da bi bila cesta nekolk valovita.

Jacko, a si ga pelju kaj na servis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je to kakšna posebna mast?  :blush:

Mah... tista za mešalec bo kar dobra (mineralna, ne svinjska!) :lol1:

Cuka i.e.? Pol bi bil verjetno zrel za pogledat z Axonom (diagnostični sistem, imajo ga v Avtotriglavovem servisu) kako je z vbrizgom...

Majstori: Jemljite me z rezervo, ker sam posedujem CapoKravo in je med Pegasom in njim precej razlike... poznam pa italijanski temperament ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jacko pele svojga prvic na servis v torek

in to v

SERVISNO PRODAJNI CENTER LUÈKA MIRKO ŽIVEC S.P.

CILENŠKOVA ULICA 13

TELEPHONE: (01) 5242917

TELEFAX: (01) 5242917

pa da vidmo

si bom prou spisek prpravu kva je vse za pogledat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dejte hitro

povejte kva je blo narobe

jutr pelem

da vidm a se mi sploh da mu dat se eno sanso

al grem raj se pre-prijavit na avtotriglav

na prvi pogled se mi je zdel zelo ustrezljiv

kokr :blush: da se da vse zment

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelavi ima fetiš, da drka mulce v glavo. Sam imam slabe izkušnje z njim, pravtako nekaj drugih strank, v topicu o serviserjih je bilo tudi že nekaj napisanega o njem.

Mogoče boš imel srečo in te bo bolj obrajtal če se boš z zaresnim motorjem pripeljal. Pa vnaprej se vse zmeni in ne poslušaj morebitnih izgovorov. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeeem

je danes zjutraj dezevalo in nism sou

eeeeeem (2)

sm najdu poste o zivcu....

in se mi ne da z nobenim na tak nacin ukvarjat

ker mi srce ne prenese 500 pulza :kva2:

bom sou na triglav kuknt, mogoce vsaj enkrat

preden si ne zrihtam stacun kjer majo vse dele za pegasota

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!