Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

Se opravičujem, če je že tema kje odprta.

Zanima me, če je obvezna uporaba odsevnega jopiča med vožnjo tako v slo kot v aut?

Hvala za odgovore :OK::OK:

A ti to resno?

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, če je že tema kje odprta.

Zanima me, če je obvezna uporaba odsevnega jopiča med vožnjo tako v slo kot v aut?

Hvala za odgovore :OK::OK:

:slap: Zaenkrat niti v Sloveniji, niti v Avstriji.

Samo francoske budale so zaenkrat uspele s to oslarijo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakim mescom je bil kolega v avstriji in so ga v Lavamündu ustavili zaradi prekoračitve hitrosti, nato pa so ga še gnjavili zakaj nima na sebi odsevni jopič. Res pa da jopič ni dobil kazni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezna uporaba odsevnega (rumeni ali rdeči) jopiča ni nikjer obvezna.

V franciji moraš imeti določeno kvadraturo cm2 odsevnega materjala na obleki (veliko tekstilnih jaken to že ima)

Mislim da na češkem (vzhodna evropa) moraš imeti odseven brezrokavnik spravljen na motorju (obvezen kot prva pomoč).

Meni je rumen brezrokavnik, kar všeč, ker vsi mislijo da je spet eden iz avtošole :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se dobi tak brezrokavnik, ki bi bil malo močnejše in kvalitetnejše izvedbe, da ne bi preveč plapolal in se ne bi prehitro uničeval, da bi ga redno uporabljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je obvezna uporaba odsevnega jopiča med vožnjo tako v slo kot v aut?

v slo ga moraš imeti na sebi če se ustaviš na ac ...

:slap: Zaenkrat niti v Sloveniji, niti v Avstriji.

Samo francoske budale so zaenkrat uspele s to oslarijo.

za motorje ... kar pa pravzaprav ni specificiral ...

Pred kakim mescom je bil kolega v avstriji in so ga v Lavamündu ustavili zaradi prekoračitve hitrosti, nato pa so ga še gnjavili zakaj nima na sebi odsevni jopič. Res pa da jopič ni dobil kazni....

na motorju ali v avtu ?

Obvezna uporaba odsevnega (rumeni ali rdeči) jopiča ni nikjer obvezna.

V franciji moraš imeti določeno kvadraturo cm2 odsevnega materjala na obleki (veliko tekstilnih jaken to že ima)

Mislim da na češkem (vzhodna evropa) moraš imeti odseven brezrokavnik spravljen na motorju (obvezen kot prva pomoč).

kaj pa anglija?

kje se dobi tak brezrokavnik, ki bi bil malo močnejše in kvalitetnejše izvedbe, da ne bi preveč plapolal in se ne bi prehitro uničeval, da bi ga redno uporabljal.

v lojzu beljak/villach ali graz - dober na zadrgo..zadnjič kupil za joni46 - 20€ ...tudi jaz imam takega .. pri rebrih elastičen tako da ne frfota ( preveč) zato pazi da ne bo prevelik ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se dobi tak brezrokavnik, ki bi bil malo močnejše in kvalitetnejše izvedbe, da ne bi preveč plapolal in se ne bi prehitro uničeval, da bi ga redno uporabljal.

Klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni obvezen, jaz ga priporocam.... nosim ga 2 leti, vsakokrat ko se usedem na motor, se pri delu ga uporabljam, no skratka od kar ga nosim sem dozivel veliko manj izsiljevanj kot prej, tudi provokajcij z strani avtomobilistov je veliko manj...

letos me je v avstriji ustavil leteci, imel sem odsevnik, kar nekaj casa sva klepetala o dolocenih zadevah, ampak nisem ujel besede da bi pri njih veljal kaki zakon o nosenju odsevnikih, razen pri okvarah na cestah !kakor sem na tekocem z informacijami je obvezen samo v franciji, pa se tam ne odsevni jopic, ampak zadovoljuje nek odsevni nasitek ki je dosti velik !

tako kot je ze thumper povedal, sem zelo zadovoljen z odsevnikom iz luisa, po dveh letih je obledel, ampak se vedno sluzi namenu... Imam pa ze novega na zalogi :)

Popravljeno . Popravil JONI 46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za motorje ... kar pa pravzaprav ni specificiral ...

na motorju ali v avtu ?

