Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Čao, mene pa zanima, če se kaj vozite samo po zadnjem kolesu O:-)

Sem frišen lastnik novejšega pegasota z Minarellijevo mašino, pa me zanima, kako ga dvignete? Pri kerih obratih, v kateri prestavi, katera hitrost in s sklopko ali brez, še kakšni drugi nasveti? bom naslednjič ko bo možno malo sprobal, pa da mam neko osnovo iz kje začet :)

evo še en filmček, paše kakšna kratka tura v teh mrzlih dneh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

Mene pa zanima, če ima kdo navodila za uporabo(lahko ENG) za Aprilio Pegaso 650 '99 (97-02 letnik so mislim da podobne). Potrebujem, ker sem ga ravno kupil, pa prejšnji lastnik ni mel knjige da vidim, kako in kaj. Lahko poskenirana, ali pa torrent, al pa tut če kdo posodi knjigo za preslikat, dobi za pivo. Sem z Velenja.

PS: Pa ne mislim servisna navodila, ker ta že imam(trijezična).

LP ... Robert

Jest tudi to rabim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

kje bi lahko kupilk poceni prednje ploščice za aprilio pegaso 1999?

Poskusi TUKAJ cene so ugodne.

Sicer pa najbrž poznaš pregovor "nisem dovolj bogat, da bi kupoval poceni".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi TUKAJ cene so ugodne.

Sicer pa najbrž poznaš pregovor "nisem dovolj bogat, da bi kupoval poceni".

hvala vendar mi je spet pomagal

  • av-311.jpg
  • Car

Tako da zdaj vse najprej njega prašam šele pol iščem drugje ker ma res n1 cene in kvaliteto!!!!!Šeenkrat mu hvala!!!!in pa seveda vsem ki ste mi pomagali se še priporočam!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

živijo

zanimam me kakšna olja uporabljate za pegasota in kje jih kupujete. jaz imam letnik 2000 in u manualu mi piše olje ip superbike 4 sae 5w 40, prejšnji lastnik je imel v motorju olje shell advance vsx4, sedaj sem pa v dilemi katero olje bi uporabil...

lp Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo

zanimam me kakšna olja uporabljate za pegasota in kje jih kupujete. jaz imam letnik 2000 in u manualu mi piše olje ip superbike 4 sae 5w 40, prejšnji lastnik je imel v motorju olje shell advance vsx4, sedaj sem pa v dilemi katero olje bi uporabil...

lp Rok

Kupi Motul!

http://www.motul.de/i/prd/prod_motor/5100_ester_4t_15w_50.htm

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo u manualu piše 5w40 ta je pa 15w50! kar pomeni da je olje tudi pri nizkih zunanjih temperaturah dovolj tekoče (5w40 precej bolj kot 15w50). nekateri agregati so na te podoatke oziroma na samo viskoznost olja zelo občutljivi (nezadostno mazanje pri zagonu), napake zaradi tega so pa lahko kar hude. poleg vseh možnih ribanj tudi lahko uniči oljno črpalko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, ta pegaso ima vse vitalne ležaje kroglične ali valjčne, ki niso preveč občutljivi na kako sekundo pomanjkanja olja. oljna pumpa je pa itak ves čas v olju namočena :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večavljni motorji imajo pa pa pravilo vsaj par drsnih ležajev, ki so pa pa izjemno občutljivi na pomanjkanje olja. v bistvu celo tako zelo, da sam ležaj že lahko z nohtom poškoduješ :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he ful zanimivo! si nebi nikol mislu! :D

zdej me pa še zanima če ima kdo workshop manual za pegasota?

lp Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo!

Iščem akumulator za pegasota letnik 2004. So tko smotane dimenzije, da je izbira res majhna. Rad bi akumulator z gelom oz. s čimmanj vzdrževanja (saj poznate težave s suhostjo). Ali ima kdo kakšen nasvet ali namig?

V louisu se sicer ena malenkost najde, in na internetu tudi, vendar me bolj zanimajo vaše praktične izkušnje? Trenutno sem imel akumulator ghk battery al ena taka firma s taiwana :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam Aprilio Pegaso 650 letnik 1995, zraven katere sem dobil knjigico o vzdrževanju motorja v italijanščini. Ima mogoče kdo od vas v kakšnem drugem jeziku (ang. ali nem.)? Prav tako me zanima ali se je komu od vas, ki ste ali še vozite ta motor, kdaj zgodilo, da je motor ugašal npr. medtem ko ste čakali, da se prižge zelena luč, četudi je bil motor že nekaj časa na delovni temperaturi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Imam Aprilio Pegaso 650 letnik 1995, zraven katere sem dobil knjigico o vzdrževanju motorja v italijanščini. Ima mogoče kdo od vas v kakšnem drugem jeziku (ang. ali nem.)? Prav tako me zanima ali se je komu od vas, ki ste ali še vozite ta motor, kdaj zgodilo, da je motor ugašal npr. medtem ko ste čakali, da se prižge zelena luč, četudi je bil motor že nekaj časa na delovni temperaturi?

Probaj s to povezavo ...

http://www.mediafire.com/?k829znoxkxf

in tole

http://www.filestube.com/377e355e7707262103e9/go.html

(pri tej povezavi počakaj, da se sekunde odštejejo in nato klikni na "regular downoload" )

Kar se tiče ugašanja ... se zgodi men se je dokler sem imel prenizke obrate ...

upam, da sem kaj pomagal

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!