Skoči na vsebino

Triumph Tiger 800


MiNa

Priporočene objave

In zaslepljevanje vseh ostalih udeležencev vključno motoristov! :jezen

In kje vidiš tle v videu zaslepljevanje(zato imam stikalo in meglenke obrnjene konkretno dol)...in če že je bolje da te opazijo kot zbijejo.

Men gredo na živce pa ravno taki komentarji.

..vedno lahko najdeš eno slabo stran neke izboljšave.

Npr. Airbag...tudi je zaradi tega nekdo umrl in če ga ne bi bilo bi preživel.

Konkreten primer: kolegici je umrla sestra zaradi varnostnega pasu ker jo je zadržal ob trku iz strani...itd.

back to topic...

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zaslepljevanje vseh ostalih udeležencev vključno motoristov!   :jezen

 

Podnebi dolga luč ne pomeni nobenega zaslepljevanja ampak le dobro vidljivost... in opažam, da nas je vedno več z "dolgo" podnevi... Pa še te meglenke zram!  Super!  Jebeš florescenten lajblč dokler so kitajske meglenke pol cenejše!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podnebi dolga luč ne pomeni nobenega zaslepljevanja ampak le dobro vidljivost... in opažam, da nas je vedno več z "dolgo" podnevi... Pa še te meglenke zram!  Super!  Jebeš florescenten lajblč dokler so kitajske meglenke pol cenejše!

Prav fajn je, ko ti v gozdnem odseku z manj ali nič sonca, nasproti pripelje nekdo z dolgo lučjo,

ti pa sredi ovinka. Primer gornji del Kačjih Rid. Jest temu pravim zaslepljevanje.

Opažam, da z dolgimi lučmi vozijo po večini potovalne endure, tisti ne prav hitri.

Ne vem, a rabijo predolgo za reagiranje na reakcije drugih udeležencev, pa morajo toliko prej bit opažene njihove luči?

Za mene je ravno to agresivno, kot agresivni brezobzirni vozniki ob prehitevanjih, ki so običajno precej hitri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se "luči" tiče, je samo en PRAV! A ga večina, še do danes ni sprejela. Ampak se raje pobijajo naprej - a'ne Ferek!! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz moram večrkat vozit z dolgimi, drgač me zamenjajo za skutr in izsiljujejo brezobzirneži s stranskih cest 

 

p.s. do sedaj me ni zaslepil niti en moped v vsej moji karieri na cesti

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil raje tiho, no zdaj bom napisal, ta je mal sa lase privlečena, da te motor sredi belega dne "zaslepi z lučmi" - take luči bi ble pa res dobre! hehehe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastne prakse in izkušenj, sledeče;

Jaz pri normalni vidljivosti uporabljam zasenčeno luč. Vedno!

 

Če vozim (zjutraj, ali pozno popoldan) "z nizkim" soncem v hrbet, pa obvezno z dolgo, ker si v tem primeru za voznike, ki jim sveti sonce v oči, povsem neviden. Pa še "izgubiš se" v soju drugih žarometov med vozili.

 

Kdor to teorijo v praksi izpodbija, je to njegova stvar!

Gledam iz vidika motorista, kakor avtomobilista. Sicer pa tega nikomur ne vsiljujem! :nono:

...pa sam' pelat' sem se hotu....!!  :O    :hmm: in normalno - PREŽIVETI  :yes: :010

Sej vem, da sem "najbolj pameten", ampak sem tole vseeno mogu napisati!  :P

 

P.S.

Z majčkeno zamudo sem porajtu, da tole ne paše v tole rubriko...  :topic:  Sorrčy!

Pa zbrišite zadevo! Meni jo je škoda, ker je uporabna...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dobro so ga zrihtal.Sem bil pa včeraj na Nanosu,Logatec,Podkraj,Ambram,Podnanos,super popoldan.Krajši pobeg iz LJ. in pred temi deževnimi dnevi.Drugače pa stara cesta proti Vrhniki in Logatcu,dolgčas.Gužva,mislim da trije semaforji(delo na cesti),drugič na avtocesto in Logatec izvoz.

 

Kaj bi se dobili na eni furi z našimi tigri 800?Jaz sem za takoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro so ga zrihtal.Sem bil pa včeraj na Nanosu,Logatec,Podkraj,Ambram,Podnanos,super popoldan.Krajši pobeg iz LJ. in pred temi deževnimi dnevi.Drugače pa stara cesta proti Vrhniki in Logatcu,dolgčas.Gužva,mislim da trije semaforji(delo na cesti),drugič na avtocesto in Logatec izvoz.

 

Kaj bi se dobili na eni furi z našimi tigri 800?Jaz sem za takoj.

namest avtoceste lahk zbereš polhov gradec, horjul, smrečje, zaplana in si že skor v logatcu ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namest avtoceste lahk zbereš polhov gradec, horjul, smrečje, zaplana in si že skor v logatcu ;)

ja res je,ta je tudi lepa,bravo,najbolšja alternativa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro so ga zrihtal.Sem bil pa včeraj na Nanosu,Logatec,Podkraj,Ambram,Podnanos,super popoldan.Krajši pobeg iz LJ. in pred temi deževnimi dnevi.Drugače pa stara cesta proti Vrhniki in Logatcu,dolgčas.Gužva,mislim da trije semaforji(delo na cesti),drugič na avtocesto in Logatec izvoz.

