Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 13 urami, gradbenik pravi:

Res ne vem ali se je sosedom totalno zrolalo :)!?

Se mi zdi, da je nekaj novih omejitev proti morju, vec 70 in 60.

In nato pika na i, v enem izmed tunelov celo 50. In to brez kaksnih posebnosti, npr zaradi dela.

Noro, tako pa res dobis obcutek da se samo kasira, prekasajo se mnoge nase "izume".

Zgleda, da se jim je res! Ura parkiranja v Dubrovniku 5€ ... radarji vsepovsod ..... itd.
Prejšnji teden je bilo na jadranki možno srečat dva radarja; eden je bil v Sv.Juraj in še eden malo dalje dol.
Še dobro, da mi je eden "poblendal", ker bi me hapsnili, čeprav ne divjam, ampak naenkrat pozabiš na števec, pa še cesta je prazna.
Hvala :worship:, da si opozoril, jutri grem dol ravno po tej poti čez Reko, tako da bom bolj previden.

pred 1 uro, gradbenik pravi:

Res nima smisla reskirat. Jaz imam sicer mesane izkusnje, v vecini vozijo domacini po predpisih, seveda se pa najde kaksen "divjak" vmes.  

Res nima smisla, da jim kasico polnimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na reški obvoznici imajo poleg fiksnih stacionarnih radarjev tudi Provide in policijo, ki postavi radar kjerkoli pač že. Zadnjič sem ga videl na izhodu iz tunela in je meril na drug pas prihajajoče iz nasprotne smeri. Najbrž jih je kar nekaj dobil, ker se jih iz tiste smeri do zadnjega trenutka ni videlo. Sicer se pa da tistim tunelom izgoniti, če zaviješ takoj čez mejo na Klano in se pelješ po lepi in prazni lokalni cesti. Na AC se priključiš nekje pri Čavljah.

Reška obvoznica je dolgčas od dolgčasa. Sploh je zdaj v teh temperaturah bolje preko Kočevja in Delnic do Crikvenice.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, motolover pravi:

Na reški obvoznici imajo poleg fiksnih stacionarnih radarjev tudi Provide in policijo, ki postavi radar kjerkoli pač že. Zadnjič sem ga videl na izhodu iz tunela in je meril na drug pas prihajajoče iz nasprotne smeri. Najbrž jih je kar nekaj dobil, ker se jih iz tiste smeri do zadnjega trenutka ni videlo. Sicer se pa da tistim tunelom izgoniti, če zaviješ takoj čez mejo na Klano in se pelješ po lepi in prazni lokalni cesti. Na AC se priključiš nekje pri Čavljah.

Reška obvoznica je dolgčas od dolgčasa. Sploh je zdaj v teh temperaturah bolje preko Kočevja in Delnic do Crikvenice.

 

Kakor komu od Hrvaške meje pa do "krka" po AC mine kot bi mignil. Pa saj so normalne omejitve, ni pa tam motogp steza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Kakor komu od Hrvaške meje pa do "krka" po AC mine kot bi mignil. Pa saj so normalne omejitve, ni pa tam motogp steza.

Mnja. Na enem delu iz tunela na viadukt v drug tunel celih 50 km/h. Tam prek videl enkrat prenosni radar. Pa enkrat me je en skor povozil, ker sem se zgleda preveč striktno držal omejitve. Dvo-faking-pasovnica in 50 km/h je malo močna. Primerljivo bi bilo v naselju omejiti na max 20 km/h. Normalna omejitev, eh? Pa ni to edino mesto, kjer imajo tako omejitev. Sicer se izogibam kolikor le lahko, ker je totalen dolgcajt tisti del ceste. Se rajši vstanem dve uri prej, ko pa se tam skoz drajsam...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, motolover pravi:

Reška obvoznica je dolgčas od dolgčasa. Sploh je zdaj v teh temperaturah bolje preko Kočevja in Delnic do Crikvenice.

Se strinjam, fajn pa je, če želiš nekam priti malo hitreje. Plus tega pa je vožnja skozi Reko meni dolgčas, pa še kanale imajo tako poglobljene, da to ni res. Razen, če so to v zadnjem letu ali dve uredili, drugače pa je obup se peljat od Matulji do Bakar-a.
Od meje dol do Matulji je pa zanimivo, enkrat sem ob cesti v eni pizzeriji naletel na akcijo in sem pizzo dobil za 2€. Zdaj ali je bila akcija, ali pa so se morali znebit potečenih artiklov. No, meni ni blo nič slabo.

Ne rad se vozim na in iz destinacije po isti poti, zato se bom vračal po poti, ki si jo omenil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Toni pravi:

Hvala vsem.Ne da bi ravno divjal,ampak po omejitvah je pa tam res težko peljati.