To se hecaš, ne?

Obvezna uporaba odsevnega jopiča v avtu bi bila pa še bolj neumna od obvezne uporabe odsevnega jopiča na motorju ....

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Zaenkrat niti v Sloveniji, niti v Avstriji.

Samo francoske budale so zaenkrat uspele s to oslarijo.

D.

To se hecaš, ne?

Obvezna uporaba odsevnega jopiča v avtu bi bila pa še bolj neumna od obvezne uporabe odsevnega jopiča na motorju ....

D.

ne vem zakaj si malenkosten samo pri drugih pri tebi je pa vseeno kaj napišeš ... in če nočeš nekaj razumeti tega tudi ne boš razumel....

meni je pri tvoji izjavi o francozih sicer samoumevno kaj si hotel napisati - pa nisi .... btw - francozi zahtevajo določeno število kvadratnih centimetrov odsevnih elementov / površin .. točneje minimalno 150cm3 iz frontalnega pogleda ...

http://www.motosvet.com/odsevni-jopici-in-alkotesti-tudi-za-tujce.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsevni jopic, ja, v dveh letih je bilo mnogo bolje, danes kjub odsevniku, rumenemu kombinezonu dozivel izsiljevanje in karambol... motor sel med razbitine, jst pa se vedno cel z odsevnikom v nasledne kilometre...

Ce te hoce spregledat, te bo kljub odsevniku, 500-tim lucmi.... tako je !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kubikov?

ja valda..v levi polovici cockta v desni pa rum za pogummm ...

Ko bo ''odsevnik'' obvezen bom prodal motor!! :grim

čudno da ga nisi prodal ko so uvedli obvezne prižgane luči ...in to celo podnevi ... sploh ne vem zakaj si ga kupil če je obvezna čelada...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj eni ste pa res kot Jurij Garač: samo da sem lep (na motorju) in v skladu modnimi trendi (beli škorenci in bel kombinezon pa temna šipa na čeladi) - in kdor bi se zaradi tega (odsevnega brezrokavnika) odpovedal vožnjam, mu motorizem očitno ne pomeni prav veliko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja valda..v levi polovici cockta v desni pa rum za pogummm ...

tko s napisow :) ne me zdej jebat kwa jest mislm..... pa kwa bi mogu mislt......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem odsevnik, izsilil me je, motor je za na smetisce, jst pa se vedno cel.......... odsevnik tudi na naslednem motorju, ce bo sploh se kdaj ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko s napisow :) ne me zdej jebat kwa jest mislm..... pa kwa bi mogu mislt......

3 pa 2 sta čist skup tipke... :P

drgač sm pa link dal zraven ... tale - http://www.motosvet.com/odsevni-jopici-in-alkotesti-tudi-za-tujce.html

pa tud če sm napisal cm3 bi ti kot futurist to lohk razumel - s cockto pa rumom ... :D

Imel sem odsevnik, izsilil me je, motor je za na smetisce, jst pa se vedno cel.......... odsevnik tudi na naslednem motorju, ce bo sploh se kdaj ?

je pa verjetno to , da ne moreš z gotovostjo trditi , da te v teh dveh letih odkar ga nosiš noben ne bi izsilil če ga ne bi imel na sebi ...

caponord drugo leto ??? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa anglija?

Kolikor vem tudi tam ni obvezen. Je bilo govora, da bo obvezna oprema v "odsevnih" barvah z obveznimi dolgimi rokavi, pa se potem (še) ni zgodilo nič.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

si ne zamišljam, da se bi za takim vozil več sto kilometrov, bi vrjetno mel oči ponoč,kot da sm švasal, no za to ni straha, ponavad se te čudaki vozijo in živijo sami :kva2: , sm pa mel znanca, ki je s takim jopičem končal v bolnici, povozla ga je baba, ker ji je sonček svetil v oči in ga ni opazla :grim , je pa ta znanc povedal, da tega jopiča ne bo več oblekel, da so se mu itak vsi smejali, ko ga je nosil, sam do nesreče mu ni blo jasno zakaj :kva2: , mel jopič ali ne imel, če je budala za volanom, si ga najebu :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!