 

Kaj bi se dobili na eni furi z našimi tigri 800?Jaz sem za takoj.

Evo to nedeljo ob 10h v npr. Domžalah (imam do tja ravno tolk kot tisti iz Lj oz . še malo več)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo to nedeljo ob 10h v npr. Domžalah (imam do tja ravno tolk kot tisti iz Lj oz . še malo več)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok lonc bom menja sem se odločil. Kerga pa še ne.

V igri:

Akrapovič. Priznan lonc ampak preveč penezo pa še oblika ni ne vem kaj oz mi niti ni všeč kot npr sc project.

http://i1.ytimg.com/vi/pRYROJOERFE/maxresdefault.jpg

http://i1.ytimg.com/vi/F4vqvYZRBUQ/maxresdefault.jpg

Cena sc je skoraj enkrat manj

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Triumpha in tudi drugače svetujem Arrow. Sodelujejo skupaj s Triumphom in boš dobil najbolj usklajen aftermarket izpuh z ustreznimi mapami. Doma je bil montiran na gsxr-ju (seveda ne tisti za triumpha) in ima fantastičen zvok pa tudi se malo pozna tistih par dobljenih konjev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Gledal in se pozanimal pri zastopniku. Očitno niso podaljšali papirja za homologacijo in velja sam za modele do 2012 čeprav se seveda Tiger ni spreminjal.

Za Triumpha in tudi drugače svetujem Arrow. Sodelujejo skupaj s Triumphom in boš dobil najbolj usklajen aftermarket izpuh z ustreznimi mapami. Doma je bil montiran na gsxr-ju (seveda ne tisti za triumpha) in ima fantastičen zvok pa tudi se malo pozna tistih par dobljenih konjev.

Arrow je v osnovi manj kot 100€ cenejši. Kot sem izvedel je imel Akrapovič prej izdelan lonc za Tigra 800 pa so se potem premislili in šli k Arrow. Je pa Arrow zagotovo 20% slabši v izdelavi/materialu kljub temu da je usklajen hočem da lonc zdrži več kot 3 leta za tako ceno (cca 650eur).

Drugače raje vzamem sc za pol te cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Gledal in se pozanimal pri zastopniku. Očitno niso podaljšali papirja za homologacijo in velja sam za modele do 2012 čeprav se seveda Tiger ni spreminjal.

Arrow je v osnovi manj kot 100€ cenejši. Kot sem izvedel je imel Akrapovič prej izdelan lonc za Tigra 800 pa so se potem premislili in šli k Arrow. Je pa Arrow zagotovo 20% slabši v izdelavi/materialu kljub temu da je usklajen hočem da lonc zdrži več kot 3 leta za tako ceno (cca 650eur).

Drugače raje vzamem sc za pol te cene.

 

Tole ne bo držalo. Triumph že dolgo sodeluje z Arrowom, veliko preden je prišel ven Tiger 800. Tako da, če bi si premislili bi potem šli od Arrrowa k Akrapoviču. Kar se kvaitete tiče pa ne vem na podlagi česa sklepaš ampak moje priporočilo temelji na večletnih izkušnjah z Arrowom in te so brez kakršnih koli pripomb. Tudi po 6 letih deluje odlično. Če pa ti ni všeč pa ni potrebe po fantaziranju o nekih odstotkih kvalitete ampak je tvoja odločitev povsem tvoja in absolutno kredibilna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Kec vsak ima pravico do mnenja ni panike :)

Ta info pa ni na mojem zelnjiku zrasla ampak je info od dveh in sicer enega ki je dirkal z Triumphom do pred kratkim in jih je verjetno več prevozil da lahko to trdi in drugega ki dela v razvoju pri Akrapoviču.

Dvomim da oba nakladata???

Mogoče...kaj pa jaz vem :)

P.S. nisem mislil da niso prej sodelovali. Govorim izključno za Triumph Tiger 800 da so prej pri Akrapotu razvil... ostalo ne vem in niti nisem pisal o sodelovanju.

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.leovince.com/files/F13286/CO-8491-8492.pdf

In kaj temu papirju manjka, da se homologira?

Pri modelu motorja ni nikjer napisano za kateri letnik gre!

Joj a moram spet dokazovat :)))

Tole mi je prijazna gospa iz Lindempa napisala:

Leo Vince ima narejeno homologacijo izpuha samo za oznako SMTTRE10B, naprej ne več…zato piše do letnika 2012. Izpuh verjetno ustreza tudi letniku 2013, vendar niso razširili homologacije.

In domnevam da ima veze z veicihle type ki je pri meni A08-1-SMTTRE15B8

Hmmmmmm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj nas potem moriš z pomočjo pri nakupu, če itak vse veš?

 

 

 

Hallllooooooo

 

 

Furaj original, al pa kar češ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!