 

LP

lani sem rieško (vsakokrat oz vsaj 10x) vedno 130 al še čez prevozil, dobil nobenega naloga, vedno pa spizdim dol v Bakarcu...več pa ne bi znal povedat

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Tedybear pravi:

Jaz sem se včeraj na Reški obvoznici ravnal po lokalcih. Kjer so bremzali na 60, sem bremzal tudi jaz. Kjer so jo žgali 100, sem  jim bil za ritjo. Tako da.....

Drugače pa...prvič letos do Karlobaga. Nazaj pa do Sv. Juraja, pa preko Krasna, Otočac, Jezerane pa do Bjelolasice.  Zapuščen "ski" center.... ampak res zapuščen.

Da se tokrat izognem  že večkrat znani poti proti Ogulinu, se odločim,da grem po makadamu iz Bjelolasice direktno do Fakov Jakoba v Mrkopalj.  Ker sem stare šole in se z GPS kramo na balanci ne ukvarjam rad, uporabljam karto. Tokrat sem imel s seboj eno "več kot prikladno" za lokalne makadame. Če že najdem dovolj velik parkplac, na kateri jo lahko raztegnem, pa štiri kamne za na vogale, je levo zgoraj Bern, desno spodaj pa Istanbul. Res uporabna, ni kej.

Nič...pitaj seljaka. Vprašam eno teto...može...samo pravo...skreni na mostu...po  cca 5 km makadama ni šlo več nikamor. Križišč brez označb pa kolikor hočeš. Se vrnem v vas (Vrelo), vprašam drugega...me pošlje povsem drugje.  Najdem tudi tisto cesto...žal...z XT 660 bi šlo...z mojo kravo pač ne. Nič. Čez Banska vrata nazaj na Novi Vinodolski. Pa nazaj domov. 770 km, boleča rama, pa čisto suh. Šele izza Peračice naletel na mokro cesto.

 

 

 

Iz Vrela se moraš vrniti v Jasenak. En kilometer iz Jasenaka -smer proti morju- zaviješ desno na gozdno pot proti Tuku. Priporočam navigacijo. Pa ne da neb najdu ampak med vožnjo ne morš verjet da je to prava smer. Preko Bjelolasice prava vukoj..... .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je bila tista, ki mi jo je predlagal potem en domačin. Ampak..je bila že takoj na začetku povsem razrita.  En kup strojev za "golcvarijo" je bilo tam.

Je tudi označeno...lesena tabla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantastičnih 550km do Starigrada in nazaj, pa še brez kapljice dežja in radarjev.. šli dol z gumo 0,1 nad indikatorjem.. pršli domou z -0,0 profila :) a ve kdo naprimer, kaj se zgodi v takem primeru če me ustavijo organi pregona.. kako nej jim povem da ...hmm.. :)   

uff.. vidli smo eno hondo (Kranj registracija) med karlobagom in starigradom.. raztovčena komplet.. a je živ pilot? :/ 

a se je še kdo Kopal v morju danes? osvežujoče... prvič je najslajše heheheh :)

 

Popravljeno . Popravil Andro Asgaard
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam z Motoloverjem. Z motorjem velikokrat uberem ravno eno izmed teh opcij. Z avtom pač po AC, takrat pa se probat kolikor toliko držat omejitev in res so največji problem ravno ti drugi radarji, ki jih postavijo kamor se jim zahoče in ga vidiš ponavadi, ko je že prepozno.

Lepa pot je čez Kočevje pa morda nato na Delnice ali pa na Osilnico in Crni Lug ali spet druga opcija na Cerknico in nato Babno Polje, Crni Lug, Mrzla Vodica, Gornje Jelenje, Križišče in nato levo mimo Tribaljskega jezera do Crikve ali pa v Križišču proti Kraljevici in nato naprej. Ostalo še čaka na raziskavo :).

Upam da kmalu odprejo tudi odsek do Krškega mosta (se lepo vidi na krožišču kjer se razcepiš za Krk, Crikvenico ali Bakar da se jim je kar konkretno vrdla brežina. 
 

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, gradbenik pravi:

.... in nato Babno Polje, Crni Lug, Mrzla Vodica, Gornje Jelenje, Križišče in nato levo mimo Tribaljskega jezera do Crikve ali pa v Križišču proti Kraljevici in nato naprej. Ostalo še čaka na raziskavo :)....
 

Kakšna je cesta na relaciji Crni lug - Mrzla vodica - Gornje Jelenje - Križišče. Jo je kdo pred kratkim prevozil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako kot je povedal Manta. Zame z enduro motorjem odlična, velikokrat posežem po tej varijanti, ko se odpravljam na dopust, da že v miru začnem, ne tisto bezljanje čim prej dol.. Je pa proti Delnicam od Crnega Luga zelo lepa nova cesta, no lansko leto je bila na novo preplaščena - je bilo tudi govora takrat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem parkrat šel po odseku Kočevje - Delnice - Lokve - Gornje Jelenje - Križišče - Crikvenica ....tako da bom naslednjič sprobal še tole varianto čez Babno polje - Crni Lug - Mrzla vodica - Gornje Jelenje...

