Skoči na vsebino

Triumph Tiger 800


MiNa

Priporočene objave

Tiger je že na motorju...še enega plišastega bi jaz dal na zadnji kovček. :grim  (hec)

Saj je še kar, no...

 

Samo ta vizir ni original al kako? Je pa videti res uredu vetrna zaščita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo :kva2:  eden več s Triumphom na cesti.

Jaz imam pa Tiger 955i letnik 2005,in me je danes nekaj štrajka.

Zjutraj mi je lepo vžgal nato pa po nekaj kilometrih vožnje pa ne.

Vrti,vrti občasno malo zasmrdi po bencinu,pali pa ne.

Ali je že kdo imel tako iskušnjo!!!!!

 

pozdrav Robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo :kva2:  eden več s Triumphom na cesti.

Jaz imam pa Tiger 955i letnik 2005,in me je danes nekaj štrajka.

Zjutraj mi je lepo vžgal nato pa po nekaj kilometrih vožnje pa ne.

Vrti,vrti občasno malo zasmrdi po bencinu,pali pa ne.

Ali je že kdo imel tako iskušnjo!!!!!

 

pozdrav Robi

Robi, ne vem kakšna je ta stvar pri tebi na Tigru. Pri mojem Trophy-ju sem imel enak problem, ko so mi prvič (še v garanciji) crknile vžigalne tuljave. Zadevo mi je prišel zamenjat na dom sam generalni uvoznik za Slo. Po 9 letih mi je šla k rakom žvižgat ena izmed dveh tuljav. Sedaj nimam več originalnih ampak od nemške firme Nology. Zadeva špila kot mora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, ne vem kakšna je ta stvar pri tebi na Tigru. Pri mojem Trophy-ju sem imel enak problem, ko so mi prvič (še v garanciji) crknile vžigalne tuljave. Zadevo mi je prišel zamenjat na dom sam generalni uvoznik za Slo. Po 9 letih mi je šla k rakom žvižgat ena izmed dveh tuljav. Sedaj nimam več originalnih ampak od nemške firme Nology. Zadeva špila kot mora.

 

ja tako je 2 krat malo bolj težko vžgal(topla mašina) zdaj pa ne vžge.

Prijatelj se spozna na motorje zdaj prebira servisno knjigo o Triuphu,če kaj not piše.

Probala bova par stvari če ne pa direkt k Jermanu na testr.

 

lp robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje dobiš kabel in kje program .ali ga inštaliraš na prenosnika.

daj kaj več opiši prosi lahko tudi na zasebna sporočila.

Zdaj smo nekako mnenja da je napaka v bencinski pumpi ali regulator pritiska.

sneli bomo dol tank in to stestirali .

 

lp robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer niti ni toliko napaka kot vprašanje namreč včeraj sem bil na prvem servisu in vse kul ...tudi račun je bil v nomralnem območju :)

Vprašanje za druge lastnike Tigrov 800:

- ko se peljete po klancu navzdol in imate zaprt gas tako da bremzate z mašino ali se na strani auspuha sliši "pokanje" :)

izgleda kot da ne bi bilo optimalno nastavljeno razmerje in zato del neizgorelega bencina pride v auspuh kjer normalno poka :)

 

Serviser je rekel da če hitro zapreš gas je to normalno samo se mi zdi da nisem ravno dobro pojasnil da to dela tudi pri zgoraj omenjenem primeru.

 

Se opravičujem ker je laično napisano vendar mogoče bo tako bolj razumljivo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poka tudi pri drugih motorjih, to je normalno :)

No saj upam da veš kaj sem mislil in da ni blo mišljeno da se motor sliš k je prižgan hehe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda vem kaj si mislil, pri meni tudi poka ko odvzameš gas pri spustu, nato pa dodaš. To so plini ki se naberejo v izpuhu, nato pa pride do samovžiga.

