Skoči na vsebino

Triumph Tiger 800


MiNa

Priporočene objave

Ne vem če se razumeva?A si kupil samo ledice in jih montiral v meglenke al celotne led meglenke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če se razumeva?A si kupil samo ledice in jih montiral v meglenke al celotne led meglenke?

Kupil celotne meglenke, stikalo, kabel z varovalko in vse skupaj montiral. Meglenke so menda waterproof :D

Je pa res da sem dal še cca 5€ za stikalo tko da je dejansko me prišlo 45€ plus delo če sem čisto natančen.

Aja nosilce sem moral sam naredit in edino to bom verjetno še spremenil saj ne izgleda ravno najbolje čeprav je ok :)

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil celotne meglenke, stikalo, kabel z varovalko in vse skupaj montiral. Meglenke so menda waterproof :D

Aja nosilce sem moral sam naredit in edino to bom verjetno še spremenil saj ne izgleda ravno najbolje čeprav je ok :)

A bi nam zaupal kakšen link lahko tudi na ZS,ker to je pa res zastonj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

igranje s kitajskimi izdelki? ...upsss... jaz pa na Vulcana montiram tole:

 

 http://www.ebay.co.uk/itm/120783696718?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Svetijo res odlično! ...aja edino v krom sem špricnil ohišje, da zgledajo malo bolj "fensi"...

 

Zakaj je takšna cena?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take imam na Jeepu za dnevne luči. Po dveh letih še vedno delajo, zelo so močne.

 

Nikakor pa to niso meglenke. Ker svetijo na vse strani in boš v megli kvečjem kot slepec :grim

Če so pravilno montirane, ni nobenega strahu za napeljavo. Napajanje direktno iz akumulatorja, vklop pa preko releja s svojim stikalom ali pozicijskih luči/žarometov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole nč ne komplicirajo potem na tehničnih al pa modri?

 

Je kr mamljiva varianta, glede na to da morem za original set LED meglenk izpljunit 500€.

Popravljeno . Popravil u-r-o-s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večino dodatne opreme na vseh svojih motorjih sem imel "homemade", pa me nihče še ni nikoli nič na tehničnem vprašal... če pa bi slučajno na kakšnega cepca naletel, bi pač tista 2 šraufa odšraufal in jih dol vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole nč ne komplicirajo potem na tehničnih al pa modri?

 

Je kr mamljiva varianta, glede na to da morem za original set LED meglenk izpljunit 500€.

 

zgleda ni povsod enako kar se tega tiče. pr nas ni šans da nrdi tehnični, ne sme bit nobene dodatne nehomologirane šare na avtu/motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda ni povsod enako kar se tega tiče. pr nas ni šans da nrdi tehnični, ne sme bit nobene dodatne nehomologirane šare na avtu/motorju.

 

kako pa recimo na nosilcu kufra, rolbaru, ali kaki drugi podobni "šari" ugotoviš, da je homologirana? ...bi blo fajn da se javi kdo konkretno tak, ki zaradi takšne zadeve (ali kitajskih dnevnih luči) NI NAREDIL tehničnega... mi lahk samo pametujemo... jaz sem ga vedno, pa sem imel cel kup nehomologirane "šare" na vseh motorjih do zdaj...  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek točno tako,tudi jaz nimam homologirane pol šare na motorju pa gre vedno lepo čez(dodatne luči,cevne zaščite,ogledala in še in še....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

take kitajske meglenke oz led lucke so za vecjo opaznost,da bi mele kak ucink svetenja pa bolj ne. mam eno mal mocnej 15w pa razen da ponoc oslepim vsakega ki mu za rit prpelem,kakega drugega ucinka ni. ne sveti vec kot 1-2 m pred motor.

take kitajske meglenke oz led lucke so za vecjo opaznost,da bi mele kak ucink svetenja pa bolj ne. mam eno mal mocnej 15w pa razen da ponoc oslepim vsakega ki mu za rit prpelem,kakega drugega ucinka ni. ne sveti vec kot 1-2 m pred motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej to je tud namen ,da si viden če že ne sveti v daljavo v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno o tem govorimo... o dnevnih lučeh... o opaznosti... ponoči je standardna dolga luč čist kul svetilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer smo malo zašli iz teme (o Tigerčku), pa vseeno -ne dam dol dodatnih in konec. Odkar je obvezna 24urna uporaba luči tudi pri avtih, marsikdo spregleda motorista. Ena luč proti dvema pri avtu... marsikdo je niti opazi ne. Če pa so prižgane še dodatne pri motorju... Isto imam zadaj vse dodatno -pozicijske in stopke. Zaenkrat na tehničnem ni bilo pripomb, čeprav ni vpisa v homologacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo pobralo napeljavo, boš vedel, zakaj je takšna cena.

Jaz se ne bi igral s temi kitajskimi izdelki.

Sicer smo res zašli iz teme ampak vseeno še jaz odgovorim na tole glede napeljave:

V kolikor se vsaj malo spoznaš na elektroniko mislim da ni bojazni da bi pobralo napeljavo.

Vse kar je nujno(pa to velja tako za kitajsko kot za EU robo) je da se vse primerno zaščiti.

V tem primeru je dovolj že ustrezna varovalka če se veže direktno preko stikala za on/off na akumulator kar sem naredil v mojem primeru. (mislim da imam 4 leta Vegove dost znanja da to lahko "strokovno" trdim.)

Kar se tiče razloga za namestitev je predvsem moja večna opaznost podnevi v prometu za avtomobiliste in dve že original luči dovolj svetijo.

 

Kar se pa tiče kitajske robe pa je tako. Skoraj velika večina robe pride iz kitajske in na netu sem našel tudi identične ki so bile 5 krat dražje in so imele le etiketo gor.(sem pisal prodajalcu zakaj toliko večja cena in je bil odgovor: I don't know :)))

Edina slabost pri teh "kitajskih" zadevah je da gredo ponavadi čez manj testiranj(kar spet ni nujno) in posledično lahko prej odpovedo in to sem vzel v račun ko sem kupoval tako "poceni".

 

Torej poročam če bodo čez pol leta še delale in če bodo se je nakup že izplačal :)

 

Pa lep pozdrav

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje kaj ce bi se vi vec vozil pa manj "nehomoligirane" robe gor ubesal:):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje kaj ce bi se vi vec vozil pa manj "nehomoligirane" robe gor ubesal:) :)

To se čist strinjam ampak po drugi strani večja opaznost pripomore k bolj varni vožnji in trenutno vreme mi ne nudi ravno užitka v vožnji zato pa pedenamo in v krizi dajemo na svoje konjičke produkte, ki imajo dober price/performance...homologacija dandanes ne pomeni da je produkt dober ampak samo kolk denarja za podmazat ima proizvajalec/dobavitelj da to na trg spravi in je po mojem eden od načinov proti poplavi produktov iz Azije...za kar je zaradi interneta že prepozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo tkole pa izgleda vožnja z in brez ponoči čez gozd...kitajska roba :D

Popravljeno . Popravil mitjag
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe... jaz jih imam pa tako uštimane, da jih sploh ne morem ugasnit... torej ko dam kontakt svetijo... Podnevi se itak ves čas vozim z dolgo lučjo, ponoči s kratko, pa kitajske lučke vseskozi zram!  Me nima kdo za spregledat!  Ker florescentnega lajblča pa ne bom oblekel , nak!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler jim greš na živce vsaj veš da so te vidli :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljš na živce kot na/v haubo :)

In zaslepljevanje vseh ostalih udeležencev vključno motoristov!   :jezen

Popravljeno . Popravil gsxf750
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!