Imam pa še eno vprašanje za prekaljene Jadrančkarje. Pred mnogimi leti sva z drago kar nekajkrat koristila nočni trajekt iz Rijeke, ki je ustavljal v Zadru, Splitu, Hvaru, Korčuli... Takrat sva potovala samo z nahrbtniki. Je kdo pred kratkim koristil ta trajekt in se vkrcal z motorjem, morda ve približno ceno.... Najprej sprašujem tule, zanimajo me konkretne izkušnje, predno grem guglat spletno stran Jadrolinije... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, izibajker pravi:

Jaz sem parkrat šel po odseku Kočevje - Delnice - Lokve - Gornje Jelenje - Križišče - Crikvenica ....tako da bom naslednjič sprobal še tole varianto čez Babno polje - Crni Lug - Mrzla vodica - Gornje Jelenje...

Imam pa še eno vprašanje za prekaljene Jadrančkarje. Pred mnogimi leti sva z drago kar nekajkrat koristila nočni trajekt iz Rijeke, ki je ustavljal v Zadru, Splitu, Hvaru, Korčuli... Takrat sva potovala samo z nahrbtniki. Je kdo pred kratkim koristil ta trajekt in se vkrcal z motorjem, morda ve približno ceno.... Najprej sprašujem tule, zanimajo me konkretne izkušnje, predno grem guglat spletno stran Jadrolinije... 

Zgleda,da so ga zaenkrat ukinili.http://www.putovnica.net/prijevoz/trajekt-rijeka-split-stari-grad-hvar-korcula-sobra-mljet-dubrovnik-jadrolinija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, jadranka danes prazna. Od Jelšan do N. Vinodolskega srečal dva motorista. Tudi sedaj, ko sedim na terasi ne slišim nobenega oz. vsako uro se kakšen pelje mimo.

Drugače pa omejitve ... Ja res imajo zanimivo postavljene omejitve. V tunelu je res 50, celo utripa 50. Je pa res, da na začetku tunela lepo piše ; oprez nova signalizacija, tako da ... Danes sem bil vzoren voznik, pa še za vzor sem moral biti. 

 

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DL650 pravi:

Evo, jadranka danes prazna. Od Jelšan do N. Vinodolskega srečal dva motorista. Tudi sedaj, ko sedim na terasi ne slišim nobenega oz. vsako uro se kakšen pelje mimo.

Drugače pa omejitve ... Ja res imajo zanimivo postavljene omejitve. V tunelu je res 50, celo utripa 50. Je pa res, da na začetku tunela lepo piše ; oprez nova signalizacija, tako da ... Danes sem bil vzoren voznik, pa še za vzor sem moral biti. 

 

Kak je kaj z radarji? Si jih srečal kaj? Jaz nameravam it ta petek dol pa se bojim da bo slabo vreme. 

 

lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, symdriver pravi:

Kak je kaj z radarji? Si jih srečal kaj? Jaz nameravam it ta petek dol pa se bojim da bo slabo vreme. 

 

lp 

Danes ni bilo radarjev žačuda nič. Predvsem sem pažnjo polagal tudi na to, ker zakaj bi me tepli po denarnici, če ni potrebno. Previdnost je mati modrosti. Plus tega pa je rekel Kekec; kdor previdno vozi, zlo ne misli. :ras:

Vreme spremljal, ker tukaj kolk sem se pogovarjal z domačini, baje da od srede naprej ponovno napovedujejo stopinje okrog 10°c, ki bi se naj držale nekje dva tedna. Poglej na Hrvaško stran recimo Meteo.hr ....

pred eno uro, DinDiin pravi:

Kaj se tolk radarjev bojite? A niste po predpisih? :) 

Ne ne, saj se ne bojimo, ampak zakaj bi ti moral hrvaški policaj pokvarit cel dan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretekli vikend: preko zagreba po avtocesti do karlovca in potem po stari do Senja. Iz vratnika spust do Senja je kar uničen. Cesto so na odsekih pofrezali in če je malo mokro drsi über :D. Naslednji dan pa iz Senja do masleničkega mosta in nazaj mimo plitvic ter Slunja do Karlovca in nato po stari do Novega mesta in čez Mokronog na Laško pa skoz Celje domov :D Vse skupaj mislim da 780km. Me je na koncu kar fajn rit bolela od moje diversionke :D

Drugače pa dol čez velebit proti plitvicam. Groza od omejitev, sredi ravnine izven naselja, cesta ravna dokler oko seže in naenkrat 30.. Najlepše je ko te prehiti domačin in potem samo za njim na primerni varnostni :D Kako pa vi rešujete njihove čudne omejitve?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ni ravno jadarnka, pa vseeno, v kakšnm stanju je "stara cesta" na morje, se pravi Plitvice, Slunj, Knin...? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!