Izgorevanje je v valjih perfektno, to s tem nima nič, poglej rally vozila, kjer poka kot za šalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi to povzrocajo sistemi za recirkulacijo izpusnih plinov, emisijske norme & shit; pri frgazerjih pa prevec zraka kot so me naucili ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto brbotanje iz izpuha pri ustavljanju, vožnji pod hrib, delno segretem motorju in pri hitrem odvzemu plina je dokaj normalna stvar. Eni motorji to raje počnejo kot drugi... delajo pa vsi na podobno logiko. Tam je en senzor, ki pošlje ukaz možganom, ko je plin popolnoma zaprt. Možgani potem nehajo pošiljat gorivo v motor. Če tega signala ne dobijo gre višek goriva v izpuh, kjer se vname. Sistem deluje v 99,9 procentih super. Se pa da tisti TPS senzor malo okol prnest in potem ECU ne dobi pravih informacij. Recimo se pelješ pod hrib in ne vzameš plina čisto do konca. Ali pa ko se vmeša tisti "avtomatski gas" ko je motor še hladen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

hvala verjetno ga bom kar peljal na tester.

je pa zanimivo in v prihodnosti se bom omislil nekaj takega.

zdaj ko smo malo pošraufali smo prišli do konca kar lahko iz knige (priročnik za servis) .

elektrika je dobra bencina ne dobi pumpica in regulator dobra????

to smo do zdaj ugotovili.če je imel kdo kakšne iste težave mi naj sporoči.

 

lpo robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdrav od še enega Trimpha...imam ga dobrih 14 dni, precej bral tu po forumih, nato se odločal med BMW F800GS in ...zbral Tigra. Še slika v priponki.post-34459-0-57025300-1373557958_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav od še enega Trimpha...imam ga dobrih 14 dni, precej bral tu po forumih, nato se odločal med BMW F800GS in ...zbral Tigra. Še slika v priponki.attachicon.gifTTXC.JPG

čestitke ob nakupu. Veliko varnih kilometrov. Vidim da imaš že celo vrsto dodatkov namontiranih gor (od dodatnih meglenk, do zaščit podvozja, kljuna itd :) Kje si nabavil?

 

hehe počas se nas bo nabral toliko da bomo lahko celo eno mini Triumph enduro srečanje naredili za lastnike 800/800XC/1200/1200XC:)

 

Resno: če je kdo za kar na ZS pa da vidimo :)

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav od še enega Trimpha...imam ga dobrih 14 dni, precej bral tu po forumih, nato se odločal med BMW F800GS in ...zbral Tigra. Še slika v priponki.attachicon.gifTTXC.JPG

 

Se pridružujem čestitkam; zakaj pa ne ? pa se dobimo na Jezerskem ali .....'?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem čestitkam; zakaj pa ne ? pa se dobimo na Jezerskem ali .....'?????

no se dobimo tole nedeljo če bo vreme pa se še kam zapeljemo :)

O točni uri pa na ZS predlogi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čestitke ob nakupu. Veliko varnih kilometrov. Vidim da imaš že celo vrsto dodatkov namontiranih gor (od dodatnih meglenk, do zaščit podvozja, kljuna itd :) Kje si nabavil?

 

hehe počas se nas bo nabral toliko da bomo lahko celo eno mini Triumph enduro srečanje naredili za lastnike 800/800XC/1200/1200XC:)

 

Resno: če je kdo za kar na ZS pa da vidimo :)

Lahko bi se kdaj srečal ja. Jaz to nedeljo ne morem, pol grem pa na dopust in bom tavelikega Tigra spravu na albanske ceste. Drgač sem pa v enmu mescu naklepu že skor 5000 km. :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi se kdaj srečal ja. Jaz to nedeljo ne morem, pol grem pa na dopust in bom tavelikega Tigra spravu na albanske ceste. Drgač sem pa v enmu mescu naklepu že skor 5000 km. :OK:

Čestitke za tele kilometre. Bravo! Čisto si me u nulo spravil. Sam jih bom imel vsak čas 7000 - ampak v letošnjem letu, ne na mesec - pa mislim koliko se vozim.

Koliko so te šele veseli na črpalkah - saj si sigurno vsak drugi dan tam. :OK:

Popravljeno . Popravil Robson
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj tegale srečal v službi v garaži(ni javna, le za zaposlene v stavbi) 30m stran kjer jaz parkiram v istem štuku...pa še iste barve. Je kdo od tukaj?

2013-07-12-161508.jpg

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!