Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

Koliko ste največ odjahal na svojih pegasotih v enem dnevu?

Avtocesta Kopenhagen-Stockhom, 650 km v 7ih urah

Ljubljana-passo Tonale, 570 km, cel dan

če kdo misli da pegaso ni motor za dolge proge se zelo moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Kaj mislite o tem pegasotu

koliko je realno vreden

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_MOTO/ad.asp?ID=2777006://http://www.(Zbrisano! Za oglaš....asp?ID=2777006

kaj je dobro pogledati na pegasotu pred nakupom.

lp

nisem ekspert lahko ti pa povem kaj sem do sedaj zasledil na pegasih ker iščem enega za mojo drago. ti dam nekaj iztočnic ostali bodo pa dopolnili in popravili.

Za ta denar se najde tudi kaj mlajšega. Preveri Letnik gum, profil tudi. Zadnje račune, kdaj so bili zamenjani filtri, verižni set in pdobno.

To je letnik z vplinjačem. serviser mi pravi da jih ima raje kot e.i. ker so prvi ajnšprici bojda nezanesljivi. Preveri spoje in tesnila če so kje kakšne domače dodelave, in vijaki ki vidno ne pašejo. Pretipaj kontrole in stikala. Ko ga vžgeš ga poslušaj. Motor teče tiho. Če slišiš rezek zvok ali žvenket je verjetno verižica za ventile Poskušaj ga vžgati in pusti teči ko mu spustiš čok naj ne ugasne. Jaz za ta letnik ne bi dal več kot 2,2K ker bi naslednjih 300 imel pripravljenih za obisk pri serviserju ( ker imam tako srečo da vedno nekaj spregledam). zgleda pa lep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

mam en problem z pegasotom 650 i.e

gori mi lučka za "šobo" pa me zanima kako se resetera računalnik? se da samo tako da odklopiš akumulator?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js ga kr k serviserju pelem, pa on vse uštima. Drgač pa Motul mislem da 5W40.

Aloha!

Opažam, da pri mojmu Pegasoju težko prestavim v neutral (ler), ko se ustavim. To se mi dogaja pri prižganem motorju, ko pa je izklopljen pa gre zelo lahko :huh:

A je to lahko povezano s sklopko oz. kok je na trdo/mehko nastavljena? Al bi tuki lahko kje drugje tičal vzrok?

Bom probal zalaufat in mal spremenit pri ročki za sklopko un vijak, sj vete no un k je za tist ;)

Al mi kej druzga svetujete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko imate tlaka v pnevmatikah in kakšne pnevmatike imate gor.

ter kako imate nastavljeno vzmetenje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoč in sicer zadeva ja naslednja!

Moj Pegaso letnik 99 se je odloču, da me bo mal j....:cry: in je nehal delat! Ga ne morem zalaufat pa da si nevem kaj. Kolega mehanik pravi, da se je ustavel pri računalniku - ker vse ostalo naj bi blo tko k treba. Zdej pa kaj bi rabu od pomoči:

A se je kdo pripravljen tok žrtvovat in pridet do mehanika (je pa blizu Postojne, tko da če je kak primorc bi blo najbol) da odklopi vaš računalnik in ga priklopi na mojga, da proba, če je računalnik res crknu al je kej druzga?

Da ne kupujem računalnika za brezveze, ker je prekleto drag!

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ima iskro pol ni računalnik. Če pa nima iskre pol je pa ena električna komponenta, pa ni nujno da računalnik. l.99 ima še fergije, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp a si kaj ugotovil

če ima iskro pol ni računalnik. Če pa nima iskre pol je pa ena električna komponenta, pa ni nujno da računalnik. l.99 ima še fergije, a ne?

s temle se cist strinjam

ce je iskra more lavfat (dej mal bencina na bat pa mora!!!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo.

Jaz pa razmišljam o nakupu aprilie pegaso. Imel pa bi jo za okrog hiše in za po brezpotjih. Ker bi seveda kupil rabljeno, me zanima, kakšna je kaj vzdržljivost teh strojev. Gledam nekaj okrog letnika 2001 in 20 - 30 000km. Sam nimam nikakršnih izkušenj z aprilijami, vem pa, da pri drugih motorjih taka starost ni nek večji problem. Ker pa italijani včasih niso ravno sloveli po vzdržljivosti, me zanima, če lahko pričakujem kakšne večje težave. Seveda se popolnoma zavedam, da je potrebno potrošno robo, kot so veriga, verižniki ipd. redno menjati. Bolj me zanima motor in okvir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo!

Mene pa zanima, če ima kdo navodila za uporabo(lahko ENG) za Aprilio Pegaso 650 '99 (97-02 letnik so mislim da podobne). Potrebujem, ker sem ga ravno kupil, pa prejšnji lastnik ni mel knjige da vidim, kako in kaj. Lahko poskenirana, ali pa torrent, al pa tut če kdo posodi knjigo za preslikat, dobi za pivo. Sem z Velenja.

PS: Pa ne mislim servisna navodila, ker ta že imam(trijezična).

LP ... Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj iz Makedonije me sprašuje sledeče:

treaba mi neki mehanicar sta dobro se razume oko motora

moj prijaatelj ima problem sa aprilijom

Moj prijatelj ima Apriliju Pegaso, 2000 i nikako da resi problem pri gasenju motora. Vrlo cesto kad ugasi motor, cuje se neki jak udar. Ovde sumnjaju na ventile ali rado bi cuo i vase mislenje.

ako imas neki, dobro bi nam dosao neki savet

p.s. upam, da razumete

lp

maus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je normalno pri enovaljnih motorjih in tut teh apriliah. To se sliši pogonski sistem štarterja. Včasih ko motor ugasneš, se glavna gred kontra zavrti, enosmerna sklopka štarterja zagrabi in se cel mehanizem štarterja malo kontra zavrti. Grdo poči, zaropota, ampak načeloma ni sile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mi lahko kod kaj nahitro pove kaj o novem Pegasu .. mislim da je od letnika 2005 naprej. Kako se obnesejo ti motorji? Imajo kakšne hibe? Je to Rotax mašina kot < 2005 letnikih? ... Skaratka iščem en "ženski" motor .. ne prezahteven in ugoden za vzdrževanje. Kupil bi pa seveda rabljenega. TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Je že kdo snel rezervoar za gorivo na novejšem Pegasotu, če mi lahko pove kje vse so vijaki skriti, poleg tistih ki se vidijo na vrhu, oz.če je kakšna težava pri tem opravilu